Ухвала
від 03.05.2023 по справі 208/2509/23
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА 

справа № 208/2509/23

№ провадження 1-кп/208/365/23

УХВАЛА

Іменем України

03 травня 2023 р. м. Кам`янське

Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження № 12023041160000319 від 08.03.2023 р. відносно ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого на посаді агронома фермерського господарства «ОЛЛА», одруженого, маючого на утриманні малолітню дитину, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше несудимого, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 345 КК України,

встановив:

Згідно ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» правоохоронні органи - органи прокуратури, Національної поліції, служби безпеки, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, Національне антикорупційне бюро України, органи охорони державного кордону, органи доходів і зборів, органи і установи виконання покарань, слідчі ізолятори, органи державного фінансового контролю, рибоохорони, державної лісової охорони, інші органи, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції.

Згідно витягу з наказу № 974 о/с від 16.12.2019 ОСОБА_6 прийнятий на посаду інспектора взводу № 1 роти № 1 батальйону № 4 по управлінню патрульної поліції в Дніпропетровській області.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про Національну поліцію", завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах: забезпечення публічної безпеки і порядку; охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; протидії злочинності; надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.

Згідно з ч. 1 ст. 12 Закону України «Про Національну поліцію» - поліція забезпечує безперервне та цілодобове виконання своїх завдань.

Так, 08.03.2023 приблизно о 12.35 год. ОСОБА_6 , перебував біля лісосмуги поблизу буд. № 32 по вул. Залізничній у м. Кам`янському, де побачив раніше незнайомого йому ОСОБА_4 , який відшукував в землі наркотичну речовину.

ОСОБА_6 розуміючи, що ОСОБА_4 здійснює протиправні дії, пов`язані з незаконним обігом наркотичних речовин, маючи на меті припинення протиправних дій останнього, виконуючи у зв`язку із цим свої службові обов`язки, наблизився до ОСОБА_4 , та представившись працівником поліції, продемонстрував службове посвідчення і зробив останньому усне зауваження.

У цей момент у ОСОБА_4 виник протиправний умисел, спрямований на погрозу насильством відносно працівника правоохоронного органу у зв`язку з виконанням ним своїх службових обов`язків.

Реалізуючи свій протиправний умисел, спрямований на погрозу насильством відносно працівника правоохоронного органу у зв`язку з виконанням ним своїх службових обов`язків, ОСОБА_4 , перебуваючи 08.03.2023, приблизно о 12.35 год. біля лісосмуги поблизу буд. № 32 по вул. Залізничній у м. Кам`янському, діючи умисно, цілеспрямовано, цілковито усвідомлюючи протиправність своїх дій та розуміючи при цьому, що перед ним знаходиться працівник поліції, який виконує свої службові обов`язки, дістав з кишені ніж та утримуючи його в правій руці та направивши у бік ОСОБА_6 , почав рухатися у напрямку ОСОБА_6 .

Діючи на підставі ст. 43 Закону України «Про Національну поліцію», ОСОБА_6 , голосом надав команду ОСОБА_4 залишатись на місці та заздалегідь зробив попередження голосом про можливе застосування вогнепальної зброї, проте ОСОБА_4 попередження проігнорував та продовжував наближатися до ОСОБА_6 , утримуючи ніж у своїй правій руці лезом у напрямку останнього, скорочуючи при цьому відстань між ними.

Керуючись вимогами ч. 13 ст. 46 «Про Національну поліції» ОСОБА_6 використав табельну вогнепальну зброю, здійснивши постріл для подання сигналу тривоги та виклику допоміжних сил. Після чого ОСОБА_4 з місця скоєння кримінального правопорушення почав тікати та був затриманий працівниками поліції.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується в погрозі насильством відносно працівника правоохоронного органу у зв`язку з виконанням цим працівником службових обов`язків, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 345 КК України.

Під час проведення судового засідання захисником ОСОБА_5 заявлено клопотання про звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності у зв`язку з передачею його на поруки колективу підприємства на підставі ст. 47 КК України.

Потерпілий ОСОБА_6 надав до суду заяву про проведення підготовчого та судового розгляду за його відсутності, цивільний позов заявляти наміру не має.

Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні не заперечував проти закриття кримінального провадження у зв`язку з передачею обвинуваченого ОСОБА_4 на поруки колективу підприємства.

Обвинуваченому ОСОБА_4 роз`яснено суть пред`явленого обвинувачення, підставу звільнення від кримінальної відповідальності за ст. 47 КК України і право заперечувати проти закриття кримінального провадження з цієї підстави.

ОСОБА_4 зрозуміло суть пред`явленого обвинувачення, підстави звільнення від кримінальної відповідальності і право заперечувати проти закриття кримінального провадження з цієї підстави, він повністю визнає свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 345 КК України, не заперечує проти закриття кримінального провадження з цієї підстави, не бажає продовження провадження в повному обсязі в загальному порядку, усвідомлює наслідки закриття кримінального провадження з нереабілітуючих підстав.

Суд, вислухавши учасників кримінального провадження, дійшов висновку щодо необхідності задоволення клопотання захисника обвинуваченого.

Так, з матеріалів кримінального провадження вбачається, що ОСОБА_4 вчинив нетяжкий злочин, передбачений ч. 1 ст. 345 КК України, а саме погрозу насильством відносно працівника правоохоронного органу у зв`язку з виконанням цим працівником службових обов`язків, раніше він несудимий.

Частиною 1 ст. 285 КПК України передбачено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Відповідно до ч. 1, 4 ст. 286 КПК України, звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом. Якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.

На підставі ст. 44 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом. Звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом, здійснюється виключно судом.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 47 КК України, особу, яка вперше вчинила кримінальний проступок або нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов`язаних з корупцією, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку. У разі порушення умов передачі на поруки особа притягається до кримінальної відповідальності за вчинене нею кримінальне правопорушення.

Захисником до суду надане клопотання фермерського господарства «ОЛЛА» (ЄДРПОУ 21913503) про передачу працевлаштованого на господарстві агрономом ОСОБА_4 на поруки трудовому колективу на підставі ст. 47 КК України. Враховуючи те, що під час судового засідання встановлені підстави для звільнення від кримінальної відповідальності та отримана згода на таке звільнення, клопотання обвинуваченого підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 9 ст. 100 КПК України, питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів і документів, які були надані суду, вирішується судом під час ухвалення судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження. Такі докази і документи повинні зберігатися до набрання рішенням законної сили. Керуючись викладеним та ст. 100, 284, 285, 286 КПК України, суд -

постановив:

Клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_4 задовольнити.

Передати ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 на поруки колективу фермерського господарства «ОЛЛА» (ЄДРПОУ 21913503) за умови, що він протягом року з дня передачі його на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.

Звільнити ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 345 КК України на підставі ст. 47 КК України в межах кримінального провадження № 12023041160000319 від 08.03.2023 р.

Кримінальне провадження № 12023041160000319 від 08.03.2023 р. відносно ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 345 КК України - закрити на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України.

Речові докази:

- розкладні ножі з дерев`яною ручкою коричнево-чорного кольору та розкладний ніж з металевою рукояткою сірого кольору, гільзу калібру 9 мм знищити;

- взуття (кросівки) (номер книги обліку речових доказів 949, порядковий номер 001547) повернути ОСОБА_4 .

Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області протягом семи днів з дня її проголошення. Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги на ухвалу суду, якщо її не скасовано, вона набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_1

СудЗаводський районний суд м.Дніпродзержинська 
Дата ухвалення рішення03.05.2023
Оприлюднено17.05.2023
Номер документу110846362
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу

Судовий реєстр по справі —208/2509/23

Ухвала від 03.05.2023

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Ізотов В. М.

Ухвала від 17.04.2023

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Ізотов В. М.

Ухвала від 03.04.2023

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Ізотов В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні