Ухвала
від 12.05.2023 по справі 381/1624/23
ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, email: inbox@fs.ko.court.gov.ua


2/381/671/23

381/1624/23

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

12 травня 2023 року суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Ковалевська Л.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ГУ Держгеокадастру у Київській області, Фастівської міської ради, третя особа: Садівниче товариство «Вишняки» про скасування рішення про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяження, -

В С Т А Н О В И В:

19.04.2023 позивач ОСОБА_1 звернувся до Фастівського міськрайонного суду Київської області з вищезазначеною позовною заявою.

08.09.2022 ухвалою Фастівського міськрайонного суду Пільченко М.П. було надано строк для усунення недоліків аналогічної позовної заяви і за результатами невиконання ухвали суду, аналогічна позовна заява була повернута заявнику і вважалась неподаною 11.11.2022.

09.05.2023 суддею Фастівського міськрайонного суду Соловей Г.В. було задоволено самовідвід від розгляду даного позову.

Згідно протоколу повторного автоматичного розподілу судової справи між суддями, вказаний позов надійшов до мого провадження.

Згідно положень ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.

Так, статтею 15 ЦК України, передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя перевіряє чи подана вона з додержанням норм чинного законодавства, а саме статей 175-177 ЦПК України.

Відповідно до п. 4 та п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Проте, в змісті позовної заяви повторно відсутнє обгрунтування позовних вимог до кожного з трьох відповідачів, а також матеріали позовної заяви не містять зазначення доказів, що підтверджують наявність підстав для оскарження наказу ГУ Держгеокадастру у Київській області від 17.03.2020 про надання у власність відповідача-1 земельної ділянки та відсутнє нормативно-правове обґрунтування доводів позивача в частині позовних вимог про скасування рішення про Державну реєстрацію речових прав на нерухому майно від 15.06.2020.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Як визначено приписами ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Прохальна частина позову має дві позовні вимоги немайнового характеру.

Отже,оскільки судовийзбір слачено позивачем ОСОБА_1 ,лише заодну позовнувимогу немайновогохарактеру,тому позивачеві потрібно надати документ про сплату судового збору ще за одну позовну вимогу.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. ст. 175-177, 185 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Садівниче товариство «Вишняки» про скасування рішення про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяження залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків терміном 10 днів з дня отримання останнім копії ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків у встановлені строки, заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Л.М.Ковалевська

СудФастівський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення12.05.2023
Оприлюднено15.05.2023
Номер документу110824674
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:

Судовий реєстр по справі —381/1624/23

Ухвала від 08.06.2023

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Ковалевська Л. М.

Ухвала від 12.05.2023

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Ковалевська Л. М.

Ухвала від 09.05.2023

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Соловей Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні