Ухвала
від 29.05.2023 по справі 554/1845/23
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 29.05.2023Справа № 554/1845/23 Провадження № 1-кс/554/6612/2023

У Х В А Л А

Іменем України

29 травня 2023 року м. Полтава

Слідчий суддя Октябрського районного суду м.Полтави ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю слідчого ОСОБА_3 ,

розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого відділу Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №4201904000000227 від 10.04.2019 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених: ч.3 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України, про проведення обшуку,

в с т а н о в и в :

В провадження слідчого судді надійшло клопотання слідчого, погоджене прокурором, про проведення обшуку, в якому просили надати дозвіл на проведення обшуку у нежитлових приміщеннях, за адресою АДРЕСА_1 , за адресою розташування ТОВ «БАЗІС-ЦЕНТР» (ЄДРПОУ 31705441), що на праві приватної власності належить: ОСОБА_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , з метою відшукання та вилучення оригіналів звітів (висновків) про оцінку ринкової вартості майбутнього врожаю сільськогосподарських культур, що належав Державному підприємству «Науково-виробнича дослідна агрофірма «Наукова» НААН України» (ЄДРПОУ 03374617), виконаних ТОВ «БАЗІС-ЦЕНТР» (ЄДРПОУ 31705441), за період з 01.01.2019 по 31.12.2022, мобільних пристроїв, які містять у собі інформацію в електронному вигляді, щодо обставин вчинення вказаного злочину та інших речових доказів, які можуть бути визнанні речовими доказами по справі.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та прохав його задовольнити.

Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали справи, з метою забезпечення всебічного, повного та об`єктивного досудового розслідування, відшукання відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, приходжу до висновку про часткове задоволення клопотання.

Встановлено, що слідчими відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУНП в Полтавській області, на підставі постанови заступника Генерального прокурора ОСОБА_6 про доручення здійснення досудового розслідування іншому органу досудового розслідування від 02.02.2023 проводиться розслідування у кримінальному провадженні відомості про, що внесено до ЄРДР № 42019040000000227 від 10.04.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191, ч.2 ст. 364 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що посадові особи ДП «Науково-виробнича дослідна агрофірма «Наукова» (ЄДРПОУ 03374617) за попередньою змовою з посадовими особами ТОВ «Кодацьке - Агро» (ЄДРПОУ 41643151), зловживаючи своїм службовим становищем, здійснюють розкрадання грошових коштів, шляхом завищення вартості послуг, пов`язаних із вирощуванням біологічного активу, що в подальшому дає можливість державному підприємству залишатись збитковим та фактично не показувати явну господарську діяльність.

У ході проведення досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що ДП «Науково-виробнича дослідна агрофірма «Наукова» НААН України» перебуває у стадії банкрутства з 2004 року головним кредитором є АТ КБ «ПриватБанк» (ЄДРПОУ 14360570). У постійному користуванні підприємства наявні земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 14450 га.

Також встановлено, що арбітражний керуючий ОСОБА_7 , протягом 2018-2022 років проводить діяльність із обробітку земельних ділянок наступним чином: на весні підприємство ДП «Науково-виробнича дослідна агрофірма «Наукова» НААН України» замовляє послуги по обробітку земельних ділянок, посіву, внесення добрив та агрохімікатів у ТОВ «Кодацьке Агро». Після чого за допомогою майданчика «Прозоро.Породажі» та інші реалізовує біологічні активи ТОВ «Кодацьке Агро» через відкриті аукціони, які проводяться з порушенням, оскільки до участі допускаються лише ТОВ «Кодацьке Агро» та пов`язане з ним (підконтрольне) ТОВ «Агроцентр-Плюс».

Крім того, на теперішній час встановлено, що у віданні ДП «НВД агрофірма «Наукова» НААН України» перебуває 14450 га земель сільськогосподарського призначення, яким підприємство користується на підставі Державного акту від 1998 року (плаща земель відповідно до акту 25 564, 7 га). Не дивлячись на фактичне розпаювання частини земель визначених вказаним Державним актом, фактично зміни щодо точної площі земель не вносились, межі земель якими може користуватись ДП «НВД агрофірма «Наукова» НААН України» не визначались.

У ході проведення досудового розслідування кримінального провадження виникла необхідність у долученні до матеріалів кримінального провадження оригіналів звітів (висновків) про оцінку ринкової вартості майбутнього врожаю сільськогосподарських культур, що належав Державному підприємству «Науково-виробнича дослідна агрофірма «Наукова» НААН України» (ЄДРПОУ 03374617), виконаних ТОВ «БАЗІС-ЦЕНТР» (ЄДРПОУ 31705441), за період з 01.01.2019 по 31.12.2022.

З метою отримання вказаних документів до ТОВ «БАЗІС-ЦЕНТР» (ЄДРПОУ 31705441) було направлено ухвалу слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_8 про здійснення тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, від 07.03.2023 року, з метою вилучення вказаних документів, але натомість вказана ухвала не була виконана належним чином, оскільки слідчому не було надано доступ до вказаних в ухвалі документів. Одночасно, володільцем вказаних документів було надано нотаріально завірені копії наступних документів, які не вказані в ухвалі, а саме: рішення єдиного учасника ТОВ «БАЗІС-ЦЕНТР» від 29.09.2021 р., статут ТОВ «БАЗІС-ЦЕНТР» від 27.06.2019 р., сертифікат № 752/19 суб`єкта оціночної діяльності від 04.10.2019 р. та копія сертифікату суб`єкта оціночної діяльності СОД № 561/2022 від 23.11.2022.

Слідчий вказує, що вказані документи знаходяться у володінні ТОВ «БАЗІС-ЦЕНТР» (ЄДРПОУ 31705441), юридична адреса: Дніпропетровська область, місто Дніпро, вулиця Троїцька, будинок 20, квартира 17а та можуть бути отримані лише на підставі ухвали суду.

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкту нерухомого майна №332472252, приміщення за адресою АДРЕСА_1 , на праві приватної власності належить: ОСОБА_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 .

Згідно ч.1 ст.233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

Згідно ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч.3 ст.234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Зважаючи на надані слідчим матеріали, пояснення та доводи, викладені в судовому засіданні, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення речових доказів, вважаю необхідним надати дозвіл на проведення обшуку за адресою АДРЕСА_1 , за адресою розташування ТОВ «БАЗІС-ЦЕНТР» (ЄДРПОУ 31705441), що на праві приватної власності належить: ОСОБА_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 .

На думку слідчого судді таке втручання в права особи відповідає завданням кримінального провадження, викладеного у положеннях ст.2 КПК України та є виправданим з метою встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення.

Водночас слідчий суддя відмовляє в задоволенні клопотань про обшук, які не містять відомостей про конкретні речі, документи, а також осіб, яких планується відшукати.

Керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України,-

п о с т а н о в и в:

Клопотання слідчого задовольнити частково.

Надати дозвіл на проведення обшуку за адресою АДРЕСА_1 , за адресою розташування ТОВ «БАЗІС-ЦЕНТР» (ЄДРПОУ 31705441), що на праві приватної власності належить: ОСОБА_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , з метою відшукання та вилучення оригіналів звітів (висновків) про оцінку ринкової вартості майбутнього врожаю сільськогосподарських культур, що належав Державному підприємству «Науково-виробнича дослідна агрофірма «Наукова» НААН України» (ЄДРПОУ 03374617), виконаних ТОВ «БАЗІС-ЦЕНТР» (ЄДРПОУ 31705441), за період з 01.01.2019 по 31.12.2022.

В іншій частині клопотання - відмовити.

Строк дії ухвали - один місяць.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення29.05.2023
Оприлюднено31.05.2024
Номер документу111177938
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —554/1845/23

Ухвала від 16.10.2023

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Марчук Наталія Олегівна

Ухвала від 25.09.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

Ухвала від 23.08.2023

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Томилко В. П.

Ухвала від 15.08.2023

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Томилко В. П.

Ухвала від 04.08.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Савченко А. Г.

Ухвала від 02.08.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Савченко А. Г.

Ухвала від 14.07.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Гольник Л. В.

Ухвала від 14.07.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Гольник Л. В.

Ухвала від 14.07.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Гольник Л. В.

Ухвала від 19.06.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні