Рішення
від 11.05.2023 по справі 335/2286/23
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

1Справа № 335/2286/23 2/335/1280/2023

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 травня 2023 року м. Запоріжжя

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді Апаллонової Ю.В., за участю секретаря судового засідання Анісімової А.І. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовомОб`єднання співвласників Багатоквартирного будинку «Побутовець» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за оплату житлово- комунальних послуг,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач,Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Побутовець» в особі голови правління Фролової Ірини Іванівнизвернувся до суду з позовною заявоюдо ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг.

Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Побутовець» створено 22.05.2008 року власниками квартир та не житлових приміщень багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 , на підставі ст.5 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» шляхом реорганізації житлово-будівельного кооперативу №1 «Побутовець».

З 22.05.2008 року Об`єднання здійснює всі функції з управління багатоквартирним будинком АДРЕСА_1 .

Згідно п.п. 14, 16 Статуту Об`єднання, затвердженого рішенням загальних зборів (протокол №4 від 09.08.2016 року), до компетенції правління належать здійснення контролю за своєчасною сплатою співвласниками внесків і платежів та вжиття заходів щодо стягнення заборгованості згідно із законодавством. Правління зі свого складу обирає голову правління та його заступника. На виконання своїх повноважень голова правління діє без доручення від імені Об`єднання, що підтверджується інформацією в електронній (цифровій) формі, а саме даними про Статут Об`єднання, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Також Об`єднання, як правонаступник житлово-будівельного кооперативу №1 «Побутовець », для сприяння використанню власного майна власниками квартир та/або не житлових приміщень цього будинку, в їхніх (споживачів) інтересах виступає колективним споживачем за колективними договорами про надання комунальних послуг з постачання теплової енергії.

Внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів (ст. 23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).

Відповідач є власником квартири АДРЕСА_2 будинку, в якій зареєстрована і постійно проживає

На загальних зборах Об`єднання були прийняті рішення про затвердження обов`язкового щомісячного внеску на управління будинком, а саме:

1) з 01.07.2011 року - 1,60 грн. за 1 м2 загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень що перебувають у власності співвласника Будинку, що підтверджується витягом з протоколу №28 від 19.02.2011 року;

2)з 01.06.2016 року - 2 грн. за 1 м2 загальної площі квартири (квартир) та/або

нежитлових приміщень що перебувають у власності співвласника Будинку, що підтверджується витягом з протоколу №3 від 20.05.2016 року;

3) з 01.03.2017 року - 3 грн. за 1 м2 загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень що перебувають у власності співвласника Будинку, що підтверджується витягом з протоколу №2 від 20.03.2017 року;

4) з 01.03.2018 року - 4 грн. за 1 м2 загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень що перебувають у власності співвласника Будинку, що підтверджується витягом з протоколу №2 від 25.02.2008 року;

5) з 01.04.2019 року - 5 грн. за 1 м2 загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень що перебувають у власності співвласника Будинку, що підтверджується витягом з протоколу №2 від 06.03.2019 року.

6) з 01.01.2020 року по 01.03.2020 року- 6 гривень а з 01.04.2020 року 7 гривень за 1м2 загальної площі квартири та/або нежитлових приміщень що перебувають у власності співвласника Будинку, що підтверджується витягом з протоколу №2 від 30.11.2019 року

Також на загальних зборах Об`єднання були прийняті рішення про затвердження обов`язкового щомісячного внеску на ремонт Будинку (приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності співвласників Будинку), а саме:

1)з 01.05.2009 року - 0,40 грн. за 1 м2 загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень що перебувають у власності співвласника Будинку, що підтверджується витягом з протоколу №12 від 11.04.2009 року;

2)01.03.2017 року - 0,60 грн. за 1 м2 загальної площі квартирі (квартир) та/або нежитлових приміщень що перебувають у власності співвласника Будинку, що підтверджується витягом з протоколу №3 від, 27.02.2017 року.

Відповідач за виконання Об`єднанням функцій з управління Будинком шляхом самозабезпечення та отримання комунальні послуги, обов`язкові внески і платежі не сплатив, внаслідок чого станом на 01.03.2023 року відповідач має заборгованість в розмірі 33196,58 гривень.

Представник ОСББ «Побутовець» в судове засідання не з`явилася, надала заяву в якій просить розглянути справу за її відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та не заперечує проти ухвалення заочного рішення.

Відповідач в судове засідання не з`явилася, причини неявки суду не повідомила, про час та день судового засідання була належним чином повідомлена, письмовий відзив на позов не надала.

На підставі наявних у справі доказів, зі згоди позивача, суд ухвалив рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням.

У зв`язку з неявкою у судове засідання сторін на підставі ч.2ст.247 ЦПК Українифіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.

Вивчивши і дослідивши письмові матеріали справи, аналізуючи і оцінюючи надані докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягає задоволенню у зв`язку з наступним.

Відповідно дост.13 ЦПК Українисуд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

В силуст.81 ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

В судовому засіданні було встановлено, що Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Побутовець» створено 22.05.2008 року власниками квартир та не житлових приміщень багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 , на підставі ст.5 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» шляхом реорганізації житлово-будівельного кооперативу №1 «Побутовець», що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. З 22.05.2008 року Об`єднання здійснює всі функції з управління багатоквартирним будинком АДРЕСА_1 .

Згідно п.п. 14, 16 Статуту Об`єднання, затвердженого рішенням загальних зборів (протокол №4 від 09.08.2016 року), до компетенції правління належать здійснення контролю за своєчасною сплатою співвласниками внесків і платежів та вжиття заходів щодо стягнення заборгованості згідно із законодавством. Правління зі свого складу обирає голову правління та його заступника.

Також Об`єднання, як правонаступник житлово-будівельного кооперативу №1 «Побутовець» для сприяння використанню власного майна власниками квартир та/або нежитлових приміщень цього будинку, в їхніх (споживачів) інтересах виступає колективним споживачем за колективними договорами про надання комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами, та забезпечує розподіл між споживачами, обсягу спожитих комунальних послуг відповідно до законодавства, що підтверджується додатковою угодою до договору №1108 від 01.08.2008 року на вивезення твердих побутових відходів, додатковою угодою №1/26/08/2011 до договору №270 про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації, та договором №200244 від 01.08.2008 року купівлі-продажу теплової енергії в гарячій воді

Статтею 385 ЦК України визначено, що власники квартир та не житлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та не житловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту.

Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», співвласник зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.

Для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об`єднання внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів (ст. 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).

Відповідно до ч. 6 ст. 21 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів, встановлюються загальними зборами об`єднання відповідно до законодавства та статуту об`єднання.

Для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об`єднання за рішенням загальних зборів має право: задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення; визначати управителя, виконавців окремих житлово- комунальних послуг, з якими усі співвласники укладають відповідні договори; виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово-комунальних послуг. Для фінансування самозабезпечення об`єднання співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об`єднання. За згодою правління окремі співвласники можуть у рахунок сплати таких внесків і платежів виконувати окремі роботи. Об`єднання оплачує холодну та гарячу воду, теплову та електричну енергію, природний газ, комунальні послуги за цінами (тарифами), встановленими для населення, крім частини таких послуг, що оплачуються власниками не житлових приміщень (ст. 22 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).

Внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів (ст. 23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).

Згідно відповіді департаменту реєстраційних послуг ЗМР від 01.03.2023 року відповідач ОСОБА_1 зареєстрована за адресою АДРЕСА_3 .

Згідно п.п. 5, 10 ч.1 ст.7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» співвласники багатоквартирного будинку зобов`язані виконувати рішення зборів співвласників та своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.

Управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об`єднань співвласників багатоквартирного будинку), (ч.1 ст. 9 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»).

До повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про прийняття рішення про вибір моделі організації договірних відносин з виконавцем комунальної послуги (укладення індивідуального та/або колективного договору про надання комунальної послуги), (п.9 ч.2 ст. 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»).

Обсяг зобов`язань та відповідальності кожного співвласника за договором про надання комунальної послуги визначається відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (ч.3 ст. 8 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»).

Частинами 1, 3 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Дієздатні особи, які проживають та/або зареєстровані у житлі споживача, користуються нарівні зі споживачем усіма житлово- комунальними послугами та несутьсолідарну відповідальність за зобов`язаннями з оплати житлово-комунальних послуг.

Так ч.1 ст.541 ЦК України встановлено, що солідарний обов`язок або солідарна вимога виникають у випадках, встановлених договором або законом, зокрема у разі неподільності предмета зобов`язання.

Згідно ч.1 ст. 543 ЦК України у разі солідарного обов`язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов`язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь - кого з них окремо.

Згідно п.п.8, 9 ч.1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» колективний договір про надання комунальних послуг (далі - колективний договір) - договір про надання комунальних послуг, який укладається з виконавцем комунальних послуг за рішенням співвласників (на умовах, визначених у рішенні співвласників (об`єднання співвласників багатоквартирного будинку) та є обов`язковим для виконання всіма співвласниками; колективний споживач - юридична особа, що об`єднує споживачів у будівлі та в їхніх інтересах укладає договір про надання комунальної послуги.

1) з 01.07.2011 року - 1,60 грн. за 1 м2 загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень що перебувають у власності співвласника Будинку, що підтверджується витягом з протоколу №28 від 19.02.2011 року;

2)з 01.06.2016 року - 2 грн. за 1 м2 загальної площі квартири (квартир) та/або

нежитлових приміщень що перебувають у власності співвласника Будинку, що підтверджується витягом з протоколу №3 від 20.05.2016 року;

3) з 01.03.2017 року - 3 грн. за 1 м2 загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень що перебувають у власності співвласника Будинку, що підтверджується витягом з протоколу №2 від 20.03.2017 року;

4) з 01.03.2018 року - 4 грн. за 1 м2 загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень що перебувають у власності співвласника Будинку, що підтверджується витягом з протоколу №2 від 25.02.2008 року;

5) з 01.04.2019 року - 5 грн. за 1 м2 загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень що перебувають у власності співвласника Будинку, що підтверджується витягом з протоколу №2 від 06.03.2019 року.

6) з 01.01.2020 року по 01.03.2020 року- 6 гривень а з 01.04.2020 року 7 гривень за 1м2 загальної площі квартири та/або нежитлових приміщень що перебувають у власності співвласника Будинку, що підтверджується витягом з протоколу №2 від 30.11.2019 року

Також на загальних зборах Об`єднання були прийняті рішення про затвердження обов`язкового щомісячного внеску на ремонт Будинку (приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності співвласників Будинку), а саме:

1)з 01.05.2009 року - 0,40 грн. за 1 м2 загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень що перебувають у власності співвласника Будинку, що підтверджується витягом з протоколу №12 від 11.04.2009 року;

2)01.03.2017 року - 0,60 грн. за 1 м2 загальної площі квартирі (квартир) та/або нежитлових приміщень що перебувають у власності співвласника Будинку, що підтверджується витягом з протоколу №3 від, 27.02.2017 року.

Відповідно дост.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч. 2 ст. 615 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов`язання.

Жодних доказів в спростування вказаних позивачем обставин судом не встановлено, а наданий розрахунок суд вважає належним та допустимим доказом, оскільки здійснений з урахуванням затверджених загальними зборами ОСББ «Побутовець розмірів внесків та платежів на утримання будинку та прибудинкової території.

Враховуючи те, що відповідно дост.162 ЖК УРСР, тягар утримання майна, у тому числі обов`язок по оплаті житлово-комунальних послуг покладається на основного наймача (власника) приміщення, відповідач як споживач таких послуг, з огляду на доведеність заявленого позивачем розрахунку заборгованості, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог в частині стягнення основного боргу у розмірі 33196,58 гривень.

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню, обставини, що спростовують позовні вимоги, судом не встановлені.

Відповідно дост.264 ЦПК Українипід час ухвалення рішення суд вирішує, у тому числі питання щодо розподілу між сторонами судових витрат.

На підставіст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Позивачем при зверненні до суду було сплачено судовій збір в розмірі 2684,00 грн., тому дані витрати підлягають стягненню з відповідача.

Керуючисьст.ст.4,5,13,19,76-81,89,95,133,141,ч.2ст.247,258-259,263-265,273,274,277,279,280-284,287,354,355, ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовні вимогиОб`єднання співвласників Багатоквартирного будинку «Побутовець» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за оплату житлово- комунальних послуг задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 на користьОб`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Побутовець» в заборгованість за житлово-комунальні послуги, яка складається з основного боргу у розмірі 33196,58 гривень та сплачений судовий збір у розмірі 2684,00 гривень.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя протягом 30 днів з дня ухвалення рішення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його ухвалення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом 20 днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Заочне рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Запорізького апеляційного суду або через Орджонікідзевського районний суд м. Запоріжжя протягом тридцяти днів з дня його ухвалення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Повне судове рішення складено 11.05.2023 року, та датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

Суддя Ю.В. Апаллонова

СудОрджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення11.05.2023
Оприлюднено15.05.2023
Номер документу110793130
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —335/2286/23

Рішення від 11.05.2023

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Апаллонова Ю. В.

Ухвала від 23.03.2023

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Апаллонова Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні