Ухвала
від 21.04.2023 по справі 752/7435/23
ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 752/7435/23

Провадження № 1-кс/752/3026/23

У Х В А Л А

21 квітня 2023 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м.Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва, розглянувши клопотання подане слідчим слідчогоуправління Головногоуправління Національноїполіції умісті Києві ОСОБА_3 погоджене прокуроромвідділу Київськоїміської прокуратури ОСОБА_4 протимчасовий доступдо речейі документів, у зв`язку із наданням компетентним органам Республіки Польща про міжнародну правову допомогу у кримінальній справі №3018-22.Ds.1.21,-

ВСТАНОВИВ:

до провадження слідчого судді Голосіївського районного суду м.Києва надійшло клопотання подане слідчим слідчогоуправління Головногоуправління Національноїполіції умісті Києві ОСОБА_3 погоджене прокуроромвідділу Київськоїміської прокуратури ОСОБА_4 протимчасовий доступдо речейі документів, у зв`язку із наданням компетентним органам Республіки Польща про міжнародну правову допомогу у кримінальній справі №3018-22.Ds.1.21.

В обґрунтування заявлених вимог, слідчий зазначив, що до відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управлінням Головного управління Національної поліції у місті Києві надійшли матеріали запиту компетентних органів Республіки Польща про міжнародну правову допомогу у кримінальній справі №3018-22.Ds.1.21.

Надання міжнародної правової допомоги у кримінальній справі доручено слідчій групі та визначено місцем проведення досудового розслідування Голосіївський район міста Києва, за місцем знаходженням адміністративної будівлі Головного управління Національної поліції у місті Києві, що розташована за адресою: вулиця Антоновича, будинок 114, місто Київ.

Процесуальне керівництво у наданні міжнародної правової допомоги у кримінальній справі здійснюється Київською міською прокуратурою.

Відповідно до інформації, викладеної у запиті компетентних органів Республіки Польща про міжнародну правову допомогу у кримінальній справі №3018-22.Ds.1.21, для всебічного висвітлення обставин справи та прийняття правильного рішення по справі необхідно встановити дані кінцевого користувача IP-адреси: НОМЕР_1 за 29 червня 2021 року о 13:20:14, ім`я, прізвище, номери мобільних телефонів та інші дані які дозволяють ідентифікувати кінцевого користувача вказаною ІР-адресою у вказаний час.

Встановлено, що IP-адрес НОМЕР_1 відносно яких запитується інформація належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 .

З огляду на вищевказані обставини, з метою попередження вчинення нових злочинів та розкриття даного злочину, в компетентних органах Республіки Польща виникла необхідність в отриманні відомостей, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).

В судове засідання слідчий не з`явився, просила розглядати клопотання у його відсутності. Тому, відповідно до вимогст. 163 КПК Українислідчий суддя ухвалив проводити судовий розгляд у її відсутності.

Крім того, слідчий просив розглянути подане клопотання про надання тимчасового доступу до зазначених речей та документів без виклику представників особи, у володінні якої вони знаходяться, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів.

Слідчий суддя на підставі ч. 2ст. 163 КПК Українивважає за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику представників особи, у володінні якої вони знаходяться, за наведених прокурором підстав.

Згідно ч. 4ст. 107 КПК Українифіксування судового засідання за допомогою технічних засобів кримінального провадження, не здійснювалось, у зв`язку з неприбуттям у судове засідання осіб, які беруть участь у судовому провадженні.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання прокурора підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з ч. 1ст. 131 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5 ч. 2ст. 131 КПК Українипередбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно дост. 561 КПК Українина території України з метою виконання запиту про надання міжнародної правової допомоги можуть бути проведенні будь-які процесуальні дії, передбачені цим Кодексом або міжнародним договором.

Вказані відомості, отримані в результаті виконання запиту про міжнародну правову допомогу, можуть бути використані в порядку ст.ст.558,562 КПК Українияк докази для підтвердження обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Відсутність вказаної інформації та документів унеможливить належне розслідування кримінального провадження, оскільки в інший осіб неможливо встановити обставини кримінального правопорушення.

Згідно з ч. 1ст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 1ст. 562 КПК Україниу разі якщо для виконання запиту компетентного органу іноземної держави необхідно провести процесуальну дію, виконання якої в Україні можливе лише з дозволу прокурора або суду, така дія може запитуватися лише за умови отримання відповідного дозволу в порядку, передбаченому цим Кодексом, навіть якщо законодавство запитуючої сторони цього не передбачає. Підставою для вирішення питання щодо надання такого дозволу є матеріали звернення компетентного органу іноземної держави.

Враховуючи зазначене, слідчий суддя приходить до висновку, що у клопотанні наведенні достатні підстави вважати, що інформація зазначена в клопотанні, міститься в речах та документах, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (кодЄДРПОУ ? НОМЕР_2 ), має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, може бути використана як доказ, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів неможливо.

За таких обставин, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись статтями107,131,132,159-164,166,309,372,558,562 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

клопотання подане слідчим слідчогоуправління Головногоуправління Національноїполіції умісті Києві ОСОБА_3 погоджене прокуроромвідділу Київськоїміської прокуратури ОСОБА_4 протимчасовий доступдо речейі документів, у зв`язку із наданням компетентним органам Республіки Польщапро міжнароднуправову допомогуу кримінальнійсправі №3018-22.Ds.1.21 , задовольнити.

Надати дозвіл слідчому слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві старшому лейтенанту поліції ОСОБА_5 тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю вилучення належно засвідчених копій документів, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (кодЄДРПОУ ? НОМЕР_2 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме: всієї наявної інформації та документів про місцезнаходження обладнання та осіб, які користувалися 29 червня 2021 року о 13:20:14 год., UTC IP?адресою: НОМЕР_1 .

Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннямиКПК Україниз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГолосіївський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення21.04.2023
Оприлюднено07.05.2024
Номер документу110838585
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —752/7435/23

Ухвала від 21.04.2023

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Плахотнюк К. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні