Ухвала
від 19.05.2023 по справі 922/2054/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"19" травня 2023 р. м ХарківСправа № 922/2054/23

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Пономаренко Т.О.

розглянувши матеріали

позовної заявиТовариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРОПЕЙСЬКА ЛОГІСТИЧНА КОМПАНІЯ" (01042, м. Київ, вул. Іоанна Павла ІІ, 4/6; код ЄДРПОУ: 41294298) до Повного товариства "Ломбард "Капітал"Дороднов і компанія" (61007, м. Харків, вул. Миру, 22; код ЄДРПОУ: 30880975) про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

18.05.2023 Товариство з обмеженою відповідальністю "ЄВРОПЕЙСЬКА ЛОГІСТИЧНА КОМПАНІЯ" звернулось до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Повного товариства "Ломбард "Капітал" Дороднов і компанія", в якій просить суд:

- стягнути з Повного товариства "Ломбард "Капітал" Дороднов і компанія" заборгованість у розмірі 1 757 350,00 грн. в рахунок повернення богу за договором поворотної фінансової допомоги №01-150721 від 15.07.2021 та договором поворотної фінансової допомоги №02-081121 від 08.11.2021;

- стягнути з Повного товариства "Ломбард "Капітал" Дороднов і компанія" судові витрати у розмірі 26 360,25 грн.;

- накласти арешт в якості забезпечення виконання зобов`язання, на розрахункові рахунки та майно відповідача, що йому належить до вирішення справи по суті.

Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, з огляду на наступне.

За приписами п.1 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Положеннями статті 172 ГПК України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Такий самий обов`язок покладається на позивача у разі залучення судом до участі у справі іншого відповідача, заміни неналежного відповідача, залучення або вступу у справу третьої особи.

В силу Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 року, розрахунковий документ - (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і підтверджує факт надання послуги відділенням зв`язку.

Отже, належним доказом відправлення сторонам у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.

Проте, як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем надано лише опис вкладення в поштовий конверт при цьому докази, що підтверджують надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) відсутні. А отже, суд не може розцінювати наявний в матеріалах позовної заяви опис вкладення в поштовий конверт, як належний доказ відправлення на адресу відповідача копії позовної заяви.

Таким чином, позивачем до позовної заяви не надано належних доказів направлення на адресу відповідача копії позовної заяви.

Відповідно до пункту 5 та 7 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову, відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися .

Проте, з матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач не надає жодних правових підстав в обґрунтування позовної заяви та відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви.

Згідно приписів пункту 8 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Проте, позивачем у позовній заяві не зазначено інформації стосовно наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до пункту 9 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити: попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Проте, позивачем у позовної заяві відповідний до пункту 9 частини 3 статті 162 ГПК України розрахунок не зазначено.

Частинами 1 та 2 статті 174 ГПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Поряд з цим, суд зазначає, що відповідно до пункту 9 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

У другому пункті прохальної частини позовної заяві позивач просить суд накласти арешт в якості забезпечення виконання зобов`язання на розрахункові рахунки та майно відповідача, що йому належить до вирішення справи по суті.

Дослідивши матеріали позовної заяви та норми процесуального законодавства, суд розцінює прохання позивача про накладення арешту на розрахункові рахунки та майно відповідача, що йому належить до вирішення справи по суті, як заяву учасника справи про вжиття передбачених статтею 137 ГПК України заходів забезпечення позову.

Відповідно до частини 2 статті 136 ГПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом.

Пунктом 1 частини 1 статті 137 ГПК України передбачено, що позов забезпечується накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачу і знаходяться у нього чи в інших осіб.

Відповідно до частини 1 статті 139 ГПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

У частини 5 статті 139 ГПК України закріплено, що до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються Законом України "Про судовий збір".

Статтею 1 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду заяви про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову; заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду; заяви про скасування рішення третейського суду; заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду; заяви про роз`яснення судового рішення ставка судового збору становить 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" у 2023 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2023 року складає 2 684,00 грн.

Тобто, при поданні заяви про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 1 342,00 грн.

Проте позивачем до заяви про забезпечення позову не надано доказів сплати судового збору.

Відповідно до частини 7 статті 140 ГПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

З огляду на відсутність доказів сплати судового збору за подання до суду заяви про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову та не відповідність заяви вимогам передбаченим статтею 139 ГПК України, суд приходить до висновку про повернення заяви позивача про накладення арешту в якості забезпечення виконання зобов`язання на розрахункові рахунки та майно відповідача, що йому належить до вирішення справи по суті.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву (вх.№922/2054/23 від 18.05.2023) Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРОПЕЙСЬКА ЛОГІСТИЧНА КОМПАНІЯ" - залишити без руху.

2. Надати позивачу строк, який становить 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків, а саме надання до суду:

- оригіналу документів, що підтверджують надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), на підтвердження надіслання на адресу відповідача копії позовної заяви;

- правових підстав обґрунтування позовної заяви;

- відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

- інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

3. Попередити позивача про те, що не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, згідно частини четвертої статті 174 ГПК України має наслідком визнання заяви не поданою і повернення її позивачеві.

4. Повернути заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРОПЕЙСЬКА ЛОГІСТИЧНА КОМПАНІЯ" про накладення арешту в якості забезпечення виконання зобов`язання на розрахункові рахунки та майно відповідача, що йому належить до вирішення справи по суті.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Інформація по справі може бути одержана на офіційному веб-порталі судової влади України court.gov.ua.

Ухвалу підписано 19.05.2023.

СуддяТ.О. Пономаренко

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення19.05.2023
Оприлюднено22.05.2023
Номер документу110961713
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/2054/23

Ухвала від 06.06.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 19.05.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні