Справа № 473/1303/23
РІШЕННЯ
іменем України
"24" травня 2023 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі: головуючої судді Лузан Л.В., за участю секретаря судових засідань Кріпак Н.Г., позивача ОСОБА_1 , відповідача ОСОБА_2 , представника третьої особи без самостійних вимог ОСОБА_3 , розглянувши у підготовчому засіданні в місті Вознесенську Миколаївської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Вознесенський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), Служба у справі дітей Вознесенської міської ради, про визнання батьківства,
ВСТАНОВИВ:
в березні 2023 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання батьківства.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що з 02 грудня 1995 року по 29 січня 2002 позивач ОСОБА_1 та ОСОБА_4 перебували в зареєстрованому шлюбі. Після офіційного розірвання шлюбу останні почали знову проживати разом, вести спільне господарство, вирішивши вдруге шлюб не реєструвати. Під час спільного проживання у них ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син ОСОБА_5 . Проте, запис про батька дитини в Книзі реєстрації народжень був проведений в порядку, передбаченомуст. 135 СК України.
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 померла.
Посилаючись на викладене, ОСОБА_1 з метою захисту прав та інтересів неповнолітнього ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який в зв`язку зі смертю матері офіційно залишився без батьківського піклування, просив на підставіст.128 СК Українивизнати його батьком вказаної дитини в судовому порядку.
В підготовчому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві.
Відповідач ОСОБА_2 у підготовчому засіданні позовні вимоги ОСОБА_1 визнав.
Представник третьої особи без самостійних вимог- Служби у справі дітей Вознесенської міської ради Тичинська Ж.П. у підготовчому засіданні не заперечувала проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 про визнання батьківства.
Представник третьої особи без самостійних вимог - Вознесенського відділу ДРАЦС у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Шпатаковська С.М. в підготовче засідання не з`явилася, надіслала на адресу суду заяву про розгляд справи без її участі, проти задоволення позову ОСОБА_1 не заперечувала.
Дослідивши матеріали справив межах заявлених позовних вимог та на підставі наявних у ній доказів, суд прийшов до висновку про можливість застосування передбачених ст.ст.200,206 ЦПК Українинаслідків визнання відповідачем позову в підготовчому засіданні, оскільки таке визнання не суперечить вимогам закону та не порушує прав, свобод чи інтересів інших осіб.
При цьому, з наявних у справі письмових матеріалів вбачається, що позивач проживав з ОСОБА_4 однією сім`єю без реєстрації шлюбу за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 9-11). Під час спільного проживання ІНФОРМАЦІЯ_1 у них народився син ОСОБА_5 (а.с.6).
Проте, оскільки після народження ОСОБА_5 батьки не подали спільну заяву про визнання батьківства відносно сина, запис про його батька був внесений до актового запису про народження дитини на підставі ч. 1ст. 135 СК України, тобто за вказівкою матері (а.с.7).
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 померла (а.с. 5).
У зв`язку з цим ОСОБА_1 позбавлений можливості підтвердити своє батьківство щодо дитини в адміністративному порядку.
Так, відповідно дост. 128 СК Україниза відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.
Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першоїстатті 135 цього Кодексу.
Згіднопостанови ПленумуВерховного СудуУкраїни №3від 15травня 2006року «Прозастосування судамиокремих нормСімейного кодексуУкраїни прирозгляді справщодо батьківства,материнства тастягнення аліментів» справи про визнання батьківства щодо дитини, яка народилася не раніше 1 січня 2004 р., суд має вирішувати відповідно до норм СК, зокрема ч. 2 ст. 128, на підставі будь-яких доказів, що засвідчують походження дитини від певної особи й зібрані з дотриманням норм цивільного процесуального законодавства (п. 3).
Справи про визнання батьківства суд розглядає у позовному провадженні.
У таких справах позови осіб, зазначених у ч. 3 ст.128 СК України, приймаються до судового розгляду, якщо:
- дитина народжена матір`ю, яка не перебуває у шлюбі, немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду і запис про батька дитини в Книзі реєстрації народжень учинено за прізвищем матері, а ім`я та по батькові дитини записано за вказівкою матері (ч. 1 ст.135 СК України);
- у разі смерті матері, а також за неможливості встановити місце її проживання у випадках, коли запис про неї та про батька дитини вчинено за заявою родичів, інших осіб або уповноваженого представника закладу охорони здоров`я, в якому народилася дитина (ч. 1 ст.135 СК України);
- батьки дитини невідомі і запис про них у Книзі реєстрації народжень учинено за рішенням органу опіки та піклування (ч. 2 ст.135 СК України) (п. 4).
Відповідно до нормЦПК рішення щодо визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них.
Питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це (п.9).
Європейський суд з прав людини, рішення якого є джерелом права згідно ізст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», зауважив, що «на сьогодні ДНК-тест є єдиним науковим методом точного встановлення батьківства стосовно конкретної дитини; його доказова цінність суттєво переважає будь-який інший доказ, наданий сторонами, з метою підтвердити або спростувати факт оспорюваного батьківства» (справа «Калачова проти Російської Федерації» No 3451/05, § 34, від 07 травня 2009 року).
Згідно результату дослідження медико-генетичного центру (ТОВ «МАМА ПАПА») від 10 березня 2023 року №37295 (а.с. 13) ймовірність батьківства ОСОБА_1 відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , становить 99,99999998 %.
За встановлених обставин, суд вважає доведеним те, що ОСОБА_7 дійсно є біологічним батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а тому позов підлягає задоволенню.
Згідност. 134 СК Українина підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове свідоцтво про народження.
Керуючись ст.ст.12,13,81,200,206,258,259,263-265 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Вознесенський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Служба у справі дітей Вознесенської міської ради, про визнання батьківства задовольнити.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженця міста Вознесенська Миколаївської області, громадянина України, батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за №42 від 26 січня 2012 року, складеного відділом державної реєстрації актів цивільного стану по місту Вознесенську Вознесенського міськрайонного управління юстиції Миколаївської області, зазначивши в графі відомості про батька « ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженець міста Вознесенська Миколаївської області, громадянин України, місце зареєстрованого проживання: АДРЕСА_2 ».
Рішення може бути оскаржене до Миколаївського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя Л.В.Лузан
Суд | Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2023 |
Оприлюднено | 26.05.2023 |
Номер документу | 111062108 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Лузан Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні