Справа № 454/3954/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.05.2023 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:
головуючого - судді Адамович М.Я. ,
за участю секретаря Калиш В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Сокалі заяву Комунального підприємства «Соснівкажитлокомунсервіс» про виправлення описки,
в с т а н о в и в:
Судом винесено судовий наказ, в якому допущено описку.
На підставі ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали заяви та справи, суд дійшов наступного висновку.
08.02.2023р. Сокальським районним судом видано судовий наказ про стягнення з ОСОБА_1 на користь КП «Соснівкажитлокомунсервіс» 9515,94грн. заборгованості по оплаті за утримання багатоквартирного будинку та 248.10грн. судового збору.
В свою чергу, в тексті судового наказу допущено описку в написанні адреси місця проживання боржника, а саме вказано « АДРЕСА_1 » замість вірного « АДРЕСА_2 ».
У відповідності до ст.173 ЦПК України, Суд може внести виправлення до судового наказу, визнати його таким, що не підлягає виконанню, або відстрочити або розстрочити виконання судового наказу в порядку, встановленому статтями 432, 435 цього Кодексу.
Згідно ст.432 ЦПК України, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Описка це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Це помилки зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Не є описками граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприймання: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів тощо.
У відповідності до пункту 19 постанови Пленуму Верховного суду України від 18.12.2009 року № 14 «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Таким чином, слід виправити дану описку в судовому наказі, оскільки така має істотний характер і впливає на можливість реалізації даного судового рішення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.173, 432 ЦПК України,
у х в а л и в:
Виправити описки у тексті судового наказу виданого 08.02.2023 року Сокальським районним судом Львівської області в справі №454/395422 Комунального підприємства «Соснівкажитлокомунсервіс» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості по оплаті за утримання багатоквартирного будинку, змінивши у всьому тексті судового наказу адресу місця проживання боржниці ОСОБА_1 з невірної « АДРЕСА_1 » на вірну « АДРЕСА_2 ».
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Львівського апеляційного суду.
У разі, якщо ухвала не була вручена в день ї проголошення, пропущений строк може бути поновлено, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий: М. Я. Адамович
Суд | Сокальський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2023 |
Оприлюднено | 17.05.2023 |
Номер документу | 110866413 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Сокальський районний суд Львівської області
Адамович М. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні