Ухвала
від 30.05.2023 по справі 918/939/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"30" травня 2023 р. Справа №918/939/21

Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Торчинюка В.Г., при секретарі судового засідання Гупалюк О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

про неплатоспроможність ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ).

Сторони не забезпечили явку уповноважених представників.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Господарського суду Рівненської області із заявою про відкриття провадження у справі про свою неплатоспроможність в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвалою суду від 08 листопада 2021 року прийнято заяву про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність до розгляду. Підготовче засідання призначено на 14 грудня 2021 року.

Ухвалою суду від 14 грудня 2021 року відкрито провадження у справі № 918/939/21 про неплатоспроможність боржника ОСОБА_1 , введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника ОСОБА_1 . Проведення попереднього засідання суду призначено на 01 лютого 2022 року. Призначено керуючим реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 арбітражного керуючого Мельник Ірину Анатоліївну.

Ухвалою суду від 28 лютого 2023 року заяву керуючого реструктуризацією Мельник Ірини Анатоліївни про затвердження плану реструктуризації боргів боржника ОСОБА_1 - задоволено. Затверджено план реструктуризації боргів боржника у справі № 918/939/21 про неплатоспроможність фізичної особи - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ). Припинено повноваження керуючого реструктуризацією Мельник Ірини Анатоліївни (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) від 06 лютого 2013 № 1856) у справі № 918/939/21.

20 квітня 2023 року через відділ канецлярії від боржника ОСОБА_1 надійшло клоптання в якому остання просить суд скасувати арешт накладений постановою про відкриття виконавчого провадження, серія та номер 47427050 від 06.05.2015 року, що видана деражвним виконавцем ДВС Дубенського МРУЮ Рикун Н.М., - на рухоме та нерухоме майно ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 ).

Ухвалою суду від 24 квітня 2023 року призначено до розгляду у судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 про скасування арешту на рухоме та нерухоме майно боржника на 16 травня 2023 року.

Ухвалою суду від 16 травня 2023 року розгляд заяви відкладено на 30 травня 2023 року.

30 травня 2023 року через відділ канцелярії від ОСОБА_1 надійшло уточнення (доповнення) до заяви про скасування арештів, остання просить суд виключити (звільнити) з-під арешту земельну ділянку площею 2,00 га, кадастровий номер 5621684200:07:009:0147, що хнаходиться за адресою Рівненська обл., Дубенський р-н., с/рада Мирогощанська, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2502433056040.

30 травня 2023 року через відділ канцелярії арбітражним керуючим Мельник І.А, подано клопотання в додатках до якого долучено лист кредиторів ТОВ "ЦИКЛ ФІНАНС" та Бутрій Л.М. , в яких повідомляють що не заперечують проти задоволення заяви про скасування арештів на земельні ділянки.

У судове засідання 30 травня 2023 року сторони не забезпечили явку уповноважених представників.

Розглянувши клопотання про скасування арештів (з уточненнями), суд дійшов висновку що таке обгрунтоване та підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти? заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

Відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства під реструктуризація боргів боржника розуміється судова процедура у справі про неплатоспроможність фізичної особи, що застосовується з метою відновлення платоспроможності боржника шляхом зміни способу та порядку виконання його зобов`язань згідно з планом реструктуризації боргів боржника.

У відповідності до вказаного, ухвалою суду від 28 лютого 2023 року було затверджено План реструктуризації боргів боржника у справі № 918/939/21 про неплатоспроможність фізичної особи - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ).

Відповідно до умов плану реструкторизації визначено, що з дати затвердження Плану реструктуризації вимоги забезпеченого кредитора - ТОВ "ЦИКЛ ФШАНС" та конкурсного кредито ра - Бутрій Л.М. , що включені до плану реструктуризації боргів боржника та реєстру вимог кредиторів по даній справі по відношенню до фізичної особи ОСОБА_1 можуть бути задоволені лише у порядку і спосіб, визначені в даному плані реструктуризації боргів боржника.

Із плану реструкторизації, вбачається Боржник зобов`язується перший платіж в розмірі 120 000,00 грн. здійснити протягом 10-ти днів з дати затвердження Плану реструктуризації Господарським судом Рівненської області, шляхом сплати відповідної суми коштів на рахунок, що має бути наданий кредитором у 5-ти денний термін з дати затвердження Плану реструктуризації Господарським судом Рівненської області.

Матеріали справи містять квитанцію №0.0.2891113887.1 від 08 березня 2023 року на суму 120 000 грн 00 коп., отже вбачається, вищевказана умова плану реструкторизації боржзником виконана.

Крім того, згідно плану реструкторизації, решта боргу в розмірі 280 000 грн. 00 коп. мають бути погашеними Боржником за рахунок здійснення процедури продажу земельної ділянки площею 2,519 га., кадастровий номер 5621684200:07:009:0006, що знаходиться за адресою АДРЕСА_2, власником якої є чоловік боржниці ОСОБА_5 , який надає її для продажу з метою задоволення боргу перед забезпеченим кредитором.

Частиною 1 ст. 48 ЗУ "Про виконавче провадження" визначено, що звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації. Про звернення стягнення на майно боржника виконавець виносить постанову.

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 56 ЗУ "Про виконавче провадження" арешт майна (коштів) боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення. Арешт на майно (кошти) боржника накладається виконавцем шляхом винесення постанови про арешт майна (коштів) боржника або про опис та арешт майна (коштів) боржника. Постанова про арешт майна (коштів) боржника виноситься виконавцем під час відкриття виконавчого провадження та не пізніше наступного робочого дня після виявлення майна.

При цьому ч. 1 та ч. 2 ст. 48 ЗУ "Про виконавче провадження" визначають порядок звернення стягнення на майно боржника та обмеження щодо накладення арешту на кошти, що знаходяться на банківських рахунках боржника, у випадках визначених Законами зазначеними у частині другій hiєї статті та на кошти на інших рахунках боржника, накладення арешту та/або звернення стягнення на які заборонено законом.

ЗУ "Про виконавче провадження" також визначено, що виконавець проводить перевірку майнового стану боржника у 10-денний строк з дня відкриття виконавчого провадження. У подальшому така перевірка проводиться виконавцем не рідше ніж один раз на два тижні - щодо виявлення рахунків боржника, не рідше ніж один раз на три місяці - щодо виявлення нерухомого та рухомого мацна боржника та його майнових прав, отримання інформації про доходи боржника (частини восьмої статті 48).

У пункті 10 Розділу VIII Інструкції вказується також, що саме після виявлення майна (коштів) боржника виконавець проводить опис та арешт цього майна (коштів), про що виносить постанову.

Отже, зі змісту вищевказаних норм права слідує, що арешт є початковою та окремою стадією провадження щодо звернення стягнення на майно боржника і являє собою сукупність заходів, що передбачають як наслідок обмеження в праві розпорядження майном, на яке накладається арешт. При цьому виконавець за відсутності відомостей про майно, повідомлених кредитором повйнен самостійно здійснити заходи для виявлення такого майна, у тому числі грошових коштів, що знаходяться на банківських рахунках, і перед накладенням арешту на майно (кошти) боржника повинен отримати відомості про наявність у боржника відповідного майна та коштів, зокрема щодо коштів на банківських рахунках - відомості про володільця рахунку, номеру виду рахунку, суми коштів, що зберігаються на ньому. Саме наявність таких даних дозволяє виконавцю здійснити арешт коштів, що знаходяться на банківських рахунках у відповідності до статті 18 ЗУ "Про виконавче провадження" та розділу VIII Інструкції.

Враховуючи дане, однією із стадій виконавчого провадження є вчинення виконавцем дії щодо винесення постанови про арешт майна боржника та подальше вчинення дій щодо їх стягнення на відповідний рахунок державної виконавчої служби в результаті чого вони розприділяються! між стягувачами.

Таким чинок, правова природа винесення постанови про арешт майна є створення умов щодо обмеженні в праві розпорядження майном, на яке накладається арешт.

В свою чергу, ст. 120 Кодексу встановлює наслідки відкриття провадження у справі, та передбачає, що з моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника:

1) пред`явлення кредиторами вимог до боржника та задоволення таких вимог може відбуватися лиц|е в межах провадження у справі про неплатоспроможність та у порядку, передбаченому цим Кодексом;

2) арешт майна боржника та інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі

про неплатоспроможність, а попередньо накладені арешти та обмеження можуть бути зняті на підставі ухвали господарського суду;

3) припиняється нарахування штрафів та інших фінансових санкцій, а також відсотків за

зобов`язаннями боржника; і

4) здійснення корпоративних прав боржника та реалізація майнових прав відбуваються з урахуванням обмежень, встановлених цим Кодексом;

5) вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів;

6) строк виконання всіх грошових зобов`язань боржника вважається таким, що настав;

7) будь-яке відчуження та розпорядження майном боржника здійснюються виключно в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Враховуючи дане, одним з наслідків відкриття провадження у справі про неплатоспроможність є умова того, що арешт майна боржника та інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про неплатоспроможність, а попередньо накладені арешти та обмеження можуть бути зняті на підставі ухвали господарського суду. Тобто, законодавець надає право в межах справи про неплатоспроможність зняти на підставі ухвали господарського суду попередньо накладені арешти.

Суд врахувує, що в результаті відкриття провадження у справі про неплатоспроможність введено мораторій, який забороняє як вчинення дій щодо задоволення вимог кредиторів в межах відкритих виконавчих проваджень так і звернення стягнення на майно боржника в т.ч. і на грошові кошти. Таке задоволення моє відбуватися лише в межах провадження у справі про неплатоспроможність, у зв`язку з чим факт наявності відповідних обтяжень у вигляді арештів перешкоджатиме як виконанню основної мети процедури так і порушує конституційне право боржника на можливість розпоряджатися своїм майном.

Підстави зняття виконавцем арешту з майна (коштів) боржника або його частини є закріплені в ст. 59 ЗУ "Про виконавче провадження" в т.ч визначено, що у всіх інших випадках арешт може бути знятий за рішенням суду.

Як зазначалося вище, ст. 120 Кодексу надає право зняті на підставі ухвали господарського суду попередньо накладені арешти та обмеження щодо майна боржника.

Враховуючи зазначене, а також затверджений раніше план реструкторизації боргів, погоджений кредиторами, крім того передбачений планом реструкторизації порядок продажу земельної ділянки площею 2,519 га., кадастровий номер 5621684200:07:009:0006, суд вбачає, що клопотання в частині зняття арещту на вказану земельну ділянку є обгрунтованим та доведеним, а тому підлягає до задоволення.

Крім того, згідно уточнення до клопотання про скасування арештів, боржник просила суд, зняти арешт з земельної ділянки площею 2,00 га кадастровий номер 5621684200:07:009:0147.

Із матеріалів справи вбачається, що кредитори таку дію погодили, подавши відповідні клопотання, в яких ТОВ "ЦИКЛ ФІНАНС" та Бутрій Л.М. проти задоволення клопотання, щодо зняття арешту з земельної ділянки площею 2,00 га кадастровий номер 5621684200:07:009:0147 не заперечують.

З огляду на зазначене, а також враховуючи той факт, що зняття арешту з вказаної земельної ділянки погоджено кредиторами, жодним чином не впливає на їх права та законом охоронювані інтереси, відтак суд клопотання в частині зняття арештів із земельної ділянки 5621684200:07:009:0147 задовільняє.

Враховуючи дане, керуючись нормами ст. 120, ст. 121 Кодексу України з процедур банкрутства та нормами ПІК України,

УХВАЛИВ:

1. Виключити, (звільнити) з-під арешту земельну ділянку площею 2,519 га., кадастровий номер 5621684200:07:009:0006, що знаходиться за адресою АДРЕСА_2, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1587568156216.

2. Виключити .(звільнити) з-під арешту земельну ділянку площею 2,00 га., кадастровий номрр 5621684200:07:009:0147; що знаходиться за адресою Рівненська обл., Дубенський р-н., с/Рада Мирогощанська; реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна: 2502433056040.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 30 травня 2023 року в порядку, передбаченому ГПК України.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.

Суддя Вадим Торчинюк

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення30.05.2023
Оприлюднено07.06.2023
Номер документу111310011
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи

Судовий реєстр по справі —918/939/21

Ухвала від 30.05.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Торчинюк В.Г.

Ухвала від 16.05.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Торчинюк В.Г.

Ухвала від 24.04.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Торчинюк В.Г.

Ухвала від 28.02.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Торчинюк В.Г.

Ухвала від 28.02.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Торчинюк В.Г.

Ухвала від 27.02.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Торчинюк В.Г.

Ухвала від 14.02.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Торчинюк В.Г.

Ухвала від 10.02.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Торчинюк В.Г.

Ухвала від 24.01.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Торчинюк В.Г.

Ухвала від 24.01.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Торчинюк В.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні