ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"29" травня 2023 р. Справа № 911/1543/23
Господарський суд Київської області у складі судді Лутак Т.В., розглянувши матеріали
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гіріх» (ідентифікаційний код - 37474871)
про стягнення 760 196, 65 грн
встановив:
Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради звернулося до Господарського суду Київської області із позовною заявою № 02-10-3 від 18.05.2023 (вх. № 1332/23 від 22.05.2023) про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Гіріх» 760 196, 65 грн збитків.
Дослідивши матеріали вказаної позовної заяви, суд дійшов висновку, що вона не може бути прийнята судом до провадження з підстав невідповідності її вимогам, викладеним у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Відповідно до положень Господарського процесуального кодексу України і Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» повне найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код юридичної особи визначаються згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Проте, заявником у позовній заяві № 02-10-3 від 18.05.2023 (вх. № 1332/23 від 22.05.2023) зазначено місцезнаходження відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Гіріх» як « 08154, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Боярка, вул. 40 років Жовтня, буд. 36, корп. 4, к. 408; поштова адреса: 03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 14-б, оф. 509», в той час як відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань місцезнаходження відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Гіріх» значиться як « 04119, місто Київ, вулиця Зоологічна, будинок 4А».
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Положеннями ст. 13 Закону України «Про поштовий зв`язок» передбачено, що послуги поштового зв`язку надаються на договірній основі згідно з Правилами надання послуг поштового зв`язку, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, та повинні відповідати встановленим нормам якості. У договорі про надання послуг поштового зв`язку, якщо він укладається у письмовій формі, та у квитанції, касовому чеку тощо, якщо договір укладається в усній формі, обов`язково зазначаються найменування оператора та об`єкта поштового зв`язку, які надають послуги, дата та вид послуги, її вартість.
Згідно з п. 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку» № 270 від 05.03.2009 розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Відповідно до п. 61 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку» № 270 від 05.03.2009 у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Отже, належними доказами надіслання відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів є оригінал опису вкладення відправленої поштової кореспонденції, в якому перелічені всі документи, що надсилаються одержувачу та який засвідчений підписом працівника відділення поштового зв`язку і відбитком календарного штемпеля цього відділення та містить номер поштового відправлення, а також розрахунковий документ поштової установи, а саме оригінал поштової квитанції (чеку). Крім того, підтвердженням того, що відправлення надіслано на адресу одержувача є саме накладна (службовий чек), в якій зазначено її номер, інформацію про відправника та одержувача, інформацію про відправлення, а також міститься підтвердження (підпис) відправника щодо того, що інформація у даній накладній зазначена вірно.
Тобто, на підтвердження направлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів обов`язково мають додаватися оригінали: опису вкладення (із зазначенням номеру поштового відправлення), розрахункової квитанції або касового/фіскального чеку поштового відділення, що підтверджують факт оплати відправником та надання поштовим відділенням зв`язку послуг поштового зв`язку, службовий чек (накладна).
Заявником до позовної заяви № 02-10-3 від 18.05.2023 (вх. № 1332/23 від 22.05.2023) в якості доказів направлення вказаної позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу надано лише опис вкладення до листа від 27.12.2022, тобто документ, який сформований майже на п`ять місяців раніше позовної заяви, інших документів (розрахункової квитанції або касового/фіскального чеку, службового чеку) не надано.
Крім того, з вказаного опису вкладення до листа від 27.12.2022 вбачається, шо в рядку «Куди» зазначено «03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 14-б, оф. 509», в той час як відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань місцезнаходження відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Гіріх» значиться як « 04119, місто Київ, вулиця Зоологічна, будинок 4А».
Отже, з вищевказаного вбачається, що заявником не надано належних доказів направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, у зв`язку з вищезазначеним, позовна заява Головного управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради № 02-10-3 від 18.05.2023 (вх. № 1332/23 від 22.05.2023) підлягає залишенню без руху.
Разом з тим, суд зазначає, що вищевказані недоліки позовної заяви повинні бути усунуті Головним управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради у строк, що не повинен перевищувати десяти днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху у спосіб надання суду: письмових пояснень із зазначенням вірного місцезнаходження відповідача; належних доказів направлення на юридичну адресу відповідача копії позовної заяви і всіх доданих до неї документів.
Роз`яснити заявнику, що в разі не усунення всіх зазначених недоліків у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із нею згідно ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Головного управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради № 02-10-3 від 18.05.2023 (вх. № 1332/23 від 22.05.2023) залишити без руху.
Ухвала набирає законної сили у порядку, передбаченому ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано 29.05.2023.
Суддя Т.В. Лутак
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2023 |
Оприлюднено | 31.05.2023 |
Номер документу | 111158793 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг будівельного підряду |
Господарське
Господарський суд Київської області
Лутак Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні