Справа № 539/1721/23
Провадження № 2/539/498/2023
УХВАЛА
22.05.2023 м.Лубни
Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Овчаренко О.Л., розглянувши клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Бондаренка Станіслава Григоровича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі № 539/1721/23 за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Дика Орхідея, Україна» про розірвання трудового договору,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Лубенського міськрайонного суду Полтавської області перебуває вищезазначена справа.
19.05.2023 представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Бондаренко С.Г. надіслав до суду заяву, в якій просив проводити розгляд цивільної справи № 539/1721/23, призначений 30.05.2023 о 13:00 годині, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи відеоконференцзв`язку «EasyCon», за посиланням на офіційному вебпорталі судової влади України vkz.court.gov.ua, в його особистому кабінеті, електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 . В обґрунтування клопотання зазначив, що в даний час його робоче місце знаходиться у АДРЕСА_1 .
Вивчивши клопотання представника позивача, суд встановив наступне.
Частиною 7 статті 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Згідно з ч.ч. 1-5 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Наказом Державної судової адміністрації №196 від 23 квітня 2020 року «Про внесення змін до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду» затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, відповідно до п. 2 Розділу І якого учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку встановленому процесуальним законодавством.
Відповідно до п. 2 розділу ІІ Порядку проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку здійснюється за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon».
Пунктами 1, 2 розділу ІІІ Порядку передбачено, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в додатку 1 до цього Порядку.
Представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Бондаренко С.Г. зазначив, що він є користувачем програмного забезпечення «EasyCon».
У Лубенського міськрайонного суду Полтавської області наявна технічна можливість провести судове засідання в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EasyCon».
Враховуючи викладене, суддя вважає за можливе задовольнити клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні, призначеному на 30.05.2023 о 13:00 годині, по справі №539/1721/23 в режимі відеоконференції за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon».
Керуючись ст. 212 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Бондаренка Станіслава Григоровича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити.
Надати можливість Бондаренку Станіславу Григоровичу брати участь у судовому засіданні, призначеному на 30.05.2023 о 13:00 годині, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення «EasyCon».
Попередити Бондаренка Станіслава Григоровича , що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо, несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Попередити Бондаренка Станіслава Григоровича , що підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Суддя О.Л. Овчаренко
Суд | Лубенський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2023 |
Оприлюднено | 24.05.2023 |
Номер документу | 111001391 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Овчаренко О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні