ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.05.2023м. ДніпроСправа № 904/160/19 (160/7307/21)За позовом Комунального підприємства "Кам`янський міськводоканал" Дніпропетровської обласної ради (51931, Дніпропетровська область, м.Кам`янське, вул.Широка, 16, ідентифікаційний номер юридичної особи 33855098)
за участю третьої особи-1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - ТОВ Крі Пойнт (49061, м.Дніпро, пр.О.Поля, 82-Г, ідентифікаційний код юридичної особи 39230518)
за участю третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - ТОВ Будкомлект-актив (51911, Дніпропетровська область, м.Кам`янське, пр. Аношкіна, 3-78, ідентифікаційний код юридичної особи 41486228)
за участю третьої особи-3, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - ТОВ Либідь-2000 (51900, Дніпропетровська область, м.Кам`янське, пр. Аношкіна, 3-78, ідентифікаційний код юридичної особи 41900113)
за участю третьої особи-4, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - ТОВ Дніпро-будальянс (51900, Дніпропетровська область, м.Кам`янське, пр. Металургів, 46-82, ідентифікаційний код юридичної особи 41286135)
за участю третьої особи-5, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Фізична особа-підприємець Волконський Дмитро Сергійович ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 )
за участю третьої особи-6, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Фізична особа-підприємець Олефіренко Сергій Васильович ( АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_2 )
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 07.04.2021 №№ 0045140721, 0045150721, 0045170721, 0045160721
Суддя Суховаров А.В.
При секретарі судового засідання Рудь В.Г.
Представники:
від відповідача Степанов М.С. посв. ОН №001469 від 02.12.2021
від позивача Ковальчук Д.Ю. посв. адв. №2709 від 29.10.2012
від третьої особи-1 не з`явився
від третьої особи-2 не з`явився
від третьої особи-3 не з`явився
від третьої особи-4 не з`явився
від третьої особи-5 не з`явився
від третьої особи-6 не з`явився
СУТЬ СПОРУ:
В провадженні господарського суду Дніпропетровської області перебуває справа №904/160/19 про банкрутство Комунального підприємства "Кам`янський міськводоканал" Дніпропетровської обласної ради" (51931, Дніпропетровська область, м.Кам`янське, вул.Широка, 16, ідентифікаційний номер юридичної особи 33855098) на стадії санації.
07.05.2021 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Комунального підприємства "Кам`янський міськводоканал" Дніпропетровської обласної ради (код ЄДРПОУ 33855098) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в якій позивач просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 07.04.2021 року №№ 0045140721, 0045150721, 0045170721, 0045160721, винесені Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області на підставі Акту перевірки № 173/04-36-07-21/33855098 від 08.02.2021.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає про відсутність порушень податкового законодавства, про які зазначає відповідач в оскаржуваних повідомленнях рішеннях, винесених податковим органом на підставі акту від 08.02.2021 №173/04-36-0721/33855098, оформленого всупереч приписам ст. 86 Податкового кодексу України.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.06.2021 вищевказаний позов прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі №1160/7307/21 за позовом Комунального підприємства "Кам`янський міськводоканал" Дніпропетровської обласної ради до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень; вирішено здійснювати розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30.11.2021 матеріали справи №160/7307/21 за позовом Комунального підприємства "Кам`янський міськводоканал" Дніпропетровської обласної ради до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень передано на розгляд Господарського суду Дніпропетровської області, в провадженні якого перебуває справа №904/160/19 про банкрутство Комунального підприємства "Кам`янський міськводоканал" Дніпропетровської обласної ради" (51931, Дніпропетровська області, м. Кам`янське вул. Широка, 16, код ЄДРПОУ 33855098).
Ухвалою суду від 17.07.2022 прийнято справу №904/160/19(904/2106/22) до розгляду в межах справи №904/160/19 про банкрутство Комунального підприємства "Кам`янський міськводоканал" Дніпропетровської обласної ради (51931, Дніпропетровська область, м.Кам`янське, вул.Широка, 16, ідентифікаційний номер юридичної особи 33855098); справу №904/160/19(160/7307/21) призначено до розгляду в порядку загального позовного провадження; призначено підготовче засідання на 15.09.2022.
15.09.2022 від відповідача надійшов відзив на позов, згідно якого відповідач заперечує проти позову. В обґрунтування наданих заперечень відповідач вказує, що за результатами перевірки встановлено наявність простроченої кредитної заборгованості, по якій минув термін позовної давності згідно даних оборотно-сальдової відомості по рахунку 511 «Довгострокові векселі, видані у національній валюті» в сумі 1 163 063,05 грн. по виданому простому векселю серії АА№1351817 від 29.01.2021 виконані роботи (очистка мереж водовідведення) у липні-грудні 2009 року підприємства «Дніпробізнесінвест-2000» (код 34974459), за якою позивачем, в порушення приписів п.5, п.11 ПСБО 11, п.п.134.1.1 п.134 ст.134 Податкового кодексу України завищено від`ємне значення об`єкта оподаткування на суму 1 163 063, 00 грн., а саме: 2017 рік - 1 163 063, 00 грн. та занижено від`ємне значення об`єкта оподаткування за 2019 рік на 664 290, 00 грн. При цьому, відповідач зазначає, що у 2017 році підприємство позивача не перебувало у стадії банкрутства, що виключає наявність підстав для отримання спеціального дозволу арбітражного керуючого (розпорядника майна) на списання вищевказаної кредитної заборгованості, тому відповідач вважає безпідставними такі твердження позивача. Також, відповідач вказує, що згідно бухгалтерського обліку підприємства (оборотно-сальдової відомості по рахунку 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками») станом на 01.01.2017 року та 30.09.2020 року на балансі підприємства обліковується прострочена кредиторська заборгованість у сумі 342 878, 00 грн., по якій минув термін позовної давності у наступних періодах: І квартал 2020 - 71 040 грн., ІІ квартал 2020 - 12 395, 00 грн., ІІІ квартал 2020 - 259 443 грн. При цьому відповідач зазначає, що КП "Кам`янський міськводоканал" ДОР, в порушення п.5, п.11 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 «Зобов`язання», п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України, занижено доходи від діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, на вищевказану суму кредиторської заборгованості. Разом з тим, відповідач зазначає про відсутність доказів вручення розпоряднику майна арбітражному керуючому Шестопалу П.М. листа КП "Кам`янський міськводоканал" ДОР від 02.10.2020 №10-09/38 щодо надання дозволу на списання кредиторської заборгованості, термін позивної давнини якої минув. Крім того, відповідач стверджує, що кредиторська заборгованість, термін позовної давності якої минув, виникла на протязі 2020 року, в той час як вищевказаний лист КП "Кам`янський міськводоканал" ДОР складено 02.10.2020. Також, в обґрунтування заперечень проти позову, відповідач наполягає на факті нереальності господарських взаємовідносин КП «Кам`янський водоканал» ДОР з ТОВ «Крі Пойнт» (код ЄДРПОУ 39230518), ТОВ «Будкомлект-актив» (код ЄДРПОУ 41486228), ТОВ «Либідь-2000» (код ЄДРПОУ 41900113), ТОВ «Дніпро-будальянс» (код ЄДРПОУ 41286135), ФОП Волковський Дмитро Сергійович (РНОКПП НОМЕР_1 ) та ФОП Олефіренко Сергій Васильович (РНОКПП НОМЕР_3 ), що зумовило порушення КП «Кам`янський водоканал» ДОР приписів п.44.1, п.44.2 ст.44, п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 ПК України шляхом заниження фінансового результату до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності за період з 01.01.2017 по 30.09.2020 на загальну суму 7 950 613, 00 грн. В обґрунтування тверджень щодо відсутності фактичного характеру господарських операції з вищевказаними контрагентами, відповідач посилається на правову позицію Верховного Суду у подібних правовідносинах, викладену в постановах від 18.03.2020 у справі №826/8114/15, від 14.09.2021 по справі №820/11305/15, від 01.02.2021 по справі №826/125069/18, від 12.03.2021 по справі №810/5871/15. До того ж, за змістом наданих заперечень відповідач стверджує, що за період з 01.07.2018 по 30.09.2020 КП «Кам`янський водоканал» ДОР не проводились реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних у строки визначені ст. 201 ПК України, що зумовило нарахування податковим органом штрафних санкцій згідно п.120-1.2 ст.120 ПК України за вказаний період до встановлення карантинних заходів, запроваджених 17.03.2020 року.
Ухвалами суду від 15.09.2022, 06.10.2022 підготовче засідання по справі відкладено.
18.10.2022 від позивача надійшла відповідь на відзив на позов, за змістом якої позивач зазначає, що податковим органом, всупереч приписам ст. 41 КУзПБ, нараховано позивачу за оскаржуваними податковими повідомленнями-рішеннями штраф за порушення, вчинених позивачем у період після відкриття провадження у справі про банкрутство позивача, тобто після 24.01.2019, а саме 07.04.2021.
20.10.2022, 25.10.2022 підготовче засідання по справі відкладено.
08.11.2022 до Господарського суду Дніпропетровської області надійшла заява Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про долучення до матеріалів справи детального розрахунку податкового повідомлення-рішення №0045140721 від 07.04.2021 (форма ІІ), детального розрахунку податкового повідомлення-рішення №0045150721 від 07.04.2021 (форма Р).
Ухвалою суду від 09.11.2022 підготовче засідання по справі відкладено на 28.11.2022.
23.11.2022 до Господарського суду Дніпропетровської області надійшли додаткові пояснення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області по справі №904/160/19(160/7307/21), за змістом яких відповідач вказує, що податковим органом винесено ППР №0045160721 від 07.04.2021, згідно якого до платника податків застосовано штраф у розмірі 36 193, 25 грн. за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань за ППР №0002245541 від 05.11.2018, отже податковим органом не проводилась перевірка того самого періоду. Разом з тим, за замістом наданих пояснень відповідач наголошує на правомірності дій податкового органу в частині нарахування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, у зв`язку з тим, що мораторій не зупиняє виконання боржником грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів. Також, відповідач вказує, що твердження позивача про неможливість реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не підтверджено належними доказами. Крім того, за змістом наданих пояснень відповідач зазначає про те, що позивачем не було надано товарно-транспортних накладних та актів виконаних робіт на підтвердження здійснення господарських операцій з ТОВ «Крі Пойнт», що, згідно тверджень, в том числі, свідчить про фіктивність таких господарських операцій.
Ухвалою суду від 23.11.2022 розгляд справи відкладено на 15.12.2022.
15.12.2022 від позивача надійшло клопотання про передання справи №904/160/19(160/7307/21) за територіальною підсудністю до Дніпропетровського окружного адміністративного суду для подальшого розгляду справи.
15.12.2022 господарським судом винесено ухвалу якою, залучено до участі у справі №904/160/19(160/7307/21) у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - ТОВ Крі Пойнт, ТОВ Будкомлект-актив, ТОВ Либідь-2000, ТОВ Дніпро-будальянс, ФОП Волконського Дмитра Сергійовича, ФОП Олефіренко Сергія Васильовича; відкладено підготовче засідання на 24.01.2023, зобов`язано позивача та відповідача надіслати відповідні заяви по суті третій особі-1, -2, -3, -4, -5, -6 (докази направлення надати суду); третім особам надати письмові пояснення по суті спору, пояснення направити відповідним учасникам справи (докази направлення надати суду); учасникам справи надати пояснення на клопотання позивача про передання справи за територіальною підсудністю, пояснення направити відповідним учасникам справи (докази направлення надати суду).
18.01.2023 до Господарського суду Дніпропетровської області надійшло клопотання Комунального підприємства "Кам`янський міськводоканал" Дніпропетровської обласної ради" за №01-15/07-3 від 18.01.2023, за змістом якого позивач просить суд долучити до матеріалів справи докази направлення на адресу третіх осіб - ТОВ Крі Пойнт, ТОВ Будкомлект-актив та ТОВ Дніпро-будальянс документів на виконання вимог ухвали суду від 15.12.2022, а також неможливість виконання ухвали суду від 15.12.2022 в частині направлення документів на адреси ТОВ Либідь-2000, ФОП Волконського Дмитра Сергійовича та ФОП Олефіренко Сергія Васильовича.
23.01.2023 до Господарського суду Дніпропетровської області надійшли заперечення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на позов Комунального підприємства "Кам`янський міськводоканал" Дніпропетровської обласної ради" з вимогою про закриття провадження у справі №904/160/19 (160/7307/21).
Ухвалою суду від 24.01.2023 підготовче засідання відкладено на 28.02.2023.
14.02.2023 до Господарського суду Дніпропетровської області надійшли електронною поштою пояснення ТОВ "Крі Пойнт" на позовну заяву КП "Кам`янський міськводоканал" Дніпропетровської обласної ради.
27.02.2023 до Господарського суду Дніпропетровської області надійшла заява Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про долучення до матеріалів справи доказів надсилання на адресу третіх осіб-1,-2,-3,-4,-5,-6 процесуальних документів.
Ухвалою суду від 28.02.2023 підготовче засідання відкладено на 23.03.2023.
12.04.2023 від відповідача надійшли додаткові пояснення, за змістом яких відповідач заперечує проти тверджень позивача щодо несвоєчасного направлення акту перевірки, посилаючись на те, що направлення акту перевірки не впливає на результат проведення такої перевірки.
Ухвалою суду від 23.03.2023 розгляд справи відкладено на 12.04.2023.
За результатом судового засідання 12.04.2023 господарським судом ухвалено наступне:
1) у задоволенні клопотання Комунального підприємства "Кам`янський міськводоканал" Дніпропетровської обласної ради" про передання матеріалів справи №904/160/19(160/7307/21) за територіальною підсудністю до Дніпропетровського окружного адміністративного суду відмовити;
2) у задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про закриття провадження у справі №904/160/19(160/7307/21) відмовити.
3) відкласти підготовче засідання на 21.04.2023.
21.04.2023 від позивача надійшли додаткові пояснення по справі, за змістом яких відповідач стверджує про нереальність господарських операцій заяву КП "Кам`янський міськводоканал" ДОР з ТОВ "Крі Пойнт". Стосовно ППР № 0045170721 від 07.04.2021 року про нарахування штрафу у сумі 36 193,23 грн. за порушення строку оплати податкових зобов`язань згідно податкового повідомлення-рішення від 05.11.2018 року, відповідач зазначає, що сума нарахованих податкових зобов`язань згідно ППР від 05.11.2018 року на підставі акту перевірки №61342/1037/04-36-12-08-33 були визнані Господарським судом Дніпропетровської області по справі № 904/160/19 в ухвалі за результатами попереднього засідання та включені до реєстру вимог кредиторів. В подальшому погашення вказаної суми податкового боргу здійснювалося в порядку, визначеному затвердженим загальними зборами кредиторів та господарським судом планом санації згідно ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 26.07.2021 року по справі №904/160/19. Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 24.01.2019 року по справі № 904/160/19, було відкрито провадження у справі про банкрутство та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Податкові зобов`язання за ППР від 05.11.2018 року виникли до дати ведення мораторію, і, відповідно, в силу мораторію заборонено застосування санкцій за порушення сплати вказаних податкових зобов`язань. Стосовно ППР № 0045160721 від 07.04.2021 року про нарахування штрафу у сумі 49284749,50 грн. за нереєстрацію податкових накладних за період з 31.03.2017 року по 31.01.2020 року, позивач вказує, що ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 24.01.2019 року по справі № 904/160/19 відкрито провадження у справі про банкрутство та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, тому нарахований відповідачем штраф за період нереєстрації податкових накладних в період з 31.03.2017 року по 31.12.2018 року у сумі 9 211 289, 00 грн. підпадає під дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, і має бути скасований судом. Також, позивач зазначає, що в нереєстрації визначених в Акті перевірки податкових накладних за період з 31.03.2017 року по 31.01.2020 року відсутня вина позивача, оскільки на граничну дату подання на реєстрацію податкових накладних позивач мав від`ємне значення рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ (суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних), що вбачається з витягів щодо суми податку, на яку платник податку на додану вартість має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з системи електронного адміністрування ПДВ за період з лютого 2017 року по січень 2020 року. Позивач стверджує, що від`ємне значення вказаного рахунку обумовлено протиправною бездіяльністю Комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради «Аульський Водовід» щодо нереєстрації податкових накладних на користь позивача, про що позивач письмово повідомляв відповідача листом вих. № 01-09/1758 від 20.10.2017 року позивач подав на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну №183 від 13.03.2017 року, проте відповідачем було відмовлено в реєстрації, оскільки сума ПДВ в документі не може перевищувати суму ліміту на рахунку ПДВ продавця. Разом з тим, посилаючись на приписи постанов Верховного Суду у справах №№42/9124/20, 360/2327/19, 825/1397/17, 826/17899/16, 620/3609/18, 803/1583/17, 815/2745/17, 816/390/17, позивач вказує, що на платника податків розповсюджується відповідальність за порушення строків реєстрації податкових накладних, застосована за порушення податкової дисципліни після введення мораторію, а також можливість застосування до платника податків наслідків за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних лише за наявності його винної поведінки.
Ухвалою суду від 21.04.2023 підготовче засідання відкладено на 27.04.2023.
26.04.2023 від відповідача надійшли додаткові пояснення, згідно яких, відповідач, посилаючись на положення постанови Верховного Суду від 01.02.2021 по справі №826/12509/18, від 02.10.2018 по справі №816/2328/17, від 06.06.2018 по справі №811/2247/14, від 20.05.2021 по справі №826/16627/18, стверджує про нереальність господарських операцій, проведених позивачем з контрагентами, тому вважає правомірним винесене повідомлення-рішення №0045140721 від 07.04.2021. Щодо податкового повідомлення-рішення №0045170721 від 07.04.2021 року, яке було винесено у зв`язку з несвоєчасною сплатою узгодженої суми за ППР від 05.11.2018 №0002245541, відповідач вказує про наявність у позивача можливості сплатити узгоджену суму до початку процедури банкрутства. Разом з тим, відповідач стверджує про обґрунтованість здійснених нарахувань в період дії мораторію, оскільки мораторій не зупиняє виконання боржником грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), які виникли після введення мораторію, то і не припиняє заходів, спрямованих на їх забезпечення. Щодо тверджень позивача про неможливість проведення реєстрації податкових накладних у зв`язку з від`ємним значенням на своєму рахунку ПДВ, котрий використовується для реєстрації податкових накладних, та, відповідно, неправомірність винесення контролюючим органом податкового повідомлення-рішення №0045160721 від 07.04.2021 року у зв`язку з нереєстрацією податкових накладних за січень 2017 року по вересень 2020 року, відповідач наголошує на правомірності здійснених нарахувань, посилаючись на приписи п.201.1 ст. 201, п.2001.4 статті 2001 ПК України. Також, відповідач стверджує про обґрунтованість здійснених контролюючим органів нарахувань штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних після введення мораторію на задоволення вимог кредиторів боржника.
Ухвалою суду від 26.04.2023 підготовче провадження у справі №904/160/19(160/7307/21) закрито; призначено справу до розгляду по суті в засіданні на 08.05.2023.
В порядку статті 240 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні 08.05.2023 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи та оцінивши надані докази в їх сукупності, господарський суд, -
встановив:
За результатом проведення Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області в період з 13.01.2021 по 25.01.2021 документальної позапланової перевірки «Кам`янський водоканал» ДОР з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 по теперішній час, з питань єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 по теперішній час складено відповідний акт №173/04-36-07-21/33855098 від 08.02.2021, згідно якого перевіркою встановлено наступні порушення:
- п.5, п.11 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11, п.44.1, п.44.2 ст.44, п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134, п.135.1 ст.135 Податкового Кодексу України, п.1 ст.9, п.1 ст.11 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» КП «Кам`янський водоканал» ДОР завищено від`ємне значення об`єкту оподаткування податком на прибуток (збитки) на суму 9 456 554 грн., в тому числі:
- 2017 рік - 7 791 422 грн. (в т.ч. І квартал 2017 - 3 574 171 грн., II квартал 2017- 4 152 735 грн., III квартал 2017- 30 663 грн., IV квартал 2017- 33 853 грн.);
- 2018 рік - 1 322 254 грн. (у т.ч.: І квартал 2018 - 4 835 грн., II квартал 2018 16 205 грн. та III квартал 2018 - 1 260 587 грн., IV квартал 2018 - 40 627 грн.).
- ІІІ квартали 2020 року - 342 878 грн. (в т.ч. І квартал 2020 - 71 040 грн., II квартал 2020 - 12 395 грн., III квартал 2020 - 259 443 грн.),
- заниження від`ємного значення об`єкта оподаткування за 2019 рік на 664 290 грн. (в т.ч. IV квартал 2019 - 664 290 грн.).
- п.188.1 ст.188, абз. «б», п.198.5, п.198.3 ст.198 Податкового Кодексу України
КП «Кам`янський водоканал» ДОР» занижено податок на додану вартість на суму 211 056 грн., в тому числі:
- серпень 2017 року - 174 986 грн.;
- вересень 2017 року - 2 995 грн.;
- жовтень 2017 року- 6 936 грн.;
- листопад 2017 року - 2 353 грн.;
- березень 2018 року - 806 грн.;
- травень 2018 року - 2 155грн.;
- червень 2018 року - 546 грн.;
- липень 2018 року - 4 672 грн.;
- серпень 2018 року - 2 656 грн.;
- вересень 2018 року - 377грн.;
- жовтень 2018 року - 3 023 грн.;
- листопад 2018 року - 3 747 грн.;
- квітень 2020 року - 1 149 грн.;
- червень 2020 року - 4 655 грн.
В зв`язку з тим, що підприємство декларувало від`ємне значення з податку на додану вартість за період у серпні 2017 року у сумі 26 380 грн. та у листопаді 2017 року у сумі 1 430 153 грн., то перевіркою встановлено заниження податку на додану вартість на загальну суму 211 056 грн., у слідуючих періодах :
- серпень2017року - 148 606 грн.;
- вересень 2017 року - 29 375 грн.;
- жовтень 2017 року - 6 936 грн.;
- грудень 2017року - 2 353 грн.;
- березень 2018 року - 806 грн.:
- травень2018 року - 2 155 грн.;
- червень 2018 року - 546 грн.;
- липень 2018 року - 4 672 грн.;
- серпень 2018 року - 2 656 грн.;
- вересень 2018 року - 377 грн.:
- жовтень 2018 року 3 023грн.:
- листопад2018 року - 3 747 грн.;
- квітень 2020 року - 1 149 грн.;
- червень 2020 року - 4 655 грн.
- п.201.10 статті 201 Податкового Кодексу України КП «Кам`янський водоканал» ДОР» порушено граничні терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
За дане порушення передбачено застосування штрафної санкції відповідно п. 120-1.2 ст. 120-1 Податкового кодексу України;
- п.57.1, п.57.3, ст.57, п.203,2 ст.203, п.250.2, п.250.5 ст.250, п.257.5 ст.257 Податкового Кодексу України встановлена несвоєчасна сплата податкового зобов`язання по податку на додану вартість, екологічному податку та рентної плати за спеціальне використання води за що, відповідно до ст. 124.1 Податкового кодексу України передбачено застосування до підприємства штрафних (фінансових) санкцій.
- п.п.. 14.1.180 п.14.1, ст.14, п.п.168.1.1, п.п.168.1.2, п.168.1 ст.168, п.п.164.2.14 п. 164.2 ст, 164, п. 167.1 ст.167 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року за № 2755-VI, (зі змінами та доповненнями). Донараховано податку на доходи фізичних осіб у розмірі 270,00 грн.;
- п.п.п.1.4 п.161 підрозд. 10 розд. XX, п.п.168.1.1, п.п. 168.1.2, п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України. Донараховано військового збору у розмірі 22,50 грн.;
- р.ІІІ п.3 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку», (форма №1-ДФ), затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ).
17.03.2021 Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області отримано заперечення КП «Кам`янський водоканал» ДОР від 15.03.2021 №10-09/4174 (вх.№34625/6 від 17.03.2021) на акт перевірки від 08.02.2021 №173/04-36-07-21/33855098 «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки КП «Кам`янський водоканал» ДОР» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 по теперішній час, з питань єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 по теперішній час.
Листом від 31.03.2021 (за вих. №14385/6/04-36-07-21) Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області повідомлено КП «Кам`янський водоканал» ДОР про результати розгляду вищевказаних заперечень, згідно якого висновки Акту перевірки викладені в наступній редакції:
Перевіркою КП «Кам`янський водоканал» ДОР» встановлено порушення:
-п.5, п.11 ПСБО 11, п.44.1, п.44.2 ст.44, п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134, п. 135.1 ст.135 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ (зі змінами та доповненнями), п.1 ст.9, п.1 ст.11 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» КП «Кам`янський водоканал» ДОР» завищено від`ємне значення об`єкту оподаткування податком на прибуток (збитки) на суму 9 456 554 грн., в тому числі:
- 2017 рік - 7 791 422 грн. (в т.ч. І квартал 2017 - 3 574 171 грн., II квартал 2017- 4 152 735 грн., III квартал 2017- 30 663 грн., IV квартал 2017- 33 853 грн.);
- 2018 рік - 1 322 254 грн. (у т.ч.: І квартал 2018 - 4 835 грн., II квартал 2018 - 16 205 грн. та III квартал 2018 - 1 260 587 грн., IV квартал 2018 - 40 627 грн.).
- ІІІ квартали 2020 року - 342 878 грн. (в т.ч. І квартал 2020 - 71 040 грн., II квартал 2020 - 12 395 грн., III квартал 2020 - 259 443 грн.),
- заниження від`ємного значення об`єкта оподаткування за 2019 рік на 664 290 грн. (в т.ч. IV квартал 2019 - 664 290 грн.).
-п.188.1 ст.188, абз. «б», п.198.5, п.198.3 ст.198 Податкового Кодексу України КП «Кам`янський водоканал» ДОР» занижено податок на додану вартість на суму 39 081 грн., в тому числі:
- серпень 2017 року - 3 011 грн.;
- вересень 2017 року - 2 995 грн.;
- жовтень 2017 року - 6 936 грн.;
- листопад 2017 року - 2 353 грн.:
- березень 2018 року - 806 грн.;
- травень 2018 року - 2 155 грн.;
- червень 2018 року - 546 грн.;
- липень 2018 року - 4 672 грн.;
- серпень 2018 року - 2 656 грн.;
- вересень 2018 року - 377 грн.;
- жовтень 2018 року - 3 023 грн.;
- листопад 2018 року - 3 747 грн.;
- квітень 2020 року - 1 149 грн.;
- червень 2020 року - 4 655 грн.
В зв`язку з тим, що підприємство декларувало від`ємне значення з податку на додану вартість за період у серпні 2017 року у сумі 26 380 грн. та у листопаді 2017 року у сумі 1 430 153 грн., то перевіркою встановлено заниження податку на додану вартість на загальну суму 39 081 грн., у слідуючих періодах :
- вересень 2017 року - 6 006 грн.;
- жовтень 2017 року - 6 936 грн.:
- грудень 2017 року - 2 353 грн.;
- березень 2018 року - 806 грн.;
- травень 2018 року - 2 155 грн.;
- червень 2018 року - 546 грн.:
- липень 2018 року -4 672 грн.;
- серпень 2018 року - 2 656 грн.;
- вересень 2018 року - 377 грн.:
- жовтень 2018 року - 3 023 грн.;
- листопад 2018 року - 3 747 грн.;
- квітень 2020 року - 1 149 грн.;
- червень 2020 року - 4 655 грн.
-п.201.10 статті 201 Податкового Кодексу України КП «Кам`янський водоканал» ДОР» порушено граничні терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. За дане порушення передбачено застосування штрафної санкції відповідно п. 120-1.2 ст.1201 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-У1 (зі змінами та доповненнями);
- п.57.1, п.57.3, ст.57, п.203.2 ст.203, п.250.2, п.250.5 ст.250, п.257.5 ст.257 Податкового кодексу України встановлена несвоєчасна сплата податкового зобов`язання по податку на додану вартість, екологічному податку та рентної плати за спеціальне використання води за що, відповідно до ст. 124.1 Податкового кодексу України передбачено застосування до підприємства штрафних (фінансових) санкцій.
- п.п.14.1.180 п.14.1. ст.14, п.п.168.1.1, п.п.168.1.2, п.168.1 ст.168, п.п.164.2.14 п. 164. 2 ст.164 п. 167. 1 ст. 167 Податкового кодексу України.
Донараховано податок на доходи фізичних осіб у розмірі 270,00 грн.;
- п.п.п.1.4 п.16-1 підрозд. 10 розд. XX, п.п.168.1.1, п.п. 168.1.2, п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 за №2755-VI, (зі змінами та доповненнями). Донараховано військового збору у розмірі 22,50 грн.;
-р.ІІІ п.3 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку», (форма № 1-ДФ), затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ).
22.04.2021 КП «Кам`янський водоканал» ДОР» отримано винесені ГУ ДПС у Дніпропетровській області податкові повідомлення-рішення від 07.04.2021 року №№ 0045140721, 0045150721, 0045170721, 0045160721, згідно яких податковим органом здійснено наступні нарахування:
1) податкове повідомлення-рішення №0045170721 - застосовано штрафні санкції у сумі 36 193, 25 грн., за порушення строку сплати сум грошових зобов`язань по податковому повідомленню-рішенню № 0002245541 від 05.11.2018 ПДВ у сумі 144 773, 00 грн.;
2) податкове повідомлення-рішення №0045160721 - застосовано штраф у сумі 49 284 749, 50 грн. за порушення строку реєстрації податкових накладних;
3) податкове повідомлення-рішення №0045140721 завищення від`ємного значення об`єкту оподаткування податком на прибуток (збитки) у наступних періодах:
- 2017 рік - 7 791 422 грн. за декларацією №9299588407 від 03.03.2018;
- 2018 рік - 9 113 686 грн. за декларацією № 9311221551 від 01.03.2019;
- 2019 рік - 8 449 396 грн. за декларацією №9334454698 від 18.02.2020;
- III квартал 2020 року - 8 792 274 грн. за декларацією №9339876386 від 21.12.2020.
4) податкове повідомлення-рішення №0045150721 - збільшено суму грошового зобов`язання за платежем податок на додану вартість на 58 621, 50 грн., в т.ч. сума недоплати - 39 081,00 грн., сума штрафної санкції - 19 540,50 грн.
Позивач вважає вищевказані податкові повідомлення-рішення протиправними, у зв`язку з чим звернувся до суду з позовом про їх скасування з наступних підстав:
1) всупереч приписам п.86.7.5 статті 86 ПК України податковим органом не надано КП «Кам`янський водоканал» ДОР документу, оформленого за результатами проведеної протягом п`яти днів наступних за днем прийняття такого висновку комісією і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків, у порядку, визначеному підпунктом 86.7.1 цього пункту - 08.02.2021 року, натомість КП «Кам`янський водоканал» ДОР отримано 01.03.2021 акт №173/04-36-07-21/33855098 від 08.02.2021, який направлено податковим органом 25.02.2021;
2) щодо нарахувань за повідомленням-рішенням №0045140721 від 07.04.2021:
- прострочена кредиторська заборгованість по виданому простому векселю серії АА №1351817 від 29.01.2010 в сумі 1 163 063 грн. не може бути списана КП «Кам`янський водоканал» ДОР, так як підприємство знаходиться в стадії банкрутства, в зв`язку з чим потребує обов`язкового дозволу на списання вищезазначеної суми арбітражним керуючим (розпорядником майна), в той час як станом на момент перевірки дозвіл на списання вищенаведеної кредиторської заборгованості від арбітражного керуючого (розпорядника майна) не отримано;
- прострочена кредиторська заборгованість в сумі 342 878,00 грн., термін позовної давності якої минув у 2020 році, до списання не належить, так як підприємство знаходиться в стадії банкрутства, у зв`язку з чим списання вищезазначеної суми потребує обов`язкового дозволу арбітражного керуючого, в той час як станом на момент перевірки дозвіл на списання вищенаведеної кредиторської заборгованості від арбітражного керуючого (розпорядника майна) не отримано;
- щодо завищення від`ємного значення об`єкту оподаткування податком на прибуток на загальну суму 7 950 613, 00 грн., позивач вказує про відсутність таких порушень, оскільки господарські операції з ТОВ «Крі Пойнт» (код ЄДРПОУ 39230518), ТОВ «Будкомлект-актив» (код ЄДРПОУ 41486228), ТОВ «Либідь-2000» (код ЄДРПОУ 41900113), ТОВ «Дніпро-будальянс» (код ЄДРПОУ 41286135), ФОП Волковський Дмитро Сергійович (РНОКПП НОМЕР_1 ) та ФОП Олефіренко Сергій Васильович (РНОКПП НОМЕР_3 ) відбулись без порушення вимог чинного законодавства України та мали реальний характер; оформлення та облік вказаних операцій проведено у відповідності до вимог чинного законодавства України, договірні зобов`язання були виконані сторонами, а здійснення операцій було спрямовано на настання реальних наслідків - отримання результатів робіт для потреб забезпечення господарської діяльності підприємства;
3) щодо нарахувань за повідомленням-рішенням №0045150721 позивач вказує, що господарські операції з ТОВ «Крі Пойнт» (код ЄДРПОУ 39230518) реальні;
4) щодо нарахувань за повідомленням-рішенням №0045170721 позивач вказує, що всупереч пп.113.8 ст.113 Податкового кодексу України податковим органом здійснено подвійне нарахування штрафних санкцій розмірі 36 193, 25 грн. за податкове правопорушення, щодо якого вже застосовано штрафні санкції згідно ППР №0002245541 від 05.11.2018 на вказану суму штрафних санкцій;
5) щодо нарахувань за повідомленням-рішенням №0045160721 позивач зазначає про безпідставне нарахування штрафу у сумі 49 284 749, 50 грн. за відсутність складення та/або реєстрації протягом граничного строку, передбаченого ст.201 ПКУ податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ 98 569 499, 00 грн., оскільки несвоєчасна реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних сталась у зв`язку з від`ємним станом рахунку в системі адміністрування ПДВ, а отже не з вини платника податків, тому не може бути підставою для притягнення платника податків до відповідальності за порушення строку реєстрації податкових накладних у вигляді штрафних санкцій за порушення граничного строку реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
За результатом дослідження матеріалів справи, господарський суд дійшов висновку щодо часткового задоволення позовних вимог з наступних підстав.
За змістом частини 2 статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Згідно з ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України суб`єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Статтею 5 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом, зокрема, визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
Відповідно до пункту 2 ч. 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
Щодо податкового повідомлення-рішення від 07.04.2021 №0045160721.
Згідно податкового повідомлення-рішення від 07.04.2021 №0045160721 Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє КП «Кам`янський водоканал» ДОР, що відповідно до акта №173/04-36-07-21/33855098 від 08.02.2021 платник податків встановлено відсутність складення та/або реєстрації протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 Податкового кодексу України податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ 98 569 499, 00 грн.
За змістом податкового повідомлення-рішення від 07.04.2021 №0045160721 грошове зобов`язання, що підлягає сплаті платником податків визначено на підставі:
- обставини вчинених правопорушень, які відображені в акті перевірки, а також встановлені при розгляді надані платником податків відповідно до підпункту 16.1.5 пункту 16.1 статті 16 та пункту 86.7 статті 86 розділу І Податкового кодексу України письмових пояснень та їх документального підтвердження (зокрема щодо обставин, які стосуються події правопорушення та вжитих платником податків заходів щодо дотримання правил та норм законодавства, посиланням на документи та інші фактичні дані, що підтверджують вказані обставини - підприємством згідно бухгалтерських (первинних) документів (оборотно-сальдових відомостей по рахункам №641 «ПДВ», №3 «Розрахунки з вітчизняними покупцями», №311 «Поточні рахунки у національній валюті», платіжних доручень, акті приймання - передачі основних засобів (будівель, споруд, інших об`єктів основних засобів), та інш.), відображене надання послуг, реалізації основних фондів (товарів), нарахування податку на додану вартість. Але, за даними Єдиного реєстру податкових накладних встановлено відсутність реєстрації податкових накладних на загальну суму ПДВ у сумі 98 569 499 грн., чим порушено п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України;
- період фінансово-господарської діяльності платника податків, при здійсненні якої вчинено ці порушення: відсутність реєстрації податкових накладних на загальну суму ПДВ у сумі 98 569 499 грн., в тому числі: березень 201 1 918 808 грн., квітень 2017 1 559 974 грн., травень 2017 - 1 282 986 грн., червень 2017 - 1 227 584 гри., липень 201 1 706 695 грн., серпень 2017 - 2 595 574 грн., вересень 2017 - 1 858 430 грн., жовтень 2017 - 2311 385 грн., листопад 2017- 1 935 718 грн., грудень 2017 - 2 025 426 грн., січень 2018 - 1 337 308 грн., лютий 2018 - 1 812 001 грн., березень 201 2448 161 грн., квітень 2018 - 1 390 023 грн., травень 2018 - 1 735 843 грн., червень 2018 - 1 607 088 грн., липень 201 -3 193 791 грн., серпень 2018-3 266 392 грн., вересень 2018 - 3 272 843 грн., жовтень 2018 - 3 398 216 грн., листопад 2018 - 3 511820 грн., грудень 2018 у сумі ПДВ 3 626 475 грн., січень 2019 - 3 854 527 грн., лютий 2019 - 3 679 629 грн., березень 2019 - 3 483 724 грн., квітень 2019- 3 438 427 грн., травень 2019 - 3 729 530 грн., червень 2019 - 3 224 752 грн., липень 2019 - 4 662 750 грн., серпень 2019 - 3 904 843 грн., вересень 2019 -4 064 997 грн., жовтень 2019 - 4 156 354 грн., листопад 2019 - 3 751 892 грн., грудень 2019 - 3 675 971 гри., січень 2020 - 3 932 143 грн.
- інформація щодо надання або ненадання платником податків заперечень, письмових пояснень додаткових документів, зокрема щодо обставин виявлених порушень, наданої платником податків інформації, яка спростовує наявність його вини, наявності пом`якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до Податкового кодексу України платником були надані заперчення до акту перевірки від 15.03.2021 №09/4174 (вх. до ГУ ДПС у Дніпропетровській області 17.03.2021 №34625/16). Платником податків інформація, яка спростовує наявність його вини, наявність пом`якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до ПКУ не надавались.
За змістом розділу 3.1.2.4 акта перевіркою дотримання термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям, встановлена не реєстрація податкових накладних.
Згідно з п.1201.2 ст. 1201 Податкового кодексу України відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою), що зазначена у податковому повідомленні-рішенні, складеному за результатами перевірки контролюючого органу, - тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі 50 відсотків суми податкових зобов`язань з податку на додану, зазначеної у такій податковій накладній та/або розрахунку коригування до податкової накладної або від суми податку на додану вартість, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо податкову накладну на таку операцію не складено. У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення, такої реєстрації до прийняття відповідного рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу.
Згідно порушень, викладених у п.3.1.2.1. та п. 3.1, 2.2 акту перевірки, КП «Кам`янський водоканал» ДОР» не складено та не зареєстровано в ЕРПН в терміни, встановлені п.201.10 ст.201 ПКУ для такої реєстрації, зведені податкові накладні на суму ПДВ 180 732, 00 грн.
На підставі п.1201.2 ст. 1201 Податкового кодексу України до КП «Кам`янський водоканал» ДОР» передбачено застосування штрафних санкцій в розмірі 50% від суми податкових зобов`язань з податку на додану вартість.
В ході проведення перевірки встановлено, що КП «Кам`янський міськводоканал» Дніпропетровської обласної ради» (код ЄДРПОУ 33855098) не зареєстровано податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме: сума податкових зобов`язань з ПДВ, згідно декларацій з податку на додану вартість та додатків 5 до декларацій з податку на додану вартість за відповідні періоди не співпадають з сумою ПДВ, зареєстрованих податкових зобов`язань в Єдиному реєстрі податкових накладних.
За період з 01.01.2017 по 30.09.2020 підприємством КП «Кам`янський міськводоканал» Дніпропетровської обласної ради» (код ЄДРПОУ 33855098) зареєстровано в ЄРПН податкові накладні на загальну суму податкових зобов`язань 21 270 104 грн.
Згідно додатку №5 до декларацій з податку на додану вартість (з урахуванням уточнюючих розрахунків) за цей же період задекларовано податкових зобов`язань на суму 156 937 254 грн.
За період з 01.07.2018 по 30.09.2020 роки податкові накладні не реєструвалися.
На підставі п.1201.2 ст. 1201 Податкового кодексу України до КП «Кам`янський водоканал» ДОР» передбачено застосування штрафних санкцій в розмірі 50% від суми податкових зобов`язань з податку на додану вартість.
За період з 01.03.2020 року штрафна санкція не підлягає застосуванню, відповідно до п.52-1 Підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями, внесеними Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)" №533 від 17.03.2020.
З урахуванням вимог ст.522 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ передбачено, що на період з 18 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширення на території України коронавірусної хвороби (СОVID -19), зупиняється перебіг строків давності, передбачений статтею 102 ПКУ.
Таким чином, перевіркою дотримання термінів сплати грошових зобов`язань з податку на додану вартість встановлено порушення сплати сум грошових зобов`язань з податку на додану вартість, чим було порушено п.57.1, п.57.3, ст.57, п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України, у зв`язку з чим, контролюючим органом у відповідності до ст.124.1 Податкового кодексу України, до підприємства застосовано штрафні (фінансові) санкції та винесено відповідне повідомлення-рішення від 07.04.2021 №0045160721.
Господарський суд зазначає, що платник податків за змістом пункту 16.1.3 статті 16 Податкового кодексу України зобов`язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Пунктом 201.1 статті 201 ПК України встановлено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Пололоженнями пункту 201.1 ст. 201 ПК України визначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПК України термін.
Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Аналіз вищезазначеного дає підстави дійти висновку, що платник податків зобов`язаний на дату виникнення податкових зобов`язань скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
При цьому, у разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з Податковим кодексом України.
Згідно із пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість; податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених п.п. "а" - "г" цього пункту, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до ст. 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до абз.11 пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
- 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
- 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
- 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
- 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
- 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Згідно положень п.5 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою КМУ №1246 від 29.12.2010 року, податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200-1.3, 200-1.9 статті 200-1 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Законів України Про електронні довірчі послуги, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Реєстрації підлягають податкові накладні та/або розрахунки коригування (у тому числі ті, що не надаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, складені за операціями з постачання послуг нерезидентом) незалежно від суми податку на додану вартість в одній податковій накладній/розрахунку коригування.
Якщо платник податків використав усі кошти на своєму рахунку ПДВ, то відповідно до положень пункту 2001-4. статті 2001 ПК України, платник податків має можливість здійснити поповнення свого рахунку наступним чином:
а) з рахунку у банку/небанківському надавачу платіжних послуг такого платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 200"1.3 статті 200"1 цього Кодексу;
б) з рахунку у банку/небанківському надавачу платіжних послуг такого платника в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов`язань з цього податку;
в) з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв`язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, а рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до Закону України про Державний бюджет України;
г) з бюджету в сумах надміру сплачених грошових зобов`язань з податку на додану вартість, повернутих платнику податків у порядку, встановленому пунктом 43.4" статті 43 цього Кодексу;
ґ) вилучені контролюючим органом відповідно до статті 95 цього Кодексу в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість по задекларованих до сплати податкових зобов`язаннях за періоди починаючи з 1 липня 2015 року, визначенню платником податків у податковій декларації з податку на додану вартість або уточнюючому розрахунку.
За викладених обставин, наявність від`ємного рахунку, про що стверджує позивач, в обґрунтування відсутності вини в його діях щодо не реєстрації податкових наданих, зумовлює використання платником податків права на його поповнення, в той час як податковим законодавством не передбачено як права податкового органу впливати на рахунок платника податків, так і звільнення останнього від реєстрації податкових накладних у разі від`ємного стану рахунку.
Разом з тим, господарський суд зазначає, що ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 24.01.2019 відкрито провадження у справі №904/160/19 про банкрутство Комунального виробничого підприємства Кам`янської міської ради "Міськводоканал", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів (зупинення виконання боржником грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов`язань та зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію).
Питання щодо запровадження мораторію та його правового режиму в Законі України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у редакції, чинній до 21.10.2019, регулювалось нормами статті 19, за змістом якої мораторій на задоволення вимог кредиторів - це зупинення виконання боржником грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов`язань та зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію. Протягом дії мораторію не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій.
Після 21.10.2019 року правовий режим мораторію на задоволення вимог кредиторів регулюється приписами статті 41 Кодексу України з процедур банкрутства.
Так, за змістом приписів ст. 41 КУзПБ мораторій на задоволення вимог кредиторів - це зупинення виконання боржником грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов`язань та зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.
Мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з відкриттям провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду.
Абзацами третім, четвертим частини третьої статті 41 КУзПБ визначено, що протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій, а також не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій.
Аналіз вищезазначених норм статей свідчить про те, що встановлена наведеними нормами заборона щодо застосування штрафних (фінансових) санкцій стосується грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), на які поширюється мораторій (термін виконання яких настав до дня введення мораторію, співпадає з днем порушення судом справи про банкрутство боржника).
При цьому мораторій вводиться господарським судом одночасно з порушенням справи про банкрутство, і стосується тих вимог, які мали місце на дату прийняття відповідного рішення судом.
За викладених обставин, заборона застосування санкцій протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів стосується невиконання чи неналежного виконання грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов`язкових платежів), термін виконання яких настав до дати введення мораторію, і не поширюється на поточні зобов`язання (зобов`язання, які виникли після цієї дати) боржника. Боржник, стосовно якого порушено провадження про визнання банкрутом і введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, звільняється від відповідальності лише за невиконання зобов`язань, щодо яких запроваджено мораторій. За поточними зобов`язаннями боржник відповідає на загальних підставах до прийняття господарським судом постанови про визнання його банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Аналогічної правової позиції дотримується Верховний Суд в постанові від 04.05.2022 по справі №420/9124/20.
З огляду на викладене, за результатом дослідження матеріалів справи на предмет правомірності винесення податкового повідомлення-рішення від 07.04.2021 №0045160721, господарський суд дійшов висновку щодо обґрунтованості дій податкового органу в частині нарахування штрафу за вищевказаними повідомленням-рішенням на суму 40 073 460, 50 грн. за період з 31.01.2019 року по 31.01.2021 року, в той час як нарахування штрафу на суму 9 211 289, 00 грн. за період з 31.01.2018 по 31.12.2018, є такими, що застосовано до платника податків під час дії мораторію, а отже є протиправними та підлягають скасуванню господарським судом.
З цих же підстав суд дійшов висновку про скасування податкового повідомлення-рішення від 07.04.2021 №004517072, що вбачається з наступних обставин.
Згідно податкового повідомлення-рішення від 07.04.2021 №0045170721 Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє КП «Кам`янський водоканал» ДОР, що відповідно до акта №173/04-36-07-21/33855098 від 08.02.2021 платник податків повинен сплатити грошове зобов`язання внаслідок порушення строку сплати суми грошового зобов`язання/порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», з вини банку або органу, що здійснює казначейства обслуговування бюджетних коштів, з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), визначеного п.57.1, 57.3 ст.57, п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України та на підставі статей 122, 124.2 пункту 129.6 статті 129 Податкового кодексу України за затримку на 66 календарних днів сплати/ зарахування банком або органом, що здійснює казначействі обслуговування бюджетних коштів/за несплату (неперерахування) фізичною особою грошового зобов`язання /податків/авансових внесків єдиного податку в сумі 36 193, 25 грн.
Відповідно до податкового повідомлення-рішення від 07.04.2021 №0045170721 грошове зобов`язання, що підлягає сплаті платником податків визначено на підставі:
- обставини вчинених правопорушень, які відображені в акті перевірки, а також встановлені при розгляд наданих платником податків відповідно до підпункту 16.1.5 пункту 16.1 статті 16 та пункту 86.7 статті 8 розділу І Податкового кодексу України або статті 353 та частини восьмої статті 354 Митного кодексу України письмових пояснень та їх документального підтвердження (зокрема щодо обставин, які стосуються податкового правопорушення та вжитих платником податків заходів щодо дотримання правил та норм законодавства, посиланням на документи та інші фактичні дані, що підтверджують вказані обставини) - при співставленні даних ІКП та наявності грошових коштів на поточних рахунках згідно даних бухгалтерського облік платіжних доручень (банківських виписок), податкових декларацій з податку на додану вартість, та ін. встановлено порушення сплати сум грошових зобов`язань з податку на додану вартість на загальну суму ПДВ у сумі 36 193, 25 грн.
- період фінансово-господарської діяльності платника податків, при здійсненні якої вчинено ці порушення - по основному платежу по податковому повідомленню-рішенню (форма «Р») №0002245541 від 05.11.2018 ПДВ у сумі 144 773,00 грн.
- інформація щодо надання або ненадання платником податків заперечень, письмових пояснень додаткових документів, зокрема щодо обставин виявлених порушень, наданої платником податків інформації, яка спростовує наявність його вини, наявності пом`якшуючих обставин або обставин, що звільняють в фінансової відповідальності відповідно до Податкового кодексу України - заперечення до акту перевірки письмові пояснення та додаткові документи щодо обставин виявлених порушень, а також інформація, яка спростовує наявність його вини, наявність пом`якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до ПКУ, платником податків не надавались.
За змістом повідомлення-рішення від 07.04.2021 №0045170721 до платника податків застосовано штрафні санкції у сумі 36 193, 25 грн. за порушення строку сплати сум грошових зобов`язань по податковому повідомленню-рішенню №0002245541 від 05.11.2018 ПДВ у сумі 144 773, 00 грн.
Згідно розділу 3.1.2.4 акту від 08.02.2021 перевіркою своєчасності сплати грошових зобов`язань з податку на додану вартість встановлено порушення сплати сум грошових зобов`язань з податку на додану вартість, чим порушено п.57.1 ст.57, п.257.5 ст. 257 Податкового кодексу України. За вищевказане порушення, відповідно до ст.124.1 Податкового кодексу України, до підприємства застосовано штрафні (фінансові) санкції.
Згідно податкового повідомлення-рішення від 07.04.2021 №0045170721 Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє КП «Кам`янський водоканал» ДОР, що відповідно до акта №173/04-36-07-21/33855098 від 08.02.2021 платник податків повинен сплатити грошове зобов`язання внаслідок порушення строку сплати суми грошового зобов`язання/порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», з вини банку або органу, що здійснює казначейства обслуговування бюджетних коштів, з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), визначеного п.57.1, 57.3 ст.57, п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України та на підставі статей 122, 124.2 пункту 129.6 статті 129 Податкового кодексу України за затримку на 66 календарних днів сплати/ зарахування банком або органом, що здійснює казначействі обслуговування бюджетних коштів/за несплату (неперерахування) фізичною особою грошового зобов`язання /податків/авансових внесків єдиного податку в сумі 36 193, 25 грн.
Позивач вважає здійснені позивачем нарахування штрафу протиправними, а повідомлення-рішення від 07.04.2021 №0045170721 таким, що підлягає скасуванню.
Господарський суд зазначає, що ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 24.01.2019 року по справі №904/160/19 відкрито провадження у справі про банкрутство та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Сума нарахованих податкових зобов`язань згідно ППР від 05.11.2018 року на підставі акту перевірки №61342/1037/04-36-12-08-33 визнані Господарським судом Дніпропетровської області за результатами попереднього засідання та включені до реєстру вимог кредиторів боржника згідно ухвали суду від 02.04.2019 по справі № 904/160/19.
Разом з тим, господарський суд вказує, що податкові зобов`язання за ППР від 05.11.2018 року виникли до дати введення мораторій на задоволення вимог кредиторів, отже є такими, що підпадають під дію запровадженого у справі №904/160/19 згідно ухвали суду від 24.01.2019 року мораторію, за наявності якого існує заборона застосування санкцій за порушення сплати вказаних податкових зобов`язань, що узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, яка викладена в постанові від 04.05.2022 по справі №420/9124/20.
За викладених обставин, податкове повідомлення-рішення від 07.04.2021 №004517071 підлягає скасуванню господарським судом.
Щодо податкового повідомлення-рішення від 07.04.2021 №0045140721.
Згідно податкового повідомлення-рішення від 07.04.2021 №0045140721 Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє КП «Кам`янський водоканал» ДОР, що на підставі акта №173/04-36-07-21/33855098 від 08.02.2021 встановлено порушення пункту 54.3 статті 54, статтею 58 Податкового кодексу України та п.5, п.11 ПСБО 11, п.44.1, п.44.2 ст.44, п.п.134.1.1 п. 134.1 ст.134, п.135.1 ст. 135 Податкового Кодексу України, п.1 ст.9, п.1 ст.11 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
Податковим органом встановлено підстави для зменшення від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток:
- обставини вчинених правопорушень, які відображені в акті перевірки, а також встановлені при розгляді наданих платником податків відповідно до підпункту 16.1.5 пункту 16.1 статті 16 та пункту 86. статті 86 розділу І Податкового кодексу України письмових пояснень та їх документального підтвердження (зокрема щодо обставин, які стосуються події правопорушення та вжитих платником податків заходів щодо дотримання правил та норм законодавства, з посиланням на документи та інші фактичні дані, що підтверджують вказані обставини) - при співставленні даних податкового та бухгалтерського обліку підприємства (оборотно - сальдових відомостей (карток рахунків) по 311 «Поточні рахунки в націанальній валюті», 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками», договорів, рахунків, видаткових накладних, акті прийому-передачі виконаних робіт, податкових декларацій з податку на прибуток, платіжних доручень (банківських виписок) та ін., встановлено завищення від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток у слідуючих періодах: 2017 рік - 7 791 422 грн.; 2018 рік - 1 322 254 грн., 2020 рік - 342 878 грн. та його заниження у 2019 році на 664 290 грн., чим порушено п.5, п.11 ПСБО 11, п.44.1, п.44.2 ст.44, п.п.134.1.1 п.134. ст.134, п.135.1 ст.135 Податкового Кодексу України, п. ст.9, п.1 ст.11 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»;
- період фінансово-господарської діяльності платника податків, при здійсненні якої вчинено це порушення - порушення податкового законодавства України призвело до завищення від`ємного значення об`єкті оподаткування податком на прибуток у слідуючих періодах: 2017 рік - 7 791 422 грн.; 2018 рік - 1 322 254 грн. 2020 рік - 342 878 грн. та його заниження у 2019 році на 664 290 грн.;
- інформація щодо надання або ненадання платником податків заперечень, письмових пояснень і додаткових документів, зокрема щодо обставин виявлених порушень, наданої платником податків інформації, яка спростовує наявність його вини, наявності пом`якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансові відповідальності відповідно до Податкового кодексу України - платником були надані заперечення до акту перевірки від 15.03.2021 №10-09/4174 (вх. до ГУ ДПС у Дніпропетровській області 17.03.2021 №34625/6), в результаті розгляду заперечень по даному питанню ГУ ДПС у Дніпропетровській області вважає висновки акту перевірки в 08.02.2021 №173/04-36-07-21/33855098 правомірними та такими, що відповідають нормам чинного законодавства.
Отже, податковим органом встановлено порушення п.5, п.11 ПСБО 11, п.44.1, п.44.2 ст.44, п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134, п.135.1 ст.13 Податкового Кодексу України, п.1 ст.9, п.1 ст. 11 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та зменшено суму від`ємного значення об`єкта оподаткування, податком на прибуток у наступних звітних періодах: у 2017 році - на суму 7 791 422,00 грн., у 2018 році - на суму 9 113 686, 00 грн., у 2019 році - на суму 8 449 386, 00 грн., ІІІ квартали 2020 року - на суму 8 792 264,00 грн.
В розділі 3.1.1 акта у якості підстави складання ППР від 07.04.2021 №0045140721, зазначено наступне.
За результатами перевірки контролюючим органом встановлено наявність простроченої кредиторської заборгованості, по якій минув термін позовної давності, що підтверджується даними оборотно-сальдової відомості по рахунку 511 «Довгострокові векселі, видані у національній валюті» у сумі 1 163 063,05 грн. по виданому простому векселю серії АА №1351817 від 29.01.2010 за виконані роботи (очистка мереж водовідведення) у липні-грудні 2009 року підприємству ПП «Дніпробізнесінвест-2000» (код 34974459).
Актом від 30.06.2010 «Про внесення змін в простий вексель серія АА №1351817 від 29.01.2010 року» внесено наступні зміни:
1. У реквізиті векселя (сума цифрами) змінити запис « 1 263 245,85» на новий « 1 163 063,05».
2. У реквізиті векселя (строк платежу) змінити запис « 29 січня 2025 року» на новий запис: «за пред`явленням».
Вексель з реквізитами (строк платежу) «за пред`явленням» підлягає оплаті при його пред`явленні. Але цей термін не може бути скільки завгодно довгим, тому що пред`явити вексель до платежу потрібно протягом одного року з дати його складання. Строки для пред`явлення простого векселя до платежу встановлюється статтею 34 Уніфікованого закону про прості векселі, запровадженого Женевською конвенцією 1930 року. Однак трасант може скоротити строк або обумовити триваліший термін. Ці строки можуть скоротити також індосанти. Загальна позовна давність за векселем становить три роки, її обчислюють з дня терміну платежу (ст. 70 Уніфікованого закону).
Станом на 01.01.2017 обліковується прострочена кредиторська заборгованість у сумі 1 163 063 грн.
Пунктом 5 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 «Зобов`язання» передбачено, що безнадійним (таким, яке підлягає списанню) вважається зобов`язання, якщо на дату балансу воно не підлягає погашенню.
Пунктом 11 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 «Зобов`язання» зазначено, що кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги є однією зі складових поточних зобов`язань, які відображаються у балансі за сумою погашення, (п.12 ПСБО 11).
Статтею 257 Цивільного кодексу України встановлено, що загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки, також, статтею 102 ПКУ встановлено загальний термін позовної давності тривалістю у три роки (1095 днів).
Частиною 3 статті 267 Цивільного кодексу України передбачено, що «позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення».
Абзацем "а" підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 ПКУ визначено, що заборгованість за зобов`язаннями, щодо яких минув строк позовної давності, є безнадійною заборгованістю.
Таким чином, безнадійною заборгованістю є заборгованість, по якій минув термін позовної давності (3 роки з дати виникнення), відсутні відповідні звернення до суду та рішення суду щодо стягнення заборгованості, а також по платникам, які припинені як юридичні особи.
У 2019 році підприємство провело дисконтування вищевказаної кредиторської заборгованості, що знайшло відображення у р.1 «Дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку» Податкової декларації по податку на прибуток підприємств за 2019 рік. Сума дисконтування склала 664 290 грн.
Таким чином, в порушення п.5, п.11 ПСБО 11, п.п.134.1.1 п.134 ст.134 Податкового кодексу України підприємством занижено фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності на загальну суму 1 163 063 грн., в наступних податкових періодах:
- 2017 рік - 1 163 063 грн.
та завищено дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений правилами бухгалтерського обліку за 2019 рік на 664 290 грн.
В зв`язку з тим, що підприємство у перевіряємому періоді декларувало від`ємне значення об`єкта оподаткування, тому зменшується від`ємне значення об`єкта оподаткування на суму 1 163 063 грн., а саме:
- 2017 рік 1 163 063 грн.
та збільшується від`ємне значення об`єкта оподаткування за 2019 рік на 664 290 грн.
Позивач вважає що вказана прострочена кредиторська заборгованість по виданому простому векселю серії АА №1351817 від 29.01.2010 в сумі 1 163 063 грн. не може бути списана КП «Кам`янський водоканал» ДОР, так як підприємство знаходиться в стадії банкрутства, в зв`язку з чим потребує обов`язкового дозволу на списання вищезазначеної суми арбітражним керуючим (розпорядником майна), в той час як станом на момент перевірки дозвіл на списання вищенаведеної кредиторської заборгованості від арбітражного керуючого (розпорядника майна) не отримано.
За результатом дослідження матеріалів справи на предмет правомірності винесення ППР №0045140721 в частині зменшення від`ємного значення об`єкта оподаткування на суму 1 163 063 грн., господарський суд зазначає наступне.
Згідно акта від 29.01.2010 року в рахунок оплати виконаних робіт КП «Кам`янський водоканал» ДОР передано ПП «Дніпробізнесінвест-2000» простий вексель серії АА №1351817 (а.с.105, т.10) на суму 1 163 063 грн.
Статтею 257 Цивільного кодексу України встановлено, що загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.
Пунктом 5 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 «Зобов`язання» передбачено, що безнадійним (таким, яке підлягає списанню) вважається зобов`язання, якщо на дату балансу воно не підлягає погашенню.
За викладених обставин, враховуючи те, що визначений ст.257 ЦК України термін позовної давності за вищевказаним векселем сплинув, заборгованість на суму 1 163 063 грн., в розумінні приписів п.5 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 «Зобов`язання», підлягає списанню.
Твердження позивача щодо відсутності дозволу на списання кредиторської заборгованості, з посиланням на лист від 02.10.2020 №10-09/38, відхиляються судом, з огляду на відсутність доказів вручення вказаного листа розпоряднику майна арбітражному керуючому Шестопалу П.М. та відмітки про її отримання розпорядником майна.
Разом з тим, за змістом акта №173/04-36-07-21/33855098 від 08.02.2021 податковим органом встановлено, що підприємством, в порушення п.5, п.11 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 «Зобов`язання», п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст.134 Податкового кодексу України занижено доходи від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, за період з 01.01.2017 року по 30.09.2020 року на загальну суму 342 878 грн.
Відповідно до Положень (стандартів) бухгалтерського обліку рахунок « 63» це -розрахунки з постачальниками та підрядниками. На рахунку « 63» ведеться облік розрахунків з постачальниками і підрядниками за отримані товарно-матеріальні цінності, виконані роботи та наданні послуги.
Згідно бухгалтерського обліку підприємства (оборотно-сальдової відомості по рахунку 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками») станом на 01.01.2017 року та 30.09.2020 року на балансі підприємства враховується прострочена кредиторська заборгованість у сумі 342 878 грн., по якій минув термін позовної давнини у наступних періодах: І квартал 2020 - 71 040 грн., II квартал 2020 - 12 395 грн., III квартал 2020 - 259 443 грн.;
Згідно форми №1 баланс (звіт про фінансовий стан) на підприємстві обліковується кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги та по одержаними авансами (рядок 1615) станом на 01.01.2017 - 164 608,0 тис.грн. та на 30.09.2020 - 283 288,0 тис.грн.
В ході перевірки встановлено, що на балансі підприємства станом на 01.01.2017 та 30.09.2020 в загальній сумі кредиторської заборгованості обліковується прострочена кредиторська заборгованість на суму 342 878 гри., по якій минув термін позовної давності у наступних періодах: І квартал 2020 - 71 040 грн., II квартал 2020 - 12 395 грн., III квартал 2020- 259 443 грн.
Відповідно до п.п.14.1.11 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України безнадійна заборгованість - заборгованість, що відповідає одній з таких ознак:
а) заборгованість за зобов`язаннями, щодо яких минув строк позовної давності;
б) прострочена заборгованість померлої фізичної особи, за відсутності у неї спадкового майна, на яке може бути звернено стягнення;
в) прострочена заборгованість осіб, які у судовому порядку визнані безвісно відсутніми, оголошені померлими;
г) прострочена понад 180 днів заборгованість особи, розмір сукупних вимог кредитора за якою не перевищує мінімально встановленого законодавством розміру безспірних вимог кредитора для порушення провадження у справі про банкрутство, а для фізичних осіб -заборгованість, що не перевищує 25 відсотків мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у разі відсутності законодавчо затвердженої процедури банкрутства фізичних осіб);
д) актив у вигляді корпоративних прав або не боргових цінних паперів, емітента яких визнано банкрутом або припинено як юридичну особу у зв`язку з його ліквідацією;
є) сума залишкового призового фонду лотереї станом на 31 грудня кожного року;
є) прострочена заборгованість фізичної або юридичної особи, не погашена внаслідок недостатності майна зазначеної особи, за умови, що дії щодо примусового стягнення майна боржника не призвели до повного погашення заборгованості;
ж) заборгованість, стягнення якої стало неможливим у зв`язку з дією обставин непереборної сили, стихійного лиха (форс-мажорних обставин), підтверджених у порядку, передбаченому законодавством;
з) заборгованість суб`єктів господарювання, визнаних банкрутами у встановленому законом порядку або припинених як юридичні особи у зв`язку з їх ліквідацією;
Згідно з пп. 14.1.13 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України безоплатно наданими товарами, роботами, послугами є:
а) товари, що надаються згідно з договорами дарування, іншими договорами, за якими не передбачається грошова або інша компенсація вартості таких товарів чи їх повернення, або без укладення таких договорів;
б) роботи (послуги), що виконуються (надаються) без висування вимоги щодо компенсації їх вартості.
Відповідно до 14.1.257 Податкового кодексу України фінансова допомога - фінансова допомога, надана на безповоротній або поворотній основі.
Безповоротна фінансова допомога - це:
сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів;
сума безнадійної заборгованості, відшкодована кредитору позичальником після списання такої безнадійної заборгованості;
сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності;
основна сума кредиту або депозиту, що надані платнику податків без встановлення строків повернення такої основної суми, за винятком кредитів, наданих під безстрокові облігації, та депозитів до запитання у банківських установах, а також сума процентів, нарахованих на таку основну суму, але не сплачених (списаних).
Згідно п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України об`єктом оподаткування є - прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.
Пунктом 5 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 «Зобов`язання» передбачено, що «зобов`язання визначається, якщо його оцінка може бути визначена та існує ймовірність зменшення економічних вигід у майбутньому внаслідок його погашення. Якщо на дату балансу раніше визнане зобов`язання не підлягає погашенню, то його сума включається до складу доходу звітного періоду». Тобто, безнадійним (таким, яке підлягає списанню) вважається зобов`язання, якщо на дату балансу воно не підлягає погашенню.
Пунктом 11 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 «Зобов`язання» зазначено, що кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги є однією зі складових поточних зобов`язань, які відображаються у балансі за сумою погашення, (п.12 ПСБО 11).
Відповідно до п.135.1 ст.135 Податкового кодексу України базою оподаткування є грошове вираження об`єкту оподаткування, визначеного згідно із статтею 134 цього Кодексу з урахуванням положень цього Кодексу.
Статтею 257 Цивільного кодексу України встановлено, що загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки, також, статтею 102 ПКУ встановлено загальний термін позовної давності тривалістю у три роки (1095 днів).
Частиною 3 статті 267 Цивільного кодексу України передбачено, що «позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення».
Абзацем "а" підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 ПКУ визначено, що заборгованість за зобов`язаннями, щодо яких минув строк позовної давності, є безнадійною заборгованістю. Таким чином, безнадійною заборгованістю є заборгованість, по якій минув термін позовної давнини, (3 роки з дати виникнення), відсутні відповідні звернення до суду та рішення суду щодо стягнення заборгованості, а також по платникам, які припинені як юридичні особи.
Виходячи з вищевказаного, підприємством в порушення п.5, п.11 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 «Зобов`язання», п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України занижено доходи від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, за період з 01.01.2017 року по 30.09.2020 року на загальну суму 342 878 грн., в тому числі:
-III квартали 2020 року у сумі - 342 878 грн., чим занижено рядок 02 Декларацій «Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності» показників за період з 01.01.2017 року по 30.09.2020 року у загальній сумі 342 878 грн., в тому числі;
- IIІ квартали 2020 року у сумі - 342 878 грн. (в т.ч. І квартал 2020 - 71 040 грн., II квартал 2020 - 12 395 грн., III квартал 2020 - 259 443 грн.).
Враховуючи вищевикладене, КП «Кам`янський міськводоканал» ДОР» в порушення п.5, п.11 ПСБО 11, п.44.1, п.44.2 ст.44, п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134, п.135.1 ст.135 ПК України, занижено дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку на загальну суму 1 505 941 грн., в тому числі за:
- 2017 рік - 1 163 063 грн. (у т.ч. І квартал 2017 - 1 163 063 грн.);
- ІII квартали 2020 року - 342 878 грн. (в т.ч. І квартал 2020 - 71 040 грн., II квартал - 12 395 грн., III квартал 2020 - 259 443 грн.) та за 2019 рік завищено дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку на загальну суму 664 290 грн. (в т.ч. IV квартал 2019 - 664 290 грн.).
У зв`язку з тим, що підприємство у перевіряємому періоді декларувало від`ємне значення об`єкта оподаткування, тому зменшується від`ємне значення об`єкта оподаткування на суму 1 505 941 грн., а саме:
- 2017 рік - 1 163 063 грн. (в т.ч. І квартал 2017 - 1 163 063 грн.);
- ІІІ квартали 2020 року - 342 878 грн. (в т.ч. 1 квартал 2020 - 71 040 грн. II квартал 2020 - 12 395 грн., III квартал 2020 - 259 443 грн.) та збільшується від`ємне значення об`єкта оподаткування за 2019 рік на 664 290 грн. (в т.ч. IV квартал 2019 - 664 290 грн.).
Між тим, щодо заниження платником податків доходу від будь-якої діяльності за ІII квартали 2020 року на суму 342 878 грн. (в т.ч. І квартал 2020 - 71 040 грн., II квартал - 12 395 грн,, III квартал 2020 - 259 443 грн.), господарський суд зазначає наступне.
За змістом акта перевірки (а.с.52, т.1) до вищевказаної суми кредиторської заборгованості податковим органом включено заборгованість ТОВ «Алгіс» на суму 71 040, 00 грн. з граничним терміном позовної давності - 27.01.2020, ПАТ «Альфа страхування» на суму 20,05 грн. з граничним терміном позовної давності - 01.06.2020, ТОВ "Дніпровський науково-технічний центр" на суму 6 894, 72 грн. з граничним терміном позовної давності - 11.04.2020, ТОВ "Дніпроюрком" на суму 24 000,00 грн. з граничним терміном позовної давності - 29.06.2020, ФОП Дяченко Станіслав Олександрович на суму 5 500,00 з граничним терміном позовної давності - 30.05.2020, ФОП Кондратьєв Микола Данилович на суму 2 000, 00 грн. з граничним терміном позовної давності - 19.06.2020, КП КМР "Трамвай" на суму 332,68 грн. з граничним терміном позовної давності - 29.08.2020, КП КМР "Міська інформаційна служба" на суму 11 826,46 грн. з граничним терміном позовної давності - 29.06.2020, ТОВ "Мета Оіл" на суму 203 462,76 грн. з граничним терміном позовної давності - 30.06.2020, ТОВ "Перша рекламна компанія" на суму 17 801, 00 грн. з граничним терміном позовної давності - 10.07.2020, проте господарський суд зазначає про помилковість таких дій податкового органу, з огляду на приписи п.12 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України, за змістом якого під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені, зокрема, статтями 257, 258, цього Кодексу, продовжуються на строк дії такого карантину, а тому нарахування податкового органу в частині кредиторської заборгованості ПАТ «Альфа страхування», ТОВ "Дніпровський науково-технічний центр", ТОВ "Дніпроюрком", ФОП Дяченко Станіслав Олександрович, ФОП Кондратьєв Микола Данилович, КП КМР "Трамвай", КП КМР "Міська інформаційна служба", ТОВ "Мета Оіл", ТОВ "Перша рекламна компанія" на загальну суму 271 837, 67 грн., підлягають скасуванню.
Також, винесення податкового повідомлення-рішення від 07.04.2021 №0045140721 обґрунтовано, зокрема, наступними обставинами.
Крім того, за змістом акта податкового органу визначено, що перевіркою задекларованих у рядку 02 Декларацій «Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності» показників за період з 01.01.2017 по 30.09.2020 у загальній сумі - «-» 213 488 457 грн., в тому числі:
- 2017 рік - «-» 34 494 439 грн.;
- 2018 рік «-» 53 753 138 грн.;
- 2019 рік - «-» 76 233 551 грн.;
- III квартали 2020 року - «-» 49 007 329 грн.
Перевіркою відображених у рядку 02 Декларацій «Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності» показників за період з 01.01.2017 по 30.09.2020 встановлено, що на формування цих показників мало вплив здійснення операцій із придбання від основних постачальників води, гіпохлориту натрію марки «А», хлору рідкого, бензину, газу вуглеводневого скрапленого, активної електроенергії, палива дизельного, автозапчастин та ін.
Проведеною перевіркою відображеного показника на підставі таких документів: бухгалтерських рахунків: головних книг, рахунків №10 «Основні засоби», №13 «Знос необоротних активів», №20 «Виробничі запаси», №22 «МБЇЇ», №23 «Виробництво», №9010 №903 «Собівартість реалізованих товарів та послуг», №92 «Адміністративні витрати», №91 «Загальновиробничі витрати», №93 «Витрати на збут», №94 «Інші операційні витрати» №31 «Поточні рахунки», договорів, актів виконаних робіт (наданих послуг), видаткових накладних, платіжних доручень, оборотних - сальдових відомостей по рахунку №631 «Розрахунки з вітчизняними продавцями», №37 «Розрахунки з іншими дебіторами», №65 «Розрахунки по страхуванню», К« 66 «Розрахунки по виплатам працівникам» та інші документи.
Перевіркою повноти декларування показників рядка 02 Декларацій «Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності» за період з 01.01.2017 по 30.09.2020 встановлено їх завищення на загальну суму 7 950 613 грн., в т.ч.:
- 2017 рік - 6 628 359 грн., у т.ч.: І квартал 2017 року - 2 411 108 грн., II квартал 2017 року -4 152 735 грн., III квартал 2017року - 30 663 грн., IV квартал 2017року - 33 853 грн.,
- 2018 рік - 1 322 254 грн., у т.ч.: І квартал 2018 року - 4 835 грн., II квартал 2018 року - 16 205 грн., III квартал 2018року - 1 260 587 грн., IV квартал 2018року - 40 627 грн.
Зазначений висновок зроблений контролюючим органом за результатом дослідження взаємовідносин КП «Кам`янський міськводоканал» ДОР» з наступними підприємствами: ТОВ «Крі Пойнт» (код ЄДРПОУ 39230518), ТОВ «Будкомлект-актив» (код ЄДРПОУ 41486228), ТОВ «Либідь-2000» (код ЄДРПОУ 41900113), ТОВ «Дніпро-будальянс» (код ЄДРПОУ 41286135), ФОП Волковський Дмитро Сергійович (РНОКПП НОМЕР_1 ) та ФОП Олефіренко Сергій Васильович (РНОКПП НОМЕР_3 ).
За результатом проведення перевірки контролюючим органом встановлено, що господарські операції КП «Кам`янський міськводоканал» з ТОВ «Крі Пойнт» на загальну 147 100,91 грн., в т.ч. ПДВ 24 516,82 грн., ТОВ «Будкомлект-актив» на загальну суму 367 872, 97 грн. (без ПДВ), ТОВ «Либідь-2000» (на загальну суму 476 939,44 грн. (без ПДВ), ТОВ «Дніпро-будальянс» на загальну суму 394 837,74 грн. (без ПДВ), ФОП Волковський Дмитро Сергійович на загальну суму 3 776 266, 89 грн. (без ПДВ) та ФОП Олефіренко Сергій Васильович на загальну суму 2 787 576, 00 грн. (без ПДВ) не здійснювались.
Так, податковий орган зазначає, що вищевказані юридичні особи не мають фізичних, технічних та технологічних можливостей до вчинення тих чи інших дій, що становлять зміст господарської операції, а саме: наявність кваліфікованого персоналу, основних фондів, у тому числі транспортних засобів для перевезення або виробництва, приміщень для зберігання ТМЦ, тощо, які необхідні для ведення певного виду господарської діяльності.
За викладених обставин, податковим органом зроблено висновок про нереальність здійснення господарських операцій, безтоварність таких операцій та юридичну дефектність первинних документів, складених від їх імені, що вчинено з метою мінімізації сплати податків іншим підприємствам.
Позивач стверджує, що господарські операції з ТОВ «Крі Пойнт» (код ЄДРПОУ 39230518), ТОВ «Будкомлект-актив» (код ЄДРПОУ 41486228), ТОВ «Либідь-2000» (код ЄДРПОУ 41900113), ТОВ «Дніпро-будальянс» (код ЄДРПОУ 41286135), ФОП Волковський Дмитро Сергійович (РНОКПП НОМЕР_1 ) та ФОП Олефіренко Сергій Васильович (РНОКПП НОМЕР_3 ) є такими що відбулись без порушень вимог чинного законодавства України та мали реальний характер.
Тотожніми підставами в частині нереальності господарських операцій, проведених між КП «Кам`янський водоканал» ДОР та ТОВ «Крі Пойнт», обґрунтовано податковим органом винесення повідомлення-рішення від 07.04.2021 №0045150721, що вбачається з наступного.
Так, за змістом податкового повідомлення-рішення від 07.04.2021 №0045150721 Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє КП «Кам`янський водоканал» ДОР, на підставі акта №173/04-36-07-21/33855098 від 08.02.2021 встановлено порушення п.44.1 ст.44, п. 188.1 ст.188, п.198.3, ст.198 Податкового Кодексу України.
Податковим органом встановлено підстави для визначення (нарахування/зменшення) грошового зобов`язання та/або податкового зобов`язання, що повинен сплатити платник податків:
- обставини вчинених правопорушень, які відображені в акті перевірки, а також встановлені при розгляді наданих платником податків відповідно до підпункту 16.1.5 пункту 16.1 статті 16 та пункту 86.7 статті 86 розділу І Податкового кодексу України або статті 353 та частини восьмої статті 354 Митного кодексу України письмових пояснень та їх документального підтвердження (зокрема щодо обставин, які стосуються події правопорушення та вжитих платником податків заходів щодо дотримання правил та норм законодавства, з посиланням на документи та інші фактичні дані, що підтверджують вказані обставини) - при співставленні даних податкового та бухгалтерського обліку підприємства (оборотно-сальдових відомостей (карток рахунків) по рахункам 641 «Розрахунки по податкам», 10 «Основні засоби», 13 «Знос основних засобів», 361 «Розрахунки з вітчизняними покупцями», 311 «Поточні рахунки в національній валюті», 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками» податкових декларацій з податку на додану вартість, платіжних доручень (банківських виписок), баз даних єдиного реєстру податкових накладних та ін.) встановлено відсутність нарахування податкових зобов`язань з ПДВ на загальну суму ПДВ 8 757 грн. та завищення податкового кредиту з ПДВ на загальну суму ПДВ 30 324 грн., чим порушено п.44.1 ст.44, п. 188.1 ст.188, п.198.3, ст.198 Податкового Кодексу України.
- період фінансово-господарської діяльності платника податків, при здійсненні якої вчинено це порушення - порушення податкового законодавства України призвело до заниження податку на додан) вартість, не відображенню, не нарахованю та не сплачені сум податку на додану вартість на загальну суму 30 081 грн., а саме: серпень 2017- 3 011 грн.; вересень 2017 - 2 995 грн.; жовтень 2017- 6 936 грн.; листопаді 2017 - 2 353 грн.; березень 2018 - 806 грн.; травень 2018-2 155 грн.; червень 2018 - 546 грн.; липень 2018-4 672 грн.; серпень 2018 - 2 656 грн.; вересень 2018 - 377 грн.; жовтень 2018 - 3 023 грн.; листопад 2018 - 3 747 грн.; квітень 2020 - 1 149 грн.; червень 2020 - 4 655 грн.
В зв`язку з тим, що підприємство декларувало від`ємне значення з податку на додану вартість за період у серпні 2017 у сумі 26 380 грн. та у листопаді 2017 у сумі 1 430 153 грн., то перевіркою встановлене заниження податку на додану вартість на загальну суму 39 081 грн., у слідуючих періодах: вересень 2017 - 6 006 грн.; жовтень 2017- 6 936 грн.; грудень 2017 - 2 353 грн.; березень 2018 - 806 грн.; травень 2018 року-2 155 грн.; червень 2018 року - 546 грн.; липень 2018- 4 672 грн.; серпень 2018 - 2 656 грн.; - вересень 2011 року - 377 грн.; жовтень 2018 року - 3 023 грн.; листопад 2018 - 3 747 червень 2020 - 4 655 грн.
- інформація щодо надання або ненадання платником податків заперечень, письмових пояснень і додаткових документів, зокрема щодо обставин виявлених порушень, наданої платником податків інформації, яка спростовує наявність його вини, наявності пом`якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансові відповідальності відповідно до Податкового кодексу України - платником були надані заперечення до акту перевірки від 15.03.2021 №10-09/4174 (вх. ГУ ДПС у Дніпропетровській області 17.03.2021 №34625/6), в результаті розгляду заперечень та наданих до заперечень бухгалтерських документів сум податку на додану вартість у розмірі 171 975 грн. (серпень 2017 року) було скасовано порушення абз. «б» п. 198.5 ст.198 Податкового Кодексу України. Інші донарахування по податку на додану вартість є правомірними та такими, що відповідають нормам чинного законодавства. Платником не надано інформації, яка спростовує наявність його вини, відсутні пом`якшуючи обставини або обставини, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до Податкового Кодексу України.
Згідно повідомлення-рішення від 07.04.2021 №0045150721 згідно п.п.54.3.2 п.54.3 ст.54, п.58.1 ст. 58, п.123.3 ст.123 Податкового Кодексу України збільшено суму грошового зобов`язання за платежем на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 58 621, 50 грн., з яких: 39 081, 00 грн. за податковим зобов`язанням, 19 540, 50 грн. за штрафними санкціями, що підлягають сплаті КП «Кам`янський водоканал» ДОР.
За змістом п.п.3.1.2.2 акта перевіркою встановлено господарські взаємовідносини КП «Кам`янський міськводоканал» ДОР» з ТОВ «Крі Пойнт» (код ЄДРПОУ 39230518) за період з 01.01.2017 по 30.09.2020.
За договорами поставки товару №444/17 від 08.08.2017, №56617 від 18.09.2017, №84.18 від 30.01.2018, №85/18 від 30.01.2018, №86/18 від 30.01.2018, №575/18 від 12.10.2018 КП «Кам`янський міськводоканал» ДОР» отримало ТМЦ на загальну суму 147 118, 9 грн., в т.ч. ПДВ 24 519, 82 грн.
Документи, підтверджуючі транспортування вищевказаного ТМЦ (товаро-траиспортні накладні. супровідні документи, акти приймання - передачі, довіреності та інш.). від покупця до продавця на момент перевірки відсутні.
Станом на 01.01.2017 згідно журналу-ордеру по бухгалтерському рахунку 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками» кредиторська/дебіторська заборгованість по ТОВ «Крі Пойнт» відсутня.
Суми витрат по придбаним ТМЦ у ТОВ «Крі Пойнт» (код 39230518), КП «Кам`янський міськводоканал» ДОР» віднесено до складу витрат, що враховуються при визначенні об`єкта оподаткування за 2017 та 2018 роки.
У бухгалтерському обліку КП «Кам`янський міськводоканал» ДОР» операції з придбання товару відображено наступним чином:
Дт 20 «Виробничі запаси» Кт 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками» - 122 177, 93 грн.
Дт. 15 «Капітальні інвестиції» Кт 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками» - 421,17 грн.
Дт. 644 «ПДВ (оплата)» Кт 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками» - 24 519,81 грн.
Дт. 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками» Кт 311» Рахунки в банках в пальній валюті» - 147 100, 91 грн.
Розрахунки між суб`єктами господарювання за отриманий ТМЦ проводилися у безготівковій формі, через розрахункові рахунки підприємств на загальну суму 147 100, 91 грн.
Станом на 30.09.2020 року згідно оборотів рахунку по бухгалтерському рахунку 631 Розрахунки з вітчизняними постачальниками» рахується кредиторська/дебіторська йборгованість по ТОВ «Крі Пойнт» у розмірі 18,0 грн.
Згідно податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма 1-ДФ) за III - IV квартал 2017 середньооблікова чисельність працюючих складала - 5 осіб, І - IV квартал 2018 - 4 особи; податкові розрахунки, що свідчать про наявність транспортних чи виробничих ресурсів, земельних ділянок не подавались;
- основні засоби відсутні;
- згідно рішення про невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника (додаток 4) від 29.10.2020 №39473, ТОВ «Крі Пойнт» включено до переліку ризикових платників податків (п.8 Критеріїв ризиковості платника податку).
В реєстрі суб`єктів фіктивного підприємництва ГУ ДПС у Запорізькій області 25.07.2018 ТОВ «Крі Пойнт» зареєстровано та присвоєно йому ознаку фіктивності - порушення кримінальної справи за фактом скоєння злочину передбаченого статтею 205 Кримінального кодексу України.
Також податковий орган зазначає, що ТОВ «Крі Пойнт» виступає фігурантом кримінальних справ відповідно до кримінального провадження № 42017040000000041 від 17.01.2017 року.
В ході проведення аналізу матеріалів податкової звітності, реєстраційних документів, звітів та інших документів, встановлено відсутність необхідних умов для досягнення результатів відповідної підприємницької, економічної діяльності в силу відсутності управлінського або технічного персоналу, оборотних коштів, виробничих активів, складських приміщень, транспортних засобів при значних обсягах реалізації товарів (послуг).
Результати дослідження діяльності ТОВ «Крі Пойнт» вказують на те, що метою їх створення є лише оформлення документообігу по нереальним господарським операціям для мінімізації сплати податкових зобов`язань іншим підприємствам, в т.ч. із КП «Кам`янський міськводоканал» ДОР».
Отже, податковий орган дійшов висновку про неможливість підтвердження реальності фінансово-господарських взаємовідносин КП «Кам`янський міськводоканал» ДОР» з питань дотримання вимог податкового законодавства України з податку на додану вартість по взаємовідносинам з ТОВ «Крі Пойнт» (код ЄДРПОУ 39230518) за період з 01.01.2017 по 30.09.2020 в частині придбання товарів (матеріали в асортименті на загальну суму 147 118,9 грн., в т.ч. ПДВ 24 519,82 грн.
Відповідно до п.44.1 ст.44 ПК для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі підприємства.
Водночас статтею 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" визначено, що первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
З наведеного законодавчого припису випливає, що первинні документи, які підтверджують дані податкового обліку платника податків, повинні бути достовірними, тобто відображати дійсний зміст господарських операцій, які впливають на визначення об`єкту оподаткування.
В іншому випадку, первинні документи, які не відображають реального руху активів між учасниками господарської операції, є недостовірними.
Враховуючи викладене, зважаючи той факт, що надані до перевірки первинні документи не відповідають фактичному руху (його відсутності в дійсності) активів, останні не можуть враховуватися в даних податкового обліку.
За змістом п. 198.3 ст.198 ПК податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті.
Враховуючи той факт, що господарська операція ТОВ «Крі Пойнт» (код ЄДРПОУ 39230518) та КП «Кам`янський міськводоканал» ДОР» не відбулася поставка товару (матеріали в асортименті), КП «Кам`янський міськводоканал» ДОР» при декларуванні допущено порушення вимог п. 198.3 ст.198 Податкового кодексу України, що призвело до завищення податкового кредиту з податку на додану вартість на загальну суму 24 520 грн., у тому числі:
- серпень 2017 року - 3 011 грн.;
- вересень 2017 року - 2 995 грн.;
- жовтень 2017 року - 2 394 грн.;
- листопад 2017 року - 2 353 грн.;
- березень 2018 року - 806 грн.;
- травень 2018 року - 2 155 грн.;
- червень 2018 року - 546 грн.;
- липень 2018 року - 457 грн.;
- серпень 2018 року - 2 656 грн.;
- вересень 2018 року - 377 грн.;
- жовтень 2018 року - 3 023 грн.;
- листопад 2018 року - 747 грн.;
За викладених обставин, податковим органом зроблено висновок про те, що КП «Кам`янський водоканал» ДОР», в порушення п. 198.3 ст.198 Податкового Кодексу України завищено податковий кредит з податку на додану вартість на загальну суму 30 324 грн., в тому числі:
- серпень 2017 року - 3 011 грн.;
- вересень 2017 року-2 995 грн.;
- жовтень 2017 року - 2 394 грн.;
- листопад 2017 року - 2 353 грн.;
- березень 2018 року - 806 грн.;
- травень 2018 року - 2 155 грн.;
- червень 2018 року - 546 грн.;
- липень 2018 року - 457 грн.;
- серпень 2018 року - 2 656 грн.;
- вересень 2018 року - 377 грн.;
- жовтень 2018 року - 3 023 грн.;
- листопад 2018 року - 747 грн.;
- квітень 2020 року - 1 149 грн.;
- червень 2020 року - 4 655 грн.
Вказані обставини стали підставою для винесення податкового повідомлення-рішення від 07.04.2021 №0045150721, правомірність якого оскаржується позивачем, який наполягає на факті реальності господарських операцій, що відбулись між ТОВ «Крі Пойнт» та КП «Кам`янський міськводоканал» ДОР», та, відповідно, безпідставності винесення вищевказаного податкового повідомлення-рішення.
За результатом дослідження поданих матеріалів на предмет правомірності винесення податкових повідомлень-рішень №0045140721, 0045150721 від 07.04.2021 з підстав фіктивності господарських операцій, проведених між КП «Кам`янський міськводоканал» ДОР» та ТОВ «Крі Пойнт», ТОВ «Будкомлект-актив», ТОВ «Либідь-2000», ТОВ «Дніпро-будальянс», ФОП Волковський Дмитро Сергійович та ФОП Олефіренко Сергій Васильович, господарський суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» господарська операція - це дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі підприємства; первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Згідно із частиною першою статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Таким чином, правові наслідки у вигляді виникнення права платника податку на формування витрат, що враховуються при визначені об`єкта оподаткування, та податкового кредиту наступають лише у разі реального (фактичного) вчинення господарських операцій з придбання товарів (робіт, послуг) з метою їх використання у власній господарській діяльності, що пов`язані з рухом активів, зміною зобов`язань чи власного капіталу платника, та відповідають економічному змісту, відображеному в укладених платником податку договорах, що має підтверджуватись належним чином оформленими первинними документами.
Аналіз реальності господарської діяльності повинен здійснюватися на підставі даних податкового, бухгалтерського обліку платника податків та відповідності їх дійсному економічному змісту. При цьому в первинних документах, які є підставою для бухгалтерського обліку, фіксуються дані лише про фактично здійснені господарські операції.
Між тим, нормами податкового законодавства не передбачено встановлення певної залежності достовірності даних податкового обліку платника податків від дотримання податкової дисципліни його контрагентами, якщо цей платник (покупець) мав реальні витрати у зв`язку з придбанням товарів (робіт, послуг), призначених для використання у його господарській діяльності. Порушення певними постачальниками товару (робіт, послуг) у ланцюгу постачання вимог податкового законодавства чи правил ведення господарської діяльності не може бути підставою для висновку про порушення покупцем товару (робіт, послуг) вимог щодо формування витрат та податкового кредиту, тому платник податків (покупець товарів (робіт, послуг)) не повинен зазнавати негативних наслідків, зокрема у вигляді позбавлення права на формування витрат чи податкового кредиту, за можливу неправомірну діяльність його контрагента за умови, якщо судом не було встановлено фактів, які свідчать про обізнаність платника податків щодо такої поведінки контрагента та злагодженість дій між ними.
Разом з тим, слід зазначити, що порушення, допущені одним платником податків, за загальним правилом не впливають на права та обов`язки іншого платника податків; чинне законодавство не покладає на підприємство обов`язок збирання інформації про стан господарської діяльності та порушення підприємств-контрагентів; так само невиконання контрагентами своїх податкових обов`язків не може бути безумовним свідченням відсутності ділової мети та/або обізнаності платника податків із протиправним характером діяльності його контрагентів та відповідно недостовірності задекларованих даних податкового обліку платника податків.
Відповідно до частини восьмої статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи.
Аналіз цієї норми дає підстави вважати, що відповідальність, зокрема, за недостовірність відображених у первинних документах даних покладена саме на ту особу, яка склала та підписала ці документи. Відтак кожен з учасників господарської операції відповідає лише за ті відомості, які до первинного документа вносив він сам.
Таким чином, приписами частини восьмої статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» узгоджено принцип індивідуальної відповідальності платника податків.
Водночас, господарський суд не вбачає підстав перекладати на платника податків відповідальність за внесення до первинних документів недостовірних даних іншою особою. Інакше це буде суперечити принципу індивідуальної відповідальності та визначеним у статті 16 ПК України обов`язкам платника податків, до яких не віднесено те, що останній повинен дбати про правомірність податкового обліку контрагента.
При цьому, господарський суд зазначає, що відсутність у вищевказаних контрагентів позивача трудових та матеріальних ресурсів для здійснення господарської діяльності, про що стверджує відповідач, не спростовують обставин поставки товару, як такої, що може здійснюватись як за рахунок власних ресурсів, так і шляхом залучення ресурсів, що належать іншим особам (найманих ресурсів).
Аналогічної правової позиції дотримується Верховний Суд в постанові від 07.07.2022 по справі № 160/3364/19.
За огляду на викладене, з урахуванням наданих позивачем доказів реальності господарських операцій, проведених між КП "Кам`янський міськводоканал" ДОР та ФОП Волковський Д.С. (а.с. 74 т.2 а.с.194 т.4; а.с. 239 т.6 - а.с.118 т.8; а.с. 62 т.9 а.с. 104 т.10), ТОВ «Либідь-2000» (а.с.1 т.5 а.с.23 т.5), ТОВ «Дніпро-будальянс» (а.с.24 т.5 а.с.47 т.5), ТОВ «Будкомлект-актив» (а.с.48 т. 5 а.с. 68 т.5), ФОП Олефіренко С.В. (а.с. 69 т.5 а.с.74 т.5; а.с.1 т.6 а.с.233 т.6; а.с.119 т.8 а.с.61 т.9), ТОВ «Крі Пойнт» (а.с. 75 т.5- а.с. 247 т.5), господарський суд дійшов висновку щодо наявності підстав для відхилення заперечень відповідача з посиланням на правову позицію Верховного Суду, викладену в постановах від 01.02.2021 по справі №826/12509/18, від 02.10.2018 по справі №816/2328/17, від 06.06.2018 по справі №811/2247/14, від 20.05.2021 по справі №826/16627/18 правової позиції Верховного Суду, та, відповідно, відсутність доказів правомірності винесення податкових повідомлень-рішень №0045150721, №0045140721 від 07.04.2021 з підстав нереальності здійснення господарських операцій між КП «Кам`янський міськводоканал» ДОР» та ТОВ «Крі Пойнт», ТОВ «Будкомлект-актив», ТОВ «Либідь-2000», ТОВ «Дніпро-будальянс», ФОП Волковський Д.С. та ФОП Олефіренко С.В.
Підсумовуючи викладене, за результатом дослідження податкових повідомлень-рішень №0045150721, №0045140721 від 07.04.2021 на предмет правомірності здійснених податковим органом нарахувань, суд дійшов наступного висновку:
- скасувати повідомлення-рішення №0045150721 від 07.04.2021 в повному обсязі;
- скасувати податкове повідомлення-рішення №0045140721 від 07.04.2021 в частині суми від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток, яку було завищено, та підлягає виправленню платником податків у показниках податкової звітності з податку на прибуток по періодах:
-грудень 2017 року 6 628 358, 95 грн.;
-грудень 2018 року 7 950 612, 95 грн.;
-грудень 2019 року 7 950 612, 95 грн.;
-вересень 2020 року - 8 222 450, 95 грн.,
решта здійснених нарахувань за податковим повідомленням-рішенням за №0045140721 від 07.04.2021 визнається правомірно розрахованими.
Щодо неналежного повідомлення платника податків про результати проведення перевірки в частині порушення строків направлення акту перевірки, про що зазначає позивач в обґрунтування своїх вимог про скасування винесених податковим органом повідомлень-рішень, господарський суд зазначає, що згідно правової позиції Верховного Суду, викладеної в постанові від 08.09.2021 по справі №816/228/17, підставами для скасування таких рішень є не будь-які порушення, допущені під час призначення і проведення такої перевірки, а лише ті, що вплинули або об`єктивно могли вплинути на правильність висновків контролюючого органу за результатами такої перевірки та відповідно на обґрунтованість і законність прийнятого за результатами перевірки рішення, тому твердження позивача щодо скасування оскаржуваних повідомлень-рішень з підстав неналежного надсилання акту перевірки відхиляються судом.
Згідно ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.
Відповідно до ст. 74, 77 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до ч. 1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Відповідно до ст.129 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору покладаються на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 2, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Комунального підприємства "Кам`янський міськводоканал" Дніпропетровської обласної ради (51931, Дніпропетровська область, м.Кам`янське, вул.Широка, 16, ідентифікаційний номер юридичної особи 33855098) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49600, м.Дніпро, вул.Сімферопольська, буд.17а, ідентифікаційний номер юридичної особи 44118658) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 07.04.2021 №№ 0045140721, 0045150721, 0045170721, 0045160721 задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №00451407721 від 07.04.2021, винесене Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області (49005, м.Дніпро, вул.Сімферопольська, 17-А, ідентифікаційний номер юридичної особи ВП 44118658) на підставі акту №173/04-36-07-21/33855098 від 08.02.2021 «Про результати документальної позапланової перевірки КП «Кам`янський водоканал» ДОР» (код ЄДРПОУ 33855098) податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 по теперішній час, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 по теперішній час, в частині суми від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток, яку було завищено, та підлягає виправленню платником податків у показниках податкової звітності з податку на прибуток по періодах:
-грудень 2017 року 6 628 358, 95 грн.;
-грудень 2018 року 7 950 612, 95 грн.;
-грудень 2019 року 7 950 612, 95 грн.;
-вересень 2020 року 8 222 450, 95 грн.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0045150721 від 07.04.2021Ю №0004517021 від 07.04.2021, винесене Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області (49005, м.Дніпро, вул.Сімферопольська, 17-А, ідентифікаційний номер юридичної особи ВП 44118658) на підставі акту №173/04-36-07-21/33855098 від 08.02.2021 «Про результати документальної позапланової перевірки КП «Кам`янський водоканал» ДОР» (код ЄДРПОУ 33855098) податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 по теперішній час, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 по теперішній час.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0045170721 від 07.04.2021, винесене Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області (49005, м.Дніпро, вул.Сімферопольська, 17-А, ідентифікаційний номер юридичної особи ВП 44118658) на підставі акту №173/04-36-07-21/33855098 від 08.02.2021 «Про результати документальної позапланової перевірки КП «Кам`янський водоканал» ДОР» (код ЄДРПОУ 33855098) податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 по теперішній час, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 по теперішній час.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0045160721 від 07.04.2021, винесене Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області (49005, м.Дніпро, вул.Сімферопольська, 17-А, ідентифікаційний номер юридичної особи ВП 44118658) на підставі акту №173/04-36-07-21/33855098 від 08.02.2021 «Про результати документальної позапланової перевірки КП «Кам`янський водоканал» ДОР» (код ЄДРПОУ 33855098) податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 по теперішній час, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 по теперішній час, в частині застосування штрафу на суму 9 211 289, 00 грн.
Стягнути з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49600, м.Дніпро, вул.Сімферопольська, буд.17а, ідентифікаційний номер юридичної особи 44118658) на користь Комунального підприємства "Кам`янський міськводоканал" Дніпропетровської обласної ради (51931, Дніпропетровська область, м.Кам`янське, вул.Широка, 16, ідентифікаційний номер юридичної особи 33855098) суму 10 886, 62 грн. витрат по сплаті судового збору.
В решті позовних вимог Комунального підприємства "Кам`янський міськводоканал" Дніпропетровської обласної ради (51931, Дніпропетровська область, м.Кам`янське, вул.Широка, 16, ідентифікаційний номер юридичної особи 33855098) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49600, м.Дніпро, вул.Сімферопольська, буд.17а, ідентифікаційний номер юридичної особи 44118658) відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення двадцятиденного строку з дня складання повного судового рішення і може бути оскарженим протягом цього строку до Центрального апеляційного господарського суду в порядку, передбаченому ст.ст. 256, 257 ГПК України.
Повний текст рішення складено 18.05.2023.
Суддя А.В. Суховаров
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 08.05.2023 |
Оприлюднено | 22.05.2023 |
Номер документу | 110960024 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них: |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович