КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДУ Х В А Л А
про повернення позовної заяви
19 травня 2023 року Київ № 640/20236/22
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву адвоката Довбаша Сергія Михайловича в інтересах ОСОБА_1 до Міністерства фінансів України, Міністерства оборони України та Державного космічного агентства України
про визнання протиправними дій, стягнення додаткової винагороди,
в с т а н о в и в:
до ОАСК надійшла позовна заява адвоката Довбаша С.М. в інтересах ОСОБА_1 до МФУ, МО України та ДКАУ, в якій позивач просить визнати протиправними дії відповідачів щодо невиплати на користь його довірителя додаткової винагороди, передбаченої Постановою КМУ № 168 від 28.02.2022; стягнути з відповідачів солідарно на користь ОСОБА_1 заборгованість з виплати додаткової винагороди, передбаченої вищевказаною постановою за період часу з 24.02.2022 по 21.11.2022 в сумі 266357,14 грн.
15.12.2022 набрав чинності Закон України № 2825-IX Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду від 13.12.2022 (далі - Закон № 2825-IX), за приписами ст. 1, 2 якого ліквідовано Окружний адміністративний суд міста Києва та утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.
За приписами абз.2 ч.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2825-IX, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
Окружний адміністративний суд міста Києва невідкладно, протягом десяти робочих днів, передає судові справи, які перебувають у його володінні, до Київського окружного адміністративного суду, - абз. 3 ч.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2825-IX.
У зв`язку з вищевикладеним, на виконання приписів Закону № 2825-IX, матеріали справи №640/20236/22 передано до КОАС. За результатами автоматизованого розподілу справи №640/20236/22, головуючим у даній справі призначено суддю Брагіну О.Є.
Відповідно до ч.1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Як вбачається із змісту позовної заяви, остання підписана представником позивача -адвокатом Довбашем С.М., на підтвердження повноважень якого надано ордер серії АР №1097901 від 12.09.2022 на ведення справи в ОАСК.
Підставою для оформлення вказаного ордера стало доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги №34/А/22 від 07.09.2022.
Вирішуючи питання щодо можливості відкриття провадження у даній справі в межах ст. 171 КАСУ, в тому числі, і щодо наявності належних повноважень представника позивача на звернення до суду, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає поверненню, з таких підстав:
Разом з цим, відповідно до ч.2 ст.13 Закону України "Про безоплатну правову допомогу" № 3460-VI, безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг:1) захист; 2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; 3) складення документів процесуального характеру.
Статтею 15 Закону №3460-VI передбачено, що суб`єктами надання безоплатної вторинної правової допомоги є: 1) центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги; 2) адвокати, включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.
У відповідності до п.1 ч.1 ст. 14 Закону №3460-VI, суб`єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу виступають, зокрема, особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб - на всі види правових послуг, передбачених ч.2 ст.13 Закону №3460-VI.
У випадку, якщо особа належить до однієї з категорій осіб, передбачених ч.1 ст.14 цього Закону, Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги приймає рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги і письмово повідомляє про це особу або її законного представника, а також суд, орган державної влади, орган місцевого самоврядування, в яких здійснюватиметься представництво інтересів особи, - ч.3 ст.19 Закону України №3460-VI. Проте, вказаного письмового повідомлення до суду не надходило.
Статтею 22 цього ж Закону встановлено, що у разі неможливості надання безоплатної вторинної правової допомоги адвокатом, який надає безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактом, Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги укладає договір з адвокатом, включеним до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. У договорі про надання безоплатної вторинної правової допомоги зазначаються обсяг правової допомоги, строк, протягом якого така допомога надаватиметься, та розмір плати.
Повноваження адвоката як представника підтверджуються дорученням Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та довіреністю відповідно до вимог процесуального законодавства, - ч.3 ст. 21 Закону "Про безоплатну правову допомогу".
Повноваження адвоката, з яким укладено договір про надання безоплатної вторинної правової допомоги, підтверджуються в порядку, встановленому ч.3 ст.21 Закону №3460-VI, довіреністю та дорученням Центру.
Таким чином, Законом України №3460-VI встановлено, що повноваження адвоката на надання безоплатної правової допомоги у будь-якому випадку підтверджуються дорученням та/або довіреністю Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. При цьому, вказаний документ в матеріалах позовної заяви відсутній.
Крім того, на підставі ч.3 ст. 19 Закону України "Про безоплатну правову допомогу", якщо особа належить до однієї з категорій осіб, передбачених частиною першою статті 14 цього Закону, тобто тих хто має право на одержання безоплатної правової допомоги, Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги приймає рішення про надання такої допомоги і письмово повідомляє про це особу або її законного представника, а також суд, в яких здійснюватиметься представництво інтересів особи.
Повідомлення Центру з надання безоплатної вторинної допомоги про рішення надати таку допомогу позивачу до суду не надійшло.
З огляду на те, що повноваження представника позивача на підписання позовної заяви та звернення до суду не підтверджені в установленому законом порядку (суд не було повідомлено про особу представника, який буде здійснювати представницькі функції в інтересах ОСОБА_1 ), суд доходить висновку, що позовна заява підписана особою, яка не мала права на її підписання, у зв`язку з чим, до поданої заяви застосовуються наслідки, визначені п. 3 ч.4 ст.169 КАСУ.
Керуючись статтями 169, 171, 243, 248 КАС України, суд,
у х в а л и в:
позовну адвоката Довбаша Сергія Михайловича в інтересах ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) до Міністерства фінансів України (ЄДРПОУ 00013480; вул. М.Грушевського, 12/2, Київ, 01008), Міністерства оборони України (ЄДРПОУ 00034022; пр-т Повітрофлотський, 6, Київ, 03168) та Державного космічного агентства України (ЄДРПОУ 00041482; вул. Московська, буд.8, корп. 30, Київ , 01010) про визнання протиправними дій, стягнення додаткової винагороди, - повернути позивачу.
Копію ухвали разом з матеріалами позовної заяви надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Суддя Брагіна О.Є.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2023 |
Оприлюднено | 22.05.2023 |
Номер документу | 110972836 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо проходження служби, з них |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Брагіна О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні