Ухвала
від 29.05.2023 по справі 169/496/22
ТУРІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 169/496/22

Провадження № 2-з/169/9/23

Категорія:

ТУРІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

29 травня 2023 року смт. Турійськ

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Турійський районний суд Волинської області в складі:

Головуючої судді Ковальчук О.В.,

За участю:

Секретаря Гаврилюк Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Турійськ Волинської області заяву позивача Заступника керівника Волинської області Бабенкова Олександра про забезпечення позову,

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить суд усунути перешкоди державі у користуванні та розпорядженні земельною ділянкою площею 2 га з кадастровим номером 0725584200:04:001:1333 шляхом скасування рішення Турійської селищної ради від 08.07.2021 року № 11/77 «Про затвердження проекту землеустрою та передачу у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства на території Турійської селищної ради (колишня Озерянська сільська рада) ОСОБА_1 », усунути перешкоди державі у користуванні та розпорядженні земельною ділянкою площею 2 га з кадастровим номером 0725584200:04:001:1333 шляхом скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку з одночасним припиненням права власності на вказану земельну ділянку за ОСОБА_1 , усунути перешкоди державі у користуванні та розпорядженні земельною ділянкою шляхом скасування державної реєстрації в Державному земельному кадастрі з одночасним припиненням усіх речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо даної земельної ділянки, усунути перешкоди у користуванні та розпорядженні земельною ділянкою шляхом зобов`язання ОСОБА_1 повернути, а Турійську селищну рада прийняти у комунальну власність земельну ділянку, стягнути судові витрати.

26.05.2023 року позивач звернувся до суду з заявою про забезпечення позову, в якій просить накласти арешт на земельну ділянку з кадастровим номером 0725584200:04:001:1333 та заборонити органам, які здійснюють реєстрацію речових прав на нерухоме майно, здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо вказаної земельної ділянки, в тому числі набуття, зміну, припинення речових прав на нерухоме майно (права власності, користування (оренду, найму, тощо), обтяжень речових прав на нерухоме майно (іпотеки, заборони відчуження, тощо), яка є предметом спірних правовідносин, до набрання законної сили рішення, яке буде ухвалене судом по суті розгляду позовної заяви. Заборонити державним кадастровим реєстраторам Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та його територіальним органам вносити до Державного земельного кадастру відомості та зміни щодо земельної ділянки з кадастровим номером 0725584200:04:001:1333, яка є предметом спірних відносин, до набрання законної сили рішення, яке буде ухвалено судом по суті розгляду позовної заяви.

На обґрунтування заяви позивач зазначає, що відповідно до рішення Турійської селищної ради ОСОБА_1 передано у власність земельну ділянку кадастровий номер 0725584200:04:001:1333, для ведення особистого селянського господарства, площею 2 га, розташовану на території Турійської селищної ради (колишня Озерянська сільська рада). Однак зазначена земельна ділянка є частиною об`єкта природно заповідного фонду загально зоологічного заказника місцевого значення «Озерянський» та не могла бути передана у приватну власність. Вжиття заходів забезпечення позову буде мати наслідком лише збереження існуючого становища до розгляду справи по суті.

Суд, вивчивши доводи заяви, дійшов до висновку, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до положень ст.149ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150цього Кодексу заходів забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у п. 4постанови від 22 грудня 2006 року № 9 "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову", розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

З матеріалів справи вбачається, що предметом судового спору (позову, що забезпечується) є право користування земельною ділянкою та законність набуття таких прав.

Позов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб,забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання, забороною вчиняти певні дії(п.п.1,2,4ч. 1ст. 150 ЦПК України).

Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.

Суд вважає, що застосування заявлених позивачем заходів забезпечення позову спроможне забезпечити ефективний захист його прав та інтересів. Невжиття таких заходів забезпечення позову може призвести до того, що ухиляючись від майбутнього виконання рішення суду у даній справі у разі задоволення позову відповідач зможе здійснити відчуження належного їй на праві власності майна на користь інших осіб, що призведе до обмеження прав позивача на ефективний судовий захисту його прав, так як у разі вибуття зазначеного майна з власності відповідача.

Згідно з роз`ясненнями у п. 10Постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22 грудня 2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті.

Існує реальна загроза, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист або поновлення порушених прав позивача (у разі задоволення позову), за захистом яких він звернувся до суду

На підставі викладеного та керуючисьст. 140-150 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Заяву Заступника керівника Волинської обласної прокуратури Бабенкова Олександра про забезпечення позову, задовольнити.

Накласти арешт на земельну ділянку з кадастровим номером 0725584200:04:001:1333 та заборонити органам, які здійснюють реєстрацію речових прав на нерухоме майно, здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо вказаної земельної ділянки, в тому числі набуття, зміну, припинення речових прав на нерухоме майно (права власності, користування (оренду, найму, тощо), обтяжень речових прав на нерухоме майно (іпотеки, заборони відчуження, тощо), яка є предметом спірних правовідносин, до набрання законної сили рішення, яке буде ухвалене судом по суті розгляду позовної заяви.

Заборонити державним кадастровим реєстраторам Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та його територіальним органам вносити до Державного земельного кадастру відомості та зміни щодо земельної ділянки з кадастровим номером 0725584200:04:001:1333, яка є предметом спірних відносин, до набрання законної сили рішення, яке буде ухвалено судом по суті розгляду позовної заяви.

Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню у порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Згідно ч. 10 ст. 153 ЦПК України, оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Волинського апеляційного суду, або через Турійський районний суд Волинської області.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Позивач: Волинська обласна прокуратура, юридична адреса: м. Луцьк, вул.. Винниченка, 15, Волинської області, код ЄДРПОУ 02909915.

Відповідач: ОСОБА_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 .

Суддя: Ковальчук О. В.

СудТурійський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення29.05.2023
Оприлюднено30.05.2023
Номер документу111142455
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —169/496/22

Ухвала від 17.04.2025

Цивільне

Турійський районний суд Волинської області

Ковальчук О. В.

Ухвала від 27.11.2023

Цивільне

Турійський районний суд Волинської області

Ковальчук О. В.

Ухвала від 22.11.2023

Цивільне

Турійський районний суд Волинської області

Ковальчук О. В.

Ухвала від 20.10.2023

Цивільне

Турійський районний суд Волинської області

Ковальчук О. В.

Ухвала від 06.06.2023

Цивільне

Турійський районний суд Волинської області

Ковальчук О. В.

Ухвала від 01.06.2023

Цивільне

Турійський районний суд Волинської області

Ковальчук О. В.

Ухвала від 29.05.2023

Цивільне

Турійський районний суд Волинської області

Ковальчук О. В.

Ухвала від 28.11.2022

Цивільне

Турійський районний суд Волинської області

Ковальчук О. В.

Ухвала від 29.09.2022

Цивільне

Турійський районний суд Волинської області

Ковальчук О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні