ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
23.05.2023Справа № 910/7910/23
Суддя Господарського суду міста Києва Котков О.В., розглянувши матеріали за позовом ТОВ «Хаусхолд Джи Трейд» (03056, м. Київ, вул. Борщагівська, 154, офіс 26) до ТОВ «Завод Протекон» (04655, м. Київ, вул. Корабельна, 6) про стягнення грошових коштів,-
ВСТАНОВИВ:
19 травня 2023 року до Господарського суду міста Києва від ТОВ «Хаусхолд Джи Трейд» (позивач) надійшла позовна заява б/н від 15.05.2023 року до ТОВ «Завод Протекон» (відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 1 319 367,21 грн. (один мільйон триста дев`ятнадцять тисяч триста шістдесят сім гривень 21 копійка).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не виконав належним чином взяті на себе зобов`язання за договором № ХХ18-11/19-6 від 18.11.2019 року, зокрема, у визначені договором строки не здійснив оплату вартості поставленого позивачем товару, внаслідок чого у відповідача утворилась заборгованість перед позивачем.
За приписами пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» передбачено, що з 1 січня 2023 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2684,00 грн.
Статтею 9 Закону України «Про судовий збір» передбачено сплату судового збору за місцем розгляду справи із зарахуванням його до спеціального фонду державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Так, позивач звернувся до суду з позовом про стягнення заборгованості у розмірі 1 319 367,21 грн.
Відтак, звертаючись до суду з даним позовом позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 19 790,51 грн.
Проте, з доданої до позовної заяви платіжної інструкції № 11 від 12.05.2023 року вбачається, що за подання позовної заяви позивачем сплачено судовий збір лише у розмірі 9900,00 грн., тобто у розмірі меншому, аніж встановленому законодавством, а саме Законом України «Про судовий збір».
Таким чином, доплаті підлягає судовий збір у розмірі 9890,51 грн.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява має містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу позивач повинен додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відправлених доказів).
Частиною 2 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Так, в обґрунтування позовних вимог ТОВ «Хаусхолд Джи Трейд» посилається на те, що між Товариством з обмеженою відповідальністю «Хаусхолд Джи Трейд» (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Завод Протекон» (замовник) було укладено договір № XX18-11/19-6 від 18.11.2019 року.
На виконання умов вказаного договору постачальник здійснив поставку товару покупцю на загальну суму 1 319 367,21 грн., втім покупець поставлений товар не оплатив, внаслідок чого у покупця виникла заборгованість перед постачальником в розмірі 1 319 367,21 грн.
Разом з тим, доказів на підтвердження викладених у позовній заяві обставин, зокрема, договору № XX18-11/19-6 від 18.11.2019 року та первинних документів, які підтверджують факт виконання постачальником зобов`язання з поставки товару покупцю на суму 1 319 367,21 грн. до позовної заяви не додано.
Крім того, у позовній заяві позивач вказує, що направляв відповідачу претензію вих. № 17/04 (П) від 17 квітня 2023 року про сплату заборгованості в розмірі 1 319 367,21 грн. Втім, доказів направлення цієї претензії до позовної заяви б/н від 15.05.2023 року не додано, що позбавляє суд можливості встановити даний факт.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Відповідно до ч. 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається: 1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку; 2) у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; 3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
В порушення зазначених приписів, позивачем невірно зазначено ціну позову, оскільки відповідно до змісту позовних вимог заборгованість, яку просить стягнути позивач становить 1 319 367,21 грн., а не 660 000,00 грн., як зазначено позивачем.
Отже позивачу необхідно усунути вказані недоліки шляхом зазначення вірної ціни позову.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).
Зі змісту ст. 90 Цивільного кодексу України вбачається, що юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму. Найменування установи має містити інформацію про характер її діяльності. Найменування юридичної особи вказується в її установчих документах і вноситься до єдиного державного реєстру.
Найменування юридичної особи - це її ідентифікуюча ознака. Найменування складається з двох частин: організаційно - правової форми і назви. Назва це індивідуальна частина найменування.
Повне найменування юридичної особи зазначається в її установчих документах, змінах до них, усіх офіційних документах і вноситься до Єдиного державного реєстру.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань повним найменуванням позивача є Товариство з обмеженою відповідальністю «Хаусхолд Джи Трейд», а відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Завод Протекон», тоді як у позовній заяві застосовано скорочення організаційно-правової форми позивача та відповідача - ТОВ.
З урахуванням викладеного, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність з вимогами ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки зазначення повного та вірного найменування позивача та відповідача на стадії подання позовної заяви до суду є обов`язком позивача, а не суду.
Також згідно із п. 8 ч. 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що остання не містить зазначення щодо наявності/відсутності у позивача оригіналів поданих доказів.
Позивачу слід усунути зазначені недоліки, шляхом надання до суду відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви.
За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи викладене, керуючись ст. 164, 172, ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву б/н від 15.05.2023 року ТОВ «Хаусхолд Джи Трейд» до ТОВ «Завод Протекон» про стягнення грошових коштів - залишити без руху.
2. Надати ТОВ «Хаусхолд Джи Трейд» строк для усунення встановлених недоліків позовної заяви протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення даної ухвали.
3. Зобов`язати ТОВ «Хаусхолд Джи Трейд» у встановлений судом строк через відділ діловодства суду надати:
- письмову заяву із зазначенням вірної ціни позову;
- письмову заяву із зазначенням повного найменування позивача та відповідача у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
- належним чином засвідчену копію договору № XX18-11/19-6 від 18.11.2019 року, у разі її відсутності надати письмові пояснення з цього приводу;
- належним чином засвідчені копії первинних документів, які підтверджують факт виконання постачальником зобов`язання з поставки товару покупцю на суму 1 319 367,21 грн., у разі їх відсутності надати письмові пояснення з цього приводу;
- докази направлення відповідачу претензії вих. № 17/04 (П) від 17 квітня 2023 року про сплату заборгованості в розмірі 1 319 367,21 грн., у разі їх відсутності надати письмові пояснення з цього приводу;
- докази сплати судового збору у встановленому Законом порядку та розмірі в сумі 9890,51 грн. (оригінал квитанції або платіжного доручення).
- докази надіслання відповідачу копії позовної заяви б/н від 15.05.2023 року та доданих до неї документів, а також заяви про усунення недоліків позовної заяви із зазначенням вичерпного переліку документів, які були направлені відповідачу (фіскальний чек та опис вкладення у цінний лист в оригіналі);
- письмову заяву із зазначенням відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Дата підписання: 23 травня 2023 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Котков
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2023 |
Оприлюднено | 25.05.2023 |
Номер документу | 111051317 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Котков О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні