Ухвала
від 11.05.2023 по справі 291/565/23
РУЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 291/565/23

У К Р А Ї Н А

Ружинський районний суд Житомирської області

У Х В А Л А

11 травня 2023 року

Суддя Ружинського районного суду Житомирської області Митюк о.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом представника позивача:Адвоката Адвокатського об`єднання «Кузьменко, Діденко та партнери» Кузьменка Євгенія Анатолійовича в інтересах позивача ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Продовольча компанія «Зоря Поділля» про визнання договору оренди землі не укладеним та усунення перешкод про усунення перешкод у користуванні земельними ділянками шляхом зобов`язання повернути земельні ділянки власнику, -

в с т а н о в и в :

До Ружинського районного суду Житомирської області надійшов вищевказаний позов, в якому позивач просить визнати договору оренди б/н від 24.06.2014 року на земельну ділянку 18252884600:07:000:0095 не укладеним та усунути перешкоди в користуванні належною ОСОБА_1 , 1933 року народження, на праві власності земельною ділянкою, шляхом зобов`язання уповноважених осіб ТОВ у «Продовольча компанія «Зоря Поділля» повернути негайно ОСОБА_1 належну їй на праві власності земельну ділянку, призначенні для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та розташовані на території Мовчанівської сільської ради Ружинського району Житомирської області.

Відповідно до вимог ст.185 ЦПК України суддя після одержання позовної заяви у тому числі з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 175, 177 вказаного Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст.13ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

У відповідності до вимог ст. 184 ЦПК України, позов пред`являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.

Нормами статей 175 та 177ЦПК України регламентовано вимоги до форми і змісту позовної заяви.

Відповідно до частини 4статті 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивачем сплачено по позовній заяві судовий збір в сумі 1073 грн. за немайновий спір та 536,80 грн. за витребування доказів, разом 1609,80 грн..

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаютьсяЗаконом України "Про судовий збір".

Відповідно до ч. 3ст. 6 Закону України «Про судовий збір`за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Позивачем в позовній заяві заявлено дві вимог, а саме:визнати договір оренди б/н від 24.06.2014 року на земельну ділянку 18252884600:07:000:0095 неукладеним, що є вимогою немайнового характеру, та усунути перешкоди в користуванні належною ОСОБА_1 , 1933 року народження, на праві власності земельною ділянкою, шляхом зобов`язання уповноважених осіб ТОВ у «Продовольча компанія «Зоря Поділля» повернути негайно ОСОБА_1 належну їй на праві власності земельну ділянку, призначенні для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та розташовані на території Мовчанівської сільської ради Ружинського району Житомирської області, яка має вартісний характер, оскільки ця вимога пов`язана з переходом права власності на майно.

Оскільки в справі висунуто вимоги майнового характеру, в позовній заяві згідно п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України слід зазначити ціну позову, яка повинна визначатися виходячи з вартості спірних земельних ділянок.

Згідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою позовної заяви майнового характеру передбачено справляння судового збору, який становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на час звернення до суду із вказаним позовом становить не менше ніж не менше 1073,60 грн та не більше 13420 грн.

Судовий збір повинен бути сплачений на наступний рахунок:

Отримувач коштівГУК у Жит.обл/смт.Ружин/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37976485

Банк отримувачаКазначейство України(ел. адм. подат.)

Код банку отримувача (МФО)899998

Рахунок отримувачаUA358999980313141206000006821

Кодкласифікації доходів бюджету22030101

Призначення платежу*;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податківфізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Ружинський районний суд Житомирської області (назва суду, де розглядається справа).

Оригінал квитанції про сплату судового збору потрібно надати до Ружинського районного суду Житомирської області.

Крім того, в порушення вимог п.п. 3, 6, 8 ч.3 ст. 175 ЦПК України позивачем не зазначено: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

За вказаних обставин, позивачу необхідно усунути вказані недоліки шляхом подання позову у новій редакції із зазначенням ціни позову та надати оригінали квитанції про сплату судового збору.

Відповідно до ч. ч. 1-3 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.175,185 ЦПК України, -

п о с т а н о в и в :

Позовну заяву за позовом представника позивача:Адвоката Адвокатського об`єднання «Кузьменко, Діденко та партнери» Кузьменка Євгенія Анатолійовича в інтересах позивача ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Продовольча компанія «Зоря Поділля» про визнання договору оренди землі не укладеним та усунення перешкод про усунення перешкод у користуванні - залишити без руху.

Надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали, інакше заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.

Копію ухвали надіслати для виконання представнику позивача.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О. В. Митюк.

СудРужинський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення11.05.2023
Оприлюднено15.05.2023
Номер документу110822424
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:

Судовий реєстр по справі —291/565/23

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Ружинський районний суд Житомирської області

Митюк О. В.

Ухвала від 10.04.2024

Цивільне

Ружинський районний суд Житомирської області

Митюк О. В.

Ухвала від 16.11.2023

Цивільне

Ружинський районний суд Житомирської області

Митюк О. В.

Ухвала від 31.05.2023

Цивільне

Ружинський районний суд Житомирської області

Митюк О. В.

Ухвала від 11.05.2023

Цивільне

Ружинський районний суд Житомирської області

Митюк О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні