Північний апеляційний господарський суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
"18" квітня 2023 р. Справа№ 910/4318/22
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Разіної Т.І.
суддів: Михальської Ю.Б.
Іоннікової І.А.
Секретар судового засідання: Луцюк А.В. За участю представників учасників процесу: від позивача: адвокат Цурка Н.О.; від відповідача: Бернацький Ю.А. (самопредставництво). Розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Брікспецбуд» про витребування документівза апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Брікспецбуд» на рішення Господарського суду міста Києва від 22.12.2022 у справі №910/4318/22 (суддя Маринченко Я.В., м. Київ, повний текст складено - 30.12.2022)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кластер Україна»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Брікспецбуд»
про стягнення 1 162 318,57 грн
За результатами розгляду клопотання, Північний апеляційний господарський суд,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Північного апеляційного господарського суду перебуває апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «Брікспецбуд» на рішення Господарського суду міста Києва від 22.12.2022 у справі №910/4318/22 , розгляд якої призначено на 18.04.2023.
15.03.2023 від відповідача через відділ забезпечення автоматизованого розподілу, контролю та моніторингу виконання документів Північного апеляційного господарського суду надійшло клопотання про витребування документів у позивача.
Суд дослідивши подане відповідачем клопотання про витребування додаткових документів, заслухавши думку учасників процесу. Після виходу з нарадчої кімнати, дійшов висновку про залишення вказаного клопотання без розгляду, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 113 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Згідно зі ст. 118 ГПК України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку (ч. 1). Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом (ч. 2).
У силу приписів ч. 1 ст. 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Відповідно до ч. 2 ст. 119 ГПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
При цьому, процесуальний закон виходить з того, що процесуальний строк продовжується для вчинення процесуальної дії, яке ще не вчинена.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Верховного Суду від 09.11.2020 у справі № 906/72/16.
Однак, як вбачається з матеріалів справи, у межах строку, встановленого ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 07.02.2023 про відкриття апеляційного провадження у даній справі (до 10.03.2023), учасники справи не звертались до Північного апеляційного господарського суду із заявами про продовження строків для подання відзивів на апеляційні скарги, пояснень, клопотань, заперечень.
З урахуванням викладеного, документи (відзив на апеляційну скаргу, клопотання), які подані після закінчення процесуального строку, встановленого судом в ухвалі про відкриття апеляційного провадження від 07.02.2023 у даній справі, без клопотань про продовження цього строку, залишаються судом без розгляду на підставі ч. 2 ст. 118 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 118, 119, 234, 270, 281 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд,-
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Брікспецбуд» про витребування документів залишити без розгляду.
2. Ухвала набирає законної сили негайно та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено - 08.05.2023.
Головуючий суддя Т.І. Разіна
Судді Ю.Б. Михальська
І.А. Іоннікова
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2023 |
Оприлюднено | 11.05.2023 |
Номер документу | 110741205 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Разіна Т.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні