ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
12.05.2023 р. Справа № 914/1464/23
місто Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Тараса РИМА, розглянувши матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Луцька аграрна компанія»,до відповідача 1:ОСОБА_1 ,до відповідача 2:Товариства з обмеженою відповідальністю «Вест-Естейт»,про:визнання договору недійсним,ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Луцька аграрна компанія» до ОСОБА_1 та Товариства з обмеженою відповідальністю «Вест-Естейт» про визнання недійсним договору поруки.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Щодо залучення третьої особи.
Частиною 2 статті 50 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Так, у позові вказано, що оспорюваний договір поруки укладений між Відповідачем-1 (як поручителем) та Відповідачем-2 (як кредитором) у забезпечення виконання зобов`язання Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» перед Відповідачем-2 за договором поворотного фінансового займу. Зважаючи на вказане, рішення у цій справі може вплинути на права та обов`язки Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант».
Щодо витребування доказів.
У позовній заяві Позивач заявив клопотання про витребування у Відповідача-2 та Постійно діючого третейського суду при Асоціації «Всеукраїнська інвестиційна асоціація» копію оспорюваного договору поруки, укладеного між Відповідачем-1 та Відповідачем-2.
Частиною 1 статті 81 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
На підтвердження вжиття заходів щодо одержання оспорюваного договору поруки Позивач надав суду адвокатський запит відповідного змісту, адресованого Товариству з обмеженою відповідальністю «Октант», Товариству з обмеженою відповідальністю «Вест-Естейт» та Постійно діючому третейському суду при Асоціації «Всеукраїнська інвестиційна асоціація». Доказів надання ними відповіді на адвокатський запит не надано суду.
Зважаючи на вказане, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання про витребування доказів.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 12, 80, 176, 177, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Прийняти позовну заяву до розгляду.
2.Відкрити провадження у справі.
3.Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
4.Залучити до участі у справі Товариство з обмеженою відповідальністю «Октант» (адреса: 03150, місто Київ, вулиця Димитрова, будинок 5; ідентифікаційний код 31776989) третьою особою без самостійних вимог на стороні відповідачів.
5.Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю «Вест-Естейт» та Постійно діючого третейського суду при Асоціації «Всеукраїнська інвестиційна асоціація» належним чином засвідчену копію договору поруки, укладеного між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю «Вест-Естейт» для забезпечення виконання зобов`язання Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» перед Товариством з обмеженою відповідальністю «Вест-Естейт» за договором поворотного фінансового займу № 562 від 18.11.2021.
6.Встановити строк не пізніше 05.06.2023 для надання витребуваного доказу.
7.Підготовче засідання призначити на 14.06.23 на 10:20 год у приміщенні Господарського суду Львівської області (79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128, 2 поверх).
8.Встановити відповідачам строк у 15 (п`ятнадцять) календарних днів з дня отримання цієї ухвали для подання відзиву на позов. Зобов`язати відповідачів надіслати (надати) відзив на позов та додані до нього документи позивачу та третій особі одночасно з надісланням (наданням) такого відзиву до суду. Докази такого надіслання невідкладно надати суду (частина 5 статті 165 Господарського процесуального кодексу України).
9.Звернути увагу відповідачів, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (частина 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України).
10.Встановити третій особі строк у 15 (п`ятнадцять) календарних днів з дня отримання цієї ухвали для подання пояснень. Зобов`язати третю особу надіслати (надати) пояснення та додані до них документи сторонам одночасно з надісланням (наданням) такого відзиву до суду. Докази такого надіслання невідкладно надати суду.
11.Зобов`язати учасників справи надати суду свої актуальні електронні адреси, на які можуть надсилатися судові рішення у справі.
12.Звернути увагу учасників справи:
12.1. Заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати статтям 169-170 Господарського процесуального кодексу України.
12.2. У випадку подання доказів до суду у всіх учасників справи існує обов`язок надіслання копій таких доказів усім іншим учасникам справи заздалегідь (частина 9 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
12.3. Главою 6 Господарського процесуального кодексу України врегульовано поняття, обчислення, зупинення процесуальних строків, наслідки їх пропуску, а також підстави та порядок їх поновлення чи продовження.
Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за такою веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Довести до відома учасників справи, що відповідно до пункту 4 частини 1 статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку, зокрема, невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, ненадання копії відзиву на позов, відповіді на відзив, заперечення іншому учаснику справи у встановлений судом строк.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Рим Т.Я.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2023 |
Оприлюднено | 15.05.2023 |
Номер документу | 110813392 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Рим Т.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні