Ухвала
від 22.03.2023 по справі 521/7185/23
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Cправа № 521/7185/23

Провадження № 2/521/2605/23

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

22 березня 2023 року м. Одеса

Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Мирончук Н.В., дослідивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Херсонського закладу дошкільної освіти № 23 Херсонської міської ради, Управління освіти Херсонської міської ради, ОСОБА_2 , про поновлення на роботі, стягнення заробітної плати та середнього заробітку за час вимушеного прогулу, зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Малиновського районного суду м. Одеси звернулась ОСОБА_1 з позовом до Херсонського закладу дошкільної освіти № 23 Херсонської міської ради, Управління освіти Херсонської міської ради, ОСОБА_2 , про поновлення на роботі, стягнення заробітної плати та середнього заробітку за час вимушеного прогулу, зобов`язання вчинити певні дії.

Суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для усунення недоліків.

Розглянувши дану заяву суд дійшов висновку, що вона подана без додержання вимогст. ст. 175, 177 ЦПК України у зв`язку з наступним.

Згідно ч. 1ст. 3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Частиною 1ст. 4 Закону № 3674-VIвстановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з п. п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою справляється судовий збір у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на момент подачі позову складає 992,40 грн.

Між тим, статтею 1 ЗУ «Про судовий збір» зазначено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.

Зі змісту наведеної норми вбачається, що судовий збір справляється за подання заяв до суду, тобто такий збір повинно бути сплачено заявником заздалегідь і у встановленому законом розмірі та порядку.

Проте, при зверненні до суду із позовною заявою, враховуючи позовні вимоги, позивач вказує, що вона звільнення від сплати судового збору на підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір».

Статтею п`ятою Закону України «Про судовий збір» законодавцем встановлено пільги щодо сплати судового збору.

Так, згідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Проте, як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач заявляє серед інших вимог і вимогу: «Покласти на виконуючу обов`язки завідуючої Херсонського закладу дошкільної освіти № 23 Херсонської міської ради Синько Олену Валеріївну обов`язок покрити матеріальну шкоду в розмірі, що не буде стягнута з Управління освіти Херсонської міської ради, заподіяну Управлінню освіти Херсонської міської ради незаконним призупиненням трудових відносин з позивачем».

Тобто, вказана вимога не є вимогою про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, а тому за неї необхідно сплатити судовий збір у загальному порядку, визначеному законодавством, а саме: долучити до матеріалів справи документи, що підтверджують сплату судового збору за вимогу немайнового характеру, у розмірі 1073,60 грн..

Крім того, серед вимог позову, є вимога до суду про поновлення строку звернення до суду.

Вказана вимога не є вимогою позову, а являється зверненням до суду, а тому вона повинна бути викладена в окремому клопотанні, яке повинно відповідати вимогам ст. 183 ЦПК України.

Також, серед вимог позову, є вимога до суду про витребування.

У зв`язку з цим, суддя звертає увагу позивачки на те, що законодавець окремими статтями ЦПК України передбачив способи витребування доказів, або забезпечення позову. Якщо позивачка мала на увазі зазначене суддею, то такі вимоги викладаються у клопотанні до суду, а не у позовних вимогах, з зазначенням: чому позивач не може сама витребувати копії наказів стосовно неї самої. Крім того, позивачу необхідно у клопотанні вказати, чи зверталася вона особисто та їй було відмовлено в наданні копій наказів та долучити відповідь про відмову їй в наданні їй копій необхідних наказів.

Отже, суд зазначає, що вказана вимога позову не є вимогою позову, а являється зверненням до суду, а тому вона повинна бути викладена в клопотанні, яке повинно відповідати вимогам ст.ст. 84, 183 ЦПК України.

Тому, позивачу необхідно усунути і ці, вказані недоліки позову, уточнивши вимоги позову, вказавши належні вимоги позовної заяви, які суд, при прийнятті рішення по справі міг би їх вирішити.

Суддя відкриває провадження у справі на підставіпозовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позову без руху, повернення заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Оскільки, при вирішенні питання про відкриття провадження було встановлено, що заяву було подано позивачем без додержання вимог ст.175,177 ЦПК України, згідно з частиною 1статті 185 ЦПК України, є підстави для залишенняпозовної заяви без руху, з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючисьст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Херсонського закладу дошкільної освіти № 23 Херсонської міської ради, Управління освіти Херсонської міської ради, ОСОБА_2 , про поновлення на роботі, стягнення заробітної плати та середнього заробітку за час вимушеного прогулу, зобов`язання вчинити певні дії, залишити без руху.

Позивачу протягом 5 (п`яти) календарних днів, з дня отримання зазначеної ухвали необхідно усунути недоліки позову, вказані в ухвалі суду.

Роз`яснити позивачу, що, в разі виконання вимог суду,заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона буде вважатися неподаною і повертається позивачу.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху, надіслати позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Н.В. Мирончук

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення22.03.2023
Оприлюднено17.05.2023
Номер документу110862612
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них

Судовий реєстр по справі —521/7185/23

Рішення від 25.10.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Роїк Д. Я.

Рішення від 25.10.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Роїк Д. Я.

Ухвала від 09.02.2024

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Роїк Д. Я.

Ухвала від 14.07.2023

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Леонов О. С.

Ухвала від 15.06.2023

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Мирончук Н. В.

Ухвала від 22.03.2023

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Мирончук Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні