ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 380/10053/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 травня 2023 року
м. Львів, вул. Чоловського, буд. 2
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Лунь З.І. перевірила матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , Червоноградського територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії.
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) звернувся до суду з позовом до Військової частини НОМЕР_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), Червоноградського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (місцезнаходження: 80100, Львівська область, Червоноградський район, м.Червоноград, вул.Шевська, 36, код ЄДРПОУ 14303690)в якому просить суд:
-визнати протиправними дії Червоноградського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, направлені на призов ОСОБА_1 на військову службу по мобілізації протиправними;
-зобов`язати Командира Військової частини НОМЕР_1 вчинити дії, направлені на звільнення ОСОБА_1 з військової служби.
Кодексом адміністративного судочинства України встановлені вимоги щодо форми, змісту позовної заяви, порядку її подання.
Відповідно до п.3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 цього Кодексу.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали суддя встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 цього Кодексу.
Частиною 2 ст. 160 КАС України визначено, що позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 9 КАС України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано позовну заяву, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності.
За приписами ч. 1 ст. 43 КАС України здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Позовна заява подана від імені ОСОБА_1 , однак до суду не надано належним чином завірених доказів адміністративно-процесуальної правоздатності (копій паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків) на підтвердження особи позивача.
З огляду на вказане, суддя зазначає, що позивачу необхідно надати документи, що посвідчують особу, а також ті, що підтверджують зареєстроване місце проживання. Ця вимога суду не може вважатися формальною, оскільки в майбутньому може вплинути на на рух справи та хід виконання судового рішення у справі.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Порушуючи норми п.2 ч.5 ст.160 КАС України, позивачем у позовній заяві не зазначено власного поштового індексу, номера засобу зв`язку та офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти; не зазначено номера засобу зв`язку та офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідачів.
Крім того, позивач зазначив однаковий код ЄДРПОУ відповідачів.
Зазначені недоліки не є надміру формальними, оскільки їх виправлення в майбутньому може вплинути на ефективність виконання рішення, а також на своєчасність повідомлення сторін про рух справи, так як у зв`язку з недостатнім фінансуванням суду на здійснення витрат на закупівлю поштових марок та оплати послуг відправлення поштової кореспонденції.
Відповідно до приписів п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги із зазначенням доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з ч.4 ст.161 КАС України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви
Представник позивача в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що він направляв адвокатські запити Начальнику Червоноградського РКТЦ та СП ОСОБА_2 та командиру в/ч НОМЕР_1 посилаючись на ст. 24 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», та просив письмово повідомити його, чи було їм відомо про встановлення ОСОБА_1 інвалідності на момент його призову і на момент видання наказу про зарахування його до складу військової частини, та якщо ні чи будуть ними, вжиті заходи для перевірки вказаного вище факту та, в разі його підтвердження поновлення законності шляхом невідкладного звільнення ОСОБА_1 з військової служби.
Представник позивача зазначає, що відповіді на адвокатський запит від 05.05.2023 він не отримав. Водночас суд зауважує, що позов подано 09.05.2023, тому відсутність відповіді на згаданий запит є обгрунтованою станом на день подання позову. Тому предствник позивача безпідставно покликається на вказаний факт, а все це у сукупності призводить до того, що позовну заяву подано з неналежним використанням процесуальних прав, а саме з порушенням п.5 ч.5 ст.160 КАС України
Отже, на виконання вищевказаної норми позивачу необхідно зазначити докази, які обгрунтовують обставини, викладені у позовній заяві.
Суддя також зазначає, що позивачем до суду надано неякісно виготовлені копії довідки гарнізонної військово-лікарської комісії від 23.11.2022 №2615; довідки МСЕК. Інформацію, викладену у цих документах неможливо прочитати.
Суддя зазначає, що подання позовної заяви без додержання вимог, передбачених ст.160 КАС України є підставою для залишення її без руху.
Відповідно до ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 вказаного Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу необхідно надати певний строк для приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. 160 КАС України для усунення вказаних недоліків, а саме: зазначити власний поштовий індекс, номер засобу зв`язку та офіційну електронної адреси або адрес електронної пошти; зазначити номера засобу зв`язку та офіційні електронні адреси або адреси електронної пошти відповідачів; надати копію паспорта та копію ідентифікаційного номера на підтвердження особи позивача, а також інформацію про адресу зареєстрованого місця проживання; зазначити вірний ідентифікаційний код відповідачів; всі, зібрані позивачем докази, що підтверджують обставини, викладені у позовній заяві.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
У Х В А Л И В :
позовну заяву ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , Червоноградського територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.
Позивачу встановити п`ятиденний строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали, з дати отримання копії ухвали, шляхом представлення позовної заяви, оформленої у відповідності до вимог ст. 160 КАС України.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Копію ухвали невідкладно направити позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Оскарження ухвали суду окремо від рішення суду не допускається.
Заперечення на ухвалу суду включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяЛунь З.І.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2023 |
Оприлюднено | 15.05.2023 |
Номер документу | 110819600 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Лунь Зоряна Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні