Рішення
від 05.05.2023 по справі 336/2418/22
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

справа № 336/2418/22

провадження № 2/336/299/2023

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

"05" травня 2023 р. Шевченківський районний суд м.Запоріжжя в складі: головуючої судді Карабак Л.Г., за участю: секретаря судового засідання Нечая О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Шевченківського районного суду м.Запоріжжя у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «ТАКІ ДА ТРЕВЕЛ», третя особа: Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів, про захист прав споживача шляхом стягнення збитку за невиконання договору про надання туристичних послуг,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся із зазначеним позовом до суду, у якому просить стягнути з Товариства з обмеже7ною відповідальністю «ТАКІ ДА ТРЕВЕЛ» (код ЄДРПОУ 41342105) на його користь матеріальну шкоду у розмірі 8475,71 грн., та витрати на правничу допомогу у розмірі 5000,00 грн.

На обґрунтування позову позивач зазначає, що між ним та відповідачем ТОВ «ТАКІ ДА ТРЕВЕЛ» 09.12.2019 року було укладено договір про надання туристичних послуг №0064-19 від 09.12.2019 року. Згідно договору вартість туристичної послуги склала 7970,00 грн. 09.12.2019 року позивачем була внесена передоплата у розмірі 7970,00 грн. 20.03.2020 року позивачеві телефоном повідомили про скасування групового туру до Мальти, який мав відбутися з 28.04.2020 року по 05.05.2020 року.

20.03.2020 року, 18.10.2020 року, 09.12.2021 року позивачем направлялися заяви про повернення коштів, які відповідачем не повернуті.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.06.2022 року цивільну справу передано судді Карабак Л.Г.

Ухвалою суду від 15.08.2022 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою від 14.03.2023 року було закрите підготовче провадження та призначено судовий розгляд.

Позивач просить розглядати справу на його відсутність.

Представник відповідача у судове засідання не з`явився, до суду повернувся конверт з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».

Відповідно до пункту 4 частини восьмої статті 128 ЦПК України днем вручення судової повістки є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Положеннями статті 174 ЦПК України закріплено, що при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву. Подання заяв по суті справи є правом учасників справи. У відповідності до статей 174, 178 ЦПК України відповідач не скористався своїм процесуальним правом та не направив суду відзив на позовну заяву, із викладенням заперечень проти позову.

Оскільки суд не має відомостей про причину повторної неявки відповідача, який повідомлявся про час і місце розгляду справи у порядку, визначеному ЦПК України, від нього не надійшли відзив чи заява про судовий розгляд за його відсутності, постановлено провести заочний розгляд справи, проти чого й не заперечував позивач та його представник.

Суд, проаналізувавши обставини справи у їх сукупності, дослідивши додані до позовної заяви докази, заслухавши пояснення позивача та його представника, приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 та ТОВ «ТАКІ ДА ТРЕВЕЛ» 09.12.2019 року було укладено договір про надання туристичних послуг №0064-19 від 09.12.2019 року.

Відповідно до п. 1.1. Договору тур агент, за встановлену плату та за замовленням туриста зобов`язується забезпечити туриста комплексом туристичних послуг: груповий тур до Мальти « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Пунктом 2.1. Договору сторони визначили, що загальна вартість туристичних послуг становить 7970,00 грн., що було еквівалентом 299 євро.

ТОВ «ТАКІ ДА ТРЕВЕЛ» було виставлено рахунок на оплату №1074 від 09.12.2019 року, який було оплачено позивачем.

20.03.2020 року позивачеві телефоном повідомили про скасування групового туру до Мальти, який мав відбутися з 28.04.2020 року по 05.05.2020 року.

20.03.2020 року, 18.10.2020 року, 09.12.2021 року позивачем направлялися заяви та претензія про повернення коштів, які відповідачем не повернуті до цього часу.

За змістом статей 626, 628 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Відповідно до частини першої статті 638 ЦК України встановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться, як передбачено частиною першою статті 526 Цивільного кодексу України.

Положення статті 627 Цивільного кодексу України визначають, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Умови статті 629 Цивільного кодексу України визначають, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до статті 615 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов`язання.

Відповідно до ст. 906 ЦК України збитки, завдані замовнику невиконанням або неналежним виконанням договору про надання послуг за плату, підлягають відшкодуванню виконавцем, у разі наявності його вини, у повному обсязі, якщо інше не встановлено договором. Виконавець, який порушив договір про надання послуг за плату при здійсненні підприємницької діяльності, відповідає за це порушення, якщо не доведе, що неналежне виконання виявилося неможливим внаслідок непереборної сили, якщо інше не встановлене договором або законом.

За приписами статей 20, 25 Закону України «Про туризм» туроператор має право відмовитися від виконання договору лише за умови повного відшкодування замовникові збитків, а туристи мають право на відшкодування матеріальних та моральних збитків у разі невиконання або неналежного виконання умов договору на туристичне обслуговування.

Умови укладеного між сторонами договору на туристичне обслуговування базуються на вищевказаних положеннях закону і не суперечать їм.

Згідно з частиною другою статті 614 Цивільного кодексу України, відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов`язання.

Статтями 610, 611 Цивільного кодексу України визначено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Таким чином, стороною позивача доведено обставини, на які посилається у позовній заяві, а стороною відповідача вони не спростовані, а отже порушені права позивача підлягають судовому захисту.

Відповідно до частини п`ятої статті 10 Закону України «Про захист прав споживачів» у разі, коли виконавець не може виконати (прострочує виконання) роботу (надання послуги) згідно з договором, за кожний день (кожну годину, якщо тривалість виконання визначено у годинах) прострочення споживачеві сплачується пеня в розмірі трьох відсотків вартості роботи (послуги), якщо інше не передбачено законодавством.

Отже, розмір майнової відповідальності, який підлягає стягненню з відповідача на користь позивача становить 7970,00 грн.

Статтею 12 ЦПК України передбачено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до частини першої статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Повно та всебічно з`ясувавши обставини справи, оцінивши зібрані у справі докази, зважаючи на те, що відповідач не надав будь-яких заперечень щодо вимог, вказаних у позовній заяві та документах, долучених до позову, перевіривши наведений позивачем розрахунок ціни позову, суд вважає його правомірним та арифметично правильним, та приходить до висновку, що позовні вимоги ґрунтуються на вимогах закону, обставини справи підтверджені певними засобами доказування, а тому позовну заяву необхідно задовольнити.

Позивач звертався до суду із позовом в рамках захисту прав споживачів, з огляду на приписи ЗУ «Про захист прав споживачів», а тому був звільнений від сплати судового збору.

Зважаючи на те, що позивач був звільнений від сплати судового збору, з відповідача, з урахуванням приписів статті 141 ЦПК України, підлягає стягненню судовий збір в розмірі 1313,84 грн. на користь держави.

Керуючись статтями 10, 12, 13, 76-81,141, 263-265, 280-284,

У Х В А Л И В:

позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАКІ ДА ТРЕВЕЛ» на користь ОСОБА_1 матеріального збитку за ненадані туристичні послуги в розмірі 8475,71 грн.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАКІ ДА ТРЕВЕЛ» на користь ОСОБА_1 витрати на правову допомогу у розмірі 5000,00 грн.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАКІ ДА ТРЕВЕЛ» на користь держави судовий збір в розмірі 992,40 грн.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт НОМЕР_1 виданий Шевченківським РВ УМВС України в Запорізькій області 22.02.2002 року, проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «ТАКІ ДА ТРЕВЕЛ», код ЄДРПОУ 41342105, 04107, м. Київ, вул. Велика Васильківська, б. 72, п.3, офіс 8.

Повний текст рішення суду складено 05.05.2023 року.

Суддя: Л.Г.Карабак

СудШевченківський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення05.05.2023
Оприлюднено31.05.2023
Номер документу111172935
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —336/2418/22

Рішення від 05.05.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Карабак Л. Г.

Ухвала від 14.03.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Карабак Л. Г.

Ухвала від 14.08.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Карабак Л. Г.

Ухвала від 26.06.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Карабак Л. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні