Ухвала
від 25.05.2023 по справі 911/1467/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032,тел.(044)235-95-51,е-mail:inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"25" травня 2023 р. м. Київ Справа № 911/1467/23

Суддя Господарського суду Київської області Подоляк Ю.В. розглянувши матеріали

за позовомТОВ «БТК «Арго» доТОВ «Зовнішньоторговельна виробничо-комерційна фірма «РКЦ»прозобов`язання вчинити певні діївстановив:

До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява ТОВ «БТК «Арго» (далі позивач) до ТОВ «Зовнішньоторговельна виробничо-комерційна фірма «РКЦ» (далі відповідач) про зобов`язання вчинити певні дії.

Подана позовна заява не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

В позовній заяві вказано, що позивачем є ТОВ «БТК «Арго», його місцезнаходження та ідентифікаційний код як юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України є: вул. Київська, 33, с. Святопетрівське, Бучанський р-н, Київська обл., код ЄДРПОУ 37074696.

В позовній заяві вказано, що відповідачем за поданою позовною заявою є ТОВ «Зовнішньоторговельна виробничо-комерційна фірма «РКЦ», його місцезнаходження та ідентифікаційний код як юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, а саме: вул. Глибочицька, 40, прим. 46-Н, м. Київ, 04050, код ЄДРПОУ 18017679.

Судом здійснено запити до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадський формувань для перевірки та встановлення даних позивача та відповідача, які вказані у позовній заяві.

Згідно зроблено судом витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадський формувань від 16.05.2023 № 422302914969 щодо юридичної особи позивача за вказаним в позовній заяві ідентифікаційним кодом 37074696 та встановлено, що за вказаним кодом зареєстровано іншу юридичну особу, а саме Товариство з обмеженою відповідальністю «БТК Альбатрос», місцезнаходженням якої є: вул. Київська, 33, с. Святопетрівське, Бучанський р-н, Київська обл., 08141.

Тому суду не зрозуміло, яка саме юридична особа є позивачем за поданою до суду позовною заявою, її місцезнаходження та ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.

Згідно зроблено судом витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадський формувань від 16.05.2023 № 67323719111 за вказаним в позовній заяві ідентифікаційним кодом відповідача 18017679 зареєстровано юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю «Зовнішньоторговельна виробничо-комерційна фірма «РКЦ», місцезнаходженням якої є: вул. Глибочицька, 40, нежиле приміщення 46/В літ. Н, П/, що не відповідає даним вказаним позивачем у позовній заяві.

Таким чином, позивачем порушені вищезазначені положення п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки позовна заява не містить визначеного вказаним пунктом переліку необхідних даних щодо позивача та позивача за поданою позовною заявою.

Згідно з п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

В порушення зазначених положень ст. 162 Господарського процесуального кодексу України в поданій позовній заяві не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

У відповідності до ч. 1 ст. 14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України).

Частиною 4 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.

Положеннями ч. 2, 3 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). У разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо.

Відповідно до ч. 2 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Згідно з ч. 4 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Порядок засвідчення копій документів визначений пунктом 5.26 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно розпорядчої документації «Вимоги до оформлювання документів» ДСТУ 4163:2020, затвердженого наказом Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 01 липня 2020 року № 144, в якому зазначено, що відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки «Для копій». Відмітку про засвідчення копії документа проставляють нижче реквізиту «Підпис» на лицьовому боці останнього аркуша копії документа.

Додані до матеріалів позовної заяви копії документів не відповідають вимогам ч. 2 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, позаяк не засвідчені належним чином, оскільки не містить всіх відповідних відміток перелічених вище.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

У відповідності до ч. 2 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Враховуючи, що у відповідності до вимог ч. 2 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України місцезнаходження юридичної особи визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, то копія позовної заяви та доданих до неї документів надсилаються учасникам справи юридичним особам на адреси їх місцезнаходження, які визначаються за даними їх державної реєстрації як суб`єктів господарювання.

Позовна заява ТОВ «БТК «Арго» подана до Господарського суду Київської області з порушенням зазначених вимог Господарського процесуального кодексу України, оскільки з доданого до позовної заяви опису від 12.05.2023 вбачається, що позивач направив позовну заяву і додані до неї документи відповідачу на адресу: вул. Глибочицька, 40, прим. 46-Н, м. Київ, 04050, в той же час, згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань вбачається, що місцезнаходженням відповідача є: вул. Глибочицька, 40, нежиле приміщення 46/В літ. Н, П/.

За таких обставин, доданий до позовної заяви опис від 12.05.2023 не може бути належним та допустимим доказами відправлення копії позовної заяви з додатками відповідачу відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, позаяк позовну заяву з додатками надіслано відповідачу на адресу, що не відповідає його місцезнаходженню за даними державної реєстрації як суб`єкта господарювання.

Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, ст. 232-234 Господарського процесуального кодексу України суд,

постановив:

1. Позовну заява ТОВ «БТК «Арго» до ТОВ «Зовнішньоторговельна виробничо-комерційна фірма «РКЦ» про зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.

2. Зобов`язати позивача усунути зазначені в даній ухвалі недоліки позовної заяви, подавши до суду упродовж десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху:

1) заяву, в якій: зазначити найменування - повну назву позивача та відповідача; вказати яка юридична особа є позивачем за поданою до суду позовною заявою, її місцезнаходження та ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; зазначити місцезнаходження позивача та відповідача згідно даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

2) належним чином засвідчені копії доданих до матеріалів позовної заяви документів;

3) належні та допустимі докази, які підтверджують відправлення копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу за адресою його місцезнаходженням за даними його державної реєстрації як суб`єкта господарювання.

3. Попередити позивача що в разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, зазначений у п. 2 цієї ухвали, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута йому без розгляду відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

Дана ухвала набирає законної сили у строк та в порядку передбачених ч. 2 ст. 235 ГПК України та у відповідності до ст. 255 ГПК України оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.В. Подоляк

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення25.05.2023
Оприлюднено29.05.2023
Номер документу111093803
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —911/1467/23

Рішення від 26.03.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Подоляк Ю.В.

Ухвала від 29.02.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Подоляк Ю.В.

Рішення від 16.01.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Подоляк Ю.В.

Ухвала від 07.11.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Подоляк Ю.В.

Ухвала від 26.06.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Подоляк Ю.В.

Ухвала від 25.05.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Подоляк Ю.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні