Рішення
від 23.05.2023 по справі 351/1062/22
СНЯТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 351/1062/22

Номер провадження №2/351/64/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 травня 2023 року м. Снятин

Снятинський районний суд Івано-Франківської області у складі:

головуючого судді Посохова І.С.,

за участю секретаря судового засідання Боднарук О.І.,

представника позивача ОСОБА_1 ,

відповідача ОСОБА_2 ,

представника відповідача ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Снятині в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_2 , треті особи - Служба у справах дітей Снятинської міської ради, Орган опіки та піклування Снятинської міської ради про визначення способу участі батька у вихованні дитини та спілкуванні з нею та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_4 , третя особа - Служба у справах дітей Снятинської міської ради про визначення способу участі батька у вихованні дитини та спілкуванні з нею,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 звернулася до Снятинського районного суду Івано-Франківської області із позовною заявою до ОСОБА_2 , треті особи - Служба у справах дітей Снятинської міської ради, Орган опіки та піклування Снятинської міської ради про визначення способу участі батька у вихованні дитини та спілкуванні з нею.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач ОСОБА_4 зазначає, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу у сторін народилася донька ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Рішенням Снятинського районного суду Івано-Франківської області від 17.10.2019 шлюб між сторонами розірвано. Позивач та відповідач проживають окремо, а їх спільна дитина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , постійно проживає з позивачем та повністю знаходиться на її утриманні. Розпорядженням Снятинської райдержадміністрації Івано-Франківської області «Про визначення участі батька у вихованні малолітньої дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 » № 138 від 25.06.2020 було визначено участь відповідача у вихованні малолітньої дочки. До червня 2022 року будь-яких спорів між сторонами з приводу виконання даного розпорядження не було. Однак відповідач почав порушувати порядок встановлений у розпорядженні, а тому позивач просить визначити спосіб участі батька у вихованні дитини та спілкуванні з нею шляхом надання йому можливості бачитись та спілкуватись з дочкою у наступному порядку:

- у вихідні дні через тиждень (перша та третя субота-неділя місяця) з 15.00 год. суботи до 11.00 год. неділі;

- в день народження дочки з 10.00 год. до 14.00 год.;

- під час літніх канікул протягом одного тижня на час відпустки батька;

- необмежене спілкування з дочкою засобами телефонного, поштового, електронного та іншого засобу зв`язку, у період вільний від навчання та додаткових занять;

- зобов`язати батька в період побачень особисто забирати і приводити дочку та завчасно попереджати матір про зміни та їх причини у порядку зустрічей з дочкою.

Відповідач ОСОБА_2 звернувся до Снятинського районного суду Івано-Франківської області із зустрічним позовом до ОСОБА_4 , третя особа - Служба у справах дітей Снятинської міської ради про визначення способу участі батька у вихованні дитини та спілкуванні з нею.

В обґрунтування заявлених позовних вимог відповідач ОСОБА_2 зазначає, що увесь визначений попереднім графіком час побачень з дочкою він приділяв свою увагу лише дочці. Проте на даний час встановленого графіку побачень та спілкування з дочкою від 25.06.2020 їм не достатньо. Позивач та його дочка бажають більше часу проводити разом, про що він неодноразово намагався у добровільному порядку домовитися з ОСОБА_4 . Однак відповідачка почала створювати позивачу перешкоди, мотивуючи тим, що часу на спілкування з дитиною визначеного розпорядженням Снятинської райдержадміністрації Івано-Франківської області від 25.06.2020 більш ніж достатньо, а тому ОСОБА_2 звернувся до суду із зустрічним позовом, в якому просить визначити способи його участі у вихованні дочки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 шляхом побачень та спілкування з дитиною, встановивши наступний графік:

- з 20:00 години п?ятниці до 20:00 години неділі через тиждень в порядку черговості за місцем проживання батька, при цьому забирати дитину від матері та повертати назад буде самостійно батько;

- в день народження дитини - ІНФОРМАЦІЯ_2 дитина проводитиме з батьком, а другу половину дня - з матір?ю без обмеження місця зустрічей;

- в день народження батька - 01 квітня з 10:00 год. до 20:00 год. дитина проводитиме з батьком без обмеження місця зустрічей;

- святкування «Нового року», «Різдва», «Великодня» за бажанням дитини, за місцем мешкання батька з можливістю відвідування дитячих розважальних закладів;

- у разі якщо святкові дні припадають на день побачення з дочкою або святковий день передує дню побачення, або є наступним після нього, то такі дні дочка, за бажанням, проводить з батьком;

- не обмежене спілкування з дочкою засобами телефонного, поштового, електронного та іншого засобу зв?язку;

- у період хвороби дочки батько має право безперешкодно відвідувати дочку за місцем фактичного проживання (перебування).

У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 вимоги первісного позову підтримав, просив їх задовольнити у повному обсязі, у зустрічному позові просив суд відмовити повністю.

У судовому засіданні відповідач ОСОБА_2 та представник відповідача ОСОБА_3 первісний позов не визнали, просили відмовити у задоволенні первісного позову та задовольнити зустрічний позов у повному обсязі.

Представник третіх осіб - Служби у справах дітей Снятинської міської ради, Органу опіки та піклування Снятинської міської ради в судове засідання не з`явилася, до суду подала заяву з проханням розглянути справу без її участі та ухвалити рішення на розсуд суду.

Вислухавши учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд встановив такі фактичні обставини.

З матеріалів справи судом встановлено, що згідно з копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого 04.12.2013 Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Снятинського районного управління юстиції в Івано-Франківській області, ОСОБА_5 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 , про що складено відповідний актовий запис № 121. Батьком дитини записаний ОСОБА_2 , а матір`ю - ОСОБА_4 .

Рішенням Снятинського районного суду Івано-Франківської області від 17 жовтня 2019 року шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_4 , зареєстрований 04.08.2010 відділом реєстрації актів цивільного стану Снятинського районного управління юстиції Івано-Франківської області, а/з № 52 - розірвано.

Після розірвання шлюбу залишено позивачці шлюбне прізвище « ОСОБА_6 ».

Доньку ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , залишено проживати біля матері ОСОБА_4 .

Стягнуті з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_4 аліменти на утримання доньки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1500 грн. щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 04.09.2019 року і до досягнення дитиною повноліття.

Згідно з копією довідки № 1044 від 27.07.2022, виданої Виконавчим комітетом Снятинської міської ради Коломийського району Івано-Франківської області, до складу сім`ї ОСОБА_4 , 1992 р.н., входить дочка ОСОБА_5 , 2013 р.н.

Згідно з копією розпорядження Снятинської райдержадміністрації Івано-Франківської області «Про визначення участі батька у вихованні малолітньої дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 » № 138 від 25.06.2020 визначено участь батька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у вихованні малолітньої дочки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , шляхом надання йому можливості бачитися та спілкуватися з дочкою у наступному порядку:

- після закінчення карантину у вихідні та святкові дні через тиждень з 15:00 год. до 11:00 год. наступного дня;

- необмежене спілкування з дочкою особисто, засобами телефонного, поштового, електронного та іншого засобу зв`язку, що не передбачають безпосереднього фізичного спілкування між батьком та дочкою;

- під час літніх канікул протягом одного тижня на час відпустки батька;

- в день його побачення забирати дочку особисто за попередженням з матір`ю.

Відповідно до копії протоколу індивідуальної консультації психолога від 02.08.2022, дитина соціально адаптована в межах вікової норми, легко встановлює контакт із дорослими, дещо складно переживає ситуацію розлучення батьків. Виявлено середній рівень тривоги. Рекомендовано вирішення конфлікту батьків за допомогою відповідних фахівців, досягнення взаємної згоди щодо міжособистісних конфліктів та повідомлення дитині про досягнуту згоду, демонстрація батьками взаємної поваги та людяності.

Згідно з копією характеристики на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , учениці 2-Б класу Снятинського ліцею «Інтелект», ОСОБА_5 навчається в даній школі з першого класу. Зарекомендувала себе як старанна, працелюбна, уважна учениця. Володіє учбовим матеріалом на достатньому і високому рівні. Навчається у повну міру своїх сил. Гарно запам`ятовує учбовий матеріал. Виявляє творче мислення. Дівчинка на уроках активна, із задоволенням працює в групах, парах, але іноді буває розгубленою, неуважною. Доручення виконує сумлінно, без зовнішнього контролю. Виявляє зацікавленість у самостійній роботі, готується до всіх уроків. Учениця добре співпрацює у групі. Дуже товариська, має друзів серед однолітків, неконфліктна. ОСОБА_7 привчена до самообслуговування: робоче місце у неї завжди охайне, переодягається самостійно відповідно до потреб предмету. Мати дівчинки приділяє належну увагу вихованню дочки, бере активну участь у житті класу. Батько станом навчання та поведінки дитини в школі не цікавиться.

Згідно з копією підтвердження, наданого фізичною-особою підприємцем ОСОБА_8 від 01.08.2022, в період з 10.04.2022 по 30.07 ОСОБА_4 зробила оплату коштів на суму 6 120 грн. для навчання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в онлайн школі Justschool.

Згідно з ксерокопіями квитанцій ОСОБА_4 здійснила оплату індивідуальних занять з викладачем на загальну суму 6 120 грн., отримувач Justschool.

Згідно з копією довідки, виданої Центром позашкільної освіти «Сокіл», ОСОБА_5 дійсно навчається в Снятинській дитячій художній школі по понеділкам та п`ятницям.

Згідно з копією довідки, виданої Chicago Dance School, ОСОБА_5 дійсно навчається в танцювальному гуртку по вівторкам та четвергам.

Згідно з копією довідки № 28608 від 21.10.2022, виданої Снятинським ВДВС у Коломийському районі Івано-Франківської області, у ОСОБА_2 відсутня заборгованість згідно виконавчого листа № 351/1987/19 від 20.11.2019, який видано Снятинським районним судом Івано-Франківської області про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_4 аліментів у сумі 1500 грн., але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на утримання дочки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щомісячно до досягнення дитиною повноліття. Станом на 21.10.2022 відсутня заборгованість зі сплати аліментів.

Згідно з копією характеристики, виданої 20.10.2022 Заболотівською селищною радою Коломийського району Івано-Франківської області, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який зареєстрований і проживає в АДРЕСА_1 , за час проживання на території с. Олешків проявив себе з хорошої сторони. За характером спокійний, врівноважений, відповідальний. До обов`язків, які покладаються на нього, відноситься добросовісно, виконує вчасно. Приймає активну участь у наведенні благоустрою та інших заходах, що проводяться у селі. Скарг від жителів с. Олешків на ОСОБА_2 не надходило. Інформація про вчинення ОСОБА_2 моральних, фізичних чи насильницький дій стосовно членів сім`ї та жителів села відсутня. Інформація про вчинення порушень ОСОБА_2 громадського порядку у с. Олешків відсутня.

Відповідно до висновку «Про визначення участі батька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у вихованні малолітньої дочки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 », складеного Службою у справах дітей Снятинської міської ради та затвердженого рішенням виконавчого комітету Снятинської міської ради № 458-24/2022 від 16.12.2022, Служба у справах дітей Снятинської міської ради вважає за доцільне визначити участь батька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , шляхом надання йому можливості бачитись та спілкуватися із дочкою, а саме:

- у вихідні дні через тиждень починаючи з 18:00 год. п`ятниці по 14:00 год. неділі;

- в день народження дитини з 10.00 год. до 14.00 год.;

- половину канікул (не менше 50 %) за домовленістю із матір`ю;

- необмежене спілкування із дитиною засобами телефонного, поштового та електронного зв`язку.

Отже, з досліджених в судовому засіданні фактичних обставин справи судом встановлено, що спір між сторонами виник з приводу визначення способу участі батька у вихованні дитини та спілкуванні з нею. Вказані правовідносини регулюються нормами Сімейного кодексу України.

Відповідно до частини третьої статті 51 Конституції України сім`я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державною.

Згідно з частинами другою, восьмою, дев`ятою статті 7 СК України відносини можуть бути врегульовані за домовленістю (договором) між їх учасниками. Регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини, членів сім`ї. Сімейні відносини регулюються на засадах справедливості, добросовісності та розумності, відповідно до моральних засад суспільства.

Пунктами 1, 2 статті 3 Конвенції ООН Про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка набрала чинності для України 27 вересня 1991 року, передбачено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Дитині забезпечується такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом.

Відповідно до пункту 1 статті 18 Конвенції про права дитини батьки несуть основну відповідальність за виховання дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.

Згідно зі статтею 9 Конвенції держави-учасники поважають право дитини, яка розлучається з одним чи обома батьками, підтримувати на регулярній основі особисті відносини і прямі контакти з обома батьками, за винятком випадків, коли це суперечить інтересам дитини.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про охорону дитинства» дитина, яка проживає окремо від батьків або одного з них, має право на підтримання з ними регулярних особистих стосунків і прямих контактів. Батьки, які проживають окремо від дитини, зобов`язані брати участь у її вихованні і мають право спілкуватися з нею, якщо судом визнано, що таке спілкування не перешкоджатиме нормальному вихованню дитини.

У разі коли батьки не можуть дійти згоди щодо участі одного з батьків, який проживає окремо, у вихованні дитини, порядок такої участі визначається органами опіки та піклування за участю батьків виходячи з інтересів дитини. Рішення органів опіки та піклування з цих питань можуть бути оскаржені до суду у порядку, встановленому законом.

Відповідно до ст. 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.

Мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом (стаття 153 СК України).

Здійснення батьками своїх прав та виконання обов`язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини (стаття 155 СК України).

Відповідно до ст. 157 СК України питання про виховання дитини вирішується батьками спільно. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов`язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини. Батьки мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов`язків тим з них, хто проживає окремо від дитини. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.

Відповідно ст. 159 СК України якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема, якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.

З матеріалів справи судом встановлено, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі, який було розірвано рішенням суду. Колишнє подружжя проживає окремо, малолітня донька ОСОБА_5 проживає разом з матір`ю за адресою: АДРЕСА_2 . У своєму позові позивач зазначає, що відповідач не виконує розпорядження Снятинської райдержадміністрації Івано-Франківської області «Про визначення участі батька у вихованні малолітньої дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 » № 138 від 25.06.2020.

Проте в судовому засіданні встановлено, що відповідач має активне бажання брати участь у вихованні своєї дочки та спілкуванні з нею, оскільки право батька на спілкування з дитиною є його беззаперечним правом, а спілкування малолітньої дочки з батьком відповідає її інтересам.

Таким чином, судом встановлено, що сторони продемонстрували конфліктні відносини з приводу участі у спілкуванні з дитиною, адже відповідачу встановленого графіку побачень та спілкування з дочкою від 25.06.2020 не достатньо, а позивач заперечує щодо збільшення кількості та тривалості побачень батька з донькою.

Суд, ураховуючи поведінку батька, його відношення до дитини та беручи до уваги інтереси дитини, які за своєю природою та важливістю мають переважати над інтересами батьків, доходить висновку, що спілкування батька з донькою не перешкоджатиме нормальному вихованню дитини.

Оскільки дії відповідача свідчать про те, що він не втратив інтересу до дитини, має бажання та можливості утримувати та виховувати її, ураховуючи доведеність певних намагань позивача проявити турботу про доньку, а також наявності конфлікту між колишнім подружжям, які не можуть дійти порозуміння у питаннях виховання спільної дитини, а також те, що батько дитини бажає спілкуватися та виховувати доньку, суд доходить висновку про необхідність встановлення способу участі батька у вихованні та спілкуванні з дитиною.

При цьому, судом враховуються інтереси малолітньої ОСОБА_5 та її батьків та встановлюється графік зустрічей з батьком, який не порушує режиму дня та навчання дитини, не відриває її від нормального, звичайного для дитини середовища та не заважає нормальному її існуванню.

Так, визначаючи способи участі батька у вихованні дочки та визначаючи години спілкування, судом враховано рекомендації щодо режиму дня, який має забезпечувати високу працездатність дитини протягом навчального дня, тижня, року, захищати нервову систему від перевтоми, підвищувати загальну стійкість організму, створювати сприятливі умови для фізичного і психічного розвитку.

Правильно організований режим дня сприяє встановленню фізіологічної рівноваги організму з середовищем, в якому здійснюються виховання і навчання, тому що він заснований на всебічному обліку особливостей росту, розвитку, умов життя дитини.

Основні режимні моменти доби дітей, зокрема учнів - це навчальні заняття в школі і вдома, заняття в установах додаткової освіти, гуртках і т.д., рухливі ігри та спорт, прогулянки, допомога в сім`ї і самообслуговування, вільний час, прийом їжі і нічний сон. Головним у розпорядку дня має бути розумне чергування розумових та фізичних навантажень і праці та відпочинку, при цьому будь-яка діяльність, як інтелектуальна, так і фізична, за характером і тривалістю повинна бути посильною для дитини, не перевищувати меж її працездатності, а відпочинок - забезпечувати повне функціональне відновлення організму.

Водночас, суд застерігає сторони, що їх відносини між собою не повинні бути причиною надання дитині батьківських опіки та спілкування не в повному обсязі, оскільки можливі маніпулювання з їх боку (ненадання дитини для спілкування під мотивацією хвороби дитини з боку матері або спілкування з дитиною під час стресових ситуацій або хвороби дитини не в її інтересах з боку батька, або інших подібних випадках) можуть негативно відобразитися на моральному та фізичному здоров`ї їх дитини, а тому при вирішенні питання спілкування з дитиною батьки повинні керуватися лише інтересами своєї доньки.

У своєму висновку «Про визначення участі батька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у вихованні малолітньої дочки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 », затвердженому рішенням Органу опіки та піклування Снятинської міської ради № 458-24/2022 від 16.12.2022, Служба у справах дітей Снятинської міської ради вважала за доцільне визначити участь батька ОСОБА_2 шляхом надання йому можливості бачитись та спілкуватися із дочкою, а саме:

- у вихідні дні через тиждень починаючи з 18.00 години п?ятниці до 14.00 години неділі;

- у день народження дитини з 10.00 години до 14.00 години;

- половину канікул (не менше 50 %) за домовленістю із матір?ю;

- необмежене спілкування із дитиною засобами телефонного, поштового та електронного зв`язку;

- необмежене спілкування з дитиною засобами телефонного, поштового, електронного та інших засобів зв`язку.

Суд вважає, що Органом опіки та піклування, в межах наданих законом повноважень, в повній мірі досліджені умови проживання дитини, спосіб її життя, ставлення та прихильність до кожного з батьків та з урахуванням інтересів дитини, недопущення тривожності та травматичності її нервової системи, збереження її спокійного емоційного стану, обрано оптимальний спосіб участі батька у вихованні дитини та спілкуванні з нею, з яким погоджується і суд, оскільки він враховує як інтереси дитини, так і не обмежуватиме рівності прав та обов`язків матері та батька щодо дитини.

Крім того, суд вважає за можливе встановити також і святкування «Нового року», «Різдва», «Великодня» за місцем мешкання батька з можливістю відвідування дитячих розважальних закладів, проте лише за бажанням дитини і за домовленістю із матір?ю. На думку суду, така можливість побачень дитини із батьком, яка не є обов`язковою, а можлива лише за бажанням дитини, надасть можливість дитині самостійно обирати, з ким саме із батьків вона хоче провести те чи інше свято, що відповідатиме її внутрішній волі та її інтересам.

Крім того, суд вважає за можливе дозволити батькові у період хвороби дитини безперешкодно відвідувати її за місцем фактичного проживання (перебування), проте лише з дозволу матері, адже законодавством України передбачена недоторканість житла і таке відвідування без дозволу матері суперечитиме Конституції України та нормам цивільного законодавства. Натомість наявність у батька можливості відвідувати доньку у період хвороби, хоча й лише з дозволу матері, сприятиме покращенню емоційного стану дитини у період хвороби та дозволить батькові побути з донькою у важкий для неї час і підтримати її.

За таких обставин суд вважає за необхідне первісний та зустрічний позови задовольнити частково, визначивши наведені вище способи участі батька у вихованні дитини та спілкуванні з нею, які, на думку суду, будуть в повній мірі відповідати інтересам дитини та не порушать рівності прав та обов`язків матері та батька щодо дитини.

Керуючись ст. 2, 12, 13, 81, 258, 259, 263-265 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_4 до ОСОБА_2 , треті особи - Служба у справах дітей Снятинської міської ради, Орган опіки та піклування Снятинської міської ради про визначення способу участі батька у вихованні дитини та спілкуванні з нею задовольнити частково.

Зустрічний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_4 , третя особа - Служба у справах дітей Снятинської міської ради про визначення способу участі батька у вихованні дитини та спілкуванні з нею задовольнити частково.

Визначити такі способи участі ОСОБА_2 у вихованні та спілкуванні з донькою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 :

- у вихідні дні через тиждень починаючи з 18.00 години п?ятниці до 14.00 години неділі;

- у день народження дитини з 10.00 години до 14.00 години;

- половину канікул (не менше 50 %) за домовленістю із матір?ю;

- святкування «Нового року», «Різдва», «Великодня» за місцем мешкання батька з можливістю відвідування дитячих розважальних закладів, лише за бажанням дитини, за домовленістю із матір?ю;

- необмежене спілкування з дитиною засобами телефонного, поштового, електронного та інших засобів зв`язку;

- у період хвороби дитини безперешкодно відвідувати її за місцем фактичного проживання (перебування) лише з дозволу матері.

У задоволенні іншої частини позовних вимог за первісним позовом та за зустрічним позовом відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відомості про сторони:

- позивач: ОСОБА_4 , місце проживання: АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ;

- відповідач: ОСОБА_2 , місце проживання: АДРЕСА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 ;

- третя особа: Орган опіки та піклування Снятинської міської ради, місцезнаходження: 78300, Івано-Франківська область, Коломийський район, м. Снятин, пл. Незалежності, буд. 1, код ЄДРПОУ 04054240;

- третя особа: Служба у справах дітей Снятинської міської ради, місцезнаходження: 78300, Івано-Франківська область, Коломийський район, м. Снятин, пл. Незалежності, буд. 1, код ЄДРПОУ 43952969.

Повне рішення складено 02 червня 2023 року.

Суддя Іван ПОСОХОВ

СудСнятинський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення23.05.2023
Оприлюднено06.06.2023
Номер документу111299853
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —351/1062/22

Постанова від 27.07.2023

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Девляшевський В. А.

Постанова від 27.07.2023

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Девляшевський В. А.

Ухвала від 10.07.2023

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Девляшевський В. А.

Ухвала від 29.06.2023

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Девляшевський В. А.

Рішення від 23.05.2023

Цивільне

Снятинський районний суд Івано-Франківської області

ПОСОХОВ І. С.

Рішення від 23.05.2023

Цивільне

Снятинський районний суд Івано-Франківської області

ПОСОХОВ І. С.

Ухвала від 21.02.2023

Цивільне

Снятинський районний суд Івано-Франківської області

ПОСОХОВ І. С.

Ухвала від 04.10.2022

Цивільне

Снятинський районний суд Івано-Франківської області

ПОСОХОВ І. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні