Ухвала
від 16.05.2023 по справі 521/14694/21
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 521/14694/21

Номер провадження:1-кп/521/653/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2023 року м. Одеса

Малиновський районний суд міста Одеси у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

потерпілого ОСОБА_6 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження,внесене доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №12020160470000349 від 02.02.2020 у відношенні:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Зірка Біляївського району Одеської області, громадянина України, з середньою освітою, неодруженого, не маючого на утриманні неповнолітніх дітей, працюючого водієм ТОВ «Віраж», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України,

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Малиновського районного суду м. Одеси перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.

Згідно обвинувального акту, 01.02.2020 року приблизно о 16 годині 30 хвилин ОСОБА_4 допустив порушення вимог п. п. 2.3 (б), 12.3 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10 жовтня 2001 року, а саме керуючи технічно справним транспортним засобом марки «Богдан А09201», реєстраційний номер НОМЕР_1 , рухаючись по проїзній частині вул. Іцхака Рабіна зі сторони площі Бориса Дерев`янко, у напрямку вулиці Генерала Петрова, навпроти буд.14А по вул. І. Рабіна в Малиновському районі міста Одеси за кермом транспортного засобу уважним не був, діючи необережно, проявивши злочинну недбалість, в ході здійснення руху не переконався, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху, не вживши негайних заходів для зменшення швидкості аж до зупинки, здійснив наїзд на пішохода ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 , котрий переходив проїзну частину вулиці Іцхака Рабіна.

В результаті дорожньо-транспортної пригоди ОСОБА_6 отримав тілесні ушкодження у вигляді закритого черезвертлюгового перелому правої стегнової кістки, який відносяться до категорії тілесних ушкоджень середньої тяжкості.

Таким чином, водій ОСОБА_4 , обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.

В судовому засіданні захисник обвинуваченого заявив клопотання про закриття відносно ОСОБА_4 кримінального провадження на підставі ст. 49 КК України та просив суд звільнити його від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 286 КК України у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, також просив врахувати що обвинувачений з потерпілим примирились.

Обвинувачений клопотання захисника підтримав.

Потерпілий не заперечував проти задоволення клопотання адвоката, він примирився з обвинуваченим та не має до нього ніяких претензій.

Прокурор в судовому засіданні не заперечував проти закриття провадження щодо обвинуваченого та звільнення його від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності.

Судом роз`яснені обвинуваченому ОСОБА_4 правові наслідки закриття кримінального провадження із нереабілітуючих підстав та право на здійснення кримінального провадження на загальних підставах, при цьому ОСОБА_4 повідомив, що йому зрозуміло підстава звільнення від кримінальної відповідальності та він просить задовольнити клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності, у зв`язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, на підставі п.2 ч. 1. ст. 49 КК України.

Розглянувши клопотання та вислухавши думку учасників кримінального провадження, дослідивши матеріали провадження, суд прийшов до висновку, що клопотання захисника про звільнення від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження відносно обвинуваченого підлягає задоволенню.

В ході судового розгляду встановлено, що дії обвинуваченого органом досудового слідства кваліфіковані за ст. 286 ч. 1 КК України, як порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.

Виходячи з положень ст. 12 КК України, злочин, передбачений ст. 286 ч. 1КК України, віднесений кримінальним законом до нетяжкого злочину, санкцією ст.286 ч. 1 КК України передбачено покарання у виді штрафу від трьох тисяч до п`яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

Відповідно до ст. 49 ч. 1 п.2 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки - у разі вчинення нетяжкого злочину.

Матеріалами кримінального провадження встановлено, що ОСОБА_4 , обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, скоєного 01.02.2020 року.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України, на момент розгляду судом справи сплив строк давності притягнення обвинуваченого до кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 286 КК України.

В матеріалах кримінального провадження відсутні будь-які відомості, які вказували б на ухилення ОСОБА_4 від слідства або суду, вчинення ним в цей період інших злочинів. Таким чином будь якого порушення перебігу строків давності судом не встановлено.

Відповідно до ч. 1 ст. 285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України у разі звільнення особи від кримінальної відповідальності суд закриває кримінальне провадження.

За правилами ч. 8 ст. 284 КПК України закриття кримінального провадження на підставі, передбаченій п. 1 ч. 2 цієї статті, не допускається, якщо підозрюваний, обвинувачений проти цього заперечує. В цьому разі розгляд кримінального провадження продовжується в загальному порядку, передбаченому цим Кодексом.

Положеннями ч. 4 ст. 286 КПК України визначено, що, якщо під час судового розгляду сторона у кримінальному провадженні звернеться до суду з клопотанням про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.

Правилами ч. 3 ст. 288 КПК України передбачено, що суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Таким чином, за змістом статей 284 - 288 КПК України підставами для звільнення особи від кримінальної відповідальності при розгляді справи в суді є наявність відповідної норми кримінального закону, яка передбачає таке звільнення, клопотання сторони кримінального провадження про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності та згода обвинуваченого на закриття кримінального провадження на цих підставах.

Отже, наявність цих умов є правовою підставою для прийняття судом рішення про звільнення підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності. Визнання підозрюваним, обвинуваченим своєї вини у вчиненні кримінального правопорушення як обов`язкової умови такого звільнення кримінальним процесуальним законом не передбачено.

Таким чином, невизнання обвинуваченим вини у вчиненні кримінального правопорушення за наявності його згоди на звільнення від кримінальної відповідальності у передбачених законом випадках за умови роз`яснення йому судом суті підозри чи обвинувачення, підстав звільнення від кримінальної відповідальності та права заперечувати проти закриття кримінального провадження не є правовою підставою для відмови в задоволенні клопотання сторони кримінального провадження про таке звільнення.

Отже, суд, вислухавши доводи захисника відповідно до заявленого клопотання, думку обвинуваченого, прокурора та потерпілого, з урахуванням вищевикладеного, прийшов до висновку, що обвинуваченого ОСОБА_4 , необхідно звільнити від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності та закрити кримінальне провадження.

Суд враховував положення вимог ст. 124 КПК України, якою передбачено, у разі ухвалення обвинувального вироку суд стягує з обвинуваченого на користь держави документально підтверджені витрати на залучення експерта. Стягнення процесуальних витрат, при звільненні обвинуваченого від кримінальної відповідальності, КПК України не передбачено. З урахуванням викладеного, процесуальні витрати у даному кримінальному провадженні слід віднести на рахунок держави.

Цивільний позов по справі залишити без розгляду.

Питання проречові доказисуд вирішуєв порядкуст.100КПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 12, 44, 49 КК України, ст. ст. 314-316, 284, 285, 286, 369, 372,376 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Клопотання захисникав інтересах ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про закриття кримінального провадження №12020160470000349 від 02.02.2020 року у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності - задовольнити.

Звільнити обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 286 КК України у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності передбаченого п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України.

Кримінальне провадження№12020160470000349від 02.02.2020року відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого за ч. 1 ст. 286 КК України на підставі п. 1 ч. 2 ст.284 КПК України - закрити.

Цивільний позов потерпілого ОСОБА_6 залишити без розгляду.

Арешт, накладений згідно ухвали слідчого судді Малиновського районного суду м. Одеси від 05.02.2020 року (справа № 521/1590/20, пр. № 1-кс/521/793/20) скасувати.

Речові докази по справі:

-Транспортний засіб марки «Богдан А-09201» д.н.з. НОМЕР_1 вважати повернутим за належністю законному власнику.

Судові витрати, пов`язані із проведенням судових експертиз у розмірі 2290 гривень 94 копійки віднести на рахунок держави.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом семи діб з дня її оголошення.

Суддя: ОСОБА_1

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення16.05.2023
Оприлюднено24.05.2023
Номер документу111020085
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами

Судовий реєстр по справі —521/14694/21

Ухвала від 16.05.2023

Кримінальне

Малиновський районний суд м.Одеси

Черевко С. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні