ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"09" травня 2023 р. Справа № 924/339/23
м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Виноградової В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін матеріали справи
за позовом міського комунального підприємства "Хмельницьктеплокомуненерго", м. Хмельницький
до благодійної організації "Хмельницький обласний благодійний фонд "Подільський оберіг",
м. Хмельницький
про стягнення 6436,98 грн
встановив: міське комунальне підприємство "Хмельницьктеплокомуненерго", м. Хмельницький звернулось до суду з позовом до благодійної організації "Хмельницький обласний благодійний фонд "Подільський оберіг", м. Хмельницький про стягнення 6436,98 грн, з яких 4433,22 грн заборгованості за надані послуги з постачання теплової енергії за період з 01.11.2020 по 01.03.2023, 276,40 грн 3% річних, 1727,36 грн інфляційних втрат.
Ухвалою суду від 30.03.2023 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі для її розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає про неналежне виконання відповідачем обов`язку з оплати послуг з постачання теплової енергії за договором з індивідуальним споживачем на послугу з постачання теплової енергії від 12.10.2020 №6645/1664. Як на правову підставу позову посилається на положення ст. ст. 526, 625 ЦК України, ст. 174 ГК України, ст. 19 Закону України "Про теплопостачання", ст. 32 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", Правила надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії, затверджені постановою КМУ від 21.08.2019 №830.
Відповідач відзиву на позов не надав, причини не повідомив. Ухвала суду від 30.03.2023 направлена на адресу відповідача, зазначену в позовній заяві та відомостях з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, і повернута на адресу суду із відміткою відділення поштового зв`язку "адресат відсутній за вказаною адресою".
З приводу наведеного судом враховуються положення ч. 6 ст. 242 ГПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно з ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Оскільки відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву, справа розглядається за наявними матеріалами відповідно до приписів ч. 9 ст. 165 та ч. 2 ст. 178 ГПК України.
Розглядом матеріалів справи встановлено:
12.10.2020 між міським комунальним підприємством "Хмельницьктеплокомуненерго" (виконавець) та благодійною організацією "Хмельницький обласний благодійний фонд "Подільський оберіг" (споживач) укладено договір з індивідуальним споживачем на послугу з постачання теплової енергії №6645/1664 (далі - договір), за умовами п. 1 якого виконавець зобов`язується надавати споживачу послугу з постачання теплової енергії та постачання гарячої води відповідної якості та в обсязі відповідно до теплового навантаження будинку, а споживач зобов`язується своєчасно та в повному обсязі оплачувати надану послугу в строки і на умовах, що визначені цим договором. Обсяг спожитої споживачем послуги визначається як частина обсягу теплової енергії, спожитої у будинку, визначена та розподілена згідно з вимогами Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", та складається з: обсягу теплової енергії на опалення приміщення споживача; обсягу теплової енергії на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень будинку; обсягу теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньбудинкових систем опалення та гарячого водопостачання (за наявності циркуляції).
У п. 3 договору зазначена інформація про споживача: 29000, м. Хмельницький, вул. Проскурівського підпілля, номер будинку 71; опалювана площа (об`єм) приміщення споживача - 28,40 кв. метрів; теплове навантаження будинку (об`єкта) Гкал/год 0,002400.
Відомості про обладнання будинку вузлом комерційного обліку теплової енергії у договорі відсутні.
Згідно з п. 12 договору обсяг спожитої у будинку послуги визначається як обсяг теплової енергії, спожитої в будинку за показаннями вузла (вузлів) комерційного обліку.
У разі коли будинок на дату укладення цього договору не обладнаний вузлом (вузлами) комерційного обліку теплової енергії, до встановлення такого вузла (вузлів) обліку обсяг споживання послуги у будинку визначається за нормою споживання, встановленою органом місцевого самоврядування, що підлягає щомісячному коригуванню виконавцем за фактичною кількістю годин постачання теплової енергії та фактичною середньомісячною температурою зовнішнього повітря (п. 13 договору).
За умовами п. 21 договору розподіл обсягу теплової енергії, спожитої в будинку, згідно з вимогами Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» здійснює виконавець.
Пунктом 33 договору передбачено, що споживач вносить плату виконавцю, яка складається, зокрема із плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затвердженого тарифу на теплову енергію та обсягу спожитої послуги.
Ціною (вартістю) послуги є встановлений відповідно до законодавства тариф на теплову енергію, який визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії. Станом на дату укладення цього договору тариф на послугу з постачання теплової енергії складає: для потреб інших споживачів (крім населення) 1407,60 грн з ПДВ за одну Гкал. У разі прийняття уповноваженим органом рішення про зміну ціни/тарифу на зазначену комунальну послугу виконавець у строк, що не перевищує 15 днів з дати введення їх у дію, повідомляє про це споживачам з посиланням на рішення відповідних органів шляхом розміщення інформації на вебсайті виконавця. У разі зміни зазначеного тарифу протягом строку дії цього договору новий розмір тарифу застосовується з моменту його введення в дію без внесення сторонами додаткових змін до цього договору (п. 34 договору).
Відповідно до п. 35 договору тривалість розрахункового періоду для визначення обсягу спожитої послуги здійснення розподілу обсягу спожитих послуг, оплати послуги виконавцю становить з 26 по 26 числа місяця, але не може перевищувати місяць.
Виконавець формує та не пізніше 3 числа місяця, що настає за розрахунковим, надає рахунок, на оплату послуги. Рахунок на оплату спожитої послуги надається не пізніше ніж за десять днів до граничного строку внесення плати за спожиту послугу (п. 36 договору).
У п. 37 договору сторони погодили, що споживач здійснює оплату за цим договором щомісяця не пізніше 10 числа місяця, що настає за розрахунковим періодом, що є граничним строком внесення плати за спожиту послугу.
Згідно з п. 39 договору за наявності заборгованості у споживача за цим договором виконавець зараховує кошти, що надійшли від споживача як погашення заборгованості за послуги, надані у минулі періоди за цим договором. Кошти, які надійшли від споживача, будуть зараховуватись як передоплата за умови відсутності заборгованості за цим договором. Виконавець не має права зараховувати плату виконавцю за послугу в рахунок погашення пені та штрафів, нарахованих споживачеві.
У разі коли споживач не повністю вніс плату виконавцю за розрахунковий період, а також коли виконавець здійснює зарахування переплати в рахунок заборгованості за минулі періоди або в рахунок майбутніх платежів споживача відповідно до пункту 39 цього договору, отримані від споживача кошти зараховуються: в першу чергу - в рахунок плати за послугу, в другу чергу - в рахунок плати за абонентське обслуговування (п. 40 договору).
У п. 41 зазначено, що споживач не звільняється від оплати послуги, отриманої ним до укладення цього договору.
Споживач зобов`язаний оплачувати надану послугу за ціною/тарифом, встановленими відповідно до законодавства, а також вносити плату за абонентське обслуговування у строки, встановлені цим договором (пп. 3 п. 44 договору).
За приписами п. 55 договору він набирає чинності з дати його підписання сторонами після скріплення печатками сторін з 12.10.2020 та діє до 12.10.2021. Договір вважається щороку продовженим, якщо за місяць до закінчення строку його дії однією із сторін не буде письмово заявлено про його розірвання або необхідність перегляду за умов, передбачених п. 56 договору.
Припинення дії цього договору не звільняє сторони від обов`язку виконання зобов`язань, які на дату такого припинення залишилися невиконаними (п. 57 договору).
У разі зміни тарифу на теплову енергію з моменту його введення в дію застосовується відповідна нова ціна (вартість) послуги без внесення сторонами додаткових змін до цього договору (п. 58 договору).
У разі зміни даних, зазначених у розділі «Реквізити і підписи сторін» цього договору, сторона письмово повідомляє про це іншій стороні у семиденний строк з дати настання змін (п. 59 договору).
На підставі договору позивачем виставлено відповідачу рахунки за №1664 на оплату опалення: від 30.11.2020 на суму 906,00 грн (зазначено про наявну заборгованість в сумі 296,51 грн), від 31.12.2020 на суму 1436,13 грн, від 29.01.2021 на суму 1637,79 грн, від 26.02.2021 на суму 1559,46 грн, від 30.03.2021 на суму 1371,57 грн, від 29.04.2021 на суму 387,26 грн (всього на суму 7298,21 грн). При цьому в рахунку від 31.12.2020 міститься повідомлення про встановлення постановою від 30.11.2020 №2260 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, позивачу тарифу на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання для потреб інших споживачів (крім населення і гуртожитків) на ріні 1722,55 грн/ГКал.
Матеріали справи містять складені позивачем довідки про фактичну середньодобову температуру зовнішнього повітря за листопад 2020 року - квітень 2021 року, розрахунок фактичної кількості теплової енергії на опалення приміщення відповідача за січень 2021 року, а також рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 11.12.2008 №1417 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та підігріву води у м. Хмельницькому», наказу позивача від 31.12.2008 №188 «Про розподіл місячних витрат теплової енергії за 1 кв.м загальної площі житлових будинків, бюджетних установ та інших споживачів».
Відповідно до наданої позивачем довідки про оплату за надані послуги за період з листопада 2020 року по липень 2021 року відповідачем сплачено позивачу кошти в сумі 3161,50 грн (26.11.2020 - 296,50 грн, 04.02.2021 - 1000,00 грн, 03.03.2021 - 1000,00 грн, 09.04.2021 - 400,00 грн, 01.07.2021 - 465,00 грн).
У матеріали справи надано копію листа (від 13.10.2022) комунального підприємства «Агенція муніципальної нерухомості» до МКП «Хмельницьктеплокомуненерго», в якому у зв`язку зі зміною напрямку використання нежитлових приміщень в будівлях, зокрема по вул. Проскурівського підпілля, 71 повідомляє про те, що відпала потреба в їх опаленні. Тому підприємство відмовляється від постачання теплової енергії в будівлі за вказаними адресами і просить припинити нарахування за транспортування теплоносія на згадані об`єкти та внести відповідні зміни до договору про закупівлю послуг з постачання теплової енергії, укладеного з МКП «Хмельницьктеплокомуненерго».
Згідно з актом від 24.10.2022, складеним представниками МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» та КП «Агенція муніципальної нерухомості», було обстежено систему ЦО у приміщенні будівлі по вул. Проскурівського підпілля, 71 та виявлено, що приміщення в частині будівлі площею 984,8 кв.м відключено від системи ЦО. Теплоносій системи ЦО на будівлю не подається.
Несплата відповідачем заборгованості за послуги з постачання теплової енергії за договором з індивідуальним споживачем на послугу з постачання теплової енергії від 12.10.2020 №6645/1664 стала підставою для звернення позивача до суду з позовом про стягнення з відповідача 6436,98 грн, з яких 4433,22 грн заборгованості за надані послуги, 276,40 грн 3% річних, 1727,36 грн інфляційних втрат.
Аналізуючи подані докази, оцінюючи їх у сукупності, суд до уваги бере таке.
Відповідно до ч. 2 п. 1 ст. 175 Господарського кодексу України майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.
З положень ст. 509 ЦК України, ст. 173 ГК України вбачається, що господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України та ст. 174 Господарського кодексу України господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Нормами ст. 627 ЦК України встановлено свободу договору, тобто відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Як убачається з матеріалів справи, між сторонами укладено договір з індивідуальним споживачем на послугу з постачання теплової енергії №6645/1664 від 12.10.2020, за умовами п. 1 якого позивач як виконавець зобов`язується надавати відповідачу як споживачу послугу з постачання теплової енергії та постачання гарячої води відповідної якості та в обсязі відповідно до теплового навантаження будинку, а споживач зобов`язується своєчасно та в повному обсязі оплачувати надану послугу в строки і на умовах, що визначені цим договором.
Відповідно до ст. 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. Аналогічні положення містить ст. 275 ГК України.
До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.
Згідно зі ст. 193 Господарського кодексу України та ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов`язання повинні виконуватися належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов`язань або їх зміна не допускається.
Відповідно до ст. 24 Закону України "Про теплопостачання" до основних обов`язків споживача теплової енергії віднесено, зокрема додержання вимог договору та нормативно-правових актів. При цьому споживач теплової енергії несе відповідальність за порушення умов договору з теплопостачальною організацією, відповідних нормативно-правових актів та виконання приписів органів, уповноважених здійснювати державний нагляд за режимами споживання теплової енергії згідно із законом.
Згідно зі ст. 19 Закону України "Про теплопостачання" споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.
Частиною 1 ст. 9, ч. 1 ст. 10 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону.
Пунктами 13, 24, 31, 32, 34-37 Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №830, передбачено, що надання послуги здійснюється виключно на договірних засадах. Розподіл між споживачами обсягу спожитої у будівлі послуги здійснюється з урахуванням показань вузлів розподільного обліку/приладів-розподілювачів теплової енергії, а у разі їх відсутності - пропорційно опалюваній площі (об`єму) приміщення споживача відповідно до Методики розподілу.
Вартістю послуги є встановлений відповідно до законодавства тариф на теплову енергію для споживача, який визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, а для багатоквартирних будинків, обладнаних системою автономного теплопостачання, як сума тарифів на виробництво та постачання теплової енергії.
У разі зміни (коригування) тарифу протягом строку дії договору новий розмір тарифу застосовується з моменту його введення в дію та не потребує внесення сторонами додаткових змін до договору.
Плата за послугу розраховується виходячи з розміру встановленого тарифу та обсягу спожитої послуги, визначеного та розподіленого відповідно до законодавства. Розрахунковим періодом для оплати спожитої послуги є календарний місяць. Оплата послуги здійснюється не пізніше останнього дня місяця, що настає за розрахунковим періодом (граничний строк внесення плати за спожиту послугу), якщо інший порядок та строки не визначені договором. Споживач здійснює оплату спожитої послуги щомісяця в порядку та строки, визначені договором.
Споживач не звільняється від оплати послуги, отриманої ним до укладення відповідного договору. Споживач не звільняється від оплати послуги за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (на іншому об`єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб.
Згідно зі ст. 599 ЦК України зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Статтею 530 Цивільного кодексу України визначено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Невиконання зобов`язання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання), стаття 610 ЦК України визначає як порушення зобов`язання.
Відповідно до ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
У п. 37 договору сторони погодили, що споживач здійснює оплату за цим договором щомісяця не пізніше 10 числа місяця, що настає за розрахунковим періодом, що є граничним строком внесення плати за спожиту послугу.
Надання відповідачу послуг з опалення за договором підтверджується виставленими позивачем рахунками №1664: від 30.11.2020 на суму 906,00 грн, від 31.12.2020 на суму 1436,13 грн, від 29.01.2021 на суму 1637,79 грн, від 26.02.2021 на суму 1559,46 грн, від 30.03.2021 на суму 1371,57 грн, від 29.04.2021 на суму 387,26 грн (всього на суму 7298,21 грн).
Нарахування вартості послуги проведено з урахуванням тарифів, встановлених договором, постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, №634 від 17.03.2020 (для потреб інших споживачів (крім населення) - 1407,60 грн/Гкал (з ПДВ)), №2260 від 30.11.2020 (для потреб інших споживачів (крім населення) - 1722,55 грн/Гкал (з ПДВ)).
Однак відповідач свої договірні зобов`язання щодо оплати спожитої теплової енергії за договором належним чином не виконав.
Так, відповідно до довідки позивача про оплату за надані послуги відповідачем було сплачено 26.11.2020 - 296,50 грн, 04.02.2021 - 1000,00 грн, 03.03.2021 - 1000,00 грн, 09.04.2021 - 400,00 грн, 01.07.2021 - 465,00 гривні.
З огляду на надання відповідачу протягом листопада 2020 року - квітня 2021 року послуг з опалення на загальну суму 7298,21 грн та їх часткову оплату відповідачем на загальну суму 2865,00 грн (враховуючи заборгованість станом на початок листопада 2020 року в сумі 296,51 грн та оплату відповідачем коштів в сумі 296,50 грн 26.11.2020), розмір заборгованості відповідача перед позивачем за спожиті послуги у вказаному періоді становить 4433,22 гривні.
Доказів сплати цієї заборгованості або доказів, які би її спростовували, суду не подано.
З огляду на наведене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог про стягнення з відповідача 4433,22 грн заборгованості та їх задоволення.
Також позивач просить стягнути з відповідача 276,40 грн три відсотки річних, 1727,36 грн інфляційних втрат.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
При здійсненні перевірки заявлених до стягнення 3% річних судом взято до уваги положення ч. 5 ст. 254 ЦК України, якими передбачено, що якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.
Разом з тим позивачем при здійсненні нарахувань 3% річних вищезазначеного не враховано.
З огляду на зазначене, суд, проаналізувавши розрахунок заявлених до стягнення 3% річних за допомогою ІПС "Законодавство" та з урахуванням вказаних позивачем періодів, здійснених відповідачем оплат, зазначає, що обґрунтованими та правомірними є позовні вимоги про стягнення з відповідача 276,07 грн 3% річних (на заборгованість листопада 2020 року - 4,09 грн, на заборгованість грудня 2020 року - 6,74 грн (10.01.2021 - неділя), на заборгованість січня 2021 року - 74,26 грн, на заборгованість лютого 2021 року - 92,41 грн, на заборгованість березня 2021 року - 77,56 грн (10.04.2021 - субота), на заборгованість квітня 2021 року - 21,01 гривні.
Відтак, позовні вимоги в частині стягнення з відповідача 0,33 грн 3% річних задоволенню не підлягають.
Заявлені інфляційні втрати в сумі 1727,36 грн, за наслідками перевірки судом, є такими, що заявлені обґрунтовано та в можливих межах, а тому позовні вимоги про їх стягнення підлягають задоволенню.
Згідно зі ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до частини 1 статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Таким чином, з огляду на вищенаведені обставини справи та положення законодавства, суд доходить висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, а саме: в частині стягнення 4433,22 грн заборгованості, 276,07 грн 3% річних, 1727,36 грн інфляційних нарахувань. У позові в частині стягнення 0,33 грн 3% річних належить відмовити.
Доказів на спростування зазначеного суду не подано.
Витрати зі сплати судового збору відповідно до ст. 129 ГПК України покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 2, 4, 74, 86, 129, 233, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов міського комунального підприємства "Хмельницьктеплокомуненерго", м. Хмельницький до благодійної організації "Хмельницький обласний благодійний фонд "Подільський оберіг", м. Хмельницький про стягнення 6436,98 грн, з яких 4433,22 грн заборгованості, 276,40 грн 3% річних, 1727,36 грн інфляційних втрат задовольнити частково.
Стягнути з благодійної організації "Хмельницький обласний благодійний фонд "Подільський оберіг", м. Хмельницький, вул. Проскурівського підпілля, буд. 71, оф. 3 (код 38618125) на користь міського комунального підприємства "Хмельницьктеплокомуненерго", м. Хмельницький, вул. Чорнобрового Миколи професора, буд. 5 (код 03356571) 4433,22 грн (чотири тисячі чотириста тридцять три гривні 22 коп.) заборгованості, 276,07 грн (двісті сімдесят шість гривень 07 коп.) 3% річних, 1727,36 грн (одну тисячу сімсот двадцять сім гривень 36 коп.) інфляційних втрат, 2683,87 грн (дві тисячі шістсот вісімдесят три гривні 87 коп.) витрат зі сплати судового збору.
Видати наказ.
У решті позову відмовити.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч. ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ч. 1 ст. 256 ГПК України).
Апеляційна скарга подається в порядку, передбаченому ст. 257 ГПК України, з урахуванням п. 17.5 Розділу ХІ "Перехідні положення" ГПК України.
Повне рішення складено 09.05.2023.
Суддя В.В. Виноградова
1 - до справи,
2 - позивачу (29000, м. Хмельницький, вул. Чорнобрового, 5; urburo@teplo.km.ua),
3 - відповідачу (29000, м. Хмельницький, вул. Проскурівського підпілля, 71, оф. 3).
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 09.05.2023 |
Оприлюднено | 11.05.2023 |
Номер документу | 110742672 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Виноградова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні