ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21
E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/
Код ЄДРПОУ 03500004
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.04.2023 Справа № 917/238/23
Господарський суд Полтавської області у складі судді Іванко Л.А., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовною заявою Акціонерного товариства "Полтаваобленерго", вул. Старий Поділ, 5, м.Полтава, 36022, код ЄДРПОУ 00131819
до відповідача Козельщинського житлово - комунального підприємства, вул. Горького, 49/2, смт. Козельщина, Полтавська обл., 39100, код ЄДРПОУ 32012766
про стягнення 47 379,29 грн.
без виклику представників сторін
встановив:
Акціонерне товариство "Полтаваобленерго" звернулося до Господарського суду Полтавської області з позовом до Козельщинського житлово - комунального підприємства про стягнення вартості необлікованої електричної енергії на загальну суму 47 379, 29 грн (згідно рішення комісії AT "Полтаваобленерго" по розгляду акта про порушення споживачем ПРРЕЕ, що оформлене протоколом №004601 від 07.12.2021 року).
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 20.02.2023 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито спрощене позовне провадження у справі без виклику сторін (без проведення судового засідання), запропоновано відповідачу протягом 15 днів з дня вручення ухвали суду надати суду відзив на позов.
З метою повідомлення учасників справи про розгляд справи судом , на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду про відкриття провадження у справі була направлена судом рекомендованими листами з повідомленнями про вручення на адресу місцезнаходження позивача та відповідача (відповідачу копія ухвали направлена за адресою реєстрації: вул. Горького, 49/2, смт. Козельщина, Полтавська обл., 39100, що співпадає з адресою, зазначеною позивачем у позові).
Відповідач отримав ухвалу суду від 20.02.2023 р. - 02.03.2023 р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (в матеріалах справи), проте відзиву на позов не надав.
Згідно ч. 2 ст.178 Господарського процесуальногокодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідно до ч.ч.1, 3 ст.13 ГПК України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін; кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Стаття 43 ГПК України зобов`язує сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.
Враховуючи вищенаведене, судом, згідно вимог ГПК України, надавалась в повному обсязі можливість учасникам справи щодо обгрунтування їх правової позиції по суті справи та подання доказів.
Враховуючи те, що норми ст.81 ГПК України щодо обов`язку господарського суду витребувати у сторін документи і матеріали, необхідні для вирішення спору, кореспондуються з диспозитивним правом учасників справи подавати докази, а п.4 ч.3 ст.129 Конституції України визначає одним з принципів судочинства - свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, господарським судом створені належні умови для надання сторонами доказів в обгрунтування своєї правової позиції у справі.
Отже, судом було забезпечено принцип змагальності сторін, рівність сторін, що полягає у наданні їм однакових можливостей для реалізації ними своїх процесуальних прав, з огляду на сплив строків для подання доказів, з метою дотримання прав позивача на своєчасне вирішення спору.
В силу приписів ст. 2 ГПК України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Одним із основних принципів (засад) господарського судочинства є, зокрема, розумність строків розгляду справи.
Судом враховано, що за ч. 13 ст. 8 ГПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
За ч. 2 ст. 252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. За ст. 248 ГПК України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Суд розпочав розгляд справи по суті в установлені строки.
Справу розглянуто у розумні строки, ураховуючи введення воєнного стану в Україні.
Приймаючи до уваги, що відповідач не скористався наданими йому процесуальними правами, за висновками суду, справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України.
Під час розгляду справи по суті судом були досліджені всі письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 233 ГПК України дане рішення прийнято, складено та підписано в нарадчій кімнаті.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши всі наявні у справі докази, суд встановив наступне.
25.02.2009 року між АТ "Полтаваобленерго" та Козельщинським житлово - комунальним підприємством укладено договір про постачання електричної енергії №262.
З 01 січня 2019 року АТ "Полтаваобленерго" є оператором системи розподілу згідно з ліцензією, виданою постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 16.11.2018р. № 1442, та здійснює свою ліцензовану діяльність на ринку електричної енергії виключно з розподілу електричної енергії.
Взаємовідносини, що виникають між учасниками роздрібного ринку електричної енергії, регулюються Законом України «Про ринок електричної енергії», Правилами роздрібного ринку електричної енергії, що затверджені Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 року за № 312 та іншими нормативно-правовими актами у сфері електроенергетики, які є обов`язковими для виконання усіма учасниками роздрібного ринку.
Пункт 4 ст. 46 Закону України «Про ринок електричної енергії» визначає, що оператор системи розподілу надає послуги з розподілу електричної енергії на підставі договорів про надання послуг з розподілу. Договори про надання послуг з розподілу є публічними договорами приєднання та укладаються на основі типових договорів, форма яких затверджується Регулятором.
Відповідно до п.2, п. 4 постанови НКРЕКП від 14.03.2018 за № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» та п. 2.1.5 ПРРЕЕ. споживачі, електроустановки яких були приєднані до електромереж AT "Полтаваобленерго" станом на 01.01.2019, приєдналися до публічного договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на умовах договорів про користування електричною енергією укладених з AT "Полтаваобленерго" до 01.01.2019.
Фактом приєднання споживача до умов договору споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії (акцептування договору), у відповідності до п. 2.1.7 ПРРЕЕ, є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії, зокрема повернення (надання) підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора системи та/або документально підтверджене споживання електричної енергії.
З 01.01.2019 року Козельщинське ЖКП приєднався до умов публічного договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії шляхом підписання заяви - приєднання (копія якої додається), зокрема по об`єкту за адресою 39100, смт Козельщина, вул. Дружби, 21.
На об`єкті споживача за адресою Полтавська обл., смт Козельщина, вул. Дружби, 21 (до перейменування - вул. Комсомольська, 21) встановлено засіб обліку електричної енергії заводський №02544274, який розміщений в шафі обліку, яка була опломбована пломбою ППКО №С60379141.
Засіб обліку електричної енергії заводський №02544274 та пломби на ньому передані на зберігання споживачу, що підтверджується актом технічної перевірки засобів обліку електричної енергії до 1000В та Актом про пломбування засобу обліку електричної енергії від 08.09.2020 року.
Відтак, відповідно до приписів п. 2.3.4 та п. 5.5.5 ПРРЕЕ обов`язок за збереження та цілісність встановлених пломб згідно з Актом пломбування, в тому числі й пломби на шафі обліку №С60379141, покладено на споживача.
Пунктом 5.1.1. ПРРЕЕ передбачено, що оператор системи має право проводити (за пред`явленням представником службового посвідчення) обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза засобами вимірювання та інших порушень, що викликають неправильне вимірювання обсягів споживання електричної енергії: 12) складати акти про невідповідність дій (бездіяльності) споживача умовам договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії та порушення вимог законодавства України у сфері енергетики; 14) на відшкодування збитків, які виникли через дії чи бездіяльність споживача, основного споживача, електропостачальника, власника мереж, оператора малої системи розподілу, суміжного оператора системи, постачальника послуг комерційного обліку.
22.11.2021року працівники AT "Полтаваобленерго" проводили технічну перевірку приладу обліку на об`єкті Козельщинського ЖКП по вул. Дружби, 21, смт. Козельщина.
Під час технічної перевірки працівники AT "Полтаваобленерго" виявили порушення п. 2.3.4, п.5.5.5.8, п.8.2.4 ПРРЕЕ, а саме - пошкоджено пломбувальний матеріал, на якому встановлена пломба ППКО, а саме порушена цілісність пломбувального матеріалу пломби ППКО №С60379141, яка встановлена на дверях шафи де встановлено засіб обліку.
Відповідно до п.8.2.5. ПРРЕЕ, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи), оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 8 до цих Правил.
Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.
Таким чином, керуючись п. 8.2.5. ПРРЕЕ, представниками АТ "Полтаваобленерго" у присутності представника споживача Матюхи Тетяни Олексіївни, оформлено Акт про порушення від 22.11.2021 року №004601 з додатками.
Відповідно до вимог п.8.2.5. ПРРЕЕ в Акті про порушення №004601 від 22.11.2021 року було зазначено зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил та всі необхідні для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії параметри, що характеризують електроустановку споживача, схему підключення електроустановки споживача та її графічне зображення.
07.12.2021 року, Комісією з розгляду актів про порушення споживачем ПРРЕЕ, розглянуто Акт про порушення №004601 від 07.12.2021 року з додатками, встановлено факт причетності споживача до порушення ПРРЕЕ та умов договору, та прийнято рішення провести нарахування за період з 23.05.2021 р. по 22.11.2021 року відповідно до визначеної величини розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії протягом робочого часу (Wдоб, кВт год) за формулою Wдоб = Р t доб К в' (відповідно до п. 8.4.10 ПРРЕЕ).
За розрахунком позивача обсяг необлікованої електричної енергії внаслідок порушення споживачем ПРРЕЕ та умов Договору становить 9364 кВт/год на загальну суму 47379,29 грн (з ПДВ).
Рішення засідання комісії AT "Полтаваобленерго" по розгляду акта про порушення споживачем ПРРЕЕ оформлено протоколом №004601 від 07.12.2021 року.
Листом №04-33/27991 від 10.12.2021 року AT "Полтаваобленерго" направлено на адресу споживача протокол та рахунок на оплату, який отримано споживачем 14.12.2021 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення AT «Укрпошта».
За твердженням позивача, відповідач, порушуючи п. 8.2.7. ПРРЕЕ, не виконав зобов`язання щодо оплати виставлених рахунку.
Вважаючи свої права порушеними, позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 47379,29 грн (згідно рішення комісії AT "Полтаваобленерго" по розгляду акта про порушення споживачем ПРРЕЕ, що оформлене протоколом №004601 від 07.12.2021 року).
При вирішенні спору суд виходив з наступного.
Предметом спору в даній справі стало питання щодо наявності чи відсутності підстав для стягнення зі споживача (відповідача у справі) 47379,29 грн компенсації вартості необлікованої електричної енергії.
Відносини, пов`язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище регулюються, зокрема, Законом України "Про ринок електричної енергії".
Суд звертає увагу, що Закон України «Про ринок електричної енергії» був прийнятий 11.06.2017 і цим Законом було змінено засади регулювання взаємовідносин між споживачами електричної енергії (фізичними особами, фізичними особами-підприємцями та юридичними особами) з електропостачальниками, операторами систем розподілу та іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону, державне регулювання ринку електричної енергії здійснює Регулятор (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) у межах повноважень, визначених цим Законом та іншими актами законодавства.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Закону, Регулятором затверджено постановою і НКРЕКП від 14.03.2018 № 310 Кодекс систем розподілу (далі - КСР); постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 Правила роздрібного ринку електричної енергії (далі - ПРРЕЕ); постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 311 - Кодекс комерційного обліку електричної енергії (далі - ККО), дані нормативні акти регулюють основні умови діяльності учасників ринку електричної енергії та взаємовідносин між ними.
Відповідно до пп. 1.2.1. Правил роздрібного ринку електричної енергії (далі - ПРРЕЕ) на роздрібному ринку електричної енергії споживання та використання електричної енергії для потреб електроустановки споживача здійснюється за умови забезпечення розподілу/передачі та продажу (постачання) електричної енергії на підставі договорів про розподіл/передачу, постачання електричної енергії, надання послуг комерційного обліку, які укладаються відповідно до цих Правил, Кодексу системи передачі, Кодексу системи розподілу та Кодексу комерційного обліку.
Фактом приєднання споживача до умов договору споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії (акцептування договору), у відповідності до п. 2.1.7 ПРРЕЕ, є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії, зокрема повернення (надання) підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора системи та або документально підтверджене споживання електричної енергії.
З 01.01.2019 року Козельщинське ЖКП приєднався до умов публічного договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії шляхом підписання заяви - приєднання (копія якої додається), зокрема по об`єкту за адресою 39100, смт Козельщина, вул. Дружби, 21.
Відповідно до п. 6.2 Договору, Споживач зобов`язується забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх внутрішніх електромереж, електроустановок та електроприладів та забезпечувати доступ представникам Оператора системи, які пред`явили свої службові посвідчення, до свого об`єкта для обстеження вузла вимірювання, електроустановок та електропроводки.
Пунктом 5.5.5. ПРРЕЕ визначено, що споживач електричної енергії зобов`язаний: 6) забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та електроприладів згідно з вимогами нормативно-технічних документів та нормативно - правових актів України.
Пунктом 5.1.1. ПРРЕЕ передбачено, що оператор системи має право проводити (за пред`явленням представником службового посвідчення) обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза засобами вимірювання та інших порушень, що викликають неправильне вимірювання обсягів споживання електричної енергії; 12) складати акти про невідповідність дій (бездіяльності) споживача умовам договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії та порушення вимог законодавства України у сфері енергетики; 14) на відшкодування збитків, які виникли через дії чи бездіяльність споживача, основного споживача, електропостачальника, власника мереж, оператора малої системи розподілу, суміжного оператора системи, постачальника послуг комерційного обліку.
Також, п. п. 2 п. 7.1 Договору узгоджено, що Оператор системи має право на безперешкодний доступ (за пред`явленням службового посвідчення) до електричних установок Споживача для проведення технічної перевірки та контрольного огляду вузла вимірювання, контролю за рівнем споживання електричної енергії, а також для виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого ПРРЕЕ порядку та умов договору.
Судом встановлено, що 22.11.2021року працівники AT "Полтаваобленерго" проводили технічну перевірку приладу обліку на об`єкті Козельщинського ЖКП по вул. Дружби, 21, смт. Козельщина.
Під час технічної перевірки працівники AT "Полтаваобленерго" виявили порушення п. 2.3.4, п.5.5.5.8, п.8.2.4 ПРРЕЕ, а саме - пошкоджено пломбувальний матеріал, на якому встановлена пломба ППКО, а саме порушена цілісність пломбувального матеріалу; пломби ППКО №С60379141, яка встановлена на дверях шафи де встановлено засіб обліку.
Відповідно до п.8.2.5. ПРРЕЕ, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи), оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 8 до цих Правил.
Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.
Таким чином, керуючись п. 8.2.5. ПРРЕЕ, представниками AT "Полтаваобленерго" у присутності представника споживача Матюхи Тетяни Олексіївни, оформлено Акт про порушення від 22.11.2021 року №004601 з додатками.
Відповідно до вимог п.8.2.5. ПРРЕЕ в Акті про порушення №004601 від 22.11.2021 року було зазначено зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил та всі необхідні для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії параметри, що характеризують електроустановку споживача, схему підключення електроустановки споживача та її графічне зображення.
Факт виявленого та зазначеного в акті порушення підтверджується підписом представника споживача Матюхи Г.О., яка визнала факт порушення та підписала Акт №004601 від 22.11.2021 року без жодних зауважень.
Таким чином, факт порушення був визнаний представником Козельщинського ЖКГ, а тому порушення ПРРЕЕ, зазначені в Акті про порушення №004601 від 22.11.2021 року, мали місце і зафіксовані правомірно.
Відповідно до п. 1.1.2. ПРРЕЕ, Акт про порушення - документ установленої форми, який складається для фіксації факту порушення на об`єкті споживача цих Правил та який є підставою для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії.
Відповідно до п. 8.2.6. ПРРЕЕ, на підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення, визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Комісія оператора системи з розгляду складеного акта про порушення була призначена на 07.12.2021 року о 10.00 за адресою вул. Енергетиків, 17, с. Щербані, Полтавський р-н, про що зазначено безпосередньо в п. 11 Акту про порушення №004601 від 22.11.2021 року.
07.12.2021року споживач на засідання комісії не з`явився, явку уповноваженого представника не забезпечив.
07.12.2021року, Комісією з розгляду актів про порушення споживачем ПРРЕЕ, розглянуто Акт про порушення №004601 від 07.12.2021 року з додатками, встановлено факт причетності споживача до порушення ПРРЕЕ та умов договору.
Відповідно до п.8.2.6 ПРРЕЕ, у протоколі зазначаються відомості щодо обсягу та вартості необлікованої електричної енергії. В такому разі разом з протоколом споживачу надаються розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії з посиланням на відповідні пункти глави 8.4 цього розділу та розрахункові документи для оплати необлікованої електричної енергії та/або збитків.
Таким чином, відповідно до п. 8.4.10 ПРРЕЕ, та з урахуванням п.п. 4 п. 8.4.2. п.п. 1 п. 8.4.8 та п. 8.4.9. ПРРЕЕ, комісією з розгляду актів про порушення прийнято рішення провести нарахування за період з 23.05.2021 року по 22.11.2021 року, відповідно до визначеної величини розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії протягом робочого часу (Wдоб, кВт год) за формулою (4)
Wдоб = Р t доб Кв'
де Р - потужність (10 кВт), визначена як:
дозволена потужність для цієї точки комерційного обліку, зазначена в договорі з оператором системи (оскільки споживачем не надано інформації щодо паспортних даних струмоприймачів, та не забезпечено допуску представників оператора системи на свою територію для перевірки інформації щодо сумарної максимальної потужності струмоприймачів, про що зазначено безпосередньо в Акті про порушення №004601 від 22.11.21 p.);
t доб - тривалість роботи обладнання протягом доби, що визначається на підставі договору з оператором системи (24 год);
Кв - коефіцієнт використання струмоприймачів (приймається рівним 0,6).
Відповідно до вказаної формули, позивачем було здійснено розрахунок середньодобового споживання, загальну кількість електричної енергії, недоврахованої позивачем у зв`язку з порушенням відповідачем ПРЕЕ, з розрахунку за 184 днівз 23.05.2021 року по 22.11.2021 року. Всього позивачем нараховано до сплати за необліковану активну електроенергію 47379, 29 грн.
Рішення засідання комісії AT "Полтаваобленерго" по розгляду акта про порушення споживачем ПРРЕЕ оформлено протоколом №004601 від 07.12.2021 року.
Суд зазначає, що відповідачем не надано доказів оскарження рішення про нарахування розміру вартості та обсягу необлікованої електричної енергії, яке оформлене протоколом №004601 від 07.12.2021 року. Також, відповідачем контррозрахунок вартості необлікованої електроенергії суду не надавався.
Листом№04-33/27991 від 10.12.2021 року AT "Полтаваобленерго" направлено на адресу споживача протокол та рахунок на оплату.
Відповідно до п. 5.5.5. ПРРЕЕ споживач електричної енергії зобов`язаний здійснювати оплату рахунків, виставлених на підставі актів про порушення цих Правил та умов Договору.
Згідно п. 8.2.7 ПРРЕЕ кошти за необліковану електричну енергію та суми збитків перераховуються споживачем на поточний рахунок оператора системи. Споживач має оплатити розрахункові документи за необліковану електричку енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка (у випадку неотримання споживачем рахунка у поштовому відділенні упродовж 5 робочих днів з дня надходження рахунка до поштового відділення споживача рахунок вважається отриманим споживачем на 5 робочий день).
Відповідачем нарахована позивачем вартість необлікованої електричної енергії внаслідок порушення ПРРЕЕ не була сплачена.
Враховуючи наведені положення чинного законодавства та матеріали справи, суд дійшов висновку, що факт споживання відповідачем необлікованої електричної енергії доводиться матеріалами справи, позивач належним чином оформив акт про порушення та правильно застосував формулу розрахунку вартості необлікованої електроенергії.
Доказів оплати вартості необлікованої електричної енергії внаслідок порушення споживачем ПКЕЕ відповідач суду не надав.
Відповідно до ч.3 ст. 13 ГПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
За приписами ч.1 ст.73 цього Кодексу доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обгрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
При цьому, відповідно до ч.1 ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Приписами ст. 79 Господарського процесуального Кодексу України передбачено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно зі ст.86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
З огляду на вищевикладене, дослідивши всі обставини справи, перевіривши їх наявними доказами, судом встановлено обгрунтованість заявленого позову, відтак до стягнення з відповідача на користь позивача підлягає вартість необлікованої електричної енергії внаслідок порушення ПРРЕЕ в сумі 47379,29 грн.
Згідно зі статтею 129 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати зі сплати судового (2684, 00 грн) покладаються на відповідача, у зв`язку з задоволенням позову у повному обсязі.
Керуючись статтями 232-233, 237-238, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Козельщинського житлово - комунального підприємства (вул. Горького, 49/2, смт. Козельщина, Полтавська обл., 39100, код ЄДРПОУ 32012766) на користь Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" (вул. Старий Поділ, 5, м.Полтава, 36022, код ЄДРПОУ 00131819) заборгованість за необліковану електричну енергію згідно Акту про порушення №004601 від 22.11.2021 року на загальну суму 47 379, 29 грн, судовий збір в сумі 2684, 00 грн.
Видати наказ з набранням цим рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.1,2 ст.241 ГПК України). Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (ст.256 ГПК України). Згідно ст.256 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до п.17.5 Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя Іванко Л.А.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2023 |
Оприлюднено | 18.05.2023 |
Номер документу | 110908003 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Іванко Л.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні