Справа № 624/342/23
провадження №2/624/106/23
УХВАЛА
про прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі
10 травня 2023 року смт. Кегичівка
Суддя Кегичівського районного суду Харківської області Крапівка Т.В., розглянувши позовну заяву
ОСОБА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
до Кегичівської селищної ради, місцезнаходження за адресою: вул. Волошина, буд. 33, смт. Кегичівка, Красноградського району, Харківської області,
третя особа без самостійних вимог: Приватно-орендне сільськогосподарське підприємство «Мажарка», місцезнаходження за адресою: с. Мажарка, Кегичівської селищної ради, Красноградського району, Харківської області,
про визнання права на земельну частку (пай)
в с т а н о в и в:
Представник позивача звернулась до суду з позовом про визнання за позивачем права на земельну частку (пай) в розмірі 3,7744 га в умовних кадастрових гектарах, яка знаходиться на території Кегичівської селищної ради Красноградського району Харківської області, в адміністративних межах Кегичівської селищної ради Красноградського району Харківської області згідно з сертифікатом серії ХР №0253805 зареєстрованим 14.08.2000 у книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за №491.
Позовна заява обгрунтована тим, що позивач з 1997 року працював слюсарем та був членом КПАСП «Комінтерн», що знаходилося за адресою с. Мажарка Красноградського району Харківської області та згідно наказу №38 від 28.09.2000 року був звільнений. У подальшому КПАСП «Комінтерн» реорганізовано в ПОСМ «Мажарка». Державний акт на право колективної власності на землю був виданий 29.11.1995 серія ХР-15-00-000282. 21.01.2000 на загальних зборах КПАСП «Комінтерн», згідно протоколу №1 було прийнято рішення про внесення до списку 57 чоловік в тому числі і позивача за №5 для отримання сертифікату на землю. Згідно Книги реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) Кегичівської РДА по КПАСП «Комінтерн», за №491 сертифікат ХР №0253805 було видано. 06.12.2002р Кегичівською РДА розпорядженням №363 про надання у приватну власність земельних часток (паїв) та про видачу державних актів на право приватної власності на землю згідно додатку № 1 зазначено список громадян, яким передається у приватну власність земельні частки (паї) зазначено на 2 аркуші- ОСОБА_1 . На ім`я позивача виготовлявся сертифікат серія ХР №0253805 від 14.08.2000, видавався згідно Книги реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай), але був втрачений при невідомих обставинах про, що опубліковано оголошення в газети «Вісті Красноградщини». Свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат), було видано та 03 січня 2003 року позивачем укладено договір оренди як співвласника майна у формі основних засобів. 11.02.2010 Кегичівською районною державною адміністрацією було видане розпорядження №36 щодо надання дозволу на виготовлення технічною документації щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі ( на місцевості), та замовлено технічну документацію на всі земельні ділянки згідно даного розпорядження в тому числі і на земельну ділянку в розмірі 3,7744 га в умовних кадастрових гектарах яка знаходиться на території Кегичівської селищної ради (Мажарської сільської ради) Красноградського району Харківської області. 14.05.2010 розпорядженням №151 Кегичівською районною державною адміністрацією затверджено технічну документацію. 12.07.2010 Кегичівською районною державною адміністрацією було укладено договір оренди строком на 49 років та зареєстровано в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, номер інформаційної довідки 62931282. 05.07.2016 було укладено додаткову угоду. Представник позивача вважає, що законні права позивача на земельну частку (пай) не можуть іншим шляхом бути визнані та належним чином оформлені, так як дублікат загубленого правовстановлюючого документу - сертифікату не є можливим і тому підлягає захисту у судовому порядку. На час отримання державного акта на землю та її розпаювання між членами позивач був членом КПАСП «Комінтерн», та мав право на отримання земельного паю, сертифікат отримав, проте втратив його. Отримати дублікат чи копію втраченого сертифікату на цей час неможливо.
Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України.
Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Тому суддя приймає справу до розгляду та відкриває провадження у справі.
При цьому суддя враховує положення ч.ч. 3-4 ст. 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження, та з огляду на викладене вважає, що дана справа підпадає під ознаки малозначної справи та не віднесена до категорії справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження. Обставини справи, що згідно частини третьої статті 274 ЦПК України, мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, також свідчать про наявність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку, тому суд приходить до висновку про те, що справа підлягає подальшому розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, оскільки відповідно до положень ч. 6 ст.19ЦПКУкраїни даний спір є малозначним.
З метою недопущення порушення прав відповідача з огляду на предмет та ціну позову, суд вважає необхідним на підставі ч. 5 ст.279 ЦПК України розгляд справи проводити в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Керуючись ст.ст. 19, 175, 177, 187, 274, 277, 279 ЦПК України, суддя
у х в а л и в:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Кегичівської селищної ради, третя особа без самостійних вимог: Приватно-орендне сільськогосподарське підприємство «Мажарка» про визнання права на земельну частку (пай).
Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Призначити судове засідання на 01 червня 2023 року об 11-30 годині в приміщенні Кегичівського районного суду Харківської області за адресою: смт. Кегичівка, Харківської області, вул. Миру, 26.
В судове засідання викликати сторони.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Визначити третій особі п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання своїх пояснень на позовну заяву.
Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до ч. 5 ст.279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України: http://court.gov.ua/fair/sud2017/.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати сторонам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Т.В. Крапівка
Суд | Кегичівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2023 |
Оприлюднено | 12.05.2023 |
Номер документу | 110750588 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Кегичівський районний суд Харківської області
Крапівка Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні