Справа № 182/728/23
Провадження № 1-кс/0182/508/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15.05.2023 м. Нікополь
Слідчий суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської обл..
ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором Нікопольської окружної прокуратури ОСОБА_4 по кримінальному провадженню, відомості про вчинене кримінальне правопорушення за яким внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20.12.2022 за № 42022000000001777 про тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 ,-
в с т а н о в и в :
До Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшло клопотання старшого слідчого СВ Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором Нікопольської окружної прокуратури ОСОБА_4 по кримінальному провадженню, відомості про вчинене кримінальне правопорушення за яким внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі по тексту - ЄРДР) 20.12.2022 за № 42022000000001777 про тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (далі по тексту АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ») за адресою: АДРЕСА_1 .
Доводи клопотання
Вимоги клопотанняобґрунтовані тим, що 20.12.2022 до другого відділу управління організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення в обласних прокуратурах Департаменту 09 надійшла ухвала слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_5 від 20.10.2022, якою зобов`язано уповноважених осіб Офісу Генерального прокурора внести відомості до ЄРДР за заявою ОСОБА_6 від 14.09.2022 (справа № 757/26318/22-к). Згідно повідомлення ОСОБА_6 про вчинення кримінальних правопорушень від 14.09.2022 встановлено, що після початку повномасштабної війни росії проти України у ОСОБА_7 виник умисел на власне незаконне збагачення за рахунок гуманітарної допомоги. Для цього останній, 01.04.2022 створив Благодійну організацію « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ). З моменту створення фонду, як зазначає ОСОБА_6 , ОСОБА_7 систематично продає частину отриманої на фонд допомоги у вигляді речей різноманітного призначення, а виручені гроші розподіляє між собою та іншими причетними до цього учасниками цього Благодійного фонду. Також ОСОБА_7 систематично присвоює собі частину грошових коштів, отриманих фондом в якості благодійних внесків.
За даним фактом, відомості про вчинене кримінальне правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20.12.2022 за № 42022000000001777 за ознаками кримінального правопорушення /злочину/, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.
В ходіпроведення досудовогорозслідування встановлено, що Благодійна організація « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), зареєстрована в АДРЕСА_2 , 01.04.2022.
Також встановлено, що збір коштів проводився на банківські рахунки: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 (для USD), НОМЕР_2 , НОМЕР_4 (для EUR), відкриті в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », АДРЕСА_1 .
Під час досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів (можливість ознайомитись та вилучити в надрукованому вигляді), які перебувають володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » для встановлення можливої суми збитків, перевірки надходження грошових коштів на банківські рахунки: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 (для USD), НОМЕР_2 , НОМЕР_4 (дляEUR), перерахування коштів із вказаних рахунків наінші рахункиабо наоплату товарівта послуг за період з 01.04.2022 по день проведення тимчасового доступу. Вилучення вказаної інформації має суттєве значення для встановлення осіб, які вчинили кримінальне правопорушення.
Враховуючи те, що отримати вказану інформацію за запитом слідчого неможливо, а іншим чином, крім надання судом тимчасово доступу до документів немає можливості, слідчий просить надати можливість доступу до документів (можливість ознайомитися з ними та вилучити в надрукованому вигляді належним чином завірені копії) для приєднання до матеріалів кримінального провадження.
Позиції учасників судового провадження.
Сторони кримінального провадження у судове засідання не з`явилися.
Згідно поданих заяв слідчий та прокурор просять розглянути клопотання за їх відсутності.
Сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом /ч. 1 ст. 26 КПК України/.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Оцінка та висновки слідчого судді
Розглянувши клопотання та копії матеріалів справи, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
З наданихкопій матеріалів,а самез витягуз Єдиногореєстру досудовихрозслідувань вбачається,що СВНікопольського РУПГУНП вДніпропетровській областіздійснюється досудоверозслідування укримінальному провадженні,відомості провчинене кримінальнеправопорушення заяким внесенідо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань 20.12.2022за №42022000000001777з попередньоюправовою кваліфікацієюкримінального правопорушення/злочину/,передбаченого ч.3ст.201-2КК України.
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України).
У відповідності до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Згідно п. 5) ч. 1 ст. 162 КПК України відомості, які можуть становити банківську таємницю, відносяться до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
А, відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в таких речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя приходить до висновку про те, що матеріали клопотання містять достатні дані вважати, що вказані слідчим документи, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та до яких планується отримати тимчасовий доступ мають самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами важливе доказове значення у кримінальному провадженні, відомості про вчинене кримінальне правопорушення за яким внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20.12.2022 за № 42022000000001777 за ознаками кримінального правопорушення /злочину/, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України. Слідчим доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Слідчий суддя вважає за необхідне відмовити в частині надання дозволу на тимчасовий доступ до «інших документів», «інших даних», оскільки слідчим не конкретизовано, до яких саме документів та даних слід надати тимчасовий доступ.
Що стосується вилучення копій документів, то слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів з можливістю оглянути оригінали документів та вилучити належним чином завірені їх копії.
Застосування зазначеного заходу забезпечення кримінального провадження є виправданим і необхідним в даному кримінальному провадженні, оскільки сприятиме досягненню мети щодо швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування.
Керуючись ст. 159, 162, 163-164 КПК України, -
п о с т а н о в и в :
Клопотання старшого слідчого СВ Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором Нікопольської окружної прокуратури ОСОБА_4 по кримінальному провадженню, відомості про вчинене кримінальне правопорушення за яким внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20.12.2022 за № 42022000000001777 про тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 - задовольнити частково.
Надати дозвіл слідчим СВ Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області: ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 на тимчасовий доступ до документів по рахункам: НОМЕР_2 (дляUSD), UІА273282090000016001010041124 (для USD), НОМЕР_2 (для EUR), НОМЕР_4 (дляEUR) за періодчасу з01.04.2022по часбезпосередньої слідчоїдії поотриманню доступу,з можливістюоглянути оригіналита вилучитиналежним чиномзавірені копіїдокументів напаперових носіяхчи оптичномуносії длялазерних системзчитування:
- документів наданих для відкриття рахунків та на підставі яких були видані банківські платіжні (кредитні) картки, (документів юридичноїсправи) - заяви на відкриття вказаних карткових рахунків, договорів банківського обслуговування, картки із зразками підписів, копії паспорту, картки платника податків, документів щодо проходження верифікації, фотографій, листування, реєстраційні документи;
- виписки по платіжних картках (рахунках), в тому числі, інформації та документів щодо здійснення розрахунково-касових операцій по рахунках (переказ та отримання коштів з рахунку) - грошові чеки, платіжні доручення із зазначенням адреси відділення банку, терміналу або банкомату, його номеру, часу вчинення банківської операції, суми виданих коштів (з розшифровкою контрагентів /П.І.П. фізичної особи, назва підприємства, ідентифікаційний код/, реквізитів їх рахунків /номер рахунку; код ЄДРПОУ, МФО, назва банківської установи/, референс платіжного документу /номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації транзакції/, призначення та суми платежу, із зазначенням вхідного та вихідного залишку на рахунках, дати та часу здійснення платежів /включаючи години, хвилини та секунди/, відомостей щодо документів /команд/, на підставі яких здійснені такі платежі, номери транзакцій, що свідчать про обіг грошових коштів);
- фото- та відео- інформацію щодо особи, яка у відділеннях банку, терміналах, банкоматах здійснювала переказ або отримувала грошові кошти з рахунків та банківських платіжних (кредитних) карток, з зазначенням адреси розташування відділень банків, терміналів, банкоматів;
- номери телефонів, які використовувалися як фінансові; всі зміни фінансових номерів телефонів, номери цих телефонів з точною датою та часом такої зміни, процедуру такої зміни;
- ІР-адреси, з яких здійснювалося відвідування (зокрема, вхід та авторизація), МАС-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювалися дії, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах, при переведені грошових коштів за допомогою інтернет-банку (електронного, мобільного банкінгу), чи інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів);
- абонентський номер, відомості про оператора, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах, при переведені грошових коштів на абонентський номер оператора зв`язку;
- інформацію по операціях (транзакціях) та користувачах, при використанні грошових коштів на оплату послуг;
- грошові чеки, платіжні квитанції, на підставі яких проводилось перерахування готівкових коштів за договором банківського обслуговування;
- роздруківки руху грошових засобів, які були проведені на користь ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_5 і за його дорученням з розшифровкою платежів, з зазначенням: дати, суми, номеру платіжного доручення, призначення платежу з розшифровкою назви, коду ЄДРПОУ та розрахункового рахунку платника, ІР-адреси входу до системи Інтернет-банкінгу, із зазначенням залишку коштів на кожен день на рахунках, із зазначенням місця оплати та зняття грошових коштів, адреси; фотографій із платіжних терміналів (банкоматів) платіжних доручень (квитанцій),
що перебувають у володінні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 .
В іншій частині клопотання відмовити.
Строк дії ухвали не більше одного місяця з дня її постановлення, тобто не пізніше ніж до 15.06.2023.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі документів відповідно до ст. 166 КПК України слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право доступу до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених в ухвалі документів і речей.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2023 |
Оприлюднено | 07.05.2024 |
Номер документу | 110870877 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Клименко І. В.
Кримінальне
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Клименко І. В.
Кримінальне
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Клименко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні