Справа № 493/442/23
Номер провадження 2-о/493/39/23
У Х В А Л А
24 травня 2023 року м. Балта Одеської області
Балтський районний суд Одеської області в складі:
головуючого-судді Мясківської І.М.
при секретарі Пінул І.Б.,
за участю присяжних Патинської Н.І.,
Гужанської Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Балта цивільну справу за заявою ОСОБА_1 за участю заінтересованої особи: органу опіки та піклування Балтської міської ради Одеської області, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 за участю заінтересованої особи: органу опіки та піклування Балтської міської ради Одеської області звернулася до Балтського районного суду Одеської області із заявою про визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним, встановлення над ним опіки та призначення опікуна.
В обґрунтування заявлених вимог заявник посилається на те, що її син ОСОБА_2 є інвалідом з дитинства першої А групи та за станом свого здоров`я потребує постійного стороннього нагляду, а також внаслідок хронічного психічного розладу він не здатен усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, у зв`язку з чим просила суд призначити судово-психіатричну експертизу для встановлення його психічного стану.
Заінтересована особа представник органу опіки та піклування Балтської міської ради Одеської області в судове засідання не з`явився, звернувшись до суду із заявою про розгляд справи за його відсутності.
Вивчивши матеріали справи та письмові докази які знаходяться в ній, суд приходить до висновку, що по справі необхідно призначити судово-психіатричну експертизу з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 39 ЦК Українифізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Відповідно до ст.. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Відповідно дост.. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Відповідно до ч.1ст. 104 ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
За умовамист.105ЦПК Українипризначення експертизисудом єобов`язковим такожза клопотаннямхоча боднієї ізсторін,якщо усправі необхідновстановити психічний стан особи.
Враховуючи,що наявнідостатні даніпро психічнийстан ОСОБА_2 , а вирішення питання про те, чи може він розуміти значення своїх дій та керувати ними, потребує спеціальних знань в області психіатрії, суд вважає, що у справі необхідно призначити судово-психіатричну експертизу.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібен значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.. 39 ЦК України, ст.. ст.. 103, 104, 105, 239, 241 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Призначити судово-психіатричну експертизу у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 за участю заінтересованої особи: органу опіки та піклування Балтської міської ради Одеської області, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна.
На вирішення експертизи поставити наступні питання:
1) Чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічну хворобу?
2) Чи розуміє в даний час ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значення своїх дій та чи може керувати ними?
3) Чи потребує ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , сторонньої допомоги?
Проведення експертизи доручити експертам Одеської філії судово-психіатричних експертиз державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України», що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Воробйова, 9.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків згідно ст.ст. 384, 385 КК України.
Зобов`язати заявника ОСОБА_1 забезпечити явку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до експертної установи за викликом експертів.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
ГОЛОВУЮЧИЙ-СУДДЯ
ПРИСЯЖНІ
Суд | Балтський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2023 |
Оприлюднено | 26.05.2023 |
Номер документу | 111052411 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Балтський районний суд Одеської області
Мясківська І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні