ПОСТАНОВА
про здійснення судового провадження
у режимі відеоконференції
24.05.2023 Справа №607/8721/23 Провадження № 3/607/3680/2023
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Марциновська І.В., розглянувши заяву захисника Зайцевої Олени Олександрівни про здійснення судового провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ст. 485 Митного кодексу України, в режимі відеоконференції,
УСТАНОВИЛА:
У провадженні Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області перебуває справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ст. 485 Митного кодексу України.
23.05.2023 через підсистему «Електронний суд» захисник ОСОБА_1 адвокат Зайцева О.О. подала до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межамиприміщення судуз використаннямвласних технічнихзасобів. Заява мотивована тим, що станом на даний час в Україні введений воєнний стан, відтак з метою збереження власного життя та здоров`я захисник бажає приймати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Крім цього, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_2 зареєстрований та проживає у м. Чернівці, що є віддалено від місця розташування Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області.
Дослідивши зміст заяви та додані до неї документи, доходжу висновку про наявність підстав для задоволення заяви з огляду на таке.
Оскільки нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення не передбачено проведення дистанційного провадження в режимі відеоконференції, виходячи з положень ч. 1 ст. 2 КУпАП, для забезпечення об`єктивного та швидкого розгляду справи вважаю за необхідне застосувати за аналогією права загальні засади здійснення судового провадження у режимі відеоконференції. Так, ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачає, що учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Так, згідно з Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України в Україні з 24.02.2022 введений воєнний стан строком на 30 діб. Також Указами Президента України № 133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, № 341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022 та № 757/2022 від 18.11.2022 строк дії воєнного стану в Україні продовжено. Крім цього, Указом Президента України № 58/2023 від 06.02.2023 строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 19.02.2023 строком на 90 діб.
Зважаючи на підстави поданої захисником Зайцевою О.О. заяви, а також ураховуючи введення на території України воєнного стану, вважаю за можливе задовольнити заяву захисника Зайцевої О.О. та здійснити судове провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності в режимі відеоконференції під час трансляції з приміщення, яке знаходиться поза межами приміщення суду.
Керуючись ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», ст. 2 ч. 1, 283 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Заяву захисника Зайцевої Олени Олександрівни про здійснення судового провадження у режимі відеоконференції задовольнити повністю.
Судове засідання, призначене на 31.05.2023 на 16 год. 30 хв. у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ст. 485 Митного кодексу України, провести у режимі відеоконференції під час трансляції з приміщення, яке знаходиться поза межами приміщення суду, за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС.
Попередити, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідне клопотання.
Роз`яснити, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно:
- використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення;
- забезпечити участь у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді;
- попередньо авторизуватись на сайті відеоконференцзв`язку vkz.court.gov.ua;
- в день судового засідання за 10 хвилин до початку слухання авторизуватися на сайті vkz.court.gov.ua;
- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи;
- очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі у судовому засіданні;
- у випадку, якщо учасник справи запізнився і пропустив запрошення, необхідно перейти до розділу «Мої конференції» та натиснути кнопку Увійти до конференції.
Попередити, що вхід до підсистеми відеоконференцзв`язку можливий тільки через кабінет Електронного суду.
Копію постанови негайно надіслати захиснику Зайцевій О.О. до відома та виконання.
Постанова оскарженню не підлягає.
СуддяІ. В. Марциновська
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2023 |
Оприлюднено | 26.05.2023 |
Номер документу | 111064602 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Справи про порушення митних правил, які підлягають розгляду в судовому порядку Митний кодекс 2012 р. Дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів |
Адмінправопорушення
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Марциновська І. В.
Адмінправопорушення
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Марциновська І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні