Ухвала
від 30.05.2023 по справі 361/4842/21
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 361/4842/21

провадження № 1-кс/361/815/23

30.05.2023

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 травня 2023 року м. Бровари

Слідчий суддя Броварського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в судовому засіданні клопотання старшого слідчого слідчого відділу Броварського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Броварської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021111130000958 від 01 червня 2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України,-

встановив:

22 травня 2023 року до слідчого судді Броварського міськрайонного суду Київської області надійшло клопотання старшого слідчого СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Броварської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021111130000958 від 01 червня 2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України.

Із клопотання вбачається, що 01 червня 2021 року близько 09 год. 00 хв. ОСОБА_5 під час виконання робіт на будівельному майданчику № НОМЕР_1 , розташованому на території ЖК « ІНФОРМАЦІЯ_1 » по АДРЕСА_1 (земельна ділянка з кадастровим номером 3210600000:00:063:1298), отримав травми при падінні з висоти, від яких помер у лікарні. У ході досудового розслідування цього кримінального провадження призначено почеркознавчу експертизу з метою встановлення всіх обставин кримінального правопорушення. 17 серпня 2021 року до Броварського РУП ГУНП в Київській області надійшло клопотання судового експерта ОСОБА_6 за № СЕ-19/111-21/37323-БЖ про те, що під час вивчення наданих на дослідження матеріалів у експерта виникли сумніви щодо справжності підпису ОСОБА_5 , тому виникла необхідність у проведенні почеркознавчої експертизи та наданні для її проведення зразків підпису ОСОБА_5

17 квітня 2023 року до АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » направлено запит щодо з`ясування, чи являється (являвся) ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , клієнтом указаної банківської установи та наданні, у разі позитивної відповіді, оригіналів документів справи з оформлення рахунку або інших документів, де містяться підписи цієї особи, з метою подальшого призначення судової почеркознавчої експертизи.

11 травня 2023 року отримано відповідь про те, що ОСОБА_5 обслуговується в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », однак у наданні документів оформлення рахунків клієнта відмовлено з посиланням на ст. 159 КПК України.

Враховуючи необхідність встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, а також підтвердження або спростування факту підробки підпису ОСОБА_5 , уповноважена особа просить розкрити банківську таємницю, надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів справи з оформлення рахунку або інших документів, на яких міститься підпис ОСОБА_5 , та які зберігаються в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », з можливістю їх вилучення.

У судове засідання старший слідчий СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , представник АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не прибули з невідомих причин, хоча в належний спосіб повідомлялися про його дату і час. Відсутність слідчого і представника установи, у володінні якої знаходяться запитувані документи, відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання та зумовлює його розгляд без фіксування за допомогою технічних засобів за правилами ч. 4 ст. 107 КПК України.

Перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у межах якого було подано клопотання, та, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов такого.

Відповідно до положень статті 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація стосовно діяльності й фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносини з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди, є банківською таємницею.

Згідно з п. 5 ч. 1ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, що міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

За змістом ч. 1 ст. 159, ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу, що полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Згідно з ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами й документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; а стосовно речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю можливість використання як доказів відомостей, що містяться в них, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Таким чином, старшим слідчим СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 на виконання ч. ч.5, 6 ст. 163 КПК України достатньо доведено, що АТКБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » володіє запитуваними документами, які підлягають дослідженню в кримінальному провадженні № 12021111130000958 від 01 червня 2021 року та які в сукупності з іншими документами мають суттєве значення для встановлення важливих, можуть бути використані як докази й іншими способами довести обставини, що передбачається довести за їх допомогою, не представляється можливим, відтак уповноваженій особі на виконання вимог ч. 7 ст. 163 КПК України необхідно надати дозвіл на тимчасовий доступ до запитуваних документів з можливістю їх вилучення.

Керуючись ст. ст. 110, 131, 132, 159, 160, 162-166 КПК України, слідчий суддя -

постановив:

Клопотання задовольнити.

Надати старшим слідчим слідчого відділу Броварського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , слідчим слідчого відділу Броварського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_9 , ОСОБА_10 або уповноваженим особам за їх дорученням дозвіл на тимчасовий доступ документів, що містять охоронювану законом таємницю і перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ), зокрема до документів справи з оформлення рахунку або інших документів, які містять підписи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з моменту реєстрації картки.

У випадку відсутності документів, надати уповноваженій особі офіційні відомості про правові підстави їх вилучення.

На підставі ч. 7 ст. 163 КПК України забезпечити старшим слідчим СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , слідчим СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_9 , ОСОБА_10 або уповноваженим особам за їх дорученням можливість вилучення з АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » оригіналів запитуваних документів.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 164 КПК України строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.

Згідно зі ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.

Ухвала оскарженнюне підлягає. Ухвалу виготовлено в двох примірниках і двох копіях.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБроварський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення30.05.2023
Оприлюднено07.05.2024
Номер документу111187284
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —361/4842/21

Ухвала від 30.05.2023

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Василенко Т. К.

Ухвала від 27.09.2021

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Кратко Д. М.

Ухвала від 03.06.2021

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Телепенько А. Д.

Ухвала від 03.06.2021

Кримінальне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Телепенько А. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні