Справа № 404/3825/23
Номер провадження 1-кс/404/1464/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 травня 2023 року м. Кропивницький
Слідчий суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Кіровського районного суду міста Кіровограда клопотання слідчого СВ Кропивницького РУП ГУ НП в Кіровоградській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду по кримінальному провадженню №42023122010000082, за ч. 2 ст. 197-1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Кропивницького РУП ГУ НП в Кіровоградській області, за погодженням з прокурором Кропивницької окружної прокуратури, звернувся до слідчого судді Кіровського районного суду м. Кіровограда з клопотанням про необхідність проведення огляду земельної ділянки, що розташована на березі Обознівського водосховища в руслі р. Грузька, с. Обознівка, Кропивницького району, Кіровоградської області.
Слідчий в судовому засіданні підтримав заявлені вимоги.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, заслухавши думку слідчого, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання не може бути задоволено з наступних підстав.
Відповідно до ст. 22 КПК України, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 1, 2 ст. 237 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор, дізнавач проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно із правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді (ч. 1 ст. 234 КПК України).
Згідно ч. 2 ст. 30 Конституції України, не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
Частиною 1 та частиною 2 ст. 233 КПК України передбачено, що ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.
Під час розгляду питання про застосування заходу забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються (ч. 5 ст. 132 КПК України).
Обов`язок доказування обставин кримінального правопорушення покладається на слідчого / прокурора (ст. 91-93 КПК України).
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться.
Орган досудового розслідування, в особі ініціатора клопотання, не вказав власника та фактичного володільця заявленої до огляду земельної ділянки. В матеріалах клопотання відсутні будь-які відомості стосовно власника та володільця, в судовому засідання також жодних пояснень щодо власника, володільця не надано. Відсутність відомостей про власника та фактичного володільця земельної ділянки є підставою для відмови у задоволенні поданого слідчим клопотання.
За таких умов слідчий не довів, що огляд співмірний, найбільш доцільний та ефективний спосіб відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, та буде забезпечено пропорційне втручання.
Слідчий суддя зобов`язаний діяти на засадах диспозитивності, тому не може вийти за межі заявлених вимог і самостійно на власний розсуд визначати власника та володільця заявленої до огляду ділянки.
Відповідно до вимог п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України, слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
На підставі ч. 6 ст. 9 КПК України, у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.
З урахуванням викладеного, передбачені законом підстави для постановлення ухвали про надання дозволу на проведення огляду відсутні і в задоволенні клопотання слідчого, слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 234-235 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні поданого слідчим СВ Кропивницького РУП ГУ НП в Кіровоградській області ОСОБА_3 клопотання про надання дозволу на проведення огляду земельної ділянки, що розташована на березі Обознівського водосховища в руслі р. Грузька, с. Обознівка, Кропивницького району, Кіровоградської області, по кримінальному провадженню №42023122010000082, за ч. 2 ст. 197-1 КК України - відмовити.
Ухвала не оскаржується в апеляційному порядку.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2023 |
Оприлюднено | 19.05.2023 |
Номер документу | 110931458 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Завгородній Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні