Справа № 367/1919/17
Провадження №2/367/106/2023
УХВАЛА
Іменем України
про закриття провадження
18 травня 2023 Ірпінський міський суд Київської області у складі:
головуючого судді Шестопалової Я.В.,
при секретарі Балинської О.С.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду Київської області справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради до ОСОБА_1 , треті особи: Ірпінська міська рада, ОСОБА_2 про зобов`язання вчинити певні дії,-
в с т а н о в и в:
В провадженні Ірпінського міського суду Київської області перебуває вказана цивільна справа.
До суду від ОСОБА_3 надійшла заява про доручення до матеріалів справи свідоцтва про смерть ОСОБА_1 .
В судове засідання учасники процесу не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином. Від представника позивача Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради надійшла заява про розгляд справи відсутність представника позивача. Також від представника третьої особи Ірпінської міської ради надійшла заява про розгляд справи відсутність представника третьої особи.
Відповідно до частини 2 статті 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть учать у справі фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, вивчивши матеріали справи, прийшов до наступного висновку.
Згідно ст. 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Процесуальне правонаступництво - це перехід процесуальних прав та обов`язків від однієї особи до іншої. Виникнення процесуального правонаступництва безпосередньо пов`язане з переходом матеріальних прав між такими особами. Заміна сторони правонаступником відбувається, як правило, у випадках зміни суб`єкта права або обов`язку у правовідношенні, коли новий суб`єкт права (позивач, відповідач або третя особа) повністю або частково приймає на себе права чи обов`язки попередника. Процесуальне правонаступництво є похідним від матеріального та випливає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони у матеріальному правовідношенні її правонаступником). До такого правового висновку дійшов Верховний суд у складі судової палати Касаційного господарського суду в постанові від 13.04.2021 року у справі № 910/11702/18.
Отже, процесуальне правонаступництво, передбачене статтею 55 ЦПК України, це перехід процесуальних прав та обов`язків сторони у справі до іншої особи у зв`язку з вибуттям особи у спірному матеріальному правовідношенні.
Процесуальне правонаступництво за померлою особою може мати місце у випадку спадкування іншою особою майнових прав померлого у відносинах, щодо яких виник спір.
Відповідно до ст.1216, 1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Згідно з ч. 1 ст. 609 ЦК України зобов`язання припиняється смертю боржника, якщо воно є нерозривно пов`язаним з його особою і у зв`язку з цим не може бути виконане іншою особою.
Проте предметом спору у цій справі не є вимога матеріального характеру, а є вимога нематеріального характеру про зобов`язання вчинити дії щодо знесення самочинно збудованої прибудови до квартири АДРЕСА_1 . Вказана вимога нематеріального характеру нерозривно пов`язана з особою померлої і право її пред`являти не спадкується відповідно до норм цивільного законодавства.
Відтак, суд вважає, що у цій справі спірні правовідносини між сторонами не допускають правонаступництва.
Згідно з п.7 ч.1 ст.255 ЦПК України у разі, якщо настала смерть фізичної особи, яка була однією із сторін у справі, і спірні відносини не допускають правонаступництва, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі.
Виходячи з вищевикладеного, керуючись ст.ст. 223, 255, 260, 261, п.3 розділу ХІІ Прикінцевих положень Цивільного процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в :
Закрити провадження за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради до ОСОБА_1 , треті особи: Ірпінська міська рада, ОСОБА_2 про зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ip.ko.court.gov.ua/sud1013/.
Суддя: Я.В. Шестопалова
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2023 |
Оприлюднено | 29.05.2023 |
Номер документу | 111109564 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Шестопалова Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні