Справа № 2/714/84/23
ЄУН: 714/133/23
УХВАЛА
про призначення судово-генетичної експертизи
17 травня 2023 року м.Герца
Герцаївський районний суд Чернівецької області у складі:
головуючого судді Костишин Н.Я.
секретар судових засідань Ротар М.В.
за участі позивачки ОСОБА_1 , представника відповідача ОСОБА_2 ОСОБА_3 , представника відповідача ОСОБА_4 ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у залі суду клоптання при призначення судово-генетичної експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача Герцаївський відділ ДРАЦСу у Чернівецькому районі Чернівецької області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ) про оспорення батьківсьва та встановлення батьківства, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду знаходиться вищевказаний позов, в якому позивачка просить: виключити відомості про батьківство ОСОБА_2 як батька дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з актового запису про народження дитини; визнати ОСОБА_4 батьком дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; внести відповідні зміни в актовий запис про народження дитини.
В судовому засіданні позивачкою ОСОБА_1 заявлено клопотання про призначення судової генетичної експертизи, на вирішення якої поставити наступне питання: чи являється ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , біологічним батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ? Проведення експертизи доручити судовим експертам Львівського НДЕКЦ МВС України, а збір матеріалів для аналізу ДНК фахівцям Чернівецького обласного бюро судової медичної експертизи.
Представник відповідача ОСОБА_2 ОСОБА_3 у судовому засіданні заперечував проти призначення експертизи.
Представник відповідача ОСОБА_4 ОСОБА_5 у судовому засіданні не заперечував проти призначення експертизи.
Представник третьої особи у судове засідання не з`явився, про час, дату та місце судового розгляду був повідомлений належним чином.
Згідно положень ст.76, ч.1, 5, 8 ст.81 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обгрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовити, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може грунтуватись на припущеннях.
Як визначено у ч.1, 2 ст.102 ЦПК України, висновок експерта це докладний лпис проведених експертом досліджень, зроблені в результаті них висновки та обгрунтовані відповіді на питання, поставлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством. Предметом витсновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань. Предметом висновку експерта не можуть бути питання права.
Відповідно доч.1 ст.103ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:
1.Для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;
2.Сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Таким чином, обставини, які позивачка прагне з`ясувати в результаті проведення судово-генетичної експертизи, мають істотне значення для правильного вирішення спору. Перевірка цих обставин потребує спеціальних знань у галузі генетики. В матеріалах цивільної справи відсутній висновок експерта з приводу біологічного походження ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно ст.134 Сімейного Кодексу України, на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або за рішенням суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органаит державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове свідоцтво про народження.
З огляду на це суд вважає, що у справі необхідно призначити судово-генетичну експертизу.
Відповідно до ч.1 ст.104 ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Згідно з п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Знідно з п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України в такому випадку провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
З огляду на це суд вважає, що провадження у цивільній справі належить зупинити на час проведення судово-генетичної експертизи.
Керуючись ст.134 СК України, ст.ст.252, 253, 353 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання позивачки ОСОБА_1 про призначення експертизи задовольнити.
Призначити судово-генетичну експертизу та поставити перед експертом питання:
Чи являється ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , біологічним батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
Доручити збір матеріалів для аналізу ДНК фахівцям Чернівецького обласного бюро судової медичної експертизи (м.Чернівці, вул.Мусоргського, 9).
Зобов`язати відповідача ОСОБА_2 та позивачку ОСОБА_1 разом з неповнолітньою ОСОБА_6 з`явитися до експертної установи у визначений останньою час для відбору експертних зразків.
Проведення експертизи доручити судовим експертам Львівського НДЕКЦ МВС України (79040, м.Львів, вул.Конюшинна (Збиральна), 24).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України.
Роз`яснити сторонам положення ст.109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі, зокрема те, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Витрати за проведення судово-генетичної експертизи покласти на позивачку ОСОБА_1 .
Провадження у справі зупинити на час проведення судово-генетичної експертизи та до отримання висновку експерта.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з моменту ї на час проведення судово-генетичної експертизи та до отримання висновку експерта її проголошення.
Суддя
Суд | Герцаївський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2023 |
Оприлюднено | 19.05.2023 |
Номер документу | 110924694 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Герцаївський районний суд Чернівецької області
Костишин Н. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні