Справа №760/9818/23
1-кс/760/4432/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 травня 2023 року м. Київ
Слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна в кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №42022110000000152 від 08 липня 2022 року,
В С Т А Н О В И В:
До Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна в кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №42022110000000152 від 08 липня 2022 року.
Клопотання обґрунтовується тим, що Підрозділом детективів Територіального управління БЕБ у місті Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 42022110000000152 від 08 липня 2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 204 Кримінального кодексу України.
В ході досудового розслідування встановлено, що ряд громадян на території Київської області здійснюють незаконне зберігання, переміщення та збут підакцизних тютюнових виробів тютюнових сумішей для кальяну.
Зокрема, до вказаної протиправної діяльності причетні службові особи ТОВ «ХУКА ФЕМЕЛІ» (код ЄДРПОУ 42468147), службові особи ТОВ «Д.С.К. ТРЕЙДІНГ» (код ЄДРПОУ 43668995), службові особи ТОВ «ДАРКСАЙД УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 43806005), ТОВ «Імперія МД» (код ЄДРПОУ 42031937) та ФОП ОСОБА_4 .
Так, вказані особи, всупереч повного ембарго щодо імпорту всіх товарів походження з росії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 426 від 09 квітня 2022 року, за попередньою змовою з службовими особами заводів-виробників ТОВ «СМОКИШАФТ» (РФ, Республіка Татарстан, м. Казань, вул. Технічна, 17 В), ТОВ «Преміум тобако» (РФ, м. Нижній Новгород, вул. Кащенко, 9 пом. 6) здійнюють незаконне ввезення продукції «табак для кальяну» TM «ELEMENT» та ТМ «DARKSIDE» та оптову торгівлю тютюновими виробами, які потрапляють до України контрабандним шляхом.
Незаконне зберігання та збут незаконно ввезених тютюнових виробів російського виробництва TM «ELEMENT», ТМ «DARKSIDE», а також ТМ «D-Gastro», ТМ «D-mini», ТМ «Satir», ТМ «Just Smoke», ТМ «Spectrum», ТМ «Сєвєрний», ТМ «Hype Tobacco» та інших тютюнових виробів відбувається на території Київської області з використанням інтернет магазинів www.aladin.kiev.ua, www.habibi.com.ua, www.smokybox.com.ua, www.grizzlyhookah.com.ua, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 .
За результатами аналізу ЗЕД з початку 2019 року по теперішній час встановлено, що більшість імпортної продукції «тютюн для кальяну», яку відповідно до відкритих джерел, а саме сайтів «інтернет магазинів»: www.aladin.kiev.ua, www.habibi.com.ua, www.tabakka.com.ua, www.grizzlyhookah.com.ua, www.smokybox.com.ua та shishastore.com.ua, які мають відношення до фігурантів вказаного кримінального провадження та запропоновано покупцям офіційно на територію України не надходило.
До торгівельних марок імпортної продукції «тютюн для кальяну», які представлені в інтернет магазинах та були незаконно ввезені на митну територію України належать: ТМ «Arawak» (виробник Домінікана), TM «Asti» (виробник Німеччина, рф), ТМ «Buta» (виробництво Йорданії), ТМ «Chaos» (виробник Німеччина), TM «Daim» (виробник Туреччина, продукція, окрім фасування вагою 100 грам), ТМ «Drugoy» (виробник рф), ТМ «Duft» (виробник рф), ТМ «Fasil» (виробник Туреччина), ТМ «Nakhla» (виробник Єгипет), ТМ «Naul» (виробник Німеччина), ТМ «Sarbetli» (виробник Туреччина), ТМ «Sultan» (виробник Йорданія), ТМ «Северный» (виробник рф), ТМ «Afzal» (виробник Індія), ТМ «Amy» (виробник Німеччина), ТМ «Balli» (виробник Туреччина), ТМ «Dobacco mini» (виробник рф), ТМ «М-18» (виробник рф), ТМ «Mazaya» (виробництво ОАЕ), ТМ «Social smoke tobacco» (виробник США), ТМ «Jibiar» (виробник Туреччина), ТМ «Milano» (виробник Німеччина), ТМ «Starbuzz» (виробник США), ТМ «Banger» (виробник рф), ТМ «Smoke Angels» (виробник рф), ТМ «Virginia» (виробник рф), ТМ «Start now» (виробник Йорданія), ТМ «Al-waha» (виробник Йорданія), ТМ «Alnuma» (виробник ОАЕ), ТМ «Aqua mentha» (виробник Туреччина), ТМ «Azure» (виробник США), ТМ «Gixom» (виробник Туреччина), ТМ «Al shaha» (виробник Туреччина), ТМ «Cultt» (виробник Німеччина), ТМ «Endorphin» (виробник рф), ТМ «Monster tobacco» (виробник рф), ТМ «Satуr» (виробник рф), ТМ «Taori»(виробник Індонезія), ТМ «True passion» (виробник Німеччина), ТМ «White angle» (виробник Туреччина), ТМ «Chaba» (виробник рф), ТМ «Chabacco» (виробник рф).
Згідно наявних даних, середній термін придатності продукції «тютюн для кальяну» складає 2-3 роки з дати його виробництва.
Встановлено, що вищевказані інтернет-магазини здійснюють зберігання та реалізацію підакцизних тютюнових та інших нікотиновмістних виробів без відповідних, встановлених законодавством України, ліцензій.
Крім того, більшість тютюнової продукції, реалізовуються без нанесення марок акцизного податку України.
Отже, вказана контрафактна тютюнова продукція та нікотиновмістні вироби можуть містити потенційно небезпечні (отруйні) речовини (хімічні речовини, ароматизатори, концерогени, консерванти, нітрозаміни тютюнового диму), вживання яких може призвести до негативних наслідків для життя та здоров`я людей.
У подальшому, на підставі ухвали слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 02 грудня 2022 року по справі №:760/17761/22, провадження № 1-кс/760/5878/22, детективом підрозділу детективів ТУ БЕБ у м. Києві та Київській області ОСОБА_5 , 21 грудня 2022 року в присутності двох понятих, проведено обшук приміщення за адресою: м. Київ, вул. Ярославська, 10, підвал літери «А» (нежитлове приміщення № 40), яке використовуються причетними до вчинення кримінального правопорушення особами, в тому числі службовими особами інтернет магазину: shishastore.com.ua, у ході якого було виявлено та в подальшому вилучено:
1. 41 банки кальянної суміші ТМ «Minimal» Baked PinAPPLE;
2. 1 банка кальянної суміші ТМ «HCHI» IceAcai$
3. 38 упаковок тютюну для кальяну вагою 100 г ТМ «DARKUA»;
4. 72 банки тютюну для кальяну вагою 100 г ТМ «CHAOS»;
5. 29 пластикових банок суміші для куріння кальяну ТМ «BANSHEE»;
6. 13 пластикових банок суміші для куріння кальяну ТМ «SWIPE» вагою 50 г в кожній банці;
7. Пакет «Нова Пошта» в якому знаходяться 49 упаковок тютнової суміші ТМ «CHAOS»;
8. 2 упаковки тютюну для кальяну ТМ «Serbetli»;
9. 1 упаковка тютюну для кальяну ТМ «ALSHAH»;
10. 2 упаковки тютюну для кальяну ТМ «Basio Hookah»;
11. 2 упаковки тютюну для кальяну ТМ «Monyter Tobacco»;
12. 2 упаковки тютюну для кальяну ТМ «DarkUA»;
13. 2 пластикові банки тютюну для кальяну ТМ «CHAOS»;
14. 2 пластикові банки тютюну для кальяну ТМ «BANSHEE»;
15. 2 пластикові банки тютюну для кальяну ТМ «Minimal»;
16. 1 упаковка тютюну для кальяну ТМ «Fumari»;
17. 1 банка тютюну для кальяну з написом «MUSTHAVE» та наклійкою DarkUA;
18. 2 вироби для електронного випаровування ТМ «ELF BAR»;
19. 1 пачка тютюну для кальяну ТМ «Buta»;
20. 7 упаковок тютюну для кальяну вагою 50 г ТМ «Monster Tobaco»;
21. 3 упаковки тютюну для кальяну вагою 50 г ТМ «Basio Hookah»;
22. 2 пластикові коробки з тютюном для кальяну вагою 250 г ТМ «Basio Hookah»;
23. 3 пластикові коробки з тютюном для кальяну вагою 100 г ТМ «Basio Hookah»;
24. 4 Elf Bar BC 4000 пристрої для електронного випаровування;
25. 12 Elf Bar 1500 disposible pod пристрої для електронного випаровування;
26. 2 упаковки тютюну для кальяну ТМ «Fumari» вагою 100 г (кожна);
27. 9 упаковок тютюну для кальяну ТМ «AL SHAMA» вагою 50 г (кожна);
28. 7 упаковок тютюну для кальяну ТМ «Buta» вагою 50 г кожна;
29. 2 банки тютюну для кальяну котрі відкриті з написом «MUSTHAVE» та наліпкою жовтого кольору «DarkUa»;
30. 1 прозора банка з тютюном для кальяну напівпорожня на якій є наліпка з написом # сомсBapun игристое;
31. 1 банка з тютюном для кальяну ТМ «HAZE», відкрита напівпорожня;
32. 1 банка з тютюном для кальяну білого кольору без розпізнавальних знаків, напівпорожня;
33. 1 банка білого кольору з тютюном для кальяну напівпорожня з написом «Апельсин Манго».
Відповідно до постанови старшого детектива підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у м. Києві та Київській області ОСОБА_6 від 22 жовтня 2022 року про визнання речовими доказами, вказані речі та документи, вилучені в ході проведення обшуків, визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні.
З метою збереження вилученого, запобігання можливості його приховування, псування, знищення, перетворення, відчуження, виникла необхідність у накладенні на нього арешту.
Учасники судового розгляду в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялися судом належним чином.
Від представника власника майна надійшло клопотання про відкладення судового засідання, у якому не міститься доказів поважності причин неявки.
Враховуючи положення ч. 1 ст. 172 КПК України неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про його задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження з метою досягнення його дієвості є арешт майна.
Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Частинами 2, 3 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 Кодексу.
За змістом ч.1 ст.172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею не пізніше двох днів з дня його надходження до суду.
В ч.1 ст.173 КПК України зазначено, що відмова в задоволенні клопотання про арешт майна можлива лише, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абз.2 ч.1 ст.170 КПК України.
Абзацом 2 ч.1 ст.170 КПК України визначено, що завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до ст.2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
З точки зору закону при вирішенні питання про арешт майна, яке має значення для виконання завдань кримінального провадження, слідчий суддя, суд повинен враховувати наступне:
- правову підставу для арешту майна;
- можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні, якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п.1 ч. 2 ст. 170 КПК України;
- наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених п.п. 3, 4 ч.2 ст.170 КПК);
- можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п. 2 ч. 2 ст. 170 КПК);
- розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п. 4 ч. 2 ст. 170 КПК);
- розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження;
- наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб (ч. 2 ст. 173 КПК).
Частинами 2, 3 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4)відшкодування шкоди,завданої внаслідоккримінального правопорушення(цивільнийпозов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 Кодексу.
Частиною 1 ст. 98 КПК України визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч.10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Прокурор просить суд накласти арешт на майно:
1. 41 банки кальянної суміші ТМ «Minimal» Baked PinAPPLE;
2. 1 банка кальянної суміші ТМ «HCHI» IceAcai$
3. 38 упаковок тютюну для кальяну вагою 100 г ТМ «DARKUA»;
4. 72 банки тютюну для кальяну вагою 100 г ТМ «CHAOS»;
5. 29 пластикових банок суміші для куріння кальяну ТМ «BANSHEE»;
6. 13 пластикових банок суміші для куріння кальяну ТМ «SWIPE» вагою 50 г в кожній банці;
7. Пакет «Нова Пошта» в якому знаходяться 49 упаковок тютнової суміші ТМ «CHAOS»;
8. 2 упаковки тютюну для кальяну ТМ «Serbetli»;
9. 1 упаковка тютюну для кальяну ТМ «ALSHAH»;
10. 2 упаковки тютюну для кальяну ТМ «Basio Hookah»;
11. 2 упаковки тютюну для кальяну ТМ «Monyter Tobacco»;
12. 2 упаковки тютюну для кальяну ТМ «DarkUA»;
13. 2 пластикові банки тютюну для кальяну ТМ «CHAOS»;
14. 2 пластикові банки тютюну для кальяну ТМ «BANSHEE»;
15. 2 пластикові банки тютюну для кальяну ТМ «Minimal»;
16. 1 упаковка тютюну для кальяну ТМ «Fumari»;
17. 1 банка тютюну для кальяну з написом «MUSTHAVE» та наклійкою DarkUA;
18. 2 вироби для електронного випаровування ТМ «ELF BAR»;
19. 1 пачка тютюну для кальяну ТМ «Buta»;
20. 7 упаковок тютюну для кальяну вагою 50 г ТМ «Monster Tobaco»;
21. 3 упаковки тютюну для кальяну вагою 50 г ТМ «Basio Hookah»;
22. 2 пластикові коробки з тютюном для кальяну вагою 250 г ТМ «Basio Hookah»;
23. 3 пластикові коробки з тютюном для кальяну вагою 100 г ТМ «Basio Hookah»;
24. 4 Elf Bar BC 4000 пристрої для електронного випаровування;
25. 12 Elf Bar 1500 disposible pod пристрої для електронного випаровування;
26. 2 упаковки тютюну для кальяну ТМ «Fumari» вагою 100 г (кожна);
27. 9 упаковок тютюну для кальяну ТМ «AL SHAMA» вагою 50 г (кожна);
28. 7 упаковок тютюну для кальяну ТМ «Buta» вагою 50 г кожна;
29. 2 банки тютюну для кальяну котрі відкриті з написом «MUSTHAVE» та наліпкою жовтого кольору «DarkUa»;
30. 1 прозора банка з тютюном для кальяну напівпорожня на якій є наліпка з написом # сомсBapun игристое;
31. 1 банка з тютюном для кальяну ТМ «HAZE», відкрита напівпорожня;
32. 1 банка з тютюном для кальяну білого кольору без розпізнавальних знаків, напівпорожня;
33. 1 банка білого кольору з тютюном для кальяну напівпорожня з написом «Апельсин Манго».
На обґрунтування необхідності арешту майна прокурор посилається на те, що перераховане вище майно визнано речовими доказами у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022110000000152 від 08 липня 2022 року .
З урахуванням цього клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 131, 132, 170-173, 309, 376, 395 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на майно, вилучене під час обшуку 21 грудня 2022 року в приміщенні за адресою: м. Київ, вул. Ярославська, 10, підвал літери «А» (нежитлове приміщення № 40):
1. 41 банки кальянної суміші ТМ «Minimal» Baked PinAPPLE;
2. 1 банка кальянної суміші ТМ «HCHI» IceAcai$
3. 38 упаковок тютюну для кальяну вагою 100 г ТМ «DARKUA»;
4. 72 банки тютюну для кальяну вагою 100 г ТМ «CHAOS»;
5. 29 пластикових банок суміші для куріння кальяну ТМ «BANSHEE»;
6. 13 пластикових банок суміші для куріння кальяну ТМ «SWIPE» вагою 50 г в кожній банці;
7. Пакет «Нова Пошта» в якому знаходяться 49 упаковок тютнової суміші ТМ «CHAOS»;
8. 2 упаковки тютюну для кальяну ТМ «Serbetli»;
9. 1 упаковка тютюну для кальяну ТМ «ALSHAH»;
10. 2 упаковки тютюну для кальяну ТМ «Basio Hookah»;
11. 2 упаковки тютюну для кальяну ТМ «Monyter Tobacco»;
12. 2 упаковки тютюну для кальяну ТМ «DarkUA»;
13. 2 пластикові банки тютюну для кальяну ТМ «CHAOS»;
14. 2 пластикові банки тютюну для кальяну ТМ «BANSHEE»;
15. 2 пластикові банки тютюну для кальяну ТМ «Minimal»;
16. 1 упаковка тютюну для кальяну ТМ «Fumari»;
17. 1 банка тютюну для кальяну з написом «MUSTHAVE» та наклійкою DarkUA;
18. 2 вироби для електронного випаровування ТМ «ELF BAR»;
19. 1 пачка тютюну для кальяну ТМ «Buta»;
20. 7 упаковок тютюну для кальяну вагою 50 г ТМ «Monster Tobaco»;
21. 3 упаковки тютюну для кальяну вагою 50 г ТМ «Basio Hookah»;
22. 2 пластикові коробки з тютюном для кальяну вагою 250 г ТМ «Basio Hookah»;
23. 3 пластикові коробки з тютюном для кальяну вагою 100 г ТМ «Basio Hookah»;
24. 4 Elf Bar BC 4000 пристрої для електронного випаровування;
25. 12 Elf Bar 1500 disposible pod пристрої для електронного випаровування;
26. 2 упаковки тютюну для кальяну ТМ «Fumari» вагою 100 г (кожна);
27. 9 упаковок тютюну для кальяну ТМ «AL SHAMA» вагою 50 г (кожна);
28. 7 упаковок тютюну для кальяну ТМ «Buta» вагою 50 г кожна;
29. 2 банки тютюну для кальяну котрі відкриті з написом «MUSTHAVE» та наліпкою жовтого кольору «DarkUa»;
30. 1 прозора банка з тютюном для кальяну напівпорожня на якій є наліпка з написом # сомсBapun игристое;
31. 1 банка з тютюном для кальяну ТМ «HAZE», відкрита напівпорожня;
32. 1 банка з тютюном для кальяну білого кольору без розпізнавальних знаків, напівпорожня;
33. 1 банка білого кольору з тютюном для кальяну напівпорожня з написом «Апельсин Манго».
Ухвала про накладення арешту виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Оскарження ухвали про накладення арешту не зупиняє її виконання.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 (п`яти) днів з дня її оголошення.
Якщо ухвалу постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2023 |
Оприлюднено | 07.05.2024 |
Номер документу | 110839831 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Шереметьєва Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні