номер провадження справи 14/9/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
Іменем України
11.05.2023 Справа № 908/589/23
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Сушко Л.М., розглянувши матеріали справи №908/571/23
Кредитор Приватне підприємство Найд Плюс, 84122, м. Слов`янськ Донецької області, вул. Лозановича, 20
Боржник Товариство з обмеженою відповідальністю Вітлуф, 69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, 52, код ЄДРПОУ 44462168
Розпорядник майна Клименко Олександр Юрійович, 69063, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 44, офіс 33
За участю представників сторін: не з`явилися
УСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 07.03.2023. відкрито провадження у справі №908/589/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Вітлуф, 69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, 52, код ЄДРПОУ 44462168. Визнані грошові вимоги кредитора - Приватного підприємства Найд Плюс, 84122, м. Слов`янськ Донецької області, вул. Лозановича, 20 до боржника на суму 87 140,00 грн. - 1 черга задоволення вимог кредиторів, на суму 750 000,00 грн. - 4 черга задоволення вимог кредиторів. Введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Клименка Олександра Юрійовича. Зобов`язано розпорядника майна у строк до 27.04.2023. надати господарському суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, письмовий звіт про надіслання всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами в порядку ч. 5 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, скласти реєстр вимог кредиторів та подати господарському суду реєстр вимог кредиторів до 27.04.2023. Попереднє засідання суду призначено на 27.04.2023. о/об 11-20.
07.03.2023. за №70189 у встановленому законодавством порядку оприлюднено повідомлення про відкриття справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Вітлуф, 69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, 52, код ЄДРПОУ 44462168.
До господарського суду в порядку ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заяв з грошовими вимогами до боржника не надійшло.
Ухвалою суду від 27.04.2023 зобов`язано розпорядника майна організувати проведення зборів кредиторів у відповідності до ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства, вирішити питання відносно подальшого руху справи та відповідні протоколи надати суду. Встановлено дату проведення перших загальних зборів кредиторів та засідання комітету кредиторів 08.05.2023. Встановлено дату підсумкового засідання суду 11.05.2023.
11.05.2023. до господарського суду Запорізької області від Приватного підприємства Найд Плюс голови комітету кредиторів, надійшло клопотання про припинення процедури розпорядження майна боржника, визнання Товариство з обмеженою відповідальністю Вітлуф банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Клименка О.Ю.
11.05.2023. до суду від розпорядника майна надійшли висновок щодо фінансового стану та про наявність ознак неплатоспроможності Товариства з обмеженою відповідальністю Вітлуф, документи за наслідком проведеної інвентаризації майна боржника.
Представники сторін у судове засідання 11.05.2023. не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені своєчасно та належним чином.
Справа розглядається відповідно до приписів ст. 202 ГПК України за наявними матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне:
Пунктом 4 ч. 5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до компетенції зборів кредиторів належить право про прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство.
Згідно ч. 1, 2 Кодексу України з процедур банкрутства у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.
До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Частиною 3 даної статті встановлено, що у підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень: ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом; ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому цим Кодексом; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.
Так, розпорядником майна були скликані збори кредиторів боржника, які оформлені протоколом №1 від 08.05.2023., із змісту якого вбачається, що на зборах було визначено кількісний склад комітету кредиторів у складі 1 кредитора до якого включено Приватне підприємство Найд Плюс яке має загальну кількість голосів 750. Також, на даних зборах, за наслідком заслуховування звіту розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю Вітлуф прийнято рішення звернутись до господарського суду з клопотаннями про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
08.05.2023. відбулися збори комітету кредиторів, які оформлені протоколом №1-к, на яких було обрано голову комітету кредиторів боржника - Приватне підприємство Найд Плюс та схвалено рішення клопотати перед господарським судом про призначення ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю Вітлуф арбітражного керуючого Клименка О.Ю.
Із наданих суду розпорядником майна документів, зокрема висновку щодо фінансового стану та про наявність ознак неплатоспроможності Товариства з обмеженою відповідальністю Вітлуф вбачається, що підприємство має ознаки стійкої фінансової неплатоспроможності. До Товариства неможливо застосувати відновлювальні процедури з огляду на недостатність реальних активів, за рахунок яких можливо здійснювати господарську діяльність, а також самої господарської діяльності. Ліквідаційна процедура єдина процедура, яку можливо застосувати до боржника. У Товариства наявна кредиторська заборгованість у розмірі 750 000,00 грн., в той же час за наслідками проведеної інвентаризації, встановлено відсутність у Товариства з обмеженою відповідальністю Вітлуф будь-якого майна та активів достатніх для задоволення кредиторських вимог. Боржник підприємницьку діяльність не здійснює, пропозицій від інвесторів для участі у санації Товариства з обмеженою відповідальністю Вітлуф не надходило.
Згідно з положеннями Кодексу України з процедур банкрутства суб`єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців. Неявка у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про час і місце такого засідання, не перешкоджає провадженню у справі.
Частиною 4 статті 205 ГК України передбачено, що у разі неспроможності суб`єкта через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів, він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Аналогічні положення містить частина 3 статті 110 ЦК України.
Отже, законодавець пов`язує встановлення неспроможності суб`єкта господарювання задовольнити вимоги кредиторів безпосередньо із встановленням обставин недостатності майна для задоволення таких вимог, однак не обмежує суд певними засобами доказування зазначених обставин.
Таким чином, за наслідками дослідження матеріалів справи судом встановлено факт неоплатності боржника, як того вимагає ст. 205 ГК України. Жодних доказів можливості відновлення платоспроможності боржника суду не надано.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання Товариство з обмеженою відповідальністю Вітлуф банкрутом та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору. Арбітражний керуючий для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією, у разі відсторонення розпорядника майна або керуючого реструктуризацією, визначеного Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою, від виконання повноважень, керуючий санацією, керуючий реалізацією та ліквідатор призначаються господарським судом за клопотанням комітету кредиторів.
Так, комітетом кредиторів погоджено кандидатуру арбітражного керуючого Клименка Олександра Юрійовича, для призначення ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю Вітлуф.
11.05.2023. до господарського суду Запорізької області від арбітражного керуючого Клименка О.Ю. надійшла заява на участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Вітлуф. У поданій заяві зазначається, що він має свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1965 від 21.10.2020. На випадок нанесення шкоди кредиторам чи боржнику, його професійна діяльність арбітражного керуючого застрахована, про що укладено договір добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого. Не належить до жодної категорії осіб передбаченими приписами ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, судимостей за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має та не є заінтересованою особою стосовно боржника, кредиторів.
За наслідками розгляду поданих матеріалів, беручи до уваги, що кандидатура арбітражного керуючого Клименка Олександра Юрійовича погоджена комітетом кредиторів і відповідає вимогам ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, суд дійшов висновку про призначення ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю Вітлуф арбітражного керуючого Клименка Олександра Юрійовича, свідоцтво №1965 від 21.10.2020 (69063, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 44, офіс 33).
Згідно абз. 8 ч. 1 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, з дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 28, 58-60 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 233, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання голови комітету кредиторів задовольнити.
Припинити процедуру розпорядження майном боржника.
Припинити повноваження розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю Вітлуф арбітражного керуючого Клименка Олександра Юрійовича.
Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю Вітлуф, 69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, 52, код ЄДРПОУ 44462168 - банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Ліквідатором банкрута призначити арбітражного керуючого Клименка Олександра Юрійовича, свідоцтво №1965 від 21.10.2020 (69063, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 44, офіс 33) та покласти на нього повноваження керівника банкрута.
Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про визнання банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю Вітлуф, 69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, 52, код ЄДРПОУ 44462168.
Зобов`язати посадових осіб банкрута протягом 15 (п`ятнадцяти) днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.
Скасувати арешти, та інші обмеження по розпорядженню накладені на майно Товариства з обмеженою відповідальністю Вітлуф, 69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, 52, код ЄДРПОУ 44462168.
Зобов`язати ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру згідно вимогам Кодексу України з процедур банкрутства.
Копію постанови надіслати кредитору, ліквідатору, Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, державному органу з питань банкрутства.
Постанова складена та підписана 11 травня 2023 року.
Постанова набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 ГПК України.
Суддя Л.М. Сушко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2023 |
Оприлюднено | 15.05.2023 |
Номер документу | 110788274 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Сушко Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні