ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
11 травня 2023 року Справа № 915/60/23
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області, у складі судді Семенчук Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, справу
за позовом: Фермерського господарства Головченко Валентина Васильовича, АДРЕСА_1, електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 ; адреса для листування: АДРЕСА_2.
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дом ЮГЕЛЕВАТОР", 54052, м.Миколаїв, вул.Айвазовського 19/1; адреса для листування: 54052, м.Миколаїв, а/с 1390; електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1
про: стягнення 2 006 909,05 грн.
Фермерське господарство Головченко Валентина Васильовича звернулось до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою №б/н від 07.01.2023 в якій просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дом ЮГЕЛЕВАТОР" кошти в розмірі 2 006 909,05 грн. з яких:
- 1 677 787,00 грн. - передплата за договором поставки обладнання №55 від 25.10.2021;
- 329 122,05 грн. - пені.
Також просить суд стягнути з відповідача судовий збір та 15 000,00 грн. витрат
на правничу допомогу адвоката.
В обґрунтування позову посилається на неналежне виконання відповідачем умов Договору поставки обладнання №55 від 25.10.2021в частині своєчасної поставки товару.
08 травня 2023 року від позивача через систему «Електрпонний суд» до Господарського суду Миколаївської області надійшло клопотання в якому позивач просить суд відкласти судове засідання, призначене на 11.05.2023 для обговорення сторонами умов мирової угоди.
10 травня 2023 року відповідач до відділу документального забезпечення Господарського суду Миколаївської області надав заяву в якій просить суд відкласти розгляд справи для узгодження між сторонами умов Мирової угоди.
Суд зазначає, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави (стаття 2 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно з приписами статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід вважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.
При цьому Європейський суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (рішення Європейського суду з прав людини у справах "Савенкова проти України" від 02.05.2013, "Папазова та інші проти України" від 15.03.2012).
Європейський суд щодо тлумачення положення "розумний строк" в рішенні у справі "Броуган та інші проти Сполученого Королівства" роз`яснив, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ, і було б неприродно встановлювати один строк в конкретному цифровому виразі для усіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин.
З метою повного та всебічного розгляду справи, з огляду на положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини, господарський суд дійшов висновку про можливість розгляду справи поза межами строку, встановленого статтею 195 Господарського процесуального кодексу України, у розумний строк, тобто такий, що є об`єктивно необхідним для забезпечення можливості реалізації учасниками процесу відповідних процесуальних прав.
Враховуючи викладене, з метою надання можливості учасникам справи скористатися своїми процесуальними правами, дотримання принципу пропорційності, реалізації засад змагальності, з метою надання сторонам часу для врегулювання спору, суд вважає за можливе клопотання позивача та відповідача задовольнити та відкласти розгляд справи.
Керуючись ст.202, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, - суд
УХВАЛИВ:
1. Відкласти розгляд справи на « 31» травня 2023 року о 10 год. 00 хв.
2. Роз`яснити учасникам справи, що заяви і клопотання по справі необхідно оформлювати
згідно вимог ст. 170 ГПК України і надавати їх суду лише у письмовій формі та завчасно до судових засідань (підготовчих або слухання по суті).
3. Повідомити учасників справи про можливість подати процесуальні документи,
письмові та електронні докази тощо, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі, з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис".
4. Суд звертає увагу сторін у справі на те, що у зв`язку з критичною ситуацією, що склалася із фінансовим забезпеченням діяльності судів, зокрема в частині відсутності асигнувань на оплату послуг з відправки поштової кореспонденції, та повідомляє учасників процесу про можливість:
- використання підсистеми "Електронний суд";
- подання стороною заяви до суду про надсилання процесуальних документів на електронну пошту.
5. Повідомити учасникам справи, що вони можуть отримати інформацію по справі, що
розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України, а саме - www.court.gov.ua.
Ухвала суду, у відповідності до ч.2 ст.235 Господарського процесуального кодексу України, набирає законної сили 11.05.2023.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.О.Семенчук
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2023 |
Оприлюднено | 15.05.2023 |
Номер документу | 110788845 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Семенчук Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні