Справа № 686/10427/23
Провадження № 2-о/686/316/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2023 р. м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд в складі головуючого судді Продана Б. Г., за участю секретаря судового засідання Боднар А.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Хмельницькому цивільну справу № 686/10427/23 за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Хмельницький обласний державний нотаріальний архів, Хмельницька міська рада
про встановлення факту належності правовстановлюючого документа,
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернулась до суду та вказала, що у відповідності до договору купівлі-продажу квартири від 25.05.2001 року їй на праві власності належить квартира АДРЕСА_1 . Однак, при укладенні договору була допущена помилка в написанні її по-батькові, а саме вказано « ОСОБА_2 », тоді як в паспорті зазначено « ОСОБА_3 ». Через допущену помилку державний реєстратор відмовив у реєстрації права власності на квартиру у Єдиному державному реєстрі прав на нерухоме майно. У зв`язку із чим заявник змушена звернутись до суду.
В судове засідання заявник подала заяву про слухання справи у її відсутності, заяву підтримує та просить задоволити в повному обсязі.
Представники заінтересованих осіб в судове засідання не з`явились, про день та час слухання справи повідомлені належним чином.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Згідно ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до ч 2. суд розглядає в порядку окремого провадження справи про: встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до ч. 1 п. 6 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
За правовими позиціями Верховного Суду України щодо судової практики розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, коли громадяни не можуть використати правовстановлюючі документи, оскільки зазначені в них прізвище, ім`я, по батькові, місце чи час народження не відповідають записам у правовстановлюючому документі, якщо хоч і не посвідчують особу, але є необхідними для підтвердження певного права, а установи, які видали ці документи, не можуть виправити допущені в них помилки, відповідно до п. 6 ч. 1ст. 315 ЦПК України громадяни мають право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
У пункті 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» роз`яснено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, зокрема, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян. Факти, що мають юридичне значення, встановлюються в судовому порядку, коли ці факти безпосередньо породжують юридичні наслідки для заявника: право на спадщину; право на пенсію у зв`язку з втратою годувальника, одержання компенсації тощо.
Так, судом встановлено, що у відповідності до паспорта громадянина України заявника її по-батькові зазначено як « ОСОБА_4 », тоді як у договорі купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 , від 25.05.2001 року допущена помилка в написанні її по-батькові, а саме вказано « ОСОБА_2 ».
Через допущену помилку державний реєстратор відмовив у реєстрації права власності на квартиру у Єдиному державному реєстрі прав на нерухоме майно.
Дані обставини ніким не оспорюються та підтверджуються копіями документів, які долучені до матеріалів справи.
З оглядуна вищевикладене,суд приходитьдо висновку,що заяваОСОБА_1 про встановлення юридичного факту є підставною, обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 258, 263 265, 293, 315 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву задоволити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , іпн НОМЕР_1 , договору купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 , від 25.05.2001 року, посвідченого приватним нотаріусом Хмельницького міського територіального округу Поліщук Наталією Володимирівною та зареєстрованого в реєстрі за №2500 і виданного на ім`я ОСОБА_1 .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Хмельницького апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Повний текст рішення складено 05.06.2023 року.
Суддя
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2023 |
Оприлюднено | 07.06.2023 |
Номер документу | 111315206 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Продан Б. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні