Ухвала
від 24.04.2023 по справі 761/13682/23
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/13682/23

Провадження № 1-кс/761/9091/2023

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 квітня 2023 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваної ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП у Київській області ОСОБА_6 , погоджене з прокурором відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Луганськ, громадянки України, зареєстрованої на тимчасово окупованій території, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 332 КК України, у кримінальному провадженні, внесеному 09.12.2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12020110000001124,

В С Т А Н О В И В :

Старший слідчий в ОВС СУ ГУНП у Київській області ОСОБА_6 , за погодженням з прокурором відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 , звернулась до слідчого судді з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно ОСОБА_4 , підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 332 КК України, у кримінальному провадженні, внесеному 09.12.2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12020110000001124.

Слідчий обґрунтовує клопотання тим, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020110000001124 від 09.12.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2016 році невстановлена особа маючи корисливу мету, направлену на отримання грошових коштів внаслідок вчинення кримінального правопорушення, вирішила зайнятись незаконним переправлення осіб через державний кордон України шляхом надання засобів для цього. Для досягнення кінцевої мети даної злочинної діяльності - особистого збагачення, розуміючи, що самостійно, без залучення інших осіб, не зможе досягти бажаного злочинного результату, невстановлена особа розробила відповідний злочинний план, який передбачав домовленість з іншими особами на вчинення спільних протиправних дій, розподіл обов`язків між учасниками групи. Так, реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконне переправлення осіб через державний кордон України з корисливих мотивів невстановлена особа 03.11.2016 року, зареєструвався як фізична особа підприємець. Невстановлена особа, з метою прикриття своєї незаконної діяльності, під видом надання правової допомоги особам, які бажають незаконно перетнути державний кордон України почав надавати засоби для перетину державного кордону України під виглядом компанії «Civito», яка розташовувалась з 2017 року до 17.03.2023 за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 4-6, а з 17.03.2023 за адресою: АДРЕСА_2 , де почали працювати - юристи та менеджери, в тому числі ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка фактично виконуючи роль керівника міграційної компанії «Civito» в часи відсутності директора, сприяла незаконному переправленню іноземців через державний кордон України шляхом надання засобів. При цьому, ОСОБА_4 у відсутності невстановленої досудовим розслідуванням особи контролювала роботу та надавала вказівки працівникам міграційної компанії «Civito», в тому числі ОСОБА_7 , які виконуючи відведені їм функції, повідомляли про можливість безперешкодного виготовлення візи на підставі дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, та отримання посвідки на проживання. Після того, як знаходився іноземець, якому було необхідно безперешкодно пересікати державний кордон України та який виявив бажання на оформлення «фіктивного» дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, працівники міграційної компанії «Civito» повідомляли даній особі, або особі, яка зверталася в інтересах іноземця, детальні умови надання послуг, вартість і порядок розрахунку, адресу, місце та час, в який необхідно буде прибути іноземцю для оформлення «фіктивного» дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

По прибуттю іноземця до визначеного місця під керівництвом та з відома ОСОБА_4 , працівник ОСОБА_7 , а також інші невстановлені досудовим розслідуванням працівники міграційної компанії «Civito» безпосередньо організовували, через свої зв`язки, оформлення особам «фіктивного» працевлаштування та отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, та після виготовлення дозволу передавалась іноземцю з метою подальшого оформлення довгострокової візи D-04 (працевлаштування), для оформлення якої крім зазначених в пункті 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 №118 «Про затвердження Правил оформлення віз для в`їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію», яка затверджена відповідно до ч.10 ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», обов`язково подається засвідчена копія дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства документ, що підтверджує факт перебування в шлюбі з громадянином України. На підставі отриманої візи D-04 іноземець потрапляв на територію України та в подальшому під керівництвом та за відома ОСОБА_4 , працівник міграційної компанії «Civito» ОСОБА_7 , а також інші невстановлені працівники вищевказаної компанії, використовуючи дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, отримане на підставі «фіктивного» працевлаштування, іноземець отримував в Паспортному сервісі ДП «Документ» у м. Київ посвідку про тимчасове проживання на території України, що давало йому право безперешкодно перетинати державний кордон України на довгостроковий термін.

Так, під керівництвом та за відома ОСОБА_4 , менеджер міграційної компанії «Civito» ОСОБА_7 та інші невстановлені на даний час досудовим розслідуванням особи, будучи об`єднаними корисливим мотивом направленим на отримання грошової винагороди внаслідок вчинення ним переміщення осіб через державний кордон України, поза межами пропускного пункту, при цьому будучи обізнаними про порядок перетину державного кордону України громадянами України та іноземними громадянами, у порушення вимог ст. ст. 9, 12 Закону України «Про державний кордон України», а також, що за порушення вказаних законів наступає кримінальна відповідальність, дійшли спільної згоди на вчинення таких дій, чим вступили у попередню змову групою осіб.

В вересні 2022 року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, під керівництвом та за відома ОСОБА_4 , невстановлений працівник міграційної компанії «Civito», діючи умисно, відповідно до раніше розробленого злочинного плану за попередньою змовою групою осіб, домовився з ОСОБА_8 , який діяв в інтересах іноземця ОСОБА_9 , про сприяння незаконному переправленню через державний кордон України, шляхом надання фіктивного дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, для подальшого отримання посвідки на тимчасове проживання громадянина Республіки Туркменістан ОСОБА_10 .

Далі невстановлена на даний час досудовим розслідуванням особа, відповідно до відведеної їй ролі, маючи злочинний умисел, направлений на сприяння незаконному переправленню через державний кордон України, шляхом надання засобів, а саме подальшого отримання посвідки на тимчасове проживання громадянина Республіки Туркменістан ОСОБА_9 , 14.09.2022 достовірно знаючи, що останній не буде працювати на території України, надала консультацію останньому щодо детальних умов надання послуг, вартості і порядку розрахунку, адресу, місця та часу, коли необхідно буде прибути іноземцю для оформлення «фіктивного» дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

Реалізуючи спільний злочинний умисел, направлений на сприяння незаконному переправленню через державний кордон України, шляхом надання засобів, а саме подальшого отримання посвідки на тимчасове проживання громадянина Республіки Туркменістан ОСОБА_9 , невстановлений досудовим розслідуванням працівник міграційної компанії «Civito» з метою прикриття своєї незаконної діяльності підготував договір про надання юридичних послуг № 16396 від 07.10.2022, предметом якого є оформлення дозволу на працевлаштування строком на 3 роки ОСОБА_11 , з зазначенням у графі реквізитів для оплати отримувачем фізичну особу підприємця ОСОБА_12 код ЄРДПОУ НОМЕР_1 .

В свою чергу, 07.10.2022, невстановлений досудовим розслідуванням працівник міграційної компанії «Civito», який діяв під керівництвом та за відома працівника компанії «Civito» ОСОБА_4 , знаходячись перед будівлею магазина «Фора», що розташована за адресою: Київська область, с. Мила, вул. Комарова, 44В, уклала договір про надання юридичних послуг №16396 з ОСОБА_8 , після чого отримала від останнього грошові кошти в сумі 20 625 гривень, в якості оплати послуг міграційної компанії «Civito».

Усвідомлюючи противоправний характер своїх дій, діючи умисно на виконання спільного умислу, невстановлений досудовим розслідуванням працівник міграційної компанії «Civito» підготував та спрямував для розгляду від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «Даян КСД» код ЄРДПОУ 41043035 (далі ТОВ «Даян КСД») лист з документами ОСОБА_9 до Черкаського обласного центру занятості, за результатами розгляду якого, Наказом №521 від 18.10.2022 Черкаського обласного центру занятості ТОВ «Даян КСД» видано дозвіл на застосування праці громадян, у тому числі і громадянина Туркменістан - ОСОБА_9 № 826 від 18.10.2022, на посаді торгового представника строком з 18.10.2022 до 18.10.2025.

Так, 19.10.2022, невстановлений досудовим розслідуванням працівник міграційної компанії «Civito» надав детальну консультацію ОСОБА_13 щодо плати за реквізитами Черкаського обласного центру занятості за видачу дозволу на застосування праці іноземців для ОСОБА_9 в ТОВ «Даян КСД». На виконання вказівок невстановленої досудовим розслідуванням особи, 20.10.2022 ОСОБА_14 , знаходячись у четвертому столичному відділенні АТ КБ Приватбанк № 53, за адресою: м. Київ, вул. Деревлянська, 8, здійснив плату грошових коштів в сумі 14 886 гривень за вищезазначеними реквізитами.

В подальшому, продовжуючи спільний злочинний умиселневстановлені працівники міграційної компанії «Civito», під керівництвом та з відома працівника міграційної компанії «Civito» ОСОБА_4 , здійснили підготовку та оформлення договору медичного страхування ОСОБА_11 № МВ 160878, гарантійного листа - запрошення, заяви про наміри працевлаштування від імені ТОВ «ДАЯН КСД» для Консульських та дипломатичних установ України за кордоном, державній прикордонній службі, за місцем вимоги та всім, кого це може стосуватись, перекладу громадянина республіки Туркменістан ОСОБА_9 , який засвідчили у приватного нотаріуса, з ціллю оформлення в`їзної візи до України ОСОБА_15 .

В подальшому ОСОБА_16 , перебуваючи в Турецькій республіці, 17.12.2022, на підставі поданого дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, яке містило в собі завідомо неправдиві відомості, а також гарантійного листа-запрошення та заяви про наміри працевлаштування ОСОБА_9 в ТОВ «ДАЯН КСД», оформив візу D-04 (працевлаштування) (що згідно ст. 12 ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» є підставою для скасування візи), та в подальшому, на підставі якої 27.01.2023 незаконно прибув на територію України через пункт пропуску «Сирет»-«Порубне», де під час проходження контролю другої лінії надав свій паспорт громадянина Республіки Туркменістан з вищезазначеною візою, отриманою на підставі дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, яке містило в собі завідомо неправдиві відомості, та дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, для підтвердження мети приїзду на територію України.

В свою чергу, після прибуття ОСОБА_9 на територію України,

ОСОБА_7 , з відома та під керівництвом ОСОБА_4 , 20.02.2023, продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, направленого на незаконний перетин осіб через Державний кордон України провів консультацію з детальним наданням ОСОБА_11 інструкції та вказівок, щодо наступних дій та плат, після чого, 21.02.2023, знаходячись в офісі міграційної компанії «Civito», за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 4-6, ОСОБА_7 , з метою прикриття своєї незаконної діяльності уклав договір про надання юридичних послуг № 16396 від 21.02.2023, з ОСОБА_17 предметом якого є юридична підготовка документів для оформлення тимчасової посвідки на проживання, за що отримав від останнього грошові кошти в сумі 8000 гривень, в якості оплати послуг міграційної компанії «Civito».

Так, 22.02.2023, ОСОБА_16 , знаходячись в Паспортному сервісі ДП «Документ» у м. Київ, розташованому за адресою: м. Київ, площа Галицька, 3, за безпосередньою участю та допомогою невстановленого досудовим розслідуванням співробітника міграційної компанії «Civito», здійснив плати в Центральне міжрегіональне управління ДМС в м. Києві та Київській області, державного мита в Головне управління державної казначейської служби у м. Києві, за пакет сервісних послуг ДП «Документ», на загальну суму 2900 гривень, а також за оформлення медичної страховки ОСОБА_11 №165043 від 21.02.2023, заяви-приєднання №797740 до публічного договору про надання послуг з питань оформлення іноземцям та особам без громадянства документів міграційного характеру.

Надалі ОСОБА_16 , за результатами виконання всіх вищезазначених дій за сприянням та безпосередньою участю ОСОБА_7 , на підставі дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, отриманого в результаті «фіктивного» працевлаштування, отримав в Паспортному сервісі ДП «Документ» у м. Київ, розташованому за адресою: м. Київ, площа Галицька, 3, посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_2 підстава видачі 04/04 (працевлаштування), що дає йому право безперешкодного перетину державного кордону України.

Окрім цього, досудовим розслідуванням встановлено, що у грудні 2022 року більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено ОСОБА_7 , повторно, діючи умисно, відповідно до раніше обумовленого з ОСОБА_4 та іншими невстановленими особами злочинного плану, будучи об`єднаним корисливим мотивом, направленим на отримання грошової винагороди внаслідок вчинення ним переміщення осіб через державний кордон України, поза межами пропускного пункту, при цьому будучи обізнаними про порядок перетину державного кордону України громадянами України та іноземними громадянами, у порушення вимог ст. ст. 9, 12 Закону України «Про державний кордон України», а також що за порушення вказаних законів наступає кримінальна відповідальність, домовився з іноземцем - громадянином Республіки Туркменістан - ОСОБА_18 про сприяння в незаконному переправленню через державний кордон України та подальшого отримання посвідки на тимчасове проживання.

Так, під керівництвом та за відома працівника міграційної компанії «Civito» ОСОБА_4 - ОСОБА_7 , відповідно до відведеної йому ролі, маючи спільний злочинний умисел, направлений на сприяння незаконному переправленню через державний кордон України, шляхом надання засобів, а саме отримання посвідки на тимчасове проживання громадянина Республіки Туркменістан ОСОБА_19 , діючи за попередньою змовою групою з ОСОБА_4 та іншими невстановленими на даний час досудовим розслідуванням особами, повторно 02.12.2022 та 15.12.2022 надав консультацію останньому щодо детальних умов надання послуг, вартості і порядку розрахунку, адресу, місця та часу, в який необхідно буде прибути іноземцю для оформлення «фіктивного» дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

Реалізуючи спільний злочинний умисел, направлений на сприяння незаконному переправленню через державний кордон України, шляхом надання засобів для цього, а саме отримання посвідки на тимчасове проживання громадянина Республіки Туркменістан ОСОБА_19 , невстановлені працівники міграційної компанії «Civito», під керівництвом заступника керівника міграційної компанії «Civito» ОСОБА_4 , прикриваючи свою злочинну діяльність підготували фіктивний договір про надання юридичних послуг № 16729 від 19.12.2022, предметом якого є юридична підготовка документів для оформлення дозволу на працевлаштування строком на 1 рік ОСОБА_20 , з зазначенням у графі виконавець фізичну особу підприємця ОСОБА_12 код ЄРДПОУ НОМЕР_1 .

В свою чергу, 07.10.2022, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 та іншою невстановленою досудовим розслідуванням особою відповідно раніше обумовленого плану, знаходячись в офісі міграційної компанії «Civito», за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 4-6, прикриваючи свою злочинну діяльність, уклав договір про надання юридичних послуг № 16729 від 19.12.2022 з ОСОБА_18 , після чого ОСОБА_7 отримав від ОСОБА_21 грошові кошти в сумі 26 500 гривень, з яких в еквіваленті 350 доларів США в якості оплати послуг міграційної компанії «Civito», та 12 500 гривень - державне мито, які ОСОБА_7 зобов`язався сплатити самостійно. Усвідомлюючи противоправний характер своїх дій, діючи умисно на виконання спільного умислу, невстановлені працівники міграційної компанії «Civito» підготували та спрямували для розгляду від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «КЕГО ОВЕРСІАС» код ЄРДПОУ 44658803 (далі ТОВ «КЕГО ОВЕРСІАС») лист з документами ОСОБА_19 до Київського обласного центру занятості, за результатами розгляду якого, ТОВ «КЕГО ОВЕРСІАС» видано дозвіл на застосування праці громадян, у тому числі і громадянина Туркменістан - ОСОБА_19 № 6804 від 02.01.2023, на посаді менеджера (управителя) у сфері надання інформації.

В подальшому, продовжуючи спільний злочинний умисел, направлений на незаконний перетин осіб через державний кордон України,під керівництвом та за відома працівника компанії «Civito» ОСОБА_4 , ОСОБА_7 та невстановлені працівники міграційної компанії «Civito», здійснили підготовку та оформлення договору медичного страхування ОСОБА_20 , гарантійного листа - запрошення, заяви про наміри працевлаштування від імені ТОВ «КЕГО ОВЕРСІАС» для Консульських та дипломатичних установ України за кордоном, державній прикордонній службі, за місцем вимоги та всім, кого це може стосуватись, перекладу громадянина республіки Туркменістан ОСОБА_19 , який засвідчили у приватного нотаріуса, з ціллю оформлення в`їзної візи до України ОСОБА_20 форми D-04 (працевлаштування) (що згідно ст. 12 ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» є підставою для скасування візи), та в подальшому, на підставі якої можна прибути на територію України через пункт пропуску, де під час проходження контролю другої лінії необхідно надати свій паспорт громадянина Республіки Туркменістан з вищезазначеною візою, отриманою на підставі дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, яке містить в собі завідомо неправдиві відомості, та дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, для підтвердження мети приїзду на територію України.

В свою чергу, після отримання ОСОБА_18 дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , та іншими невстановленими на даний час досудовим розслідуванням особами продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, провів консультацію з детальним наданням ОСОБА_20 інструкції та вказівок, щодо наступних дій да плат, за результатами виконання яких ОСОБА_22 , з використання фіктивного дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, набув можливості оформити візу D-04 (працевлаштування) (що згідно ст. 12 ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» є підставою для скасування візи), та в подальшому на підставі якої незаконно прибути на територію України через пункт пропуску та отримати посвідку на тимчасове проживання, підстава видачі 04/04 (працевлаштування), що надасть йому право безперешкодного перетину державного кордону України.

06.04.2023 ОСОБА_7 повідомлено про підозру у незаконному переправленні осіб через державний кордон України, вчинене за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.

12.04.2023 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у незаконному переправленні осіб через державний кордон України, вчинене за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.

У клопотанні слідчого зазначено, що на даний час існують ризики: переховування від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків; продовжувати вчиняти кримінальне правопорушення.

З метою забезпечення виконання покладених на ОСОБА_4 процесуальних обов`язків, а також те, що застосування менш суворого запобіжного заходу недостатньо для запобігання ризикам, передбаченим ст.177 КПК України, слідчий просить застосувати до підозрюваної ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 підтримав клопотання з підстав зазначених у ньому та просив його задовольнити. Додатково вказав, що підозра ОСОБА_4 є обґрунтованою, згідно ст.177 КПК України наявні ризики, тому щодо підозрюваної необхідно застосувати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Захисник ОСОБА_5 заперечувала щодо задоволення клопотання, зазначила, що підозра є необґрунтованою, оскільки ОСОБА_4 почала працювати у фірмі «CIVITO» у 2022 року, свідок ОСОБА_23 допитаний у 2021 році, інші свідки взагалі незнайомі з нею. Підозрювана у вказаній фірмі виконувала обов`язки адміністратора, а саме щодо наявності матеріально-технічного забезпечення працівників. Щодо зазначених прокурором ризиків, то вважає їх необґрунтованими, у ОСОБА_4 немає наміру переховуватись від слідчих чи суду, квитки щодо виїзду за кордон, про які зазначає прокурор, були придбані до вручення повідомлення про підозру та наразі вже здані, зі свідками підозрювана також немає наміру спілкуватись, як і продовжувати вчиняти кримінальне правопорушення, оскільки строк дії договору оренди, де знаходилась фірма закінчився, офіс здан. Додатково зазначила, що тяжкість покарання не є основним критерієм для застосування особі запобіжного заходу, ОСОБА_4 є молодою жінкою, одружена, має маленьку дитину, наразі перебуває у декретній відпустці, її забезпечує чоловік. ОСОБА_24 належним чином виконує всі покладені на неї обов`язки, з`являється на всі вимоги до слідчого, суду, співпрацює зі слідством.

Підозрювана ОСОБА_4 підтримала позицію захисника, зазначила, що вона раніше не притягувалась до кримінальної відповідальності, має сім`ю, дитину, яка часто хворіє, тому такий запобіжний захід як домашній арешт буде обтяжливим для неї, оскільки може виникнути необхідність поїхати в лікарню з дитиною, перебувати там з нею, також наразі в країні військовий стан, часті повітряні тривоги, тому є необхідність ходити в укриття.

Слідчий суддя, вислухавши думку сторін, дослідивши додані до клопотання матеріали, додатково долучені стороною захисту документи, дійшов наступного висновку.

В судовому засіданні встановлено, що СУ ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеному 09.12.2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12020110000001124за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України.

12 квітня 2023 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України.

Обґрунтованість підозри, пред`явленої ОСОБА_4 , та причетність підозрюваної до вчиненого кримінального правопорушення підтверджується долученими до клопотання матеріалами кримінального провадження, а саме: протоколами допитів свідка ОСОБА_23 від 06.10.2021 р.н. та від 08.08.2022, який пояснив щодо видів незаконної діяльності міграційної компанії «Civito», в тому числі ролі менеджера ОСОБА_7 , керівника ОСОБА_4 , та інших працівників компанії, а також щодо використання для провадження незаконної діяльності міграційної компанії хмарного сервісу «Бітрікс»; протоколом огляду сайту так званої міграційної компанії «Civito», з якого встановлено перелік послуг, які надає так звана міграційна компанія «Civito», яка незареєстрована офіційно в жодному з контролюючих органів; протоколами допитів свідка ОСОБА_25 від 02.09.2022, 07.10.2022, 19.10.2022, який пояснив, що за якими послугами звернувся до так званої міграційної компанії «Civito», де йому запропонували шляхи сприяння щодо надання його товаришу - ОСОБА_11 можливостей перетину державного кордону України, одним з яких було фіктивне працевлаштування; протоколами оглядів, ідентифікації та вручення грошових коштів, які в подальшому передавались невстановленому в ході досудового розслідування працівнику так міграційної компанії «Civito» в якості оплати їх незаконних дій щодо оформлення фіктивного працевлаштування; протоколами оглядів документів, вилучених у осіб - іноземців ОСОБА_25 , ОСОБА_9 та ОСОБА_19 , в ході оглядів місця подій, якими підтвердили безпосереднє сприяння працівників так званої міграційної компанії «Civito» до незаконного перетину державного кордону України іноземцями; протоколом допиту свідка ОСОБА_26 від 26.12.2022, який підтвердив встановлені факти незаконної діяльності працівників так званої міграційної компанії «Civito»; протоколами допитів свідка ОСОБА_9 , який повідомляв про консультації, засоби та стадії виконання всіх дій, які він вчиняв за сприянням працівників так званої міграційної компанії «Civito» та безпосередньою за участю ОСОБА_7 , а також стосовно дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, отриманого в результаті «фіктивного» працевлаштування, а також щодо отримання в Паспортному сервісі ДП «Документ» у м. Київ, розташованому за адресою: м. Київ, площа Галицька, 3, посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_2 підстава видачі 04/04 (працевлаштування), що дає йому право безперешкодного перетину державного кордону України;протоколами допитів свідка ОСОБА_19 , який повідомляв про консультації, засоби та стадії виконання всіх дій, які він вчиняв за сприянням працівників так званої міграційної компанії «Civito» та безпосередньою за участю ОСОБА_7 , а також стосовно отримання фіктивного дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, отриманого в результаті «фіктивного» працевлаштування, що дає йому право отримати візу та безперешкодно перетинати державний кордон України;повідомленням про підозру ОСОБА_7 у вчиненні ним кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України; протоколом допиту підозрюваного ОСОБА_7 , який визнав свою вину у скоєних кримінальних правопорушеннях та пояснив щодо шляхів надання працівниками міграційної компанії «Civito» та ним особисто послуг щодо фіктивного працевлаштування іноземцям, з метою подальшого їх незаконного безперешкодного перетину ними державного кордону України; повідомленням про підозру ОСОБА_4 у вчиненні нию кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України; протоколом обшуку офісу міграційної компанії «Civito»: за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, будинок 32, квартира 23, під час якого виявлено та вилучено предмети, документи та інформацію, яка має значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, а також викриває незаконну діяльність працівників так званої міграційної компанії «Civito»; протоколом допиту свідка ОСОБА_27 , який пояснив щодо осіб - працівників та керівників так званої міграційної компанії «Civito», які здійснювали свою діяльність за місцем розташування офісу; протоколом допиту свідка ОСОБА_28 , який пояснив щодо шляхів надання працівниками так званої міграційної компанії «Civito» послуг щодо фіктивного працевлаштування або укладення шлюбу з іноземцями, з метою подальшого їх незаконного безперешкодного перетину державного кордону України; протоколом допиту свідка ОСОБА_29 , який пояснив щодо шляхів надання працівниками так званої міграційної компанії «Civito» послуг щодо фіктивного працевлаштування або укладення шлюбу з іноземцями, з метою подальшого їх незаконного безперешкодного перетину державного кордону України; протоколом допиту свідка ОСОБА_30 , який пояснив щодо шляхів надання працівниками міграційної компанії «Civito» незаконних послуг; постановою про визнання речовими доказами, інформації, речей та документів, які вилучені під час проведення обшуку за адресою:

АДРЕСА_2 ; протоколом огляду речей від 13.04.2023, а саме мобільного телефону, який належить ОСОБА_31 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_32 , яка пояснила щодо шляхів надання працівниками так званої міграційної компанії «Civito» послуг щодо фіктивного працевлаштування або укладення шлюбу з іноземцями, з метою подальшого їх незаконного безперешкодного перетину державного кордону України; іншими доказами, наявними у матеріалах кримінального провадження.

Виходячи з поняття «обґрунтована підозра», наведеного в п. 175 рішення Європейського суду з прав людини від 21 квітня 2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», то обґрунтована підозра означає, що існують факти і інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.

При цьому, слідчий суддя на даній стадії не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, оскільки доведеність вини підозрюваної особи потребує перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування, що не виключає можливості застосування до підозрюваної запобіжного заходу. Таким чином, суд не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у фізичної або юридичної особи за вчинення кримінального правопорушення, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї заходів забезпечення кримінального провадження.

Отже, з урахуванням змісту долучених до клопотання матеріалів кримінального провадження у їх сукупності, слідчий суддя встановив, що зазначені у клопотанні обставини підозри підтверджуються на даному етапі розслідування достатньою сукупністю доказів.

Проте, прокурором в судовому засіданні не доведено наявність ризиків такого ступеню, які б давали підстави слідчому судді застосувати до підозрюваної ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Вирішуючи питання щодо обрання підозрюваній запобіжного заходу, слідчий суддя враховує мету застосування запобіжного заходу, тяжкість кримінального правопорушення, що інкримінується ОСОБА_4 , а також обставини у відповідності до вимог ст.178 КПК України, що характеризують підозрювану, яка є молодою жінкою, раніше до кримінальної відповідальності не притягувалась, має постійне місце проживання, сім`ю, малолітню дитину, що свідчить про наявність у ОСОБА_4 сталих міцних соціальних зв`язків.

Згідно з вимогами ч.4 ст.194 КПК України, якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені п.п.1 та 2 ч.1 цієї статті, але не доведе обставини, передбачені п.3 ч.1 цієї статті, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м`який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного, обвинуваченого обов`язки, передбачені ч.5 цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного слідчим та прокурором обґрунтування клопотання.

З урахуванням доводів, викладених стороною обвинувачення та стороною захисту, слідчий суддя вважає, що слідчим та прокурором доведено наявність обставин, передбачених п.1 та п.2 ч.1 ст. 194 КПК України, і не доведено того, що більш м`який запобіжний захід є недостатнім для запобігання ризикам, вказаним у клопотанні.

Так, враховуючи встановлені в судовому засіданні ризики та дані про особу підозрюваної, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність застосування до ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання, який з урахуванням усіх обставин, на думку слідчого судді, буде достатнім запобіжним заходом для забезпечення виконання підозрюваною покладених на неї процесуальних обов`язків та запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду.

Відповідно до ч.5 ст.194 КПК України слідчий суддя вважає за необхідне покласти на підозрювану ОСОБА_4 такі обов`язки, а саме: не відлучатись за межі м. Києва без дозволу слідчого, прокурора, слідчого судді або суду; повідомляти слідчого, прокурора, слідчого суддю чи суд про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування у позапроцесуальний спосіб із свідками у провадженні: ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_23 , ОСОБА_32 , а також іншими;здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.176, 177, 178, 181, 193, 194, 196, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

Відмовити в задоволенні клопотання.

Застосувати до підозрюваної ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.

На підставі ч.5 ст.194 КПК України зобов`язати підозрювану ОСОБА_4 :

1. не відлучатись за межі м. Києва без дозволу слідчого, прокурора, слідчого судді або суду;

2. повідомляти слідчого, прокурора, слідчого суддю чи суд про зміну свого місця проживання;

3. утримуватися від спілкування у позапроцесуальний спосіб із свідками у провадженні: ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_23 , ОСОБА_32 , а також іншими;

4. здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Визначити строк дії покладених обов`язків на ОСОБА_4 , а саме: до 12 червня 2023 року.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого у кримінальному провадженні №12020110000001124.

Роз`яснити підозрюваній ОСОБА_4 , що у разі невиконання зазначених обов`язків до неї може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на неї може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На ухвалу слідчого судді прокурором, підозрюваною, захисником протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду.

Слідчий суддя

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.04.2023
Оприлюднено19.05.2023
Номер документу110884403
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів домашній арешт

Судовий реєстр по справі —761/13682/23

Ухвала від 24.04.2023

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Овсеп"ян Т. В.

Ухвала від 24.04.2023

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Овсеп"ян Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні