Яготинський районний суд Київської області
Справа № 382/711/23
Провадження № 1-кс/382/58/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 травня 2023 року м. Яготин
Слідчий суддя Яготинського районного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участюпрокурора ОСОБА_3 ,дізнавача ОСОБА_4 ,розглянувши клопотанняпрокурора Яготинського відділуБориспільської окружноїпрокуратури Київськоїобласті ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023116320000079 від 24.04.2023 року, про тимчасовий доступ до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Яготинського відділу Бориспільської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 звернувся з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю, з можливістю їх вилучення.
Згідно з клопотанням, досудовим розслідуванням встановлено, що 23 квітня 2023 близько 16 години 10 хвилин невстановлена особа чоловічої статі, перебуваючи на стадіоні « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що по АДРЕСА_1 , на фоні раптово виниклих неприязних відносин, нанесла тілесні ушкодження ОСОБА_5 .
З метою повного, об`єктивного та всебічного дослідження обставин вчинення кримінального правопорушення, на даний час у сторони обвинувачення виникла необхідність у отриманні документів, які перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: історію хвороби та рентгенівські знімки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 .
Медична документація ОСОБА_5 відноситься до лікарської таємниці (на підставі п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України містить охоронювану законом таємницю).
Отримання цих документів має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, яке полягає у проведенні судово-медичної експертизи. Вирішити питання наявності та механізму отримання тілесних ушкоджень ОСОБА_5 можливе лише із застосуванням спеціальних знань у галузі судової медицини тобто, отримавши обґрунтований висновок судово-медичної експертизи. Крім того, вказана медична документація та ренген-знімки мають доказове значення у даному кримінальному провадженні, адже можуть підтвердити або спростувати факт наявності тілесних ушкоджень у ОСОБА_5 .
Іншим способом, аніж вилученням медичної документації, неможливо прийняти обґрунтоване кінцеве рішення у кримінальному провадженні, а законні можливості отримання доступу до цих документів та їх вилучення органом досудового розслідування вичерпані. З огляду на таке, в порядку ч. 2 ст. 159 та ст. 160 КПК України, сторона обвинувачення звертається з клопотанням до слідчого судді про отримання відповідного процесуального дозволу. Крім цього, стороні обвинувачення необхідно вилучити вказану медичну документацію з тих підстав, що вони містять ознаки речових доказів.
У судовому засіданні прокурор Яготинського відділу Бориспільської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 підтримав заявлене клопотання та просив його задовольнити внаслідок неможливості отримати відомості в інший спосіб та враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, у зв`язку з чим виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме: історії хвороби та рентгенівських знімків ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 . Дізнавач ОСОБА_4 підтримав клопотання та просив його задовольнити.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що у провадженні сектору дізнання відділення поліції № 2 Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області знаходяться матеріали досудового розслідування, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023116320000079 від 24.04.2023, за ознаками кримінального правопорушення (кримінального проступку), передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
Отримання тимчасового доступу до інформації, а саме: історії хвороби та рентгенівських знімків ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, яке полягає у проведенні судово-медичної експертизи.
Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктами 5, 6 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно із ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах та документах, належить: відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Згідно з ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Слідчий суддя вважає, що в даному клопотанні доведено наявність обставин, передбачених ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України, а також те, що документи, які перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Яготинської районної ради, розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та доказове значення у справі і необхідні для проведення судово-медичної експертизи.
Одержати зазначені документи іншим способом, а саме звернутися з запитом до медичної установи, неможливо, оскільки згідно зі статтею 40 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров`я" медичні працівники та інші особи, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 132, 160, 162, 163-166, 309, 369-372, 532 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора Яготинського відділу Бориспільської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 задовольнити.
Надати начальнику сектору дізнання відділення поліції № 2 Бориспільського районного управління поліції ГУ Національної поліції в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_6 , дізнавачу сектору дізнання відділення поліції № 2 Бориспільського районного управління поліції ГУ Національної поліції в Київській області лейтенанту поліції ОСОБА_4 тимчасовий доступ до історії хвороби та рентген-знімків ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з можливістю тимчасового вилучення документів, з яких складається зазначена історія хвороби, рентген знімків, що знаходяться в Комунальному некомерційному підприємстві Яготинської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за адресою: АДРЕСА_3 .
Попередити посадових осіб медичної установи, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали становить тридцять календарних днів з моменту її проголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Яготинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2023 |
Оприлюднено | 07.05.2024 |
Номер документу | 110868369 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Яготинський районний суд Київської області
Нарольський М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні