У Х В А Л А
іменем України
Справа № 285/873/23
провадження № 2/0285/380/23
10 травня 2023 року м. Звягель
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області в складі:
головуючої судді……………..…Літвин О. О.,
секретаря………….......................Клечковської М. М.,
за участю:
позивачки....................................... ОСОБА_1 ,
її адвоката.......................................Семеньки В. М.,
представника ІІІ особи..................Борсученка Р. В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду цивільну справу
за правилами позовного провадження
за позовом ОСОБА_1
до Звягельської міської ради Житомирської області
ІІІ особи: ОСОБА_2 ,
ОСОБА_3
про встановлення юридичного факту,
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2023 року позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить встановити факт, що ОСОБА_4 , померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 , є її батьком.
В засіданні представник позивачки просив призначити по справі судову генетично-молекулярну експертизу для з`ясування факту батьківства з вилученням біологічних матеріалів з моргу Звягельського відділення обласного бюро судово-медичної експертизи Житомирської обласної ради.
Представник ІІІ особи Парадні В. П. не заперечив щодо поданого клопотання, разом з тим вважав за необхідне призначити для більш повного та об`єктивного висновку комісійну експертизу.
Представник відповідача та ІІІ особа Ганська до суду не прибули, жодних заяв чи клопотань від них не надійшло.
Розглянувши подане клопотання та заслухавши пояснення учасників судового процесу, суд приходить до наступного висновку.
У відповідності до ч.1 ст.103 ЦПК України для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, що беруть участь у справі.
Висновок експерта це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством. Предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань.
Згідно з п.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову експертизу в кримінальних і цивільних справах № 8 від 30.05.1997, комісійна експертиза призначається у випадках, коли є потреба провести дослідження за участю декількох експертів - фахівців у одній галузі знань.
Як зазначає Європейський суд з прав людини у своєму рішенні у справі «Рожков проти російської федерації», кожній зі сторін повинна бути надана розумна можливість представляти свою правову позицію, включаючи свої докази таким чином, щоб вона не була поставлена в значно менш вигідне становище, ніж інша сторона.
В даній справі визначальним є наявність абовідсутність кровногоспоріднення міжпомерлим тапозивачкою,атому з метою повного та всебічного з`ясування всіх обставин, що мають значення для правильного вирішення справи, для забезпечення балансу прав усіх учасників судового процесу, а також юридичної оцінки достеменності посилань сторін, суд вважає за необхідне призначити у справі комісійну судову експертизу. Її призначення є частиною дослідження обставин по справі та, у сукупності з іншими обставинами, дозволить суду максимально повно з`ясувати обставини по справі, сприятиме встановленню істини.
Щодо визначення експертної установи, врахувавши клопотання представника позивачки та позицію представника ІІІ особи, суд вважає за доцільним доручити проведення експертизи державній спеціалізованійустанові судовоїекспертизи Вінницькому науково-дослідномуекспертно-криміналістичномуцентру МВС України.
Оплата експертизи в цивільній справі провадиться за рахунок сторони, яка порушила відповідне клопотання, відтак, усі витрати, пов`язані із проведенням експертизи, суд рахує за необхідне покласти на ОСОБА_1 .
Встановлено, що спір між сторонами не врегульований; остаточно визначено предмет спору, характер спірних правовідносин, позовних вимог, склад учасників процесу та обсяг доказів; з`ясовано обставини, що входять до предмету доказування і на які посилаються сторони, як на підставу своїх вимог і заперечень; визначено порядок розгляду справи.
Підготовчі дії по справі проведені повністю, у зв`язку з чим, суд вважає можливим закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду
Оскільки для проведення експертизи необхідний значний проміжок часу, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі на час її проведення.
Керуючись статтями 103, 104, 196-200, 252, 253, 258-260 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Закрити підготовче провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Звягельської міської ради Житомирської області, ІІІ особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про встановлення юридичного факту.
Клопотання представникапозивачки ОСОБА_5 задовольнити.
Призначити по справі комісійну судову генетично-молекулярну експертизу,
проведення якої доручити експертам Вінницького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.
На вирішення експертизи поставити питання:
чи наявне кровне споріднення між ОСОБА_4 , померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ?
якщо так, то чи являється ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , біологічним батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ?
Надати експерту право коригування питання, зазначеного в ухвалі суду, відповідно до призначеної експертизи.
Вилучити біологічні матеріали, які єнеобхідними тапридатними дляпроведення комісійноїсудової молекулярно-генетичноїекспертизи (об`єктитрупа ОСОБА_4 ),та зберігаються у приміщенні моргу Звягельського відділення обласного бюро судово-медичної експертизи Житомирської обласної ради
і направитиїх на дослідження до Вінницького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.
Надати експерту дозвіл на повне або часткове знищення об`єктів дослідження або зміну їх властивостей, необхідних для проведення експертизи.
Усі витрати, пов`язані із проведенням експертизи покласти на ОСОБА_1 , яку також зобов`язати особисто з`явитись для відбору біологічних зразків до експертноїустановиу визначений експертом день та час.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність, передбачену статтями 384, 385 КК України, за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
Роз`яснити сторонам наслідки ухилення від проведення експертизи, передбачені ст.109 ЦПК України: у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
Ухвала в частині зупинення провадження в справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення.
Головуюча суддя О. О. Літвин
Суд | Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2023 |
Оприлюднено | 15.05.2023 |
Номер документу | 110790077 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Літвин О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні