номер провадження справи 17/92/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
25.05.2023 Справа № 908/1436/23
м. Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі судді Корсуна В.Л. розглянувши в спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) учасників матеріали справи № 908/1436/23
за позовною заявою: товариства з обмеженою відповідальністю АГРІФУД ЕКСПРЕСС, 03035, м. Київ, вул. Липківського Василя Митрополита, буд. 45, офіс 417
про стягнення 368 577,00 грн.
СУТЬ СПОРУ:
28.04.23 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна за вих. від 27.04.23 № 27-04/1 з вимогами товариства з обмеженою відповідальністю АГРІФУД ЕКСПРЕСС (далі ТОВ АГРІФУД ЕКСПРЕСС) до державного підприємства Конярство України в особі філії Запорізький кінний завод № 86 (надалі ДП Конярство України в особі філії Запорізький кінний завод № 86) про стягнення заборгованості за договором перевезення вантажів від 03.08.22 № 03/08/2022 у розмірі 368 577,00 грн.
28.04.23 автоматизованою системою документообігу Господарського суду Запорізької області здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, справу передано на розгляд судді Корсуну В.Л.
Ухвалою від 03.05.23 судом прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 908/1436/23 у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
09.05.23 на електронну адресу суду надійшло клопотання за вих. від 08.05.23, в якому представник відповідача просить суд передати справу № 908/1436/23 за виключною підсудністю до Господарського суду міста Києва для розгляду в межах справи № 910/21682/15 про банкрутство державного підприємства «Конярство України».
Розглянувши клопотання представника відповідача за вих. від 08.05.23, в якому останній просить суд передати справу № 908/1436/23 до Господарського суду міста Києва для розгляду в межах справи № 910 21682/15 про банкрутство державного підприємства «Конярство України», суд дійшов висновку про задоволення вказаного клопотання з наступних підстав.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.10.15 у справі № 910/21682/15 відкрито провадження про банкрутство державного підприємства «Конярство України» за заявою товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Астарта-Київ». Визнано розмір вимог ініціюючого кредитора товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Астарта-Київ`на суму 8 269 018,70 грн. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Введено процедуру розпорядження майном боржника. Призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Атаменко С.В.
Згідно із ч. 1 ст. 3 Господарського процесуального кодексу України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього кодексу, Закону України Про міжнародне приватне право, Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, а також міжнародних договорів, згоду на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
21.10.19 введений в дію Кодекс України з процедур банкрутства № 2597-VIII від 18.10.18.
Відповідно до ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею. Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України. Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення. У разі якщо відповідачем у такому спорі є суб`єкт владних повноважень, суд керується принципом офіційного з`ясування всіх обставин у справі та вживає визначених законом заходів, необхідних для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів, з власної ініціативи. Матеріали справи, в якій стороною є боржник, щодо майнових спорів з вимогами до боржника та його майна, провадження в якій відкрито до відкриття провадження у справі про банкрутство, надсилаються до господарського суду, в провадженні якого перебуває справа про банкрутство, який розглядає спір по суті в межах цієї справи.
Отже, відповідно до ч. 2 вказаної статті господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником.
З моменту порушення стосовно боржника справи про банкрутство він перебуває в особливому правовому режимі, який змінює весь комплекс юридичних правовідносин боржника, і спеціальні норми Кодексу України з процедур банкрутства мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України.
Норми Кодексу України з процедур банкрутства передбачають концентрацію всіх спорів у межах справи про банкрутство задля судового контролю у межах цього провадження за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси та проведення інших заходів, метою яких є повне або часткове задоволення вимог кредиторів.
Відтак, порушення провадження у справі про банкрутство боржника обумовлює особливість вирішення таких спорів і полягає в тому, що вони розглядаються та вирішуються по суті саме у межах справи про банкрутство.
Захист таких осіб полягає у тому, що інші суди, незалежно від юрисдикції, які розглядали справи за позовами до відповідача, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство, не закривають таке провадження, а передають справу до належного суду для розгляду по суті. При цьому таким належним судом є виключно суд господарської юрисдикції, який відкрив справу про банкрутство відповідача. Таке урегулювання процедури розгляду спорів до відповідача, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство, встановлює зрозумілу і справедливу процедуру закінчення розгляду справи належним судом, дотримання принципу визначення юрисдикції справи та підсудності спорів одному господарському суду, який акумулює усі вимоги до відповідача, щодо якого порушено процедуру банкрутства.
Враховуючи, що стороною у справі № 908/1436/23 є державне підприємство Конярство України в особі філії Запорізький кінний завод № 86 (відповідачем), щодо якого відкрито провадження у справі № 910/21682/15 про банкрутство, слід передати справу № 908/1436/23 до Господарського суду міста Києва для розгляду в межах справи № 910/21682/15 про банкрутство державного підприємства Конярство України.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 31 ГПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 31 ГПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої п. 1 ч. 1 цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Керуючись ст. ст. 4, 20, 31, 42, 46, 234, 235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника державного підприємства Конярство України за вих. від 08.05.23 задовольнити.
Передати матеріали справи № 908/1436/23 до Господарського суду міста Києва в провадженні якого перебуває справа № 910/21682/15 про визнання банкрутом державного підприємства Конярство України для розгляду спору по суті в межах вказаної справи.
Екземпляр цієї ухвали надіслати сторонам у справі.
Здійснити передачу справи № 908/1436/23 на розгляд Господарському суду міста Києва на підставі цієї ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Апеляційна скарга на дану ухвалу суду може бути подана протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
СуддяВ.Л. Корсун
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2023 |
Оприлюднено | 29.05.2023 |
Номер документу | 111091867 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Корсун В.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні