Справа № 909/441/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
11.05.2023 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Неверовської Л. М., розглянувши матеріали заяви від 08.05.2023 (вх.№5510/23 від 08.05.2023) Товариства з обмеженою відповідальністю Прикарпатенерготрейд (вул. Надрічна, буд. 4 "Б",м. Івано-Франківськ, 76019) до боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Капітал Лізинг" (вул. Гетьмана Мазепи, буд.168,м. Івано-Франківськ,76026) про видачу судового наказу за вимогою про стягнення боргу за договором про постачання електричної енергії №2403498 від 29.12.2018 в сумі 6541,87 грн за спожиту електричну енергію за серпень-листопад 2022 року, а також 1500 грн витрат на професійну правничу допомогу, 268,40 грн судового збору.
встановив: Товариство з обмеженою відповідальністю Прикарпатенерготрейд звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з заявою про видачу судового наказу про стягнення з боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Капітал Лізинг" боргу за договором про постачання електричної енергії №2403498 від 29.12.2018 в сумі 6541,87 грн.
Дослідивши матеріали заяви, суд дійшов висновку, що заяву слід залишити без руху та надати заявнику час для усунення недоліків, встановлених при поданні заяви, виходячи з наступного.
Згідно ч.1 ст. 150 Господарського процесуального кодексу України, заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 150 Господарського процесуального кодексу України, у заяві повинно бути зазначено повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника.
Як вбачається з заяви про видачу судового наказу, заявником зазначено ідентифікаційний код боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Капітал Лізинг" - 32360129.
Однак, згідно даних з ЄДРЮОФОПГФ, вказаний ідентифікаційний код належить іншій юридичній особі, а не боржнику Товариству з обмеженою відповідальністю "Капітал Лізинг".
Таким чином, заявником не дотримано вимоги п. 2 ч. 2 ст. 150 Господарського процесуального кодексу України щодо зазначення в заяві про видачу судового наказу ідентифікаційного коду боржника в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Відповідно до пункту 10 статті 11 Господарського процесуального кодексу України, якщо спірні відносини не врегульовані законом і відсутній звичай ділового обороту, який може бути до них застосований, суд застосовує закон, що регулює подібні відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - виходить із загальних засад і змісту законодавства (аналогія права).
У зв`язку з відсутністю в ГПК України норм, які б регулювали питання залишення заяви про видачу судового наказу без руху, а після усунення недоліків - призначення такої заяви до розгляду, суд в даному випадку застосовує аналогію права - норму ч. 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, встановлених цим Кодексом, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, про недотримання стягувачем (заявником) вимоги п. 2 ч. 2 ст. 150 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків заяви про видачу судового наказу, шляхом зазначення вірного ідентифікаційного коду Товариства з обмеженою відповідальністю "Капітал Лізинг".
Керуючись ст.ст. 12, 150, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву про видачу судового наказу залишити без руху.
2. Заявнику протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки заяви, шляхом зазначення вірного ідентифікаційного коду Товариства з обмеженою відповідальністю "Капітал Лізинг".
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано 11.05.2023.
Суддя Неверовська Л. М.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2023 |
Оприлюднено | 15.05.2023 |
Номер документу | 110788326 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи наказного провадження |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Неверовська Л. М.
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Неверовська Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні