308/8451/23
У Х В А Л А
І МЕ Н Е М У К Р А Ї Н И
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
26.05.2023 місто Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Шепетко І.О. ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Ужгородської районної державної нотаріальної контори, Ужгородської районної державної адміністрації та ТОВ АВТФ «Гроно», треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області, РВ ФДМУ по Львівській. Закарпатській та Волинській областях, третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Середнянська селищна рада Ужгородського району, про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування, -
в с т а н о в и в:
Представник позивача Тирпак Антон В`ячеславович, що діє в інтересах позивача ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Ужгородської районної державної нотаріальної контори, Ужгородської районної державної адміністрації та ТОВ АВТФ «Гроно», треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області, РВ ФДМУ по Львівській. Закарпатській та Волинській областях, третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Середнянська селищна рада Ужгородського району, про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі суд, зокрема, перевіряє позовну заяву на предмет дотримання вимог, встановлених ЦПК України.
Статтями 175, 177 ЦПК України визначено вимоги до змісту та форми позовної заяви, документів, що додаються до позовної заяви, обов`язок дотримання яких покладається на позивача.
Згідно з ч. 2, 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Ознайомившись з позовною заявою, судом встановлено, що така не відповідає вимогам ст.175 Цивільного процесуального кодексу України, оскільки не зазначено:
- повне найменування відповідача ТОВ АВТФ «Гроно» та третьої особи - РВ ФДМУ по Львівській. Закарпатській та Волинській областях; номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси позивача, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідачів та третіх осіб, а також поштові індекси всіх учасників справи.
Окрім того, всупереч вимогам п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України позивачем не зазначено ціну позову.
Пунктом 2 ч.1 ст.176 ЦПК України передбачено, що ціна позову у позовах про визнання права власності на майно визначається вартістю такого майна.
Пред`являючи позов з вимогою майнового характеру (визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування) позивач не зазначила ціну позову яка визначається дійсною вартістю нерухомого майна (на день звернення до суду).
Ціна позову - це грошовий вираз майнових вимог позивача. Ціна позову визначається лише щодо майнових вимог, тобто тих вимог, які мають грошову оцінку.
Ціна позову має важливе значення, насамперед, для правильного визначення судового збору, що підлягає сплаті під час звернення до суду.
Відповідно до п. 16 Постанови Пленуму ВССУ №10 від 17 жовтня 2014 року "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах", розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно або його витребування визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.
Відповідно до ст. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 20 від 22 грудня 1995 року «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності», вартість спірного майна визначається за погодженням сторін, а за його відсутності за дійсною вартістю майна на час розгляду спору. Під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості.
Ціна позову повинна бути визначена на момент пред`явлення позову з урахування грошової оцінки - об`єктивної ринкової вартості об`єкта.
Документ, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору - це звіт про оцінку майна (стаття 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»).
Вартість нерухомого майна в судовому порядку визначається суб`єктами оціночної діяльності, які отримали дозвіл на її здійснення в установленому законом порядку.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про оцінку землі» суб`єктами оціночної діяльності у сфері оцінки земель є:
- органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які здійснюють управління у сфері оцінки земель, а також юридичні та фізичні особи, заінтересовані у проведенні оцінки земельних ділянок;
- юридичні особи - суб`єкти господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, що мають у своєму складі оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок та які зареєстровані у Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників;
- фізичні особи - суб`єкти підприємницької діяльності, які отримали кваліфікаційне свідоцтво оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок та ліцензію на виконання землеоціночних робіт у встановленому законом порядку;
- юридичні особи - суб`єкти господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, що мають у своєму складі сертифікованих інженерів-землевпорядників.
За таких обставин позивачу необхідно зазначити ціну позову, а саме дійсну вартість спірного майна, а саме: на земельну частку (пай) площею 2,27 га, яка знаходиться в с. Худльово Ужгородського району для сільськогосподарського виробництва та земельну ділянку площею 0,11 га, яка знаходиться в с. Чертеж Ужгородського району для ведення індивідуального садівництва, та надати належні докази на підтвердження дійсної вартості спірного майна (документ про грошову оцінку або вартість нерухомого майна (земельних ділянок) на момент звернення до суду та відповідно і ціну позову станом на момент подання позовної заяви, тобто на 23.05.2023.
У зв`язку з чим позивачу необхідно надати до суду грошову оцінку або вартість нерухомого майна (земельних ділянок) на момент звернення до суду та за необхідності доплатити судовий збір у відповідності до ціни позову та надати суду оригінал квитанції.
Таким чином, з урахуванням вищезазначеного, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимогст.ст. 175, 177 ЦПК України(з урахуванням наведених судом недоліків) та надати суду документ, що підтверджує сплату судового збору у зазначеному розмірі.
Згідно з ч. 1 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, суд вважає, що провадження у справі неможливо відкрити до усунення вказаних недоліків, а тому заяву слід залишити без руху, а позивачу надати строк для їх усунення.
Керуючись ст. ст.175,177,185 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Ужгородської районної державної нотаріальної контори, Ужгородської районної державної адміністрації та ТОВ АВТФ «Гроно», треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області, РВ ФДМУ по Львівській. Закарпатській та Волинській областях, третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Середнянська селищна рада Ужгородського району, про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.О. Шепетко
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2023 |
Оприлюднено | 30.05.2023 |
Номер документу | 111140593 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Шепетко І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні