Ухвала
від 11.04.2023 по справі 758/3844/23
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 758/3844/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 квітня 2023 року місто Київ

Слідчий суддя Подільського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю: прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , відносно:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця Луганської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 368-3 КК України про продовження строку дії обов`язків, покладених на підозрюваного, внесене у кримінальному провадженні № 42022102070000303 від 22.08.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 368-3 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , як прокурор групи прокурорів у кримінальному провадженні, звернувся до суду з клопотанням, в якому просить продовжити застосування запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання відносно ОСОБА_5 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 368-3 КК України, з покладанням на підозрюваного таких обов`язків:

- не відлучатися за межі Київської області без дозволу слідчого, прокурора, слідчого судді або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора, слідчого суддю або суд про зміну свого місця проживання;

- прибувати за першим викликом слідчого, прокурора, слідчого судді або суду;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;

- утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними в межах даного кримінального провадження.

Клопотання обґрунтував тим, що групою слідчих СВ Подільського УП ГУНП в м. Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні відомості щодо якого 22.08.2022 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022102070000303, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 368-3 КК України.

03.03.2023 року, органом досудового розслідування повідомлено: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця Луганської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого, про зміну раніше повідомленої підозри, а саме про те, що він підозрюється сприянні незаконного переправлення осіб через Державний кордон України, шляхом усунення перешкод, вчинене службовою особою з використанням службового становища, повторно, організованою групою, з корисливих мотивів, а також у складанні, видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчиненому організованою групою осіб, а також одержанні службовою особою юридичної особи приватного права неправомірної вигоди для себе за вчинення дій з використанням наданих їй повноважень в інтересах того, хто надає таку вигоду, поєднане з вимаганням, вчинене організованою групою осіб, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 368-3 КК України за нижченаведених обставин.

Так, у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні було введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який у подальшому продовжено та який діє на даний час.

При цьому, відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», на період дії правового режиму воєнного стану чоловікам - громадянам України, віком від 18 до 60 років, обмежено виїзд за межі України, крім військовозобов`язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

Згідно з ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень

Також 24.02.2022 указом Президента України №69/2022 оголошено загальну мобілізацію та постановлено здійснити призов військовозобов`язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України. Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених згідно з мобілізаційними планами.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров`я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу (далі - громадяни призовного віку). Поряд з цим, згідно ст. 22 даного Закону, передбачено, що граничний вік перебування на військовій службі (у тому числі в резерві), встановлюється для військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду - до 60 років.

Пунктом 6 частини 1 статті 8 даного Закону України «Про правовий режим воєнного стану», передбачено, що в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану, зокрема встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в`їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.

Враховуючи вказане, на період введення воєнного стану в Україні, на законодавчому рівні заборонено виїзд за межі території України, осіб, які підлягають мобілізації для несення військової служби, відповідно до вимог Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу».

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , будучи на момент вчинення кримінальних правопорушень службовою особою, а саме головою громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ» (далі - ГО) діючи умисно, з корисливих мотивів, вирішив утворити та очолити стійке об`єднання - організовану групу, спрямовану на сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, підробку офіційних документів, у зв`язку з чим розробив єдиний план злочинної діяльності її учасників з розподілом функцій між ними.

Так, відповідно до протоколу № 1 установчих зборів засновників громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ» від 08.09.2020 ОСОБА_5 обрано головою громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ» (код ЄДРПОУ 43813337), внаслідок чого останній набув статус службової особи юридичної особи приватного права.

Відповідно до статуту громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ» від 08.09.2020 голова ГО наділений, зокрема, наступними повноваженнями:

- здійснювати оперативне управління справами, майном та коштами організації в межах, встановлених даним Статутом та Загальними зборами і в межах своєї компетенції і повноважень забезпечувати виконання рішень.

- діяти від імені організації без довіреності та представляти організацію у її стосунках з іншими особами.

- видавати накази, розпорядження інші внутрішні нормативні акти та документи організації.

- організовувати документообіг, діловодство, ведення бухгалтерського обліку та звітності організації.

- здійснювати прийняття, переведення на іншу роботу, відсторонення від неї та звільнення працівників організації, застосовувати до них заходи заохочення та стягнення, затверджувати посадові обов`язки працівників організації.

- виступати розпорядником коштів та майна організації, укладати та підписувати від імені організації господарські та інші договори, контракти, видавати довіреності на право вчинення дій та представництва від імені організації.

- вирішувати інші питання діяльності організації відповідно до мети і основних завдань її діяльності, віднесені до його компетенції внутрішніми документами організації та статутом, приймати з цих питань будь-які інші рішення або виконувати будь-які інші дії крім тих, що відносяться до компетенції інших органів управління організації, Загальних зборів членів організації.

- рішення Голови організації оформлюється у виді наказів чи розпоряджень.

Так, у невстановленому досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 01.05.2022 ОСОБА_5 розробив план та детальну схему організації злочинного механізму з незаконного переправлення через Державний кордон України під час воєнного стану в Україні осіб призовного віку, яким обмежено виїзд за кордон, з метою отримання грошової винагороди.

Після того, ОСОБА_5 у невстановленому слідством місці у невстановлений слідством час, але не пізніше 02.05.2022, усвідомлюючи, що виконання розробленого ним злочинного плану, направленого на створення та функціонування організованої групи, можливо лише за умови утворення стійкого об`єднання осіб, направленого на об`єднання їх зусиль, детальний розподіл між ними обов`язків у вчиненні злочинів та забезпечення взаємозв`язку між діями всіх учасників, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, запропонував ОСОБА_6 та ОСОБА_7 стати учасниками організованої групи, спрямованої на вчинення сприяння незаконного переправлення осіб через державний кордон України з метою отримання грошової винагороди та підроблення офіційних документів.

Керуючись корисливим мотивом та переслідуючи мету незаконного особистого збагачення ОСОБА_6 та ОСОБА_7 погодились на пропозицію ОСОБА_5 і надали йому згоду брати активну участь у вчиненні злочинів та, усвідомлюючи покладені на них ролі та функції під час готування та вчинення зазначеного злочину, добровільно надали свою згоду на участь у вчиненні злочинів у складі даної групи, підкоряючись під час злочинної діяльності ОСОБА_5 , який керував нею, свідомо виконуючи всі його вказівки. Після того, ОСОБА_5 довів до відома учасників організованої злочинної групи, а саме ОСОБА_6 та ОСОБА_7 план злочинних дій даної групи.

Вказаний план полягав у наступному, що ОСОБА_5 залишив за собою функцію загального керівництва створеної ним злочинної організованої групи та повинен був:

-утворити організовану групу, до складу якої увійшли ОСОБА_6 та ОСОБА_7

-ініціювати вчинення конкретних злочинів, визначати способи та план їх вчинення, учасників злочинної організованої групи чи інших осіб, які повинні брати участь в їх учиненні, а також розподіляти між ними злочинні ролі;

-розробити тактику поведінки і задачі кожного учасника організованої групи в ході підготовки та вчинення злочинів;

-керувати діями учасників організованої групи та вимагав від останніх безумовного виконання його наказів та плану злочинної діяльності;

-здійснювати постійний контроль діяльності членів організованої групи направленої на сприяння незаконного переправлення осіб через державний кордон України та підроблення офіційних документів;

-забезпечувати якнайшвидші підготовку та підписання документів, що надають право на безперешкодний перетин Державного кордону України під час воєнного стану в Україні осіб призовного віку, достовірно знаючи, що останнім обмежено виїзд за кордон.

-розподіляти грошову винагороду отриману від військовозобов`язаних осіб за сприяння у перетині державного кордону України між іншими учасниками злочинної групи

-будучи на момент вчинення кримінальних правопорушень головою громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ» (далі - ГО) організовувати підготовку необхідного пакет документів до Міністерства інфраструктури України з пропозиціями від ГО щодо включення осіб до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для надання можливості виїзду за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці та безперешкодного перетину державного кордону України.

-як голова як громадської організації надавати консультації іншим членам організованої групи щодо обставин безпосереднього вчинення злочину.

ОСОБА_6 , являвся виконавцем (співвиконавцем) і пособником запланованих злочинів в складі організованої злочинної групи та згідно з розподілом ролей у даній повинен був:

-у співучасті з іншими учасниками організованої групи своїми активними діями, діючи умисно, повністю усвідомлюючи свої дії та бажаючи настання певних наслідків, безпосередньо вчиняти кримінальне правопорушення;

-здійснювати пошук військовозобов`язаних громадян України, що мають намір незаконно за грошову винагороду перетнути державний кордон України та вести перемовини з військовозобов`язаними особами, достеменно знаючи, що їм обмежено виїзд за кордон;

-надавати номери банківських карток для перерахування грошових коштів військовозобов`язаними особами, що виявили бажання таким способом перетнути державний кордон України

-надсилати військовозобов`язаним особам виготовлені іншими учасниками організованої групи документи для безпроблемного незаконного перетину державного кордону України.

-як колишній працівник органів прокуратури України та діючий волонтер надавати консультації іншим членам організованої групи щодо обставин безпосереднього вчинення злочину та уникнення передбаченої законом відповідальності.

ОСОБА_7 являвся виконавцем (співвиконавцем) і пособником запланованих злочинів в складі організованої злочинної групи та згідно з розподілом ролей повинен був:

-у співучасті з іншими учасниками організованої групи своїми активними діями підшукувати військовозобов`язаних осіб, які мали намір незаконно за грошову винагороду перетнути державний кордон України.

-переховувати основну частину грошових коштів, отриманих незаконним шляхом ним особисто, шляхом передачі «з рук в руки» до моменту передачі її ОСОБА_5 чи ОСОБА_6 та подальшого розподілу між членами організованої групи;

-будучи головним спеціалістом Департаменту масових комунікацій Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, консультувати інших членів організованої групи щодо обставин безпосереднього вчинення злочину, підготовки необхідного пакету документів для безперешкодного перетину кордону, а також іншими своїми активними діями сприяти вчиненню кримінального правопорушення.

Так, на виконання злочинного плану, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, діючи у складі організованої групи, керуючись корисливим мотивом та переслідуючи мету незаконного особистого збагачення, реалізуючи злочинний умисел організованої групи, направлений на підробку документів та сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України, надав вказівку ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на вчинення кримінально протиправних дій, спрямованих на пошук військовозобов`язаних громадян України, що мають намір незаконно за грошову винагороду перетнути державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_6 , відповідно до своєї злочинної ролі, за вказівкою ОСОБА_5 підшукав військовозобов`язаного громадянина України ОСОБА_8 , який виявив бажання таким чином перетнути державний кордон України, а саме за грошову винагороду шляхом включення його через громадську організацію до системи «Шлях» до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для виїзду за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

ОСОБА_8 після узгодження з членами організованої групи всіх умов, у невстановлений слідством час і місці, влітку 2022 року, але не пізніше 01.09.2022 сплатив останнім необхідну для підготовки документів щодо включення до переліку водіїв, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний стан, а також надає можливість для виїзду за кордон, суму грошових коштів у розмірі 1200 доларів США, яку було встановлено як достатню для підготовки членами організованої групи таких документів.

У свою чергу ОСОБА_5 , будучи службовою особою, а саме головою громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ», з використанням службового становища, згідно з покладеної на нього злочинної ролі, за допомогою ОСОБА_7 у невстановленому досудовим розслідуванням місці та час, але пізніше 02.09.2022, підготували необхідний пакет документів до Міністерства інфраструктури України з пропозиціями від ГО щодо включення ОСОБА_8 до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для надання можливості виїзду ОСОБА_8 за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

У подальшому, після погодження всіх необхідних процедур, сплати домовленої суми грошових коштів, виготовлення ОСОБА_5 та ОСОБА_7 документів для безперешкодного перетину державного кордону України, включення ОСОБА_8 до переліку водіїв, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний стан, що надає йому можливість безперешкодно перетинати кордон України протягом трьох календарних місяців, ОСОБА_8 12.09.2022 перетнув державний кордон України на пункті пропуску «Ужгород».

Разом з тим, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про всі злочинні плани організованої групи, зберігав за місцем проживання документи ГО, а саме посвідчення про відрядження, видане на ім`я ОСОБА_8 , скріплене печаткою ГО та підписом ОСОБА_5 .

Крім того, на виконання злочинного плану, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, діючи у складі організованої групи, керуючись корисливим мотивом та переслідуючи мету незаконного особистого збагачення, реалізуючи злочинний умисел організованої групи, направлений на підробку документів та сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України, надав вказівку ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на вчинення кримінально протиправних дій, спрямованих на пошук військовозобов`язаних громадян України, що мають намір незаконно за грошову винагороду перетнути державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_6 , відповідно до своєї злочинної ролі, за вказівкою ОСОБА_5 підшукав військовозобов`язаного громадянина України ОСОБА_9 , який виявив бажання таким чином перетнути державний кордон України, а саме за грошову винагороду у розмірі орієнтовно 2000 доларів США, шляхом включення його через громадську організацію до системи «Шлях» до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для виїзду за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

Після узгодження всіх умов між ОСОБА_9 та членами організованої групи, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, а саме головою громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ», з використанням службового становища, згідно з покладеної на нього злочинної ролі, за допомогою ОСОБА_7 у невстановленому досудовим розслідуванням місці та час, але пізніше 19.09.2022, підготували необхідний пакет документів до Міністерства інфраструктури України з пропозиціями від ГО щодо включення ОСОБА_9 до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для надання можливості виїзду ОСОБА_9 за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

У подальшому, після погодження всіх необхідних процедур, виготовлення ОСОБА_5 та ОСОБА_7 необхідних документів для безперешкодного перетину державного кордону України та включення ОСОБА_9 до переліку водіїв, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний стан, що надає йому можливість безперешкодно перетинати кордон України протягом трьох календарних місяців, ОСОБА_9 в якості обумовленої грошової винагороди для членів організованої групи, 02.10.2022 здійснив переказ грошових коштів двома операціями загальною сумою 84 000 гривень на банківську картку АТ КБ «ПРИВАТБАНК» № НОМЕР_2 , що належить ОСОБА_6 та того ж дня перетнув державний кордон України на пункті пропуску «ІНФОРМАЦІЯ_8».

Разом з тим, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про всі злочинні плани організованої групи, зберігав за місцем проживання на флеш-накопичувачі файли з документами ГО та Міністерства інфраструктури України щодо переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для надання можливості виїзду ОСОБА_9 за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

Крім того, на виконання злочинного плану, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, діючи у складі організованої групи, керуючись корисливим мотивом та переслідуючи мету незаконного особистого збагачення, реалізуючи злочинний умисел організованої групи, направлений на підробку документів та сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України, надав вказівку ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на вчинення кримінально протиправних дій, спрямованих на пошук військовозобов`язаних громадян України, що мають намір незаконно за грошову винагороду перетнути державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_6 , відповідно до своєї злочинної ролі, за вказівкою ОСОБА_5 підшукав військовозобов`язаного громадянина України ОСОБА_10 , який виявив бажання таким чином перетнути державний кордон України, а саме за грошову винагороду, шляхом включення його через громадську організацію до системи «Шлях» до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для виїзду за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

Після узгодження всіх умов між ОСОБА_10 та членами організованої групи, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, а саме головою громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ», з використанням службового становища, згідно з покладеної на нього злочинної ролі, за допомогою ОСОБА_7 у невстановленому досудовим розслідуванням місці та час, але пізніше 01.09.2022, підготували необхідний пакет документів до Міністерства інфраструктури України з пропозиціями від ГО щодо включення ОСОБА_10 до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для надання можливості виїзду ОСОБА_10 за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

У подальшому, після погодження всіх необхідних процедур, виготовлення ОСОБА_5 та ОСОБА_7 необхідних документів для безперешкодного перетину державного кордону України та включення ОСОБА_10 до переліку водіїв, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний стан, що надає йому можливість безперешкодно перетинати кордон України протягом трьох календарних місяців, ОСОБА_10 сплатив обумовлену грошову винагороду членам організованої групи, та 10.09.2022 перетнув державний кордон України на пункті пропуску «ІНФОРМАЦІЯ_7».

Разом з тим, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про всі злочинні плани організованої групи, зберігав за місцем проживання документи ГО, а саме посвідчення про відрядження, видане на ім`я ОСОБА_10 , скріплене печаткою ГО та підписом ОСОБА_5 .

Крім того, на виконання злочинного плану, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, діючи у складі організованої групи, керуючись корисливим мотивом та переслідуючи мету незаконного особистого збагачення, реалізуючи злочинний умисел організованої групи, направлений на підробку документів та сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України, надав вказівку ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на вчинення кримінально протиправних дій, спрямованих на пошук військовозобов`язаних громадян України, що мають намір незаконно за грошову винагороду перетнути державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_6 , відповідно до своєї злочинної ролі, за вказівкою ОСОБА_5 підшукав військовозобов`язаного громадянина України ОСОБА_11 , який виявив бажання таким чином перетнути державний кордон України, а саме за грошову винагороду, шляхом включення його через громадську організацію до системи «Шлях» до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для виїзду за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

Після узгодження всіх умов між ОСОБА_11 та членами організованої групи, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, а саме головою громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ», з використанням службового становища, згідно з покладеної на нього злочинної ролі, за допомогою ОСОБА_7 у невстановленому досудовим розслідуванням місці та час, але пізніше 01.09.2022, підготували необхідний пакет документів до Міністерства інфраструктури України з пропозиціями від ГО щодо включення ОСОБА_11 до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для надання можливості виїзду ОСОБА_11 за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

У подальшому, після погодження всіх необхідних процедур, виготовлення ОСОБА_5 та ОСОБА_7 необхідних документів для безперешкодного перетину державного кордону України та включення ОСОБА_11 до переліку водіїв, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний стан, що надає йому можливість безперешкодно перетинати кордон України протягом трьох календарних місяців, ОСОБА_11 сплатив обумовлену грошову винагороду членам організованої групи, та 28.09.2022 перетнув державний кордон України на пункті пропуску «ІНФОРМАЦІЯ_5».

Разом з тим, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про всі злочинні плани організованої групи, зберігав за місцем проживання документи ГО, а саме посвідчення про відрядження, видане на ім`я ОСОБА_11 , скріплене печаткою ГО та підписом ОСОБА_5 .

Крім того, на виконання злочинного плану, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, діючи у складі організованої групи, керуючись корисливим мотивом та переслідуючи мету незаконного особистого збагачення, реалізуючи злочинний умисел організованої групи, направлений на підробку документів та сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України, надав вказівку ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на вчинення кримінально протиправних дій, спрямованих на пошук військовозобов`язаних громадян України, що мають намір незаконно за грошову винагороду перетнути державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_6 , відповідно до своєї злочинної ролі, за вказівкою ОСОБА_5 підшукав військовозобов`язаного громадянина України ОСОБА_12 , який виявив бажання таким чином перетнути державний кордон України, а саме за грошову винагороду, шляхом включення його через громадську організацію до системи «Шлях» до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для виїзду за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

Після узгодження всіх умов між ОСОБА_12 та членами організованої групи, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, а саме головою громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ», з використанням службового становища, згідно з покладеної на нього злочинної ролі, за допомогою ОСОБА_7 у невстановленому досудовим розслідуванням місці та час, але пізніше 19.09.2022, підготували необхідний пакет документів до Міністерства інфраструктури України з пропозиціями від ГО щодо включення ОСОБА_12 до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для надання можливості виїзду ОСОБА_12 за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

У подальшому, після погодження всіх необхідних процедур, виготовлення ОСОБА_5 та ОСОБА_7 необхідних документів для безперешкодного перетину державного кордону України та включення ОСОБА_12 до переліку водіїв, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний стан, що надає йому можливість безперешкодно перетинати кордон України протягом трьох календарних місяців, ОСОБА_12 сплатив обумовлену грошову винагороду членам організованої групи, та 30.09.2022 перетнув державний кордон України на пункті пропуску «ІНФОРМАЦІЯ_6».

Разом з тим, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про всі злочинні плани організованої групи, зберігав за місцем проживання на флеш-накопичувачі файли з документами ГО та Міністерства інфраструктури України щодо переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для надання можливості виїзду ОСОБА_12 за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

Крім того, на виконання злочинного плану, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, діючи у складі організованої групи, керуючись корисливим мотивом та переслідуючи мету незаконного особистого збагачення, реалізуючи злочинний умисел організованої групи, направлений на підробку документів та сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України, надав вказівку ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на вчинення кримінально протиправних дій, спрямованих на пошук військовозобов`язаних громадян України, що мають намір незаконно за грошову винагороду перетнути державний кордон України.

Після того, ОСОБА_6 згідно з відведеної йому злочинної ролі, за вказівкою ОСОБА_5 , підшукав військовозобов`язаного громадянина України ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки), який мав намір незаконно за грошову винагороду перетнути державний кордон України. У подальшому 12.08.2022 в ході спілкування з військовозобов`язаним ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки), достовірно знаючи, що йому обмежено виїзд за кордон, запропонував за грошову винагороду у розмірі 3000 доларів США, посприяти останньому у переправленні через державний кордон України шляхом включення його через благодійну організацію до системи «Шлях», а саме до переліку водіїв, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний стан, начебто з метою купівлі автотранспортних засобів за кордоном для потреб Збройних сил України.

Так, згідно домовленості ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) мав сплатити членам організованої групи за сприяння у незаконному переправленні через Державний кордон України грошові кошти в загальній сумі 3000 доларів США трьома частинами, а саме: спочатку в якості авансу за підготовку документів для виїзду за кордон 10 000 гривень шляхом зарахування на банківську картку № НОМЕР_3 АТ КБ «ПРИВАТБАНК»; потім 2000 доларів США після того, як будуть виготовлені необхідні документи та ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) буде включено до переліку водіїв, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний стан шляхом передачі грошових коштів готівкою; а також останню частину у розмірі 800 доларів США вже безпосередньо після перетину державного кордону України.

Після того, ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки), погодившись на дану пропозицію, відповідно до відомостей АТ КБ «ПРИВАТБАНК» здійснив 21.09.2022 переказ грошових коштів 4900 (та комісія банку 22 гривні) гривень та 22.09.2022 переказ грошових коштів 4900 (та комісія банку 22 гривні) гривень на банківську картку АТ КБ «ПРИВАТБАНК» № НОМЕР_3 загальною сумою 9800 гривень, що належить ОСОБА_14 .

У свою чергу ОСОБА_5 , будучи службовою особою, а саме головою громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ», з використанням службового становища, згідно з покладеної на нього злочинної ролі, за допомогою ОСОБА_7 , у невстановленому досудовим розслідуванням місці та час, але пізніше 19.09.2022 підготували необхідний пакет документів до Міністерства інфраструктури України з пропозиціями від ГО щодо включення ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для надання можливості виїзду ОСОБА_13 за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

У подальшому, після погодження всіх необхідних процедур, виготовлення ОСОБА_5 та ОСОБА_7 необхідних документів для безперешкодного перетину державного кордону України та включення ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) до переліку водіїв, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний стан, що надає ОСОБА_13 можливість безперешкодно перетинати кордон України протягом трьох календарних місяців, ОСОБА_6 висунув вимогу ОСОБА_13 про термінову необхідність сплати наступної частини грошових коштів в сумі 2000 доларів США, яку необхідно буде передати довіреній особі, а саме ОСОБА_7 .

З цією метою ОСОБА_5 надав вказівку ОСОБА_7 11.10.2022 зустрітись та отримати від ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) грошові кошти в сумі 2000 доларів США.

Після того, 11.10.2022 приблизно о 10 год. 20 хв. поблизу ресторану «Реберня на узвозі» за адресою: м. Київ, Андріївський узвіз, 2А, ОСОБА_7 , на виконання вказівки ОСОБА_5 , згідно з відведеної йому злочинної ролі, зустрівся з ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) та отримав від останнього грошові кошти в сумі 2000 доларів в якості оплати за сприяння у незаконному переправленні через Державний кордон України.

Разом з тим, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про всі злочинні плани організованої групи, зберігав за місцем проживання на флеш-накопичувачі файли з документами ГО та Міністерства інфраструктури України щодо переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для надання особі можливості виїзду за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

Таким чином, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюється у сприянні незаконного переправлення осіб через Державний кордон України, шляхом усунення перешкод, вчинені службовою особою з використанням службового становища, повторно, організованою групою, з корисливих мотивів, тобто вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.

Крім того, на виконання злочинного плану, ОСОБА_5 , будучи службовою особою з використанням службового становища, влітку 2022 року (точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 31.08.2022), діючи у складі організованої групи, керуючись корисливим мотивом, реалізуючи злочинний умисел організованої групи, спрямований на сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом складання, видачею службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, надав вказівку ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на вчинення кримінально протиправних дій, спрямованих на пошук військовозобов`язаних громадян України, що мають намір незаконно за грошову винагороду перетнути державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_6 , відповідно до своєї злочинної ролі, за вказівкою ОСОБА_5 підшукав військовозобов`язаного громадянина України ОСОБА_8 , який виявив бажання таким чином перетнути державний кордон України, а саме за грошову винагороду шляхом включення його через громадську організацію до системи «Шлях» до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для виїзду за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

Так, ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану організованої групи, відповідно до своєї злочинної ролі, достовірно знаючи, що ОСОБА_8 є особою призовного віку і не мав права перетину державного кордону України у військовий час та не мав наміру та можливості привозити гуманітарну допомогу, а має лише намір незаконно перетнути державний кордон України, домовилися з ОСОБА_8 про допомогу останньому в незаконному перетині державного кордону України в Республіку Словаччина за грошову винагороду у розмірі орієнтовно 1200 доларів США. За вказані грошові кошти члени організованої групи мали виготовити завідомо неправдиві офіційні документи та безпідставно звернутись від громадської організації до Міністерства інфраструктури України з пропозиціями від ГО щодо включення ОСОБА_8 до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, що надасть дозвіл на перетин громадянину ОСОБА_8 державного кордону та внесення його анкетних даних до системи «Шлях».

Після того, на виконання узгоджених домовленостей ОСОБА_8 у період з 01.06.2022 по 01.09.2022 надіслав ОСОБА_6 в електронному вигляді власні документи, зокрема, паспорт громадянина України, закордонний паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, водійські права та інші документи, які ОСОБА_6 , відповідно до своєї злочинної ролі, передав ОСОБА_5 для подальшого їх використання з метою виготовлення завідомо неправдивих офіційних документів, в які будуть внесені недостовірні відомості, що надасть змогу ОСОБА_8 незаконно перетнути державний кордон України.

Крім того, на виконання злочинного плану, ОСОБА_5 , будучи службовою особою з використанням службового становища, влітку 2022 року (точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 31.08.2022), діючи у складі організованої групи, керуючись корисливим мотивом, реалізуючи злочинний умисел організованої групи, спрямований на сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом складання, видачею службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, надав вказівку ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на вчинення кримінально протиправних дій, спрямованих на пошук військовозобов`язаних громадян України, що мають намір незаконно за грошову винагороду перетнути державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_6 , відповідно до своєї злочинної ролі, за вказівкою ОСОБА_5 підшукав військовозобов`язаного громадянина України ОСОБА_11 , який виявив бажання таким чином перетнути державний кордон України, а саме за грошову винагороду шляхом включення його через громадську організацію до системи «Шлях» до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для виїзду за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

Так, ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану організованої групи, відповідно до своєї злочинної ролі, достовірно знаючи, що ОСОБА_11 є особою призовного віку і не мав права перетину державного кордону України у військовий час та не мав наміру та можливості привозити гуманітарну допомогу, а має лише намір незаконно перетнути державний кордон України, домовилися з ОСОБА_11 про допомогу останньому в незаконному перетині державного кордону України в Республіку Словаччина за обумовлену грошову винагороду. За вказані грошові кошти члени організованої групи мали виготовити завідомо неправдиві офіційні документи та безпідставно звернутись від громадської організації до Міністерства інфраструктури України з пропозиціями від ГО щодо включення ОСОБА_11 до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, що надасть дозвіл на перетин громадянину ОСОБА_11 державного кордону та внесення його анкетних даних до системи «Шлях».

Після того, на виконання узгоджених домовленостей ОСОБА_11 у період з 01.06.2022 по 01.09.2022 надіслав ОСОБА_6 в електронному вигляді власні документи, зокрема, паспорт громадянина України, закордонний паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, водійські права та інші документи, які ОСОБА_6 , відповідно до своєї злочинної ролі, передав ОСОБА_5 для подальшого їх використання з метою виготовлення завідомо неправдивих офіційних документів, в які будуть внесені недостовірні відомості, що надасть змогу ОСОБА_11 незаконно перетнути державний кордон України.

Крім того, на виконання злочинного плану, ОСОБА_5 , будучи службовою особою з використанням службового становища, влітку 2022 року (точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 31.08.2022), діючи у складі організованої групи, керуючись корисливим мотивом, реалізуючи злочинний умисел організованої групи, спрямований на сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом складання, видачею службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, надав вказівку ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на вчинення кримінально протиправних дій, спрямованих на пошук військовозобов`язаних громадян України, що мають намір незаконно за грошову винагороду перетнути державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_6 , відповідно до своєї злочинної ролі, за вказівкою ОСОБА_5 підшукав військовозобов`язаного громадянина України ОСОБА_10 , який виявив бажання таким чином перетнути державний кордон України, а саме за грошову винагороду шляхом включення його через громадську організацію до системи «Шлях» до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для виїзду за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

Так, ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану організованої групи, відповідно до своєї злочинної ролі, достовірно знаючи, що ОСОБА_10 є особою призовного віку і не мав права перетину державного кордону України у військовий час та не мав наміру та можливості привозити гуманітарну допомогу, а має лише намір незаконно перетнути державний кордон України, домовилися з ОСОБА_10 про допомогу останньому в незаконному перетині державного кордону України в Республіку Польща за обумовлену грошову винагороду. За вказані грошові кошти члени організованої групи мали виготовити завідомо неправдиві офіційні документи та безпідставно звернутись від громадської організації до Міністерства інфраструктури України з пропозиціями від ГО щодо включення ОСОБА_10 до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, що надасть дозвіл на перетин ОСОБА_10 державного кордону та внесення його анкетних даних до системи «Шлях».

Після того, на виконання узгоджених домовленостей ОСОБА_10 у період з 01.06.2022 по 01.09.2022 надіслав ОСОБА_6 в електронному вигляді власні документи, зокрема, паспорт громадянина України, закордонний паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, водійські права та інші документи, які ОСОБА_6 , відповідно до своєї злочинної ролі, передав ОСОБА_5 для подальшого їх використання з метою виготовлення завідомо неправдивих офіційних документів, в які будуть внесені недостовірні відомості, що надасть змогу ОСОБА_10 незаконно перетнути державний кордон України.

У свою чергу ОСОБА_5 , будучи службовою особою, а саме головою громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ», якого відповідно до протоколу № 1 установчих зборів засновників громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ» від 08.09.2020 обрано головою громадської організації, з використанням службового становища, згідно з покладеної на нього злочинної ролі, та ОСОБА_7 , маючи у своєму розпорядженні надані ОСОБА_8 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 документи на їх власне ім`я, реалізуючи злочинний умисел організованої групи, направлений на складання, видачу службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, у невстановленому досудовим розслідуванням місці та час, але пізніше 02.09.2022, за допомогою комп`ютерної техніки підготували необхідний пакет документів до Міністерства інфраструктури України для надання можливості виїзду ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 за межі України в умовах правового режиму воєнного стану, а саме склали завідомо неправдиві офіційні документи та внесли завідомо неправдиві відомості до наступних офіційних документів:

1)Лист Міністру інфраструктури України з додатками від ГО за № 01/09-1 від 01.09.2022, в який внесено завідомо неправдиві відомості щодо начебто виконання ГО завдань, пов`язаних з відправлення та транспортуванням гуманітарної допомоги для потреб військової частини НОМЕР_4 (код НОМЕР_5 );

2) Додаток № 1 до листа від 01.09.22 № 01/09-1 - Пропозиції щодо виїзду за межі України водіїв в умовах правового режиму воєнного стану, в який внесено завідомо неправдиві відомості про те, що ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 здійснять виїзд за межі України з метою виконання завдань ГО, пов`язаних з відправлення та транспортуванням гуманітарної допомоги для потреб військової частини НОМЕР_4 (код НОМЕР_5 )

3)Додаток № 2 - Обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення відправника гуманітарної допомоги, в який внесено завідомо неправдиві відомості про те, що ГО є відправником гуманітарної допомоги для військової частини НОМЕР_4 у вигляді автомобілів марки Ford Ranger Pick-Up, LKW Zul, 2001 року випуску, який мав доставити ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , 2007 року випуску, який мав доставити ОСОБА_11 , Nissan PickUp АНК, 1994 року випуску, який мав доставити ОСОБА_10 ;

4)Пропозиція надання гуманітарної допомоги №26/08-1 від 26.08.2022, скерована командиру військової частини НОМЕР_4 , в яку внесено завідомо неправдиві відомості про те, що ГО за рахунок власних коштів буде купувати автомобілі, з метою подальшої їх передачі в якості гуманітарної допомоги підрозділам ЗСУ та просить погодження на отримання від ГО в якості гуманітарної допомоги відповідно до вимог чинного законодавства України автомобілів, після їх купівлі ГО;

5)Витяг з протоколу засідання ради громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ» від 01.09.2022, в який внесено завідомо неправдиві відомості про те, що радою ГО вирішено придбати в Німеччині для військової частини НОМЕР_4 три автомобілі та уповноважити представника ГО ОСОБА_8 здійснити купівлю автомобіля марки Ford Ranger Pick-Up, LKW Zul, 2001 року випуску, за ціною 5 500 євро, та здійснити його доставку в Україну, уповноважити представника ГО ОСОБА_11 здійснити купівлю автомобіля марки Dacia Dacia Logan Pick Up, 2007 року випуску, за ціною 3 500 євро, та здійснити його доставку в Україну, а також уповноважити представника ГО ОСОБА_10 здійснити купівлю автомобіля марки Nissan PickUp АНК, 1994 року випуску, за ціною 5 500 євро, та здійснити його доставку в Україну.

6)Інформація щодо автомобілів, які у вигляді гуманітарної допомоги будуть передані від громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ» військовій частині НОМЕР_4 , в який внесено завідомо неправдиві відомості про те, що військовій частині НОМЕР_4 буде передано гуманітарну допомогу від ГО у вигляді автомобілів марки Ford Ranger Pick-Up, LKW Zul, 2001 року випуску за ціною 5 500 євро, Dacia Dacia Logan Pick Up, 2007 року випуску за ціною 3 500 євро Nissan PickUp АНК, 1994 року випуску за ціною 5 500 євро.

Після виготовлення ОСОБА_5 та ОСОБА_7 за допомогою комп`ютерної техніки вищевказаних документів, в які внесено безпідставні та неправдиві відомості, для надання права ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 на виїзд за кордон за гуманітарною допомогою, ОСОБА_5 , згідно з покладеної на нього злочинної ролі, будучи службовою особою з використанням службового становища, у невстановленому досудовим розслідуванням місці та час, але не пізніше 02.09.2022, завірив їх у відповідній графі власним підписом як голова ГО та проставив відтиск печатки ГО, надавши таким чином документу офіційного змісту зі сторони юридичної особи, тобто склав завідомо неправдиві офіційні документи, в які внесено завідомо неправдиві відомості.

У подальшому ОСОБА_5 , будучи службовою особою з використанням службового становища, 02.09.2022 надіслав вищевказані відскановані завідомо неправдиві офіційні документи з електронної пошти ГО - ІНФОРМАЦІЯ_3 уповноваженим посадовим особам Міністерства інфраструктури України на електронну пошту Міністерства - zmin98916@gmail.com, з метою подальшого винесення відповідного наказу, внесення анкетних даних ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 до системи «Шлях» та включення до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, що надасть право виїзду останньому за кордон, таким чином видавши завідомо неправдиві офіційні документи, в які внесено завідомо неправдиві відомості.

За результатами спільних злочинних дій всіх членів організованої групи, спрямованих складання, видачу службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, Міністерством інфраструктури України, посадові особи якого не були обізнані про злочинні наміри ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , після розгляду отриманих від них електронним зв`язком документів, в які внесено завідомо неправдиві відомості, винесено наказ № 681 від 07.09.2022 «Про заходи забезпечення міжнародних автомобільних перевезень в умовах правового режиму воєнного стану», відповідно до якого затверджено перелік водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для надання можливості виїзду за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці, та в який внесено безпідставні дані щодо надання права ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 на виїзд за кордон за гуманітарною допомогою.

У подальшому, після погодження всіх необхідних процедур, сплати домовленої суми грошових коштів, виготовлення ОСОБА_5 за допомогою ОСОБА_7 підроблених документів для безперешкодного перетину державного кордону України, включення ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 до переліку водіїв, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний стан, що надає йому можливість безперешкодно перетинати кордон України протягом трьох календарних місяців, ОСОБА_8 12.09.2022 перетнув державний кордон України на пункті пропуску «ІНФОРМАЦІЯ_6», ОСОБА_11 28.09.2022 перетнув державний кордон України на пункті пропуску «ІНФОРМАЦІЯ_5» та ОСОБА_10 10.09.2022 перетнув державний кордон України на пункті пропуску «ІНФОРМАЦІЯ_7».

Разом з тим, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про всі злочинні плани організованої групи, зберігав за місцем проживання документи ГО, а саме посвідчення про відрядження, видані на ім`я ОСОБА_8 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 скріплені печаткою ГО та підписом ОСОБА_5 . У свою чергу ОСОБА_6 будучи обізнаним про всі злочинні плани організованої групи, повідомляв ОСОБА_8 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 про результати виконання всіх зобов`язань членами організованої групи та включення останніх до переліку водіїв, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний стан, що надає можливість безперешкодно перетинати кордон України.

Крім того, на виконання злочинного плану, ОСОБА_5 , будучи службовою особою з використанням службового становища, влітку 2022 року (точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 31.08.2022), діючи у складі організованої групи, керуючись корисливим мотивом, реалізуючи злочинний умисел організованої групи, спрямований на сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом складання, видачею службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, надав вказівку ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на вчинення кримінально протиправних дій, спрямованих на пошук військовозобов`язаних громадян України, що мають намір незаконно за грошову винагороду перетнути державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_6 , відповідно до своєї злочинної ролі, за вказівкою ОСОБА_5 підшукав військовозобов`язаного громадянина України ОСОБА_9 , який виявив бажання таким чином перетнути державний кордон України, а саме за грошову винагороду шляхом включення його через громадську організацію до системи «Шлях» до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для виїзду за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

Так, ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану організованої групи, відповідно до своєї злочинної ролі, достовірно знаючи, що ОСОБА_9 є особою призовного віку і не мав права перетину державного кордону України у військовий час та не мав наміру та можливості привозити гуманітарну допомогу, а має лише намір незаконно перетнути державний кордон України, домовилися з ОСОБА_9 про допомогу останньому в незаконному перетині державного кордону України в Республіку Польща за грошову винагороду у розмірі орієнтовно 2000 доларів США. За вказані грошові кошти члени організованої групи мали виготовити завідомо неправдиві офіційні документи та безпідставно звернутись від громадської організації до Міністерства інфраструктури України з пропозиціями від ГО щодо включення ОСОБА_9 до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, що надасть дозвіл на перетин громадянину ОСОБА_9 державного кордону та внесення його анкетних даних до системи «Шлях».

Після того, на виконання узгоджених домовленостей ОСОБА_9 надіслав ОСОБА_6 в електронному вигляді власні документи, зокрема, паспорт громадянина України, закордонний паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, водійські права та інші документи, які ОСОБА_6 , відповідно до своєї злочинної ролі, передав ОСОБА_5 для подальшого їх використання з метою виготовлення завідомо неправдивих офіційних документів, в які будуть внесені недостовірні відомості, що надасть змогу ОСОБА_9 незаконно перетнути державний кордон України.

Крім того, на виконання злочинного плану, ОСОБА_5 , будучи службовою особою з використанням службового становища, влітку 2022 року (точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 31.08.2022), діючи у складі організованої групи, керуючись корисливим мотивом, реалізуючи злочинний умисел організованої групи, спрямований на сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом складання, видачею службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, надав вказівку ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на вчинення кримінально протиправних дій, спрямованих на пошук військовозобов`язаних громадян України, що мають намір незаконно за грошову винагороду перетнути державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_6 , відповідно до своєї злочинної ролі, за вказівкою ОСОБА_5 підшукав військовозобов`язаного громадянина України ОСОБА_12 , який виявив бажання таким чином перетнути державний кордон України, а саме за грошову винагороду шляхом включення його через громадську організацію до системи «Шлях» до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для виїзду за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

Так, ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану організованої групи, відповідно до своєї злочинної ролі, достовірно знаючи, що ОСОБА_12 є особою призовного віку і не мав права перетину державного кордону України у військовий час та не мав наміру та можливості привозити гуманітарну допомогу, а має лише намір незаконно перетнути державний кордон України, домовилися з ОСОБА_12 про допомогу останньому в незаконному перетині державного кордону України в Республіку Словаччина за обумовлену грошову винагороду. За вказані грошові кошти члени організованої групи мали виготовити завідомо неправдиві офіційні документи та безпідставно звернутись від громадської організації до Міністерства інфраструктури України з пропозиціями від ГО щодо включення ОСОБА_12 до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, що надасть дозвіл на перетин громадянину ОСОБА_12 державного кордону та внесення його анкетних даних до системи «Шлях».

Після того, на виконання узгоджених домовленостей ОСОБА_12 надіслав ОСОБА_6 в електронному вигляді власні документи, зокрема, паспорт громадянина України, закордонний паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, водійські права та інші документи, які ОСОБА_6 , відповідно до своєї злочинної ролі, передав ОСОБА_5 для подальшого їх використання з метою виготовлення завідомо неправдивих офіційних документів, в які будуть внесені недостовірні відомості, що надасть змогу ОСОБА_12 незаконно перетнути державний кордон України.

Крім того, на виконання злочинного плану, ОСОБА_5 , будучи службовою особою з використанням службового становища, влітку 2022 року (точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, але не пізніше 12.08.2022), діючи у складі організованої групи, керуючись корисливим мотивом, реалізуючи злочинний умисел організованої групи, спрямований на сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України, складання, видачу службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, надав вказівку ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на вчинення кримінально протиправних дій, спрямованих на пошук військовозобов`язаних громадян України, що мають намір незаконно за грошову винагороду перетнути державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_6 , відповідно до своєї злочинної ролі, за вказівкою ОСОБА_5 підшукав військовозобов`язаного громадянина України ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки), який виявив бажання таким чином перетнути державний кордон України, а саме за грошову винагороду шляхом включення його через громадську організацію до системи «Шлях» до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для виїзду за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

Так, ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану організованої групи, відповідно до своєї злочинної ролі, достовірно знаючи, що ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) є особою призовного віку і не мав права перетину державного кордону України у військовий час та не мав наміру та можливості привозити гуманітарну допомогу, а має лише намір незаконно перетнути державний кордон України, домовилися з ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) про допомогу останньому в незаконному перетині державного кордону України за грошову винагороду у розмірі орієнтовно 3000 доларів США. За вказані грошові кошти члени організованої групи мали надати ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) послуги із безпідставного звернення однієї із громадської організації до Міністерства інфраструктури України з пропозиціями від ГО щодо включення ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, що надасть дозвіл на перетин громадянину ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) державного кордону та внесення його анкетних даних до системи «Шлях».

Після того, на виконання узгоджених домовленостей ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) за вимогою ОСОБА_6 надіслав членам організованої групи в електронному вигляді власні документи, зокрема, паспорт громадянина України, закордонний паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, водійські права та інші документи необхідні для подальшого їх використання з метою повторного виготовлення офіційних документів, в які будуть внесені недостовірні відомості, що надасть змогу ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) незаконно перетнути державний кордон України.

У свою чергу ОСОБА_5 , будучи службовою особою, а саме головою громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ», якого відповідно до протоколу № 1 установчих зборів засновників громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ» від 08.09.2020 головою громадської організації, з використанням службового становища, згідно з покладеної на нього злочинної ролі, та ОСОБА_7 , маючи у своєму розпорядженні надані ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) документи на їх ім`я, реалізуючи злочинний умисел організованої групи, направлений на складання, видачу службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, у невстановленому досудовим розслідуванням місці та час, але пізніше 19.09.2022, за допомогою комп`ютерної техніки підготували необхідний пакет документів до Міністерства інфраструктури України для надання можливості виїзду ОСОБА_9 та ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) за межі України в умовах правового режиму воєнного стану, тобто склали завідомо неправдиві офіційні документи та внесли завідомо неправдиві відомості до наступних офіційних документів:

1)Лист Міністру інфраструктури України з додатками від ГО за № 19/09-1 від 19.09.2022, в який внесено завідомо неправдиві відомості щодо начебто виконання ГО завдань, пов`язаних з відправлення та транспортуванням гуманітарної допомоги для потреб військової частини НОМЕР_4 (код НОМЕР_5 );

2) Додаток № 1 до листа від 19.09.22 № 19/09-1 - Пропозиції щодо виїзду за межі України водіїв в умовах правового режиму воєнного стану, в який внесено завідомо неправдиві відомості про те, що ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) здійснить виїзд за межі України з метою виконання завдань ГО, пов`язаних з відправлення та транспортуванням гуманітарної допомоги для потреб військової частини НОМЕР_4 (код НОМЕР_5 )

3)Додаток № 2 - Обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення відправника гуманітарної допомоги, в який внесено завідомо неправдиві відомості про те, що ГО є відправником гуманітарної допомоги для військової частини НОМЕР_4 у вигляді вантажного автомобіля марки Mercedes-Benz Atego 823, 2004 року випуску, який мав доставити ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки), автомобіля підвищеної прохідності тупи пікап марки Ford Ranger Pick-Up, 2000 року випуску, який мав доставити ОСОБА_12 , мікроавтобуса вантажопасажирського марки Volkswagen TS Transporter, 2008 року випуску, який мав доставити ОСОБА_9 ;

4)Пропозиція надання гуманітарної допомоги №26/08-1 від 26.08.2022, скерована командиру військової частини НОМЕР_4 , в яку внесено завідомо неправдиві відомості про те, що ГО за рахунок власних коштів буде купувати автомобілі, з метою подальшої їх передачі в якості гуманітарної допомоги підрозділам ЗСУ та просить погодження на отримання від ГО в якості гуманітарної допомоги відповідно до вимог чинного законодавства України автомобілів, після їх купівлі ГО;

5)Витяг з протоколу засідання ради громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ» від 01.09.2022, в який внесено завідомо неправдиві відомості про те, що радою ГО вирішено придбати в Німеччині для військової частини НОМЕР_4 три автомобілі та уповноважити представника ГО ОСОБА_9 здійснити купівлю автомобіля марки Volkswagen T5 Transporter, 2008 року випуску, за ціною 4 300 євро, та здійснити його доставку в Україну, уповноважити представника ГО ОСОБА_12 здійснити купівлю автомобіля марки Ford Ranger Pick-Up, 2000 року випуску за ціною 4 200 євро, та здійснити його доставку в Україну, а також уповноважити представника ГО ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) здійснити купівлю автомобіля марки Mercedes-Benz Atego 823, 2004 року випуску, за ціною 4 999 євро, та здійснити його доставку в Україну;

6)Інформація щодо автомобілів, які у вигляді гуманітарної допомоги будуть передані від громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ» військовій частині НОМЕР_4 , в який внесено завідомо неправдиві відомості про те, що військовій частині НОМЕР_4 буде передано гуманітарну допомогу від ГО у вигляді вантажного автомобіля марки Mercedes-Benz Atego 823, 2004 року випуску, за ціною 4 999 євро, автомобіля підвищеної прохідності тупи пікап марки Ford Ranger Pick-Up, 2000 року випуску за ціною 4 200 євро, мікроавтобуса вантажопасажирського марки Volkswagen TS Transporter, 2008 року випуску за ціною 4 300 євро.

Після виготовлення ОСОБА_5 та ОСОБА_7 за допомогою комп`ютерної техніки вищевказаних документів, в які внесено безпідставні та неправдиві відомості, для надання права ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) на виїзд за кордон за гуманітарною допомогою, ОСОБА_5 , згідно з покладеної на нього злочинної ролі, будучи службовою особою з використанням службового становища, у невстановленому досудовим розслідуванням місці та час, але не пізніше 18.09.2022, завірив їх у відповідній графі власним підписом як голова ГО та проставив відтиск печатки ГО надавши таким чином документу офіційного змісту зі сторони юридичної особи, тобто склав завідомо неправдиві офіційні документи, в які внесено завідомо неправдиві відомості.

У подальшому ОСОБА_5 , будучи службовою особою з використанням службового становища, надіслав вищевказані відскановані завідомо неправдиві офіційні документи з електронної пошти ГО - ІНФОРМАЦІЯ_3 уповноваженим посадовим особам Міністерства інфраструктури України на електронну пошту Міністерства - ІНФОРМАЦІЯ_4 , з метою подальшого винесення відповідного наказу, внесення анкетних даних ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) до системи «Шлях» та включення до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, що надасть право виїзду останньому за кордон, таким чином видавши завідомо неправдиві офіційні документи, в які внесено завідомо неправдиві відомості.

За результатами спільних злочинних дій всіх членів організованої групи, спрямованих на складання, видачу службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, Міністерством інфраструктури України, посадові особи якого не були обізнані про злочинні наміри ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , після розгляду отриманих від них електронним зв`язком документів, в які внесено завідомо неправдиві відомості, винесено наказ № 733 від 28.09.2022 «Про заходи забезпечення міжнародних автомобільних перевезень в умовах правового режиму воєнного стану», відповідно до якого затверджено перелік водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для надання можливості виїзду за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці, та в який внесено безпідставні дані, щодо надання права ОСОБА_12 , ОСОБА_9 та ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) на виїзд за кордон за гуманітарною допомогою.

У подальшому, після погодження всіх необхідних процедур, сплати домовленої суми грошових коштів, виготовлення ОСОБА_5 та ОСОБА_7 за допомогою комп`ютерної техніки завідомо підроблених документів для безперешкодного перетину державного кордону України, включення ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) до переліку водіїв, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний стан, що надає йому можливість безперешкодно перетинати кордон України протягом трьох календарних місяців, ОСОБА_9 02.10.2022 перетнув державний кордон України на пункті пропуску «ІНФОРМАЦІЯ_8» та ОСОБА_12 30.09.2022 перетнув державний кордон України на пункті пропуску «ІНФОРМАЦІЯ_6».

Разом з тим, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про всі злочинні плани організованої групи, зберігав за місцем проживання на флеш-накопичувачі файли з документами ГО та Міністерства інфраструктури України щодо переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для надання можливості виїзду ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці. У свою чергу ОСОБА_6 будучи обізнаним про всі злочинні плани організованої групи, повідомляв ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) про результати виконання всіх зобов`язань членами організованої групи та включення останніх до переліку водіїв, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний стан, що надає можливість безперешкодно перетинати кордон України.

Таким чином, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюється у складанні, видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчиненому організованою групою осіб, тобто вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

Крім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, в період з 12.08.2022 по 19.09.2022, у ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_15 виник спільний злочинний умисел, спрямований на одержання службовою особою юридичної особи приватного права неправомірної вигоди за вчинення дій з використанням наданих їй повноважень в інтересах того, хто надає таку вигоду, поєднане з вимаганням, організованою групою осіб, а саме за сприяння військовозобов`язаним особам призовного віку, яким обмежено виїзд за кордон, у переправленні через державний кордон України, а також розподілу в подальшому отриманої неправомірної вигоди між собою.

Відповідно до протоколу № 1 установчих зборів засновників громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ» від 08.09.2020 ОСОБА_5 обрано головою громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ» (код ЄДРПОУ 43813337), внаслідок чого останній набув статус службової особи юридичної особи приватного права.

Відповідно до статуту громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ» від 08.09.2020 голова ГО наділений, зокрема, наступними повноваженнями:

- здійснювати оперативне управління справами, майном та коштами організації в межах, встановлених даним Статутом та Загальними зборами і в межах своєї компетенції і повноважень забезпечувати виконання рішень.

- діяти від імені організації без довіреності та представляти організацію у її стосунках з іншими особами.

- видавати накази, розпорядження інші внутрішні нормативні акти та документи організації.

- організовувати документообіг, діловодство, ведення бухгалтерського обліку та звітності організації.

- здійснювати прийняття, переведення на іншу роботу, відсторонення від неї та звільнення працівників організації, застосовувати до них заходи заохочення та стягнення, затверджувати посадові обов`язки працівників організації.

- виступати розпорядником коштів та майна організації, укладати та підписувати від імені організації господарські та інші договори, контракти, видавати довіреності на право вчинення дій та представництва від імені організації.

- вирішувати інші питання діяльності організації відповідно до мети і основних завдань її діяльності, віднесені до його компетенції внутрішніми документами організації та статутом, приймати з цих питань будь-які інші рішення або виконувати будь-які інші дії крім тих, що відносяться до компетенції інших органів управління організації, Загальних зборів членів організації.

- рішення Голови організації оформлюється у виді наказів чи розпоряджень.

На виконання розробленого злочинного плану, спрямованого на одержання службовою особою юридичної особи приватного права неправомірної вигоди за вчинення дій з використанням наданих їй повноважень в інтересах того, хто надає таку вигоду поєднане з вимаганням, організованою групою осіб, поєднане з вимаганням, організованою групою осіб у невстановлений слідством час та місці, але не пізніше 12.08.2022, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, діючи у складі організованої групи, керуючись корисливим мотивом та переслідуючи мету незаконного особистого збагачення, реалізуючи злочинний умисел організованої групи надав вказівку ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на вчинення кримінально протиправних дій, спрямованих на пошук військовозобов`язаних громадян України, що мають намір незаконно за грошову винагороду перетнути державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_6 згідно з відведеної йому злочинної ролі, за вказівкою ОСОБА_5 , підшукав військовозобов`язаного громадянина України ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки), який виявив бажання таким чином за грошову винагороду перетнути державний кордон України. У ході спілкування з військовозобов`язаним ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) 12.08.2022 достовірно знаючи, що йому обмежено виїзд за кордон, запропонував за грошову винагороду в розмірі 3000 доларів США, посприяти останньому у переправленні через державний кордон України шляхом включення його через громадську організацію до системи «Шлях», а саме до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для виїзду за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

Після того, на виконання узгоджених домовленостей ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) на вимогу ОСОБА_6 надіслав членам організованої групи в електронному вигляді власні документи, зокрема, паспорт громадянина України, закордонний паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, водійські права та інші документи необхідні для подальшого їх використання з метою повторного виготовлення офіційних документів, в які будуть внесені недостовірні відомості, що надасть змогу ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) незаконно перетнути державний кордон України.

У свою чергу ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану організованої групи, спрямованого на одержання неправомірної вигоди, під час телефонної розмови 13.09.2022 та 19.09.2022 повідомив ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) про необхідність сплати членам організованої групи частини грошових коштів в якості авансу за підготовку документів для виїзду за кордон шляхом зарахування на банківську картку № НОМЕР_3 АТ КБ «ПРИВАТБАНК».

Після того, ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки), погодившись на дану пропозицію, відповідно до відомостей АТ КБ «ПРИВАТБАНК» здійснив 21.09.2022 переказ грошових коштів 4900 (та комісія банку 22 гривні) гривень та 22.09.2022 переказ грошових коштів 4900 (та комісія банку 22 гривні) гривень на банківську картку АТ КБ «ПРИВАТБАНК» № НОМЕР_3 загальною сумою 9800 гривень, що належить ОСОБА_14 .

Разом з тим, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, а саме головою громадської організації «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ», маючи на меті отримати неправомірну вигоду, організованою групою, з корисливих мотивів, протиправно використав надані йому повноваження. Так, ОСОБА_5 відповідно до покладеної на нього злочинної ролі, разом з ОСОБА_7 за допомогою комп`ютерної техніки підготували необхідний пакет документів до Міністерства інфраструктури України з пропозиціями від ГО щодо включення ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) до переліку водіїв, які здійснюють перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами, для надання можливості виїзду ОСОБА_13 за межі України в умовах правового режиму воєнного стану строком на три календарні місяці.

У подальшому, після погодження всіх необхідних процедур та включення ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) до переліку водіїв, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний стан, що надає останньому можливість безперешкодно перетинати кордон України протягом трьох календарних місяців, ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану на одержання неправомірної вигоди службовою особою юридичної особи приватного права, під час телефонних розмов у період з 01.10.2022 по 08.10.2022 неодноразово висловлював ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) вимогу щодо необхідності терміново сплатити на користь голови громадської організації наступної частини грошових коштів в сумі 2000 доларів США, яку необхідно буде передати довіреній особі, а також у подальшому сплати грошових коштів в сумі 800 доларів США вже безпосередньо після перетину державного кордону України. При цьому вказана вимога надання неправомірної вигоди голові ГО супроводжувалась погрозою вчинення дій, спрямованих на скасування ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) дозволу на виїзд за кордон та зверненням до правоохоронних органів. На вказану вимогу ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) був змушений погодитись.

У свою чергу ОСОБА_5 , реалізуючи злочинний умисел на одержання неправомірної вигоди, повідомив ОСОБА_7 11.10.2022 про необхідність поїхати та отримати від ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) грошові кошти в сумі 2000 доларів США.

Так, 11.10.2022 приблизно о 10 год. 20 хв. поблизу ресторану «Реберня на узвозі» за адресою: м. Київ, Андріївський узвіз, 2А, ОСОБА_7 , згідно з відведеної йому злочинної ролі, зустрівся з ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки) та отримав від останнього грошові кошти в сумі 2000 доларів як неправомірну вигоду за сприяння у незаконному переправленні через Державний кордон України. Після того, цього ж дня ОСОБА_7 було затримано працівниками поліції та вилучено вказані грошові кошти в сумі 2000 доларів США, які йому попередньо як неправомірну вигоду передав ОСОБА_13 (анкетні дані якого змінені у зв`язку із застосуванням заходів безпеки).

Таким чином, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюється у одержанні службовою особою юридичної особи приватного права неправомірної вигоди для себе за вчинення дій з використанням наданих їй повноважень в інтересах того, хто надає таку вигоду, поєднане з вимаганням, вчинене організованою групою, тобто вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 368-3 КК України.

Повідомлена ОСОБА_5 підозра підтверджується наявними в матеріалах кримінального провадження доказами, такими як: заявою про вчинення кримінального правопорушення від 16.08.2022, рапортом ГУ «Д» ДЗНД СБ України щодо виявлення ознак кримінального правопорушення, протоколами допиту свідка ОСОБА_13 та інших осіб, протоколом затримання підозрюваних осіб від 11.10.2022, протоколами обшуків від 11.10.2022, протоколами огляду телефонів ОСОБА_5 , ОСОБА_7 та заявника ОСОБА_13 , протоколами обшуків за місцем проживання незаконно переміщених осіб, протоколами допиту осіб, які володіють інформацією з приводу незаконної діяльності причетних осіб, протоколами тимчасового доступу до банківської таємниці та до інформації, яка перебувала у володінні операторів мобільного зв`язку, відповідями Державної прикордонної служби України та військової частини, якій нібито мали поставити гуманітарну допомогу у вигляді автомобілів, а також іншими матеріалами кримінального провадження в своїй сукупності.

Таким чином у органу досудового розслідування є достатньо підстав підозрювати ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 368-3 КК України, які відповідно до ст. 12 КК України віднесені до тяжких, та санкція передбачає покарання до 9 років позбавлення волі.

Ухвалою слідчого судді Подільського районного суду міста Києва від 13.10.2022 стосовно підозрюваного ОСОБА_5 обрано запобіжний захід у вигляді застави, яку було в подальшому внесено підозрюваним.

07.03.2023 Ухвалою слідчого судді Подільського районного суду міста Києва було продовжено строк дії обов`язків покладених на підозрюваного ОСОБА_5 в межах строку досудового розслідування, а саме до 12.04.2023.

Ч. 3 ст 219 КПК України строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до винесення постанови про відновлення кримінального провадження, а також строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу, не включається у строки, передбачені цією статтею.

07.04.2023 прийнято рішення про завершення досудового розслідування та надання сторонам кримінального провадження матеріалів кримінального провадження для ознайомлення.

Таким чином, в силу вищевказаних норм досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено, однак воно не вважається закінченим, оскільки в даному випадку обвинувальний акт не направлено до суду.

На даний час орган досудового розслідування визнав зібрані під час досудового розслідування докази достатніми для складання обвинувального акту, у зв`язку з чим прийнято рішення про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування.

Строк дії обов`язків покладених на підозрюваного ухвалою слідчого судді закінчується 12.04.2023, однак до вказаного дня ознайомити сторону захисту з матеріалами кримінального провадження, скласти обвинувальний акт та виконати інші дії, передбачені на вказаній стадії кримінального провадження неможливо.

Направлення обвинувального акту до суду без проведення процедури ознайомлення з матеріалами кримінального провадження матиме наслідком визнання всіх доказів недопустимими.

Таким чином необхідний час для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження підозрюваних та захисників.

Отже, з метою ознайомлення сторони захисту з матеріалами досудового розслідування, а також для забезпечення виконання судом вимог ст. 314 КПК України - призначення та проведення підготовчого судового засідання, виникла необхідність в продовженні строку обов`язків, покладених ухвалою слідчого судді Подільського районного суду міста Києва на підозрюваного.

Стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 необхідно продовжити строк дії обов`язків покладених на підозрюваного ухвалою слідчого судді, оскільки, існують ризики передбачені ст. 177 КПК України, та які вказують на те, що підозрюваний буде:

- переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;

- вчиняти інші кримінальні правопорушення;

- може впливати на свідків з метою зміни останніми показів.

Під час застосування запобіжного заходу стосовно підозрюваного ОСОБА_5 слідчим суддею було підтверджено наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: переховування від органу досудового розслідування та суду, а також спроби незаконно впливати на свідків, інших підозрюваних у цьому кримінальному провадженні.

Вказані ризики продовжують існувати і на даний час, враховуючи наступні обставини:

Ризик переховування від органів досудового розслідування та суду обґрунтовується наступним.

ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення за яке передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дев`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Таким чином, знаючи про тяжкість покарання, що йому загрожує у разі визнання винним у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення, з метою уникнення відповідальності за вчинений ним злочин ОСОБА_5 може переховуватись від органу досудового розслідування та, в подальшому, від суду.

Отже, оцінюючи можливість підозрюваного переховуватися від органу досудового розслідування, та суду, такі дії спрямовані на переховування останньої є цілком вірогідними в будь-який момент кримінального провадження.

Ураховуючи викладене, вважає, що ОСОБА_5 з метою уникнення покарання, яке йому загрожує у разі визнання його вини, може здійснити спроби переховуватися від органів досудового розслідування чи суду, тобто існує реальний ризик, передбачений п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України.

Ризик незаконно впливати на свідків, інших підозрюваних у цьому кримінальному провадженні обґрунтовується наступним.

На даний час в ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено осіб, які можуть володіти інформацією, що має суттєве значення для досудового розслідування щодо незаконної діяльності ГО «ПЛАТФОРМА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД КИЇВЩИНИ», головою якої є ОСОБА_5 , та мають бути допитані в якості свідків, а також щодо діяльності інших підозрюваних, що у співучасті з ОСОБА_5 вчинили тяжке кримінальне правопорушення..

За таких обставин ризик впливу на свідків існує не лише на початковому етапі кримінального провадження при зібранні доказів, а й на стадії судового розгляду до моменту безпосереднього отримання судом свідчень від свідків та дослідження їх судом.

Вказане надає підстави обґрунтовано припускати ймовірну можливість незаконного впливу зі сторони підозрюваного на свідків з метою зміни чи відмови від раніше наданих ними свідчень.

Крім того, не будучи обмеженим у вільному доступі до інших осіб, підозрюваний ОСОБА_5 може здійснювати на них вплив з метою їх спонукання до ненадання показань, перекручування або спотворення обставин, які їм відомі.

Вказані обставини свідчать про те, що ОСОБА_5 може здійснити незаконний вплив на свідків, тобто наявний реальний ризик, передбачений п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України.

Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримав клопотання, зазначив, що відповідна підозра ОСОБА_5 є обґрунтованою, а запобіжний захід у виді особистого зобов`язання буде достатній для запобігання ризиків, передбачених ст. 177 КПК України.

Захисник в судовому засіданні заперечив проти клопотання, просив відмовити у його задоволенні. Пояснив, що підозрюваний виконує свої процесуальні обов`язки у кримінальному провадженні, слідчі дії проведені.

Підозрюваний підтримав доводи захисника.

Вислухавши учасників судового засідання, дослідивши надані матеріали, слідчий суддя дійшов таких висновків.

22.08.2022 р. СВ Подільського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві розпочато досудове розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, за вищенаведеними фактами.

03.03.2023 ОСОБА_5 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 368-3 КК України.

Ухвалою слідчого судді Подільського районного суду м. Києва від 13.10.2022 у даному кримінальному провадженні до підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді застави та покладено на нього обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України.

Ухвалою слідчого судді Подільського районного суду м. Києва від 07.03.2023 у даному кримінальному провадженні щодо підозрюваного продовжений запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання та покладено на нього обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України.

Постановою керівника Подільської окружної прокуратури міста Києва від 08.02.2022 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до трьох місяців.

Строк досудового розслідування вказаного кримінального провадження продовжено до шести місяці, тобто до 12.04.2023 року.

07.04.2023 прийнято рішення про завершення досудового розслідування та надання сторонам кримінального провадження матеріалів кримінального провадження для ознайомлення.

Таким чином, в силу вищевказаних норм досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено, однак воно не вважається закінченим, оскільки в даному випадку обвинувальний акт не направлено до суду.

Злочини, передбачені ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 368-3 КК України, у вчинені якого підозрюється ОСОБА_5 відноситься до категорії тяжких злочинів, покарання за яке передбачено у вигляді позбавленням волі на строк до дев`яти років.

ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у скоєнні вищевказаного кримінального правопорушення, оскільки в розпорядженні слідчого є зібрані у встановленому законом порядку достатні фактичні данні, які свідчать про наявність ознак кримінального правопорушення, що інкримінується йому органом досудового розслідування.

Вивченням даних про особистість підозрюваного встановлено, що він фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимий.

При цьому, в судовому засіданні достовірно встановлено наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, оскільки ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні тяжкого злочину та ураховуючи тяжкість покарання, яке йому загрожує у разі визнання винуватості, може переховуватися від органів досудового розслідування.

Слідчий суддя, з метою забезпечення виконання підозрюваним, покладених на нього процесуальних обов`язків, враховуючи тяжкість злочину, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_5 , його особистість, а також те, що докази та обставини, на які посилається прокурор у клопотанні, дають достатні підстави вважати, що підозрюваний, ураховуючи тяжкість покарання, може переховуватися від органів досудового розслідування та суду вважає за необхідне продовжити застосування відносно ОСОБА_5 тому покладених на нього відповідних процесуальних обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.

Таким чином, клопотання прокурора є обґрунтованим, заснованим на законі, доводи прокурора знайшли своє підтвердження в ході судового засідання, в зв`язку з чим клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.176, 177, 178, 179,193,194, 196, 205, 309 КПК України, слідчий суддя,

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , про продовження строку дії обов`язків, покладених на підозрюваного, внесене у кримінальному провадженні № 42022102070000303 від 22.08.2022 року за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбаченого ч. 3 ст. 332, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 368-3 КК України - задовольнити.

Продовжити строк дії обов`язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця Луганської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого, строком на 60 днів, до 10.06.2023 року (включно), а саме:

- не вилучатися за межі Київської області без дозволу слідчого, прокурора, слідчого судді або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання;

- з`являтися за першим викликом до слідчого, прокурора або суду;

- не спілкуватися зі свідками у даному кримінальному провадженні без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- здати на зберігання паспорт (паспорти) для виїзду за кордон (за наявності).

Строк дії ухвали встановити до 10.06.2023 року (включно).

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали оголошений 14.04.2023 року о 15 год. 00 хв.

Cлідчий суддя Подільського районного суду м. Києва ОСОБА_1

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.04.2023
Оприлюднено05.06.2023
Номер документу111258855
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку обов'язків