В И Р О К
іменем України
16 травня 2023 року м.Снігурівка
справа № 485/187/23
провадження №1-кп/485/36/23
Снігурівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши в залі суду в місті Снігурівка у спрощеному провадженні, без проведення судового розгляду в судовому засіданні, за відсутності учасників судового провадження обвинувальний акт з доданими до нього матеріалами у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22023150000000165 за обвинуваченням
ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Городець, Нижнєгородської області, громадянина України, одруженого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , тимчасово безробітного, не маючого утриманців, раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2ст.111-1 КК України,
сторона обвинувачення: прокурор ОСОБА_4 ,
сторона захисту: обвинувачений ОСОБА_3 , захисник ОСОБА_5 .
Формулювання обвинувачення, визнаного судом доведеним
Громадянин України ОСОБА_3 , будучи достеменно проінформованим та розуміючи факт захоплення м. Снігурівка Баштанського району Миколаївської області збройними силами РФ, усвідомлюючи, що суверенітет України поширюється на всю її територію, Україна є унітарною державою, а її територія в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною, будучи обізнаним про те, що Миколаївська область є невід`ємною складовою частиною України, порядок утворення органів виконавчої влади регулюється виключно Конституцією України та законами України, діючи умисно та в інтересах і на користь російської федерації, у період з вересня по листопад 2022 року (точного періоду не встановлено, однак не раніше ніж з 19.09.2022 та не довше ніж до 11.11.2022), добровільно зайняв посаду «охоронця» у незаконному органі влади, створеному окупаційною адміністрацією держави-агресора на тимчасово окупованій території м.Снігурівка Баштанського району Миколаївської області в т.зв. «ВЦА Снігурівського району», а саме дошкільного навчального закладу № 1 м.Снігурівка Снігурівської міської ради (код ЄДРПОУ 26173614, розташований за адресою: м.Снігурівка, вул.Янтарна,7), який, в силу прийнятого зазначеною «ВЦА Снігурівського району» «Временного положения» опинився під її управлінням, здійснював функції по чергуванню, з метою недопущення туди сторонніх осіб, виконував різного роду господарські роботи у вищезазначеному дошкільному навчальному закладі.
Своїми діями ОСОБА_3 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 111-1 КК, а саме добровільне зайняття громадянином України посади, не пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або фінансово-господарський функцій, в окупаційній адміністрації держави-агресора.
Формулювання статті (частин статті) КК, що передбачає відповідальність за кримінальне правопорушення, винним у вчиненні якого визнається обвинувачений
Кримінальний кодекс України
Стаття 111-1. Колабораційна діяльність
2. Добровільне зайняття громадянином України посади, не пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, -
карається позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п`ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.
Докази на підтвердження встановлених судом обставин
Частиною 2 ст.12КК встановлено, що кримінальним проступком є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов`язане з позбавленням волі.
Отже, враховуючи, що санкцією ч.2ст. 111-1 ККпередбачене основне покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п`ятнадцяти років, то кримінальне правопорушення за ч.2ст. 111-1 ККє кримінальним проступком.
Відповідно ж до ч. 2 ст. 381 Кримінального процесуального кодексу України(далі-КПК), суд розглядає обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, якщо обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акта.
До обвинувального акту прокурором в порядку ч.1 ст.302КПК подано заяву, яка містить клопотання про його розгляд у спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні.
Крім того, до обвинувального акта також додана письмова заява ОСОБА_3 , якою він погодився із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлений з обмеженням права апеляційного оскарження згідно з ч. 2 ст.302КПК та надав згоду на розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні, обвинувачений ОСОБА_3 також беззаперечно визнав свою винуватість.
Згідно з ч.1 ст. 382 КПК, суд у п`ятиденний строк з дня отримання обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку, а в разі затримання особи у порядку, передбаченому частиною четвертою статті 298-2 цього Кодексу, невідкладно вивчає його та додані до нього матеріали і ухвалює вирок. А відповідно до другого речення ч.2 ст. 382 КПК, у вироку суду за результатами спрощеного провадження замість доказів на підтвердження встановлених судом обставин зазначаються встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження.
Отже, враховуючи, що учасники судового провадження не оспорюють встановлені під час дізнання обставини і згідні з розглядом обвинувального акта у спрощеному провадженні (без проведення судового розгляду за відсутності учасників судового провадження), про що свідчать відповідні їх письмові клопотання та заява, суд, вивчивши обвинувальний акт відносно ОСОБА_3 та додані до нього матеріали, які містять належні, допустимі, достовірні та достатні докази, оцінені судом відповідно до ст. 94 КПК, дійшов висновку про відсутність необхідності призначати розгляд у судовому засіданні обвинувального акта, викликати для участі в ньому учасників кримінального провадження, та про наявність підстав для ухвалення вироку відносно ОСОБА_3 у спрощеному провадженні (без проведення судового розгляду за відсутності учасників судового провадження).
Оцінені судом додані до обвинувального акта матеріали також дають підстави для висновку, що мало місце діяння, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_3 , про винуватість останнього в його вчиненні, про наявність фактичних підстав для визнання ним винуватості та про відповідність встановлених органом досудового розслідування обставин наявним матеріалам досудового розслідування та формулюванню обвинувачення, визнаного судом доведеним. Суд також погоджується з кваліфікацією дій обвинуваченого за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч.2 ст. 111-1 КК.
Обставини, які пом`якшують та обтяжують покарання
Обставиною, яка відповідно до п.1 ч.1ст.66 КК Українипом`якшує покарання ОСОБА_3 є щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.
Стороною обвинувачення не зазначено в обвинувальному акті про наявність обставин, які відповідно до ст.67КК обтяжують покарання ОСОБА_3 та які відповідно до п. 4 ч. 1 ст.91, ч. 1 ст.92КПК підлягають доказуванню саме прокурором. У силу положень ст.337КПК суд позбавлений можливості додатково встановлювати та враховувати обставини, які обтяжують покарання обвинуваченого ОСОБА_3 та які в обвинувальному акті не зазначені, а також які прокурором не доказувалися, оскільки це погіршить становище обвинуваченого.
Мотиви призначення покарання
При призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_3 , суд у відповідності до ст.ст.65-67КК враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного, а також обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.
Обвинувачений вчинив умисний кримінальний проступок проти основ національної безпеки.
Згідно медичних довідок ОСОБА_3 не перебуває на обліку у лікаря-нарколога та лікаря-психіатра.
ОСОБА_3 є раніше не судимим.
Отже, з урахуванням вказаних обставин та особи обвинуваченого ОСОБА_3 , обставин, що пом`якшує покарання є щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, обставин що обтяжують покарання судом не встановлено, у відповідності до вимог закону України про кримінальну відповідальність та передбачених цим законом санкцій вважає, що виправлення та перевиховання обвинуваченого ОСОБА_3 можливе з призначенням йому покарання у виді позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування без конфіскації майна. Вказане покарання буде достатнім, воно повністю досягне мети його застосування та призведе до позитивних змін в особистості обвинуваченого, які створять у нього готовність до самокерованої правослухняної поведінки.
Мотиви ухвалення інших рішень щодо питань, які вирішуються судом при ухваленні вироку
Судом встановлено, що ОСОБА_3 у даному кримінальному провадженні не затримувався та під вартою не тримався, запобіжні заходи відносно нього не застосовувалися. Інші заходи забезпечення кримінального провадження також не застосовувались. Також у кримінальному провадженні відсутні процесуальні витрати. Цивільний позов не заявлено.
Керуючись ст. ст.369 - 371,373 - 375,381 - 382 КПК, суд
ухвалив:
ОСОБА_3 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.111-1 КК України, та призначити йому покарання у виді позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 11 (одинадцять) років без конфіскації майна.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до Миколаївського апеляційного суду через Снігурівський районний суд Миколаївської області протягом тридцяти днів з дня отримання його копії.
Вирок не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано, у разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не буде скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення Миколаївським апеляційним судом.
Копію вироку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Снігурівський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2023 |
Оприлюднено | 17.05.2023 |
Номер документу | 110873906 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти основ національної безпеки України Колабораційна діяльність |
Кримінальне
Снігурівський районний суд Миколаївської області
Бодрова О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні