Ухвала
від 09.05.2023 по справі 295/5080/23
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/5080/23

1-кс/295/2210/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.05.2023 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні

клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів, подане дізнавачем СД Житомирського РУП ГУНП України в Житомирській області ОСОБА_3 ,

погоджене прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_4 ,

у кримінальному провадженні №12022065400001915від12.11.2022,

та додані до нього матеріали,

в с т а н о в и в :

Дізнавач, за погодженням з прокурором, звернувся з клопотанням, яке обґрунтоване тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що 11.11.2022, до Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області надійшла заява з приводу самоправних дій відносно гр. ОСОБА_5 .

Так, з допиту потерпілої гр. ОСОБА_5 було встановлено, що 03.02.1996 гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , придбала квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , та одразу оформила вищезгадану квартиру на гр. ОСОБА_5 .

При цьому, гр. ОСОБА_5 перебувала у шлюбі з гр. ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у період з 25.05.1985 по 08.04.2015.

Проте, 23.10.2013 гр. ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , був доставлений до ІНФОРМАЦІЯ_3 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , де в подальшому було поставлено діагноз: стан після перенесеного ГПМК по ішемічному типу в басейні лівої СМА із правобічним грубим геміпарезом, сенсорно-моторною афазією, вираженим порушенням функції ходи, правих кінцівок, кістознаенцефаломаляція головного мозку зліва. Дисциркуляторнаенцефалопатія 3 (третого ступеня), виражені інтелектуально-мнестичні розлади. Залишкові зміни перенесених лакунарних інфарктів в басейні обох ЗМА, базиляторної артерії. Гіпертонична хвороба 3 (три). СН 1 (один) ст. Ангіопатія обох очей. Це підтверджується випискою №8025 від 10.04.2014, яка додана до заяви про вчинення кримінального правопорушення.

Разом з тим, дозаяви про вчинення кримінального правопорушення було додано довіреність ОСОБА_7 , видану ОСОБА_8 , а також ОСОБА_9 , яка у зв`язку із станом здоров`я ОСОБА_7 була підписана ОСОБА_10 , за №268, 269 та завірена приватним нотаріусом Житомирського районного нотаріального округу Житомирської області ОСОБА_11 .

Наведені обставини свідчать про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України.

Дізнавач зазначає, що на даний час виникла необхідність, у тому числі, з метою призначення судово-психіатричної експертизи, у вилученні та дослідженні оригіналу медичної картки на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_3 , з усіма додатками.

Вищенаведені документи знаходяться у володінні в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Тетерівської сільської ради Житомирського району Житомирської області, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , таким чином наявні об`єктивні підстави вважати, що дані документи знаходяться у володінні вищевказаної лікарні.

У клопотанні вказано, що його необхідно розглянути за відсутності сторони, у володінні якої знаходяться вищевказані документи, оскільки є достатні підстави вважати, що до зазначеної інформації можуть мати доступ сторонні особи, таким чином, в разі будь-якого зволікання з її вилученням, будуть створені можливості для її втрати, приховання, заміни та подальшого унеможливлення прийняття законного рішення по даному кримінальному провадженню.

Дізнавач в судове засідання не з`явився, до клопотання долучив заяву про його розгляд без участі дізнавача.

Слідчим суддею враховується, що неявка дізнавача в засідання не є перешкодою для розгляду клопотання.

Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 163 КПК України після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, за винятком випадку, встановленого частиною другою цієї статті. Якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

З огляду на те, що в клопотанні дізнавача відсутнє мотивування наявності реальної загрози зміни або знищення речей чи документів, а відтак такі обставини є недоведеними, слідчий суддя не вбачає підстав для проведення судового засідання без виклику особи, у володінні якої знаходяться такі документи.

Представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Тетерівської сільської ради Житомирського району Житомирської області в судове засідання не з`явився, повідомлення про розгляд справи було направлено на офіційну електронну адресу установи, причини неприбуття в судове засідання суду не повідомлено.

Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться документи, без поважних причин або повідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання відповідно до ч.4 ст.163 КПК України.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось, у зв`язку з неприбуттям всіх осіб, які беруть участь у провадженні.

Дослідивши клопотання, додані до нього копії з матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно зі ст.159КПКУкраїни тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та вилучити їх.

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно з ч.1 ст.160КПКУкраїни сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 КПК України.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.

Частиною 7 статті 163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи, що дізнавачем доведено необхідність отримання тимчасового доступу до визначених у клопотанні документів, які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Тетерівської сільської ради Житомирського району Житомирської області, те, що вони мають значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; враховуючи, що відомості, тимчасовий доступ до яких просить надати дізнавач, належать до охоронюваної законом таємниці, а тому іншим чином отримати їх не вбачається можливим, відтак, слідчий суддя вважає належно доведеною необхідність надання тимчасового доступу до вказаних у клопотанні документів, з можливістю вилучення їх оригіналів, для використання при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні, а тому клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 159, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя,

у х в а л и в:

Клопотання задовольнити.

Надати дізнавачу сектору дізнання Житомирського районного управління поліції Головного управління Національної поліції України в Житомирській областілейтенанту поліції ОСОБА_3 у (посвідчення ЖТП №011840 від 26.10.2022року) тимчасовий доступ до інформації, яка перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Тетерівської сільської ради Житомирського району Житомирської області, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , а саме:медичної картку на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 , з усіма додатками, шляхом вилучення останньої на паперовому або електронному носії.

Встановити строк дії ухвали до 08.07.2023 включно.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення09.05.2023
Оприлюднено07.05.2024
Номер документу110779830
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —295/5080/23

Ухвала від 09.05.2023

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Воробйова Т. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні