Ухвала
від 16.05.2023 по справі 444/1463/23
ЖОВКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 444/1463/23

Провадження № 2/444/619/2023

УХВАЛА

про залишення позову без руху

16 травня 2023 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Олещук М. М., вивчивши матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до Виконкому Жовківської міської ради Львівської області, який знаходиться за юридичною адресою: 80300, м.Жовква, вул.Львівська 40, Львівська область, Львівський район, ЄДРПОУ: 04056248, електронна пошта: info@zhovkva-rada.gov.ua, про визнання права власності, -

ВСТАНОВИВ :

В Жовківський районний суд Львівської області 11.05.2023 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Виконкому Жовківської міської ради Львівської області про визнання права власності.

Вивчивши матеріали позовної заяви, приходжу до переконання, що така подана без додержання вимог, викладених у ст. 175, ст. 177 ЦПК України.

Відповідно до пунктів 5, 9 ч. 3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

В позовній заяві позивач зазначає, що позивач бажала оформити право власності, та їй відмовляють так як документи не відповідають вимогам. Проте доказів, які б підтвердили вказані обставини останньою до позовної заяви не додано.

Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до частин 2, 4, 5 ст. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Вимоги до документів, у тому числі документів, які подаються до позовної заяви, як докази, повинні відповідати вимогам Національного стандарту України ДСТУ 4163:2020 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів».

Пунктом 5.26 зазначеного вище стандарту передбачено, що відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки «Для копій».

За положеннями ч.2 ст. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Також позивачу необхідно зазначити, що у відповідності до ч. ч. 1, 2 3 ст.84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

У клопотанні повинно бути зазначено:

1) який доказ витребовується;

2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;

3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;

4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч.2 ст.185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищенаведене, приходжу до переконання, що позовну заяву ОСОБА_1 до Виконкому Жовківської міської ради Львівської області про визнання права власності належить залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених вище недоліків.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до Виконкому Жовківської міської ради Львівської області, який знаходиться за юридичною адресою: 80300, м.Жовква, вул.Львівська 40, Львівська область, Львівський район, ЄДРПОУ: 04056248, електронна пошта: info@zhovkva-rada.gov.ua, про визнання права власності - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених в описовій частині ухвали недоліків терміном 10 (десять) днів з дня отримання копії ухвали.

В разі невиконання вимог судді про усунення недоліків в наданий строк, відповідно до вимог ст.185 ЦПК України, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та в апеляційному порядку не оскаржується.

Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Олещук М. М.

СудЖовківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення16.05.2023
Оприлюднено24.05.2023
Номер документу111004200
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —444/1463/23

Ухвала від 13.06.2024

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Олещук М. М.

Рішення від 10.04.2024

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Олещук М. М.

Рішення від 10.04.2024

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Олещук М. М.

Ухвала від 09.02.2024

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Олещук М. М.

Ухвала від 24.07.2023

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Олещук М. М.

Ухвала від 22.06.2023

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Олещук М. М.

Ухвала від 16.05.2023

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Олещук М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні