Справа № 946/441/22
Провадження № 2-о/946/8/23
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 квітня 2023 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області в складі:
головуючого судді - Смокіної Г.І.,
за участю секретаря судового засідання Кріпакової К.Т.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ізмаїлі цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Ізмаїльський міськрайонний центр зайнятості, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, про встановлення факту про припинення трудових відносин,
ВСТАНОВИВ:
Короткий зміст вимог
19.01.2022 ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту про припинення трудових відносин та просить встановити факт припинення з 01.04.2010 трудових відносин між нею та Комунальною організацією «Ізмаїльська районна санітарно-епідеміологічна станція» на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України у зв`язку із ліквідацією підприємства, мотивуючи тим, що з 01.04.1977 по 01.04.2010 працювала на посаді дезінфектора у відділі профдезінфекції КО «Ізмаїльська районна санітарно-епідеміологічна станція». У 2010 році почалася процедура ліквідації організації, у зв`язку її було повідомлено про майбутнє звільнення у зв`язку з ліквідацією (припиненням) юридичної особи, при отриманні трудової книжки не звернула увагу на відсутність у ній запису про звільнення. Досягнувши пенсійного віку, звернулася до управління Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії, проте їй було відмовлено, оскільки відсутній запис у трудовій книжці про припинення трудових відносин та вона вважається досі працюючою. Офіційно підтвердити факт звільнення можливості немає у зв`язку із ліквідацією організації.
Аргументи учасників справи
Заявниця в судове засідання не прибула, про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, згідно заяви представника від 18.04.2023 заявлені вимоги підтримує в повному обсязі, просить справу розглядати у їх відсутність.
В судове засідання представник заінтересованої особи Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості, не прибув, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, згідно клопотання від 27.07.2022 просить розглядати справу у відсутність представника.
В судовезасідання представникзаінтересованої особиГоловного управлінняПенсійного фондуУкраїни вОдеській області,не прибув,про часта місцерозгляду справибув повідомленийналежним чином,до судунадав клопотаннявід 21.03.2023,просить розглядатисправу увідсутність представника.Згідно письмовихпояснень від02.03.2023, ОСОБА_2 перебуваєна облікув Головномууправлінні таз 19.02.2009отримує пенсіюза вікомвідповідно доЗакону України«Про загальнообов`язковедержавне пенсійнестрахування». Заявниця вперіод з01.04.1977по 01.04.2010працювала вІзмаїльській районнійсанітарно-епідеміологічнійстанції (КодЄДРПОУ 02008715),проте втрудовій книжцівідсутні відомостіпро датузвільнення зпідприємства.Документи,що подаютьсядля підтвердженнятрудової діяльності,повинні бутипідписані посадовимиособами ізасвідчені печаткою.Для підтвердженнятрудового стажуприймаються лишеті відомостіпро періодироботи,які внесенів довідкина підставіпервинних документів. З кожнимзаписом,що заноситьсядо трудовоїкнижки напідставі наказу(розпорядження)про призначенняна роботу,переведення ізвільнення власникабо уповноваженийним органзобов`язанийознайомити працівникапід розпискув особистійкартці (типовавідомча формаNП-2,затверджена наказомМінстату Українивід 27жовтня 1995року N277,в якіймає повторюватисявідповідний записз трудовоїкнижки (вкладиша).Повноваження щодопідтвердження фактузвільнення законодавцемпокладено настрахувальника,тобто наІзмаїльську районнусанітарно-епідеміологічнустанцію,яка 20.12.2013року знятаз обліку.Припинення страхувальникабез визначенняправонаступника унеможливлюєвнести відповіднізміни тауточнення дотрудової книжкита реєструзастрахованих осіб. Питання щодо задоволення заяви залишають на розгляд суду.
Фактичні обставини справи, встановлені судом
Згідно трудової книжки ОСОБА_3 зарахована на посаду дезінфектора у відділі профдезінфекції КО «Ізмаїльська районна санітарно-епідеміологічна станція» 01.04.1977.
Відповідно до листа Головного управління ДПС України в Одеській області від 29.12.2021 № 34159/6/15-32-12-02-13, дата звільнення ОСОБА_1 з Комунальної організації «Ізмаїльська районна санітарно-епідеміологічна станція» (код ЄДРПОУ 02008715), відповідно до відомостей з Державного реєстру фізичних осіб платників податків ДПС України 01.04.2010.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Комунальна організація «Ізмаїльська районна санітарно-епідеміологічна станція» (ЄДРПОУ 02008715, адреса: Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Адмірала Холостякова, 34) припинила свою діяльність з 20.12.2013, відомості про юридичних осіб-правонаступників відсутні.
Позиція суду
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справу не інакше як за зверненням особи в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до п. 5 ч. 2ст. 293 ЦПК України,суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
У відповідності до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення заяви, виходячи з такого.
Мотиви, з яких виходить суд, та застосовані норми права
Відповідно до ч. 2 ст. 315 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право. Суд вправі розглядати справи про встановлення факту, що має юридичне значення, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки.
Статтею 43Конституції Україникожному гарантованеправо напрацю,що включаєможливість зароблятисобі нажиття працею,яку вінвільно обираєабо наяку вільнопогоджується. Державастворює умовидля повногоздійснення громадянамиправа напрацю. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.
Згідно зіст.5-1КЗпП України, держава гарантує працездатним громадянам, які постійно проживають на території України правовий захист від необгрунтованої відмови у прийнятті на роботу і незаконного звільнення, а також сприяння у збереженні роботи.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України, трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності, можуть бути розірвані роботодавцем у випадк у змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.
Відповідно доп 2.2,2.3,2.4,2.6,2.8Інструкції пропорядок веденнятрудових книжокпрацівників від29.07.1993№ 58,до трудовоїкнижки вносяться відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення. Записи в трудовій книжці при звільненні або переведенні на іншу роботу повинні провадитись у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства і з посиланням на відповідну
статтю, пункт закону. Усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу,
переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження). У разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо, виправлення виконується власником або
уповноваженим ним органом, де було зроблено відповідний запис. Якщо підприємство, яке зробило неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робиться правонаступником і засвідчується печаткою.
Враховуючи, що факт припинення з 01 квітня 2010 року трудових відносин заявниці з Комунальною організацією «Ізмаїльська районна санітарно-епідеміологічна станція» в судовому засіданні доведений належними та допустимими доказами, проте внести відповідний запис до трудової книжки не видається можливим у зв`язку з ліквідацією організації та відсутності правонаступників, що порушує її право на проведення звільнення у відповідності до вимог діючого законодавства, іншого способу захисту окрім звернення до суду немає, суд дійшов висновку, що заява обґрунтована та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.13,258,259,263,264,265,293, 294, 315,319 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Ізмаїльський міськрайонний центр зайнятості, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, про встановлення факту про припинення трудових відносин задовольнити.
Встановити факт припинення з 01 квітня 2010 року трудових відносин між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП НОМЕР_1 ) та Комунальною організацією «Ізмаїльська районна санітарно-епідеміологічна станція» (ЄДРПОУ 02008715) на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП у зв`язку із ліквідацією підприємства.
Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя: Г.І.Смокіна
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2023 |
Оприлюднено | 01.06.2023 |
Номер документу | 111215298 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Смокіна Г. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні