Ухвала
від 09.05.2023 по справі 349/685/23
РОГАТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 349/685/23

Провадження № 6-а/349/1/23

У Х В А Л А

09 травня 2023 року м. Рогатин

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області

в складі головуючого судді Гаврилюк О.О.

за участі секретаря судового засідання Гошко І.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження та поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання,

встановив:

20квітня 2023року досуду надійшлазаява ОСОБА_1 про замінусторони увиконавчому провадженнішляхом заміниборжника йогоправонаступником тапоновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа №2а-1491/10, виданого Рогатинським районним судом Івано-Франківської області 14 січня 2015 року, до виконання.

В обгрунтуваня заяви зазначено, що з 31 березня 2016 року припинив свою діяльність відповідач по справі - боржник у виконавчому провадженні управління Пенсійного фонду України в Рогатинському районі. Правонаступником боржника стало Галицьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області. В подальшому в процесі реорганізації вказана юридична особа приєднана до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, яке є правонаступником усього майна, прав та обов`язків. З цих підстав немає можливовсті пред`явити виконавчий лист до виконання. Щодо поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання, заявниця посилається на те, що через незадовільний стан здоров`я, зумовлений хронічними захворюваннями, не змогла вчасно пред`явити до виконання виконавчий лист №2а-1491/10.

ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилася, від представника заявниці адвоката Гринчишина І.Я. надійшло клопотання про розгляд заяви у його відсутності.

Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в судове засідання не з`явився і не повідомив суд про причини неявки, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому процесуальним законом порядку.

У відповідності до частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про задоволення заяви з наступних підстав.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 10 квітня 2012 року скасовано постанову Рогатинського районного суду Івано-Франківської області від 20 грудня 2010 року. постановлено нову, якою адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково.

Зобов`язано управління Пенсійного фонду України в Рогатинському районі Івано- Франківської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 , як особі, віднесеній до категорії І, інваліду III групи внаслідок Чорнобильської катастрофи, державної пенсії по інвалідності у розмірі 6 (шести) мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, в розмірі 50 (п`ятдесяти) відсотків мінімальної пенсії за віком, згідно ст.ст.50, 54 Закону України Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з урахуванням ст.28 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та виплачених сум, за період з 26 травня 2010 року і до виникнення обставин, з якими закон пов`язує виникнення, зміну або припинення спірних правовідносин.

14 січня 2015 року Рогатинським районним судом Івано-Франківської області видано ОСОБА_1 виконавчий лист по справі № 2а-1491/10, згідно рішення Львівського апеляційного адміністративного суду від 10 квітня 2012 року, яке набрало законної сили з 17 квітня 2012 року.

У виконавчому листі зазначено, що строк пред`явлення виконавчого документу до виконання 17 квітня 2013 року, що відповідає вимогам пункту 2 частини 1 ст. 22 Закону України "Про виконавче провадження".

Згідно частини 1 статті 1 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження, як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до частини 5 статті 15 Закону України «Про виконавче провадження», у разі вибуття однієї зі сторін, виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду з заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Судом встановлено, що відповідачем (боржником) згідно виконавчого листа є управління Пенсійного фонду України в Рогатинському районі.

Згідно витягу з ЄДРПОУ управління Пенсійного фонду України в Рогатинському районі припинило діяльність з 31 березня 2016 року. Правонаступником стало Галицьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №628 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» Галицьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088).

31 травня 2019 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про припинення діяльності 31 травня 2019 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про припинення діяльності Галицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області.

Відповідно до пункту 5 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією Міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 за №1074, орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. Абзацом 2 пункту 6 вказаного Порядку передбачено, що права та обов`язки органів виконавчої влади переходять до іншого органу виконавчої влади у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.

Майнові права та обов`язки органів виконавчої влади у разі їх злиття, приєднання або перетворення переходять правонаступникові на підставі передавального акта, а у разі їх поділу - згідно з розподільчим балансом (пункт 7 Порядку).

Внаслідок реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) органів виконавчої влади припиняється той орган виконавчої влади, майнові права та обов`язки якого переходять його правонаступникам. Перейменування органу виконавчої влади не призводить до його реорганізації (пункт 8 Порядку).

Таким чином Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області є правонаступником Галицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області.

Відповідно до частини 1 статті 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

З огляду на вищезазначене управління Пенсійного фонду України в Рогатинському районі підлягає заміні його правонаступником Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.

Згідно положень статті 376 КАС України стягувачам, які пропустили строк для пред`явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено. Заява про поновлення пропущеного строку подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції. Суд розглядає заяву про поновлення пропущеного строку в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Як вбачається із матеріалів справи ОСОБА_1 безстроково встановлено ІІІ групу інвалідності. Згідно виписки із медичної карти амбулаторного хворого №0730 ОСОБА_1 в період з 26 березня 2012 року по 20 грудня 2022 року періодично зверталася за медичною допомогою з подальшим постійним проходженням лікування.

Оскільки заявниця з поважних причин була позбавлена можливості пред`явлення виконавчого листа до виконання у встановлені законом строки, суд дійшов висновку, що заява про поновлення строку пред`явлення до виконання виконавчого листа підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 241-243, 248, 376, 379 КАС України , суд,

постановив:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Замінити у виконавчому листі №2а-1491/10, виданому 14 січня 2015 року Рогатинським районним судом Івано-Франківської області боржника - управління Пенсійного фонду України в Рогатинському районі (код ЄДРПОУ 20550435) на Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088).

Поновити ОСОБА_1 пропущений строк для пред`явлення виконавчого листа № 2а-1491/10 від 14 січня 2015 року до виконання.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Відповідно до статей 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду або через Рогатинський районний суд Івано-Франківської області суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені частиною 2 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала складена та підписана 09 травня 2023 року.

Суддя О.О.Гаврилюк

СудРогатинський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення09.05.2023
Оприлюднено12.05.2023
Номер документу110750314
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Судовий реєстр по справі —349/685/23

Ухвала від 09.05.2023

Адміністративне

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області

Гаврилюк О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні